• در نشست سالانه دبیران مجامع مطالبه‌گری قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیة الله الاعظم(عج)، ضمن تشریح گزارشی از اقدامات #مجلس و اهمیت ظرفیت مردمی در جایگاه تقنینی و نظارتی، پیرامون و نقش‌آفرینی گروه‌های مردمی در تصمیم‌سازی با رویکرد #حلقه‌های_میانی در مدل #حکمرانی_مردم‌پایه گفتگو کردیم.

 • ضمن اینکه عدم ساماندهی طب سنتی باعث شده تا افرادی با جعل عناوین و یا سوءاستفاده از اقبال مردم به بحث #گیاهان_دارویی، اقدام به فروش برخی از مواد غیرقابل تائید و غیرعلمی کنند. لذا کمیسیون اصل نود برای ساماندهی ساختار علمی و ترویج گیاهان دارویی به موضوع ورود کرده است.

 • همچنین به منظور استقرار کامل #نظارت_عمومی در تکمیل فرایند نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری برای #کاهش_فساد، انتشار پیوسته و برخط اطلاعات توسط بانک مرکزی، تعیین حد ۵۰ میلیارد تومان برای تسهیلات کلان بانک‌های با سرمایه پایه منفی و #شفافیت مصوبات شورای پول و اعتبار ضروری است.

 • اطلاعات منتشر شده بانک‌ها حاکی از وقوع تخلفات گسترده در زمینه پرداخت #تسهیلات_کلان ده‌ها برابر بیش از سقف مجاز است. و بانک‌هایی مثل پست بانک، سرمایه، شهر، دی و پارسیان با سرمایه نظارتی منفی، از منظر قانونی امکان اعطای هیچ‌گونه تسهیلاتی ندارند و در صدر متخلفین در این زمینه هستند.

 • متأسفانه با وجود صف ۳۰ هزار نفری #مردم، شاهد سفارشات به افرادی خاص و گروه‌هایی با دسترسی‌های مختلف برای دریافت مسکن از طریق شرکت عمران هستیم که در سال‌های مختلف انجام شده است. لذا آنچه از شرکت شهرهای جدید مطالبه خواهد شد، زمان‌بندی واقعی، کمی و قابل پایش جهت اتمام مسکن مهر است.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان رسیدگی به تبصره ۱۹ لایحه #بودجه_۱۴۰۲، پیشنهاد حذف بند الحاقی ۳ که طی آن کلیه اعتبارات مجلس نسبت به دیگر دستگاه‌ها مستثنی شده و طی مبادله‌ای داخلی تخصیص و هزینه می‌شود، به دلیل تعارض آن با #عدالت و همچنین با هدف #شفافیت_مالی در مجلس، مطرح شد.

 • پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۱
  چند روزی بود با خودم قرار گذاشته بودم به دیدارش بروم؛ امروز اما خبر رسید روزهای سخت #مسعود_دیانی به سبکی و نور ختم شده و دیدارمان به روزی خارج از اراده من افتاد!
  او دلش یک خواب عمیق و آرام می‌خواست، بدون درد، بدون عرق کردن‌های ناگهانی که به آن رسید. همین.

 • این #ولادت_منجی و این حقیقت عظیم، متعلق به یک ملت و یک زمان خاص نیست؛ بلکه متعلق به بشریت است. این «میثاق الله الذی أخذه و وکده» #میثاق_خدا با انسان است. «وعد الله الذى ضمنه» این #وعده_خدا است که تحقق آن را ضمانت کرده است.

