• مهار کرونا حاصل مرحمت الهی، همدلی و همراهی تمام دستگاه‌ها و اتحاد همه مردم ایران است.
  تا پیروزی نهایی فاصله داریم.
  این وفاق را آلوده نفاق، تفرقه و سیاست‌زدگی نکنیم.
  ان‌شاالله

 • فاصله‌گذاری و کرونا مجبورمان کرد بجای قدمهایمان، دلهای پر از بیزاری از ویروس منحوس رژیم صهیونیستی و حامیان بخت برگشته‌اش و البته سرشار از عشق و همراهی با جبهه مقاومت را در کنار هم بنشانیم و پای سخنان حکیمانه رهبرمان بنشینیم و به روح سردار شهیدمان درود بفرستیم.

 • از خداوند متعال در این شب‌های عزیز، برای هموطنان آرزوی آرامش دارم.
  ما و همکارانمان در کنار مقابله با کرونا، خود را برای سخت‌ترین روزها آماده کرده‌ایم تا در شرایط اضطرار مردم عزیزمان کوچکترین دغدغه‌ای از بابت ارائه خدمات در عرصه بهداشت، درمان و دارو نداشته باشند.

 • به لطف خداو باجانفشانی همکارانم درمبارزه باکرونا ازقدرتمندترین کشورها جلوافتادیم.
  امادر مضیقه مالی ودر مقایسه باآنها که میلیاردهادلار هزینه کردند
  باحال خراب میپرسندحداقل یک میلیارد دلارصندوق چه شد؟
  خبرش خراب‌تر‌ کردجراحت جدایی
  چوخیال آب روشن که به تشنگان نمایی

 • در مقابله با کرونا امروز جمهوری اسلامی ایران با لطف پروردگار و همیاری مردم و مسئولان و مشارکت صمیمانه بین بخشی در اوج عزت و سربلندی در حال تسلط بر بیماری است.
  ایران عزیز ماحاضر است به مردم گرفتار آمریکا برای نجات از درماندگی دولتشان برای برون رفت از شرایط سهمگین کنونی کمک کند.۲/

 • دلا چو غنچه شکایت زکار بسته مکن
  که بادصبح نسیم گره گشا آورد

  پس ازمدتهاکه همکاران ایثارگرم باوجود مضیقه شدید مالی شبانه روز درخدمت بیماران مبتلا به کرونا بودند،مژده رسید که باموافقت محبت آمیز مقام معظم رهبری و پیگیری‌های دلسوزانه رئیس جمهورمحترم گشایشی حاصل میشود.خدارا شکرگزاریم

 • امروز به دیدار عزیزانمان که از ووهان چین برگشته بودند رفتم، خوشبختانه دوره چهارده روزه قرنطینه به پایان رسیده و همانطور که قول داده بودم همگی سرحال و سلامت به آغوش خانواده‌هایشان بازمی‌‌گردند.
  ان‌شاالله همه فرزندان وطن همیشه شاد و تندرست باشند.

 • پس از روزها تلاش و سختی برای مقابله با کرونا، متاسفانه امروز خبر کذبی در روزنامه ایران درباره مرگ مشکوک براثر کرونا منتشر شد.
  این خودزنی ناشیانه علاوه بر ایجاد نگرانی در بین مردم، باعث رنجش خاطر همکاران ما در خط مقدم مقابله با این ویروس می‌شود.

 • در روزهای اخیر چند مورد مشکوک از مسافران خارجی، تحت مراقبت در شرایط ایزوله قرار گرفتند.
  امروز پس از انجام آزمایشات مختلف مشخص شد که خوشبختانه هیچگونه ابتلا و آلودگی به ویروس کرونا وجود ندارند.

  رعایت اصول ساده بهداشتی می‌تواند تاثیرات مهمی در پیشگیری از این ویروس داشته باشد.

 • خوشبختانه پس از انتظار چند روزه، تعدادی از دانشجویان عزیزمان با‌همراهی تیم پزشکی و متخصصان اورژانس صبح امروز از شهر ووهان چین به کشور بازگشتند و همگی تحت مراقبت هستند.
  البته حالشان خوب است و خوبتر هم خواهد شد. ان‌شاالله

 • بخش مشاوره بیماری‌های واگیر سامانه تلفنی ۱۹۰ برای پاسخگویی به سوالات مردم در خصوص ویروس کرونا راه‌اندازی شد.
  هموطنان عزیز و همچنین همکاران نظام سلامت می‌تواند از این طریق سوالات خود را به‌صورت شبانه‌روزی با کارشناسان مربوط در میان بگذارند.

 • خوشبختانه پیرونامه اینجانب به دکتر جهانگیری و پیگیری‌های انجام شده، جلسه اضطراری تشکیل و مصوب شد تمام پروازها به چین تا اطلاع ثانوی ممنوع شود.
  شهروندان ایرانی که در چین هستند و قصد بازگشت به کشور را دارند نیز به همراه تیم پزشکی و تحت مراقبت‌های ویژه به کشور بازگردانده می‌شوند.

 • در‌ نامه‌ای از آقای دکتر جهانگیری خواستم به وزارت خارجه و وزارت راه ابلاغ کند تا اطلاع ثانوی از ورود هرگونه مسافر از مبدا چین به هر طریقی(هوایی، زمینی و دریایی) جلوگیری شود،
  همچنین تمام پایگاه‌های بهداشتی در تمام و‌رودی‌های کشور از آغاز شیوع کرونا در حال آماده باش کامل هستند.

 • امروز سرزده از بیمارستان زعیم و شهدای پاکدشت بازدید و از نزدیک با بیماران و‌ مراجعان گفتگو کردم و در ‌جریان روند ارائه خدمات، مشکلات و کاستی‌‌ها قرار گرفتم.

  ضمن تشکر از زحمات همکارانم در این دو بیمارستان، دستورات لازم برای رفع نواقص صادر و شخصا پیگیر مرتفع شدن آن خواهم بود.

 • از تمامی عزیزانی که در سوگ فقدان مادر تسلی بخش خاطرم شدند صمیمانه قدردان و سپاسگزارم و از خداوند بزرگ برای همگان آرزوی تندرستی و روزهای خوش دارم.

 • پیشاپیش از ابراز هم‌دردی تمام دوستان بابت فوت مادر عزیزم قدردانی و درخواست می‌کنم از ارسال گل و نصب پلاکاردهای تسلیت حتی با هزینه شخصی مخصوصا در دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها خودداری کرده و با نثار فاتحه‌‌ای روح آن مرحومه را شاد فرمایید.

 • سه ماه قبل پس از مقابله با اخلالگران در حوزه دارو، دستور برخورد با جریان‌های‌ فساد در کنکور پزشکی و فروش صندلی‌ دانشگاه را هم صادر کردم.
  تاکنون نتایج مهمی حاصل شده و به زودی به قوه قضاییه ارسال خواهد شد.
  عوامل قدرت و فساد در هر سطح و جایگاه بدانند ما تا آخر این راه خواهیم رفت.

 • تقریبا تمام داروها و مواد اولیه دارویی وارداتی به نوعی با مشکل تحریم مواجه شده است، اما در وزارت بهداشت تمام تلاشمان را میکنیم تا مشکلی از این بابت متوجه مردم نشود و از هر طریق ممکن، تامین دارو انجام می‌شود.

 • و ارتقای دیگر شاخص‌های سلامت در سطوح ملی منطقه‌ای و جهانی، فراموش ناشدنی است.

  درود می‌فرستم به روح بلند پزشکان #شهیدی که در کنار رزمندگان #دفاع_مقدس، روپوش سپیدشان، کفن گلگون شان شد.

 • #روزپزشک را که زادروز بوعلی سینا، یکی از این حکیمان فرزانه بی‌بدیل است به همه پزشکان ارجمند سرزمینم، آنان که درون مرزها، خدمتگزار مردم دردمند کشورمان هستند و دیگران که در اقصی نقاط جهان به عنوان طبیبانی سرشناس، افتخار #ایران عزیزند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

 • در دوره دوم #طرح_تحول_نظام_سلامت، بسته هایی از طرح تحول مثل #ماندگاری_پزشک در نقاط #محروم، کاهش پرداخت از جیب بیماران و حمایت از #بیماران_خاص و #صعب‌العلاج را ادامه می‌دهیم.
  درصدد تحقق و اجرای شعار «هر خانه یک پایگاه سلامت» هستیم تا #سلامت را #جامعه_محور کنیم.

 • اگر سخنان من موجب رنجش خاطر، سوء تعبیر و دل شکستگی #جوانان و #نوجوانان پاکباخته و #عاشق #اهل_بیت شده است، از یکایک این عزیزان #دلجویی می‌کنم.

  اعلام می‌کنم«مطلقا چنین ذهنیتی وجود ندارد که خدایی نکرده بخواهیم به #روضه #سیدالشهدا(ع) نگاه متفاوتی داشته باشیم».

 • ببینید که با چه اندیشه‌های بیمارگونه مغرضی در کشور روبرو هستیم و خدا همه را به راه درست هدایت کند.

 • وقتی برداشت‌های ناصواب از صحبتم را دیدم دلم سوخت برای شعری که ظهر #عاشورا سرودم:

  "دشت گرم پرغبار، اسب‌های بی سوار، خیمه‌های سوخته، چهره‌های از عطش افروخته، دجله از این تشنه کامان شرمسار، کودکان بی پدر، مادران داغدار، دختری ژولیده موی و بی قرار، خواهری غم دیده‌ی بی غمگسار

 • ابایی ندارم بگویم بسیاری این شرکت‌های وابسته به هیات امنای ارزی، هر یک به نوعی مشکل دارند، البته در حال حسابرسی هستیم و این شرکتها هم منحل خواهند شد.
  جریانی از بیرون وزارت بهداشت هدایت می‌شود و عده‌ای را تطمیع می‌کند که من را مصمم‌تر کرده تا با جدیت و سرعت بیشتری برخورد کنم.

 • با کمال تاسف، بار دیگر در سانحه‌ای تلخ دو تن از خبرنگاران عاشق‌ محیط زیست مظلوم کشور را از دست دادیم.
  ضمن عرض تسلیت به اصحاب رسانه و همه آنان که عاشقانه برای حفظ محیط زیست کشور تلاش می‌کنند، برای آن دو عزیز غفران الهی و برای همه بازماندگان صبر و تحمل آرزو دارم.

 • مهار کرونا حاصل مرحمت الهی، همدلی و همراهی تمام دستگاه‌ها و اتحاد همه مردم ایران است.
  تا پیروزی نهایی فاصله داریم.
  این وفاق را آلوده نفاق، تفرقه و سیاست‌زدگی نکنیم.
  ان‌شاالله

 • امروز بلافاصله پس از توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر یافتن راهی برای بازگشایی مساجد به‌روی مومنین مشتاق با رعایت دستورالعمل‌های محکم در شب‌های قدر، تشکیل جلسه دادیم وخوشبختانه به راهکار مناسبی رسیدیم که سریعا اعلام‌ خواهد شد.
  امید است که دعای مومنین کماکان همراهمان باشد.

 • با مسئولان اورژانس کشور و هلال احمر و مدیران ذی‌ربط در بخش‌های درمانی تماس داشتم، خوشبختانه تمام مراکز با صد‌درصد ظرفیت در آماده‌باش کامل قرار دارند و مثل همیشه در کنار مردم، آماده خدمت‌رسانی هستند.
  برای همه هموطنان عزیزم آرزوی سلامتی دارم.

 • هرچند برگزاری به موقع آزمون‌های سراسری برایمان مهم است،اما سلامتی فرزندانمان قطعا مهم‌تراست.
  لذا تلاش می‌کنیم با رعایت اصول و به دور از غوغاسالاری سودجویان، بهترین تاریخ ممکن از لحاظ رعایت سطح ایمنی برای حفاظت از داوطلبان را اعلام کنیم.
  خداوند نگهدار عزیزان برومندمان باد

 • امروز وزیر بهداشت آمریکا در نشست سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، حاضر است برای مقابله با کرونا به ایران کمک کند.
  همانطور که در نشست وزرای بهداشت عضو سازمان جهانی بهداشت نیز در مقابل این ادعای پوچ و واهی اعلام کردیم:
  ۱/

 • امروز پیام سرشار از مهربانی مقام معظم رهبری باران رحمتی بود بر نیستان جان همکارانم که در کنار مبتلایان به کرونا چون فرشته لاهیجان سوختند وچون دیگر سپید جامگان شبانه روز میگدازند و میسرایند.

  هم به مقام معظم رهبری قول میدهیم هم به مردم:
  در کنار هم #کرونا_را_شکست_خواهیم_داد

 • همکارانم از چند روز قبل پس از دریافت گزارش هواشناسی برای حفاظت از جان نود مادرباردار، آنها را از مناطق صعب‌العبور گیلان به محل امن منتقل کردند که پس از بارش برف در روزهای گذشته ۶ نفر از آنها زایمان موفق داشتند.
  خدا قوت و خسته نباشید به همه همکاران در این مناطق

 • امروز آقای هملمن نماینده سازمان جهانی بهداشت از محل قرنطینه دانشجویان عزیزمان بازدید وخوشبختانه به‌عنوان کارشناس جهانی همانهایی که به مردم کشورم درباره کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا در ایران گفته بودم را قاطعانه تایید کرد.

 • امروز به محل اقامت عزیزانمان که از ووهان به کشور بازگشتند رفتم.
  خدا را شکر همه چیز خوب بود و بچه‌ها خوشحال و راضی بودند.
  همه تلاش می‌کنیم تا گوشه‌ای از جای خالی خانواده‌هایشان را در این روزهای سخت پر کنیم.
  خدا قوت به تیم بهداشت و درمان و بچه‌های اورژانس که سنگ تمام گذاشتند.

 • امروز نخستین پیامک آموزش پیشگیری و رعایت نکات بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا به صورت انبوه برای هموطنان عزیز ارسال شد.
  با تشکر از وزیر محترم ارتباطات
  @azarijahromi
  که از نخستین لحظات ما را صمیمانه همراهی کردند.
  خوشبختانه همچنان مورد مثبتی از ابتلا به کرونا شناسایی نشده است.

 • از امروز با همکاری وزیر محترم ارتباطات
  @azarijahromi
  بسته‌های آموزش پیشگیری و رعایت نکات بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا به صورت پیامک برای هموطنان عزیز ارسال خواهد شد تا بتوانیم علاوه بر رسانه‌های گروهی و جمعی، از این ظرفیت نیز برای آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم استفاده کنیم.

 • با پیگیری‌های مکرر و همراهی وزارت امور خارجه بیش از ۷۰ نفر از دانشجویان ایرانی مقیم ووهان چین که نگران وضعیت آنها بودیم، با تدابیر بهداشتی مناسب در روزهای آینده به کشور باز می‌گردند و برای اطمینان از ایمنی، دو هفته در محل مناسبی تحت نظر و مراقبت‌های کامل پذیرایی خواهند شد.

 • امروز برای همدردی با مردم زلزله‌زده آذربایجان راهی این مناطق شدم و از نزدیک روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در منطقه را بررسی و دستورات لازم را صادر کردم.

  همکاران بنده از نخستین لحظات حادثه در کنار مردم حضور داشتند و مطمئنا این خدمت‌رسانی تا عادی شدن اوضاع ادامه خواهد داشت.

 • ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار،برای تمامی مصدومان حادثه تلخ زلزله آرزوی سلامتی و بهبودی دارم.
  از ساعات اولیه ‌امروز تمامی پرسنل اورژانس ومراکز درمانی در مناطق زلزله‌زده در آماده باش کامل هستند.
  وزارت بهداشت باتمامی امکانات تا آخرین لحظه در کنار مردم شریف این‌مناطق خواهد بود.

 • ضمن عرض تسلیت به خانواده جان‌باختگان حادثه قطار زاهدان-تهران؛
  تیمی از معاونان وزارت بهداشت و مسؤولان دانشگاه‌ علوم پزشکی را برای مدیریت و ارائه هرچه بهتر خدمات به مصدومان این حادثه مامور کردم.
  مراکز درمانی استان با تمامی امکانات در آماده‌باش کامل هستند.

 • طبق روال مستمر آتی امروز از بیمارستان‌های فیروزابادی در جنوب شهر تهران و بیمارستان امام حسین (ع) به صورت سرزده بازدید کردم.
  از نزدیک مسایل را دیدم. موارد رضایتمندی موجب تشویق و قطعا نارضایتی‌ها مورد پیگیری جدی قرار خواهد گرفت.

 • هوشمندسازی نظام سلامت و بکارگیری افراد سالم برای کنترل این سامانه‌ها، تنها راه جمع کردن مراکز ناصرخسروئی و قاچاق دارو است.
  در مسیر تحقق این هدف، تا پایان آبان ماه در تمام داروخانه‌ها زیرساخت‌ نسخه‌نویسی الکترونیک ایجاد خواهد شد.

 • یقین دارم مردم شریف این سرزمین، مهربانی و همراهی جامعه پزشکی را در روزهای سخت گذشته و امروز فراموش نخواهند کرد، همکاران ارجمندمان نیز آگاه اند که در این سرزمین مقدس، نامهربانان اندک اند و مهربانان و حق شناسان، کماکان بی‌شمار.

  عزت و سربلندی همگان را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

 • در دستیابی به افتخارات برجسته سال‌های پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، اگرچه تلاش همه دست اندرکاران عرصه بهداشت و درمان کشور، ستودنی است، اما نقش بی نظیر پزشکان، در راهبری و هدایت این حرکت عظیم و کسب دستاورد هایی همچون کاهش مرگ و میر گروه‌های آسیب‌پذیر، افزایش امید به زندگی

 • ایران کهن، زادگاه #پزشکان بلند آوازه‌ای است که قرن‌ها چون اختران فروزان و بر آسمان علم و هنر جهان درخشیدند، نامدارانی که #طبابت را با حکمت و هنر درآمیختند تا در کتاب ایام، حکیمانی پرفروغ و جاودانه باشند.

 • عشق امام #حسین (ع) از ما جدا نیست و این سوء تعبیرها ما را از این عشق دور نمی‌کند و جوانان شیعه نیز این را نمی‌پذیرند که #عاشق اهل_بیت (ع) بخواهد به ساحت مقدس روضه #امام_حسین (ع) اسائه ادب کند.

 • برخی با کج سلیقگی سعی در ایجاد فضای غم و اندوه و سرخوردگی در جامعه دارند و سعی می‌کنند هر صحبت‌ی مبنی بر ایجاد فضای بانشاط و امید را با برداشتی نادرست و سوء تعبیر، منتشر کنند.

 • بر تن صدپاره می‌گریند چون ابر بهار، تا قیامت مرغ حق در غم این ظهر عاشورا بنال تا ابد ای آسمان بر سر این خاک ماتم زا ببار"

  حالا این عاشق امام حسین(ع) وقتی می‌گوید نگذارید جامعه در غم و اندوه زندگی کند را متهم می‌کنند که بنده گفته‌ام #روضه #اباعبدالله باعث خودکشی است!!!

 • صلوات خاصه امام رضا (ع) از زبان جامعه #بهداشت و #درمان کشور

  اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور #مشهد مقدس