• پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/06/28 ساعت 15:25

  قریب به هشت سال تلاش درخور تقدیر دوست و همکارم دکتر طالبیان در معاونت میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری منجر به ثبت جهانی بسیاری از آثار ایران عزیز و در مورد اخیر راه‌آهن ایران شد.ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان امیدوارم این حرکت ارزشمند با تلاش مجدانه‌ مدیران آتی ادامه یابد.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/04/31 ساعت 17:56

  به‌منظور همیاری با مجموعه‌ درمان در مبارزه با موج جدید کرونا وکاهش آلام شهروندان عزیز #شهرداری_تهران همچون گذشته اعلام آمادگی می‌نماید که درصورت نیاز، تمامی پایگاه‌های مدیریت بحران سطح شهر را جهت رسیدگی به بیماران سرپایی و تسریع در روند واکسیناسیون در اختیار وزارت بهداشت قراردهد.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/03/27 ساعت 20:24

  امروز دو ایستگاه دیگر در خطوط ۶و۷مترو تقدیم شهروندان شریف تهران شد. ایستگاه مدافعان سلامت در محدوده‌ای پرتردد در مجاورت بیمارستان امام خمینی(ره) و خیابان‌های ستارخان و باقرخان و ایستگاه شهرک آزمایش در محله‌ گیشا، در مجاورت بزرگراه شیخ فضل‌الله که نخستین ایستگاه در این محدوده است.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/03/13 ساعت 21:50

  سوم ژوئن از سوی سازمان ملل #روز_جهانی_دوچرخه اعلام شده است؛ وسیله‌ای باصرفه، پاک و سازگار با محیط زیست برای نشاط و تندرستی جامعه.
  شعار امسال این روز «دوچرخه‌سواری و توسعه‌ی پایدار» است.
  خوشبختانه در این دوره سهم دوچرخه از حمل ونقل در پایتخت به بیش از ۳ برابر افزایش یافته است.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/03/12 ساعت 21:20

  ۱۱۴سال پیش در چنین روزی بلدیه #تهران متولد شد و پس از طی مسیری پر فراز و نشیب‌ امروز به کلان‌شهری در مقیاس‌ جهانی تبدیل شده‌است. بازگشت به اصل انسان‌محوری تنها راه صیانت از ارزش‌های شهر زیبا و خاطره‌انگیز ماست؛اصلی که در این دوره‌ تلاش کردیم محور همه‌ فعالیت‌های مدیریت شهری باشد.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/03/05 ساعت 21:11

  ۱/مجموعه عظیم رازی، نخستین مجموعه‌ تاریخی-گردشگری شهرداری تهران، در زمینی به مساحت چهار هکتار و با زیربنای ۳۱هزار مترمربع به بهره‌برداری رسید. این مجموعه‌ کم‌نظیر شامل فضاهایی متنوع از جمله موزه، کتابخانه، آمفی تئاتر روباز، سالن‌های همایش، گالری‌های متعدد و سایت کاوش تاریخی است.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/02/26 ساعت 11:12

  انا لله و انا الیه راجعون
  با نهایت تاسف ضایعه درگذشت پیشکسوت عزیز و گرانقدرمان مرحوم مهندس اکبر ترکان را تسلیت عرض نموده و ازخداوند منان برای آن فقید سعید رحمت واسعه الهی و برای خانواده معزز ایشان سلامتی و صبر و اجر مسالت می‌نمایم.
  روحش شاد ویادش گرامی

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/02/26 ساعت 10:40

  ۱/ایستگاه‌‌های متروی اقدسیه و مرزداران از خطوط سه و شش متروی تهران به بهره‌برداری رسید.
  به یاری خداوند در هفته‌های پیش‌رو با افتتاح ایستگاه‌‌های باقرخان و شهرک آزمایش و تکمیل بخش میانی خط۶، تعداد ایستگاه‌های افتتاح‌شده در این دوره‌ی مدیریت شهری٬ به ۳۰ایستگاه خواهد‌رسید.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/02/20 ساعت 11:09

  زبان‌حال افغانستان به روایت سیدضیاء قاسمی دل ما را همراه خود کرده:
  گاهی پدر شدیم و پسر را گریستیم
  گاهی پسر شدیم و پدر را گریستیم
  مادر شدیم و از پس هر زخم انفجار
  هی چشم‌های مانده به در را گریستیم
  در خون نشست روسری دختران‌مان
  رخساره‌گان قرص قمر را گریستیم
  #افغانستان_تسلیت

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/02/09 ساعت 05:32

  از رسانه‌ها بابت حساسیت‌ها ممنونم. داده‌های تزریق واکسن در شهرداری تهران فورا بررسی خواهد شد و در صورت مشاهده تخلف٬ افراد خاطی احتمالی علاوه بر برخورد٬ به مراجع ذیصلاح معرفی خواهند شد.
  دستور دادم اسامی دریافت‌کنندگان در سایت #شفاف بارگزاری شود.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/02/06 ساعت 20:14

  ۳/شهروندان شریف بدانند حرکتی را که در مبارزه با فساد، رانت و #شهرفروشی و توسعه‌ی شفافیت آغاز کردیم هرگز با این هجمه‌ها و تخریب‌ها متوقف نخواهد‌شد و امیدوارم با حضور مردم و تأیید تداوم نگاه حاکمیت قانون، تعهد و تخصص و نه سرمایه‌داری در شهر، در برابر خداوند و آیندگان سربلند باشیم.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/01/28 ساعت 14:44

  #شهرداری_تهران مانند همیشه آمادگی دارد در صورت تصویب ستاد ملی مبارزه با #کرونا٬ به منظور رعایت بهتر پروتکل‌های بهداشتی طی روزهای خطیر پیش رو، به صورت اضطراری ترتیبات جدیدی در استفاده از مترو، اتوبوس و تردد در محدوده طرح ترافیک اعمال نماید.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/01/20 ساعت 15:28

  ۲/تکمیل دانش ساخت و طراحی تجهیزات و زیرسیستم‌های مطابق با استانداردهای جهانی و رفع وابستگی در این حوزه از دیگر اهداف این پروژه بود.
  فعال شدن خط تولید #قطار_ملی_مترو علاوه بر ایجاد ۱۵هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم پایدار، ۲۰ درصد کاهش در هزینه‌های تولید را به همراه خواهدداشت.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/01/16 ساعت 18:00

  مرحله‌ی اول تزریق واکسن کرونا به پاکبان‌ها و کارگران سازمان مدیریت پسماند شهر تهران آغاز شد.
  ضمن سپاسگزاری از این همکاران شریف و گرانقدرم که از ابتدای همه‌گیری کرونا خالصانه و در مخاطره‌ی این بیماری مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند؛ برایشان آرزوی سلامتی دارم.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/01/16 ساعت 10:15

  ۱/ در بهار امسال ۴ایستگاه‌ متروی اقدسیه، مرزداران٬ شهرک آزمایش و باقرخان تقدیم شهروندان تهران خواهد‌شد. در زمستان۹۹ نیز ایستگاه‌های برج میلاد، میدان قیام، چهل‌تن دولاب، آهنگ، امیرکبیر، یادگار امام(ره)، شهید ستاری، دانشگاه تربیت مدرس و شهید اشرفی اصفهانی راه‌اندازی شدند.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/12/26 ساعت 18:33

  ۲/همچنین ۴۰دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس داخلی دیگر نیز به ناوگان #حمل_و_نقل_عمومی تهران افزوده شد.
  روند توسعه‌ی خطوط و افتتاح پی‌در‌پی ایستگاه‌های مترو و ارتقاء ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی در #تهران_۱۴۰۰ ادامه خواهدداشت.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/12/23 ساعت 22:01

  ۱/افتتاح ایستگاه‌های یادگار امام(ره) و شهید ستاری در خط۶ متروی تهران، قرارداد خرید ۱۰۵دستگاه واگن مترو با شرکت واگن‌سازی تهران، تفاهم‌نامه‌‌ی بازسازی کامل ۳۱رام قطار مترو، آغاز نوسازی ۱۰هزار دستگاه تاکسی فرسوده شهر تهران و …

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/12/17 ساعت 11:46

  امروز با بهره‌برداری از پروژه‌‌ی ۱۰۰۰هکتار جنگل‌کاری در اراضی شمال‌شرق پایتخت، وسعت کمربند سبز پیرامون کلان‌شهر تهران به حدود ۴۴۰۰۰هکتار رسید.
  با تکمیل این کمربند سبز ضمن بهره‌مندی تهران از ثمرات زیست‌محیطی بیشمار آن، اراضی حریم شهر نیز در برابر دست‌اندازی سوداگران مصون خواهدشد.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/12/09 ساعت 23:30

  ۲/خوشبختانه نتایج نظرسنجی‌ها و ثبت بیش از یک میلیون خرید روزانه،حاکی از استقبال شهروندان از خدمات فراگیر، عادلانه و قابل‌قبول این بازارها است.محصولات در این بازارها حدود ۴۰درصد ارزان‌تر ارائه می‌شود. برای ادامه‌ی این شرایط و حفظ رضایت شهروندان تمام تلاشمان را به‌کار خواهیم‌بست.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/11/19 ساعت 09:49

  ۴/اختصاص ردیف بودجه‌‌ی مجزا در بودجه کشور برای توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی کلانشهرها امری ضروری به نظر می‌رسد؛ همچنین تصویب دو لایحه مربوط به منابع درآمد پایدار شهرداری‌ها که در دستور کار مجلس است می‌تواند کمک موثری برای شهرداری‌های کشور در این مسیر باشد.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/11/19 ساعت 09:49

  ۱/در ادامه‌ی قراردادی که در تیرماه منعقد کردیم ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس داخلی دیگر به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی تهران ملحق شد. خوشبختانه با این قرارداد کارخانه‌های اتوبوس‌سازی داخلی فعال شده‌اند و انشاءالله در هفته‌ی جاری از اولین بخش پروژه‌ی ساخت قطار ملی نیز رونمایی خواهدشد.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/11/15 ساعت 20:59

  سال‌ها خاطرات شورانگیز و غرور‌آفرین ملی، با غیرت و قدم‌های استوارتان برایمان رقم خورد و امروز با قلب‌هایی آکنده از غم، دعای‌های خیر یک ایران بدرقه‌ی راهتان است.
  تسلیت به خانواده‌های این عزیزان و جامعه‌ی ورزش کشور.
  یادشان گرامی باد
  #مهرداد_میناوند
  #علی_انصاریان

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/11/05 ساعت 17:49

  ۲/ویژگی متمایز‌کننده‌ی بودجه ۱۴۰۰ اختصاص منابع و درآمدها به مصارف متناظر است؛ که بر اساس آن درآمد حاصل از جریمه‌ی کسر پارکینگ به ساخت پارکینگ‌های محلی،درآمد عوارض ایمنی ساختمان‌ها به خرید تجهیزات آتش‌نشانی و درآمدهای حاصل از بخش شهرسازی به توسعه‌ زیرساخت‌های شهری اختصاص می‌یابد.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/11/02 ساعت 21:06

  طبق پیش‌بینی‌ها سردترین شب‌های زمستانی را پیش رو داریم.
  همکارانم با گشت‌های فوریت اجتماعی در سطح شهر فعالند و مددسراها با تمام ظرفیت به افراد بی‌خانمان خدمت می‌دهند.
  شهروندان در صورت مشاهده‌‌ی افراد بی‌سرپناه از طریق سامانه ۱۳۷ یا تلفن ۵۵۵۲۲۳۲۲ ما را در ارائه خدمت بهتر یاری دهند.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/10/24 ساعت 17:36

  ۲/ضمن اینکه معتقدم فساد در هر دوره‌ی مدیریتی و توسط هر شخص مذموم است و مردم نباید احساس کنند در برخورد با آن تبعیضی وجود دارد؛ تأکید دارم خدمات صادقانه‌ی خانواده شهرداری و تلاش‌های مدیران آن در این شرایط نباید تحت‌الشعاع این موارد قرار گیرد.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/06/28 ساعت 23:54

  قهرمانی بلندقامتان غیرتمند تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های آسیایی و تکیه‌ی مقتدرانه‌‌ی تیم جوان و تازه‌نفس کشورمان بر سکوی قهرمانی قاره کهن را به همه‌ی بازیکنان، مربیان و کادر فنی تیم تبریک می‌گویم و برای این عزیزان آرزوی حماسه‌آفرینی‌های پی‌در‌پی دارم.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/05/09 ساعت 11:30

  در راستای نگاه شهرداری تهران مبنی بر پاسداشت و حفظ سرمایه‌های انسانی و اجتماعی در جای‌جای شهر، موزه دکتر حسن حبیبی سیاستمدار،پژوهشگر و متفکر معاصر که عمری در مسیر توسعه فرهنگ این مرز و بوم تلاش نمود؛ با همکاری همسر گرامی ایشان در بوستان قلمستان محله باغ فردوس به بهره‌برداری رسید.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/04/02 ساعت 22:30

  حادثه‌ی ناگواری که برای خبرنگاران عزیزمان رخ داد مایه‌ی اندوه و تأثر فراوان است.
  ضمن طلب مغفرت برای درگذشتگان، به خانواده‌های محترم این عزیزان و جامعه‌ی رسانه‌ای کشور تسلیت عرض می‌کنم و برای مصدومان این واقعه‌ی تلخ آرزوی سلامت عاجل دارم.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/03/23 ساعت 22:52

  با پیشنهاد جامعه‌ی پزشکی و تأیید اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران٬ ایستگاه متروی بیمارستان امام خمینی(ره) به پاس زحمات کادر فداکار بهداشت و درمان٬ به «ایستگاه مدافعان سلامت» تغییر نام یافت.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/03/13 ساعت 17:03

  عزیزانم! همکاران قهرمانم!
  باعث افتخار است که به شما خداقوت بگویم برای زحمات بی‌امانی که می‌کشید و جان‌فشانی‌ای که در میانه‌ی حادثه و آتش می‌کنید!
  #آتشنشانان
  #پالایشگاه_تهران

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/03/05 ساعت 21:11

  ۲/این پروژه بخشی از محور فرهنگی-تاریخی ری است. محوری که در طرح جامع تهران از چشمه علی تا حرم حضرت عبدالعظیم با طرح‌های موضوعی و موضعی متنوع تعریف شده‌است.
  کارخانه سیمان ری که به مجموعه‌ای فرهنگی و موزه صنعت تبدیل خواهدشد و میدانگاه خورشید نیز بخش‌های جدیدی از این محور خواهندبود.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/02/26 ساعت 20:08

  ۲۶اردیبهشت‌ سالروز تأسیس مرکز نظارت همگانی شهرداری تهران(۱۸۸۸) است. این مرکز طی ۱۵سال بیش از ۱میلیون پیام شهروندی را درحوزه‌های گوناگون شهری تا حصول نتیجه پیگیری کرده‌است.
  در این دوره سرعت رسیدگی به پیام‌ها از ۵۷ به ۲۵روز و رضایت شهروندان از کیفیت پاسخگویی‌ها به ۸۱درصد رسیده‌است.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/02/26 ساعت 10:40

  ۲/به‌رغم وجود محدودیت‌های جدی مالی در این دوره،حداکثر منابع را به توسعه‌ی بخش حمل و نقل عمومی پایتخت اختصاص دادیم و با افزایش شمار ایستگاه‌های فعال شبکه مترو به ۱۴۱ ایستگاه و احداث بیش از ۴۰کیلومتر خط جدید، حوزه نفوذ مترو، به‌ویژه در مناطق پرتراکم مرکزی شهر افزایش چشم‌گیری یافت.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/02/22 ساعت 23:15

  با انجام مقدمات استقرار دستگاه حفاری، عملیات اجرای نخستین قطعه‌ی خط ده متروی تهران، طولانی‌ترین مسیر ریلی شهری غرب آسیا به طول ۴۳کیلومتر آغاز شد. امیدوارم این پروژه‌ی حمل و نقل عمومی که مانند طرح ساخت #قطار_ملی مترو مورد بی‌مهری رسانه‌ ملی قرارگرفت؛ مورد اقبال شهروندان قرار گیرد.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/02/09 ساعت 23:57

  پیرو بررسی‌ها درباره‌ی تخصیص واکسن‌ها، تاکنون معاون و رئیس خدمات شهری یکی از مناطق به‌دلیل اهمال در نظارت و چند تن از پرسنل نواحی به دلیل تزریق غیرقانونی واکسن، عزل و به مراجع نظارتی معرفی شدند. پی‌گیری‌ سختگیرانه برای شناسایی و برخورد با دیگر خاطیان احتمالی ادامه دارد.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/02/06 ساعت 20:14

  ۲/عذرخواهی می‌کنم که علی‌رغم همه‌ی اقدامات صورت گرفته نتوانستم همه‌ی دست‌اندازان به بیت‌المال را به‌دستان قانون بسپارم. عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم شهر را به‌طور کامل از چنگال رانت‌خواران رها کنم و بیت‌المالی را که با راه‌های مختلف در اختیار افراد خاص بود از دستشان خارج کنم.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/02/06 ساعت 20:14

  ۱/ابایی از عذرخواهی بابت کاستی‌ها در برابر مردم نداشته‌ام و ندارم؛ ولی با مشاهده‌‌ تحریف‌ها و تخریب‌های غیرتخصصی و غیرمنصفانه‌‌ای که با غفلت از عملکرد مجموعه‌ خدوم شهرداری در بحبوحه‌ تحریم و کرونا بنا بر مقاصد سیاسی انجام می‌شود؛لازم می‌دانم نوعی دیگر از مردم عزیز عذرخواهی نمایم.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/01/23 ساعت 16:48

  با آماده‌سازی مقدمات در اولین بخش پروژه‌ی خط۱۰ مترو، به‌زودی عملیات احداث نخستین ایستگاه از این خط در میدان دریاچه شهدای خلیج فارس آغاز می‌شود.
  خط۱۰ با ۳۵ایستگاه و طول ۴۳کیلومتر، با عبور از ۶منطقه در پهنه شمالی پایتخت، از محدوده تهرانپارس در شرق تا وردآورد در غرب امتداد می‌یابد.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/01/20 ساعت 15:28

  ۱/#شهرداری_تهران با هدف ارتقاء بهره‌وری از زیرساخت