 • در نشست علنی #مجلس با اشاره به احتمال عدم پوشش کامل جامعه ایران به خدمات بیمه درمانی، علیرغم اجرایی شدن #بیمه_پایه_سلامت برای همه مردم، ایجاد ساز و کار قانونی برای عدم ارایه خدمات درمانی و دارویی را برخلاف عدالت دانستم. لذا پیشنهاد حذف ردیف ۲ بند (ل) تبصره ۱۷ #بودجه_۱۴۰۲ مطرح شد.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان رسیدگی به تبصره ۱۰ لایحه #بودجه_۱۴۰۲ ضمن مخالفت با پیشنهادی برای پرداخت فوق العاده خاص در احکام کارگزینی کلیه کارکنان #وزارت_بهداشت با ضریب (۰٫۵) که به معنای رشد ۵۰درصدی حقوق ایشان علاوه بر رشد ۲۰درصدی در سال آینده می‌باشد، آن را خلاف #عدالت دانستم.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان رسیدگی به ردیف ۶ تبصره ۱۱ لایحه #بودجه_۱۴۰۲ با تأکید بر تعارض منافع شهرداری‌ها در #کمیسیون_ماده_۵ در تغییر کاربری زمین‌ها و درآمد حاصل از آن، با پیشنهادی در جهت تأمین منافع مردم که ریاست این کمیسیون را به استانداری منتقل می‌کند، موافقت شد.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان رسیدگی به تبصره ۸ لایحه #بودجه_۱۴۰۲ پیشنهاد الحاق یک بند جهت تقویت شرکت‌های #دانش_بنیان در بخش #کشاورزی و به منظور افزایش ضریب خودکفایی و کاهش واردات مطرح شد.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان رسیدگی به بخش هزینه‌ای بند (ی) تبصره ۱ #بودجه_۱۴۰۱ با طرح پیشنهادی که براساس آن حق بهره‌برداری و #فروش_نفت عملا بصورت غیرشفاف و بی‌ضابطه در اختیار هر فرد و دستگاهی برای انجام هر پروژه‌ای قرار می‌گیرد، مخالفت شد.

 • در نشست علنی #مجلس یک بند الحاقی به تبصره ۱ لایحه #بودجه_۱۴۰۲ با هدف #شفافیت_مالی و ضابطه‌مند کردن پیشنهاد شد.
  براساس این پیشنهاد منابع حاصل از صادرات گاز مایع (LPG) و فروش داخلی اتان، صرفا به طرح‌های سرمایه‌گذاری مرتبط با حوزه فعالیت و با تصویب شورای اقتصاد اختصاص پیدا می‌کند.

 • طی روزهای گذشته در حالی برخی در فضای مجازی با انتشار یک خبر ناقص، مجلس را متهم به حذف #مالیات_بر_خانه‌های_لوکس کردند که اساسا این پایه مالیاتی برای نخستین بار در #مجلس_یازدهم و در قانون بودجه سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ مورد تصویب قرار گرفت و امروز در #بودجه_۱۴۰۲ مورد تأیید قرار گرفت.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان رسیدگی به تبصره ۱۰ لایحه #بودجه_۱۴۰۲ ضمن مخالفت با تخصیص درآمد شوراهای حل اختلاف به عنوان درآمد اختصاصی، نسبت به ایجاد پدیده #فدرال_سازمانی که هر دستگاهی برخلاف #شفافیت_مالی و خارج از نظارت، درآمد خود را به عنوان درآمد اختصاصی تعیین نماید، تذکر دادم.

 • به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس و سرپرست بخشداری #کهریزک ضمن بازدید از سرای بیماران اعصاب و روان احسان و همچنین از بخش‌های مختلف آسایشگاه خیریه کهریزک، مقرر شد کارگروهی مشترک در مجمع نمایندگان #تهران جهت پیگیری درخواست‌ها و مطالبات ایشان از دستگاه‌های اجرایی تشکیل شد.

 • در جمع طلاب و دانشجویان حاضر در پنجمین دوره #مدرسه_پارلمانی پیرامون جایگاه، ساختار و کارکرد #کمیسیون_اصل_نود در افق کارکرد نظارتی #مجلس و نقش نخبگان حوزه و دانشگاه در استفاده از این ظرفیت مهم برای بازگرداندن دستگاه‌ها به ریل قانون و شناساندن این اصل مترقی #قانون_اساسی گفتگو شد.

 • خبر شهادت برادر جهادگر حاج #اسماعیل_احمدی در حادثه تلخ واژگونی بالگرد در شهرستان بافت، موجب تأسف عمیق برای از دست دادن چنین برادری شد.
  امید است خدای متعال او را که با مجاهدت در فعالیت‌های جهادی، فرهنگی و اجتماعی اعمال صالح ماندگاری از خود به یادگار گذاشت، مورد بارش رحمت قرار دهد.

 • خبر شهادت برادر جهادگر حاج #اسماعیل_احمدی در حادثه تلخ واژگونی بالگرد در شهرستان بافت، موجب تأسف عمیق برای دست دادن چنین برادری شد.
  امید است خدای متعال او را که با مجاهدت در فعالیت‌های جهادی، فرهنگی و اجتماعی اعمال صالح ماندگاری از خود به یادگار گذاشت، مورد بارش رحمتش قرار دهد.

 • برای دستیابی به اهداف تعیین شده و پذیرش تعهدات بیشتر به ترتیب به مبالغ ۱۷٫۵ و ۵۲٫۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز است که بررسی منابع مالی برای تأمین برنامه‌های کشور جهت اجرای #تعهدات_پاریس نشان می‌دهد که تامین این منابع با چالش‌های جدی مواجه است.

 • بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که سندی تحت عنوان #سند_مشارکت_ملی قبل از ایجاد موافقتنامه پاریس توسط کشورهایی از جمله #ایران در دبیرخانه #کنوانسیون_تغییر_اقلیم سازمان ملل به ثبت رسیده که می‌تواند در صورت پیوستن رسمی به این موافقتنامه به اولین تعهد رسمی ایران (NDC) تبدیل شود.

 • عارف سالکی که حقیقتا #عزیز_خدا بود و در کنار تبدیل شدن به پناهگاه معنوی مردم تهران، وجه تربیتی‌اش علاوه بر توصیه به #تقوا، تأکید و حضور هدایت‌گونه برای اصلاح جامعه از مسیر کار جمعی بود. و همین امر منجر به تربیت نسلی از فعالان سیاسی، فرهنگی و رسانه‌ای از دل مسجد امام حسن(ع) گردید.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان رسیدگی به طرح شفافیت قوای سه گانه که از سوی شورای نگهبان اعاده شده است؛ طی تذکری خطاب به جناب آقای دکتر #قالیباف و با اشاره به مطالبه اجتماعی برای اجرای #شفافیت_آرای_نمایندگان، اصرار بر موادی که ایرادات آنها باقی مانده است را به نوعی وقت‌کشی دانستم.

 • پیرامون عملکرد شرکت توسعه و نگهداری #اماکن_ورزشی نیز موضوعاتی چون نحوه واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی علی‌رغم کمبود #سرانه_ورزشی قابل دسترس برای عموم #مردم، وجود نیروی انسانی مازاد، نحوه هزینه‌کرد درآمد حاصل از اجاره اماکن ورزشی و علت قصور در نگهداری ورزشگاه آزادی بررسی شد.

 • عموم مجلات و ویژه‌نامه‌ها به طور سنتی در پایان هر سال چهره‌ای را انتخاب و بر روی جلد خود می‌آورند؛ #سال_۱۴۰۱ سالی است که بدون اغراق باید #مردم_ایران را به دلیل مجاهدت در حفظ نظام اسلامی و شکست پروژه دشمن به عنوان امر به بزرگترین معروف‌ها و نهی از بزرگترین منکرها، #چهره_سال دانست.

 • در این جلسه بر اساس گزارش معاون علمی و فناوری رئیس جمهور مقرر شد تا جلسات شورای ستاد توسعه علوم و فناوری به صورت فصلی و منظم برگزار شود و کارگروه‌های تخصصی نیز فعالانه عمل کنند.
  همچنین تأسیس مجتمع بزرگ طب سنتی و پرداختن به سیاست‌های کلی #سلامت در برنامه هفتم توسعه پیگیری شوند.

 • ترک فعل #دولت_روحانی باعث شده تا با وجود ظرفیت بالای کشور نتوانیم سهم قابل توجهی در حوزه اقتصاد، درمان و ترویج گیاهان دارویی داشته باشیم و به نظر می‌رسد #وزارت_بهداشت در دوره‌های مختلف اراده کافی برای سازماندهی و نظم بخشیدن به حوزه گیاهان دارویی و اجرای قوانین بالادستی را ندارد.

 • در زمینه تسهیلات بالای ۱۰۰ میلیارد تومان نیز #بانک_گردشگری و #بانک_آینده با تخلف در اعطای تسهیلات کلان به ترتیب بیش از ۹ و ۶ برابر حد مجاز قانونی و همچنین اعطای ۴۰ و ۸۰ برابر بیش از سقف مجاز تسهیلات به اشخاص مرتبط بانک، در رتبه اول و دوم تخلف از قوانین #بانک_مرکزی قرار می‌گیرند.

 • در نشست علنی #مجلس گزارش #کمیسیون_اصل_نود در مورد #شفافیت_تسهیلات کلان و اشخاص مرتبط با شبکه بانکی قرائت شد.
  پرداخت نامتعارف و رانتی تسهیلات کلان از مسیرهای اصلی بروز تخلف و فساد در نظام بانکی بوده و نتیجه این انحراف نیز رکود و تورمی خواهد بود که عموم جامعه هزینه آن را می‌دهند.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان رسیدگی به تبصره ۲۰ لایحه #بودجه_۱۴۰۲، پیشنهاد الحاق یک بند که براساس آن بانک مرکزی دو هفته پس از برگزاری جلسات شورای پول و اعتبار، مصوبات آن را در تارنمای خود منتشر خواهد کرد، با هدف ایجاد #شفافیت_اقتصادی مطرح شد.

 • از سرگیری روابط ایران و عربستان پس از گذشت ۷ سال و در شرایطی که این توافق خارج از اراده غربی‌ها رقم خورده و همچنین #جبهه_مقاومت منسجم‌ترین وضعیت خود در منطقه #غرب_آسیا را تجربه می‌کند؛ حکایت از آشکار شدن نشانه‌های #افول_موریانه‌وار آمریکا حتی برای متحدان آن در منطقه دارد.

 • برخلاف برخی تفکرات، برای تحقق ظهور #حضرت_حجت(عج)، وجود ظلم و جور، شرط کافی نیست و وجود انسان‌های صالح با انگیزه‌های قوی و ایمان‌های راسخ نیز لازم و ضروری است. کسانی که هنگام #ظهور_منجی مردد و متزلزل نشوند و تحت رهبری #مهدی_موعود(عج) جهاد عظیمی را آغاز و دنیا را متحول کنند.

 • همه انسان‌های طول تاریخ نسبت به این پدیده عظیم و شگفت آور، احساس نیاز معنوی و قلبی کرده‌اند؛ چون تاریخ از اول تا امروز و از امروز تا لحظه طلوع آن خورشید جهان تاب، با ظلم و بدی و پلیدی، آمیخته بوده است.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان رسیدگی به تبصره ۱۷ لایحه #بودجه_۱۴۰۲ ضمن مخالفت با پیشنهادی برای پرداخت فوق العاده خاص در احکام کارگزینی کلیه کارکنان #وزارت_بهداشت با ضریب ۰٫۵ که به معنای رشد ۵۰درصدی حق شغل و شاغل علاوه بر رشد ۲۰درصدی در سال آینده می‌باشد، آن را خلاف #عدالت دانستم.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان بررسی تبصره ۱۶ لایحه #بودجه_۱۴۰۲ پیشنهادی در خصوص ایجاد تکلیف قانونی برای #بانک_مرکزی در راستای ایجاد #شفافیت پرداخت تسهیلات کلان، شناسایی اموال مازاد و اطلاعات مرتبط با درصد مالکیت بانک‌ها در شرکت‌ها با هدف مقابله با فساد، مطرح شد که به تصویب رسید.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان رسیدگی به بند الحاقی تبصره ۹ لایحه #بودجه_۱۴۰۲ ضمن تاکید بر حمایت از #فرهنگ و ارزش‌های ایرانی اسلامی و ظرفیت مهم صوت و تصویر فراگیر و سریال سازی، با پیشنهادی که منجر به کاهش نقش سازمان #صدا_و_سیما در جنگ نرم موجود می‌گردد، مخالفت شد.

 • در نشست علنی #مجلس پیرامون پیشنهاد الحاق یک بند به تبصره ۷ لایحه #بودجه_۱۴۰۱ پیرامون حق بهره‌برداری از #معادن در مناطق مرزی، امنیتی و همچنین پادگان‌های نظامی برای نیروهای مسلح، با اخطار اصل ۴۴ قانون اساسی و سیاست‌های کلی ابلاغی، این پیشنهاد را برخلاف #عدالت_اقتصادی دانستم.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه #بودجه_۱۴۰۲، ضمن موافقت با تکمیل و بهره‌برداری کامل از #پالایشگاه_مهر_خلیج_فارس، با توجه به عدم شفافیت متن پیشنهادی پیرامون نحوه تخصیص ۵۰۰ میلیون یورویی و عدم تعیین نرخ سود مشارکت دولت در این پروژه، درخواست رفع ابهام مطرح شد.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان رسیدگی به پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی در تبصره ۱۸ لایحه #بودجه_۱۴۰۱ جهت اختصاص ۷٫۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای ایجاد #نیروگاه_خورشیدی، به دلیل تعیین مسیری خارج از مسئولیت اجرایی وزارت نیرو و عدم #شفافیت عملکرد گذشته، با آن مخالفت شد.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان رسیدگی به بند (و) تبصره ۱۲ لایحه #بودجه_۱۴۰۲، ضمن دفاع از اخذ #مالیات_پلکانی ۱۰، ۱۵، ۲۰ و ۳۰درصد در حقوق و دستمزدها که منجر به #عدالت در پرداخت‌ها می‌شود، پیشنهاد ایجاد یک پلکان جدید ۳۵درصدی برای جبران معافیت مالیاتی حقوق تا ۱۰ میلیون تومان ارایه شد.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان رسیدگی به تبصره ۱۰ لایحه #بودجه_۱۴۰۲ ضمن مخالفت با افزایش ۲۰ درصدی نرخ جریمه‌های راهنمایی و رانندگی با هدف تأمین منابع مالی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، نسبت به دریافت مبالغ اضافه از سوی #فراجا برای صدور گذرنامه و دیگر خدمات تذکر داده شد.

 • در نشست علنی #مجلس و در جریان رسیدگی به بند (ض) تبصره ۶ لایحه #بودجه_۱۴۰۲ ضمن دفاع از معافیت کلیه #مدارس_دولتی از پرداخت هزینه‌های برق، گاز و آب در‌صورت رعایت الگوی مصرف، نسبت به پیشنهادی مبنی بر عودت هزینه‌ها پس از واریز که می‌تواند مدیران مدارس را با مشکل همراه کند، مخالفت شد.

 • قطعا #منتظرانی_ها و اهالی روستای #احمد_فداله در خوزستان، این برادر پرتلاش و #جهاگر_مخلص که خود را وقف محرومیت‌زدایی کرده بود، فراموش نخواهند کرد.
  رحمت و رضوان خدا بر همه شهیدان و مغفرت حق بر ارواح مطهرشان که جوار قرب او را برگزیدند و به سوی جایگاه مخصوصشان در پیشگاه رب شتافتند.

 • قطعا #منتظرانی_ها و اهالی روستای #احمد_فداله در خوزستان، این برادر پرتلاش و #جهاگر_مخلص که خود را وقف محرومیت‌زدایی کرده بود، فراموش نخواهند کرد.
  رحمت و رضوان خدا بر همه شهیدان و مغفرت حق بر ارواح مطهرشان که جوار قرب او را برگزیدند و به سوی جایگاه مخصوصشان در پیشگاه رب شتافتند.

 • روح حاکم بر موافقتنامه پاریس می‌تواند با اسناد بالادستی از جمله سیاست‌های کلی نظام، مغایرت جدی داشته باشد. این موافقتنامه از کشورهای عضو خواسته تا به طور کلی به دنبال کاهش انتشار دی اکسید کربن باشند که معنی آن محدودیت در استفاده از منابع نفت و گاز به عنوان #مزیت_ملی کشور است.

 • در جریان تصویب موافقتنامه پاریس در مجلس، تلاش شد تا این موافقتنامه، معاهده‌ای با هدف کاهش #آلودگی_هوا به تصویر کشیده شود. در حالی که موضوع این معاهده، کاهش گاز دی اکسید کربن انسان ساخت به عنوان مهم‌ترین #گاز_گلخانه‌ای است و اصولا دی اکسید کربن، آلاینده #محیط_زیست نیست.

 • در نشست علنی #مجلس گزارش #کمیسیون_اصل_نود در مورد عضویت ایران در #موافقتنامه_پاریس با محورهایی در خصوص چالش‌های قانونی و اجرای موافقتنامه مذکور برای کشور از جمله نبود منبع تامین هزینه سرمایه‌گذاری، بی اثر بودن در زمینه کاهش آلودگی هوا، ایجاد مانع در مسیر پیشرفت کشور قرائت شد.

 • طی سال‌های نه‌چندان دور مسجدی متبرک به نام امام حسن(ع) در خیابان دکتر شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی، ملجأ و مأوای جوانانی بود که درمان دردهای معنوی و روحی خود را به دریای آرامش بخش اخلاق و عرفان عملی فقیه وارسته استاد #آیت‌الله_خوشوقت می‌سپردند که ده سال است از آن محروم هستند.

 • در خصوص #صندوق_حمایت_از_ورزشکاران و پیشکسوتان به موضوعاتی چون تصویب اساسنامه، نحوه تخصیص اعتبارات و هزینه‌کرد، وجود تورم نیروی انسانی، بررسی عملکرد و تراز مالی شرکت‌های زیرمجموعه پرداخته شد و بر تعیین تکلیف قانونی سرپرست فعلی که همزمان در مسئولیت‌های دیگر حضور دارد، تأکید شد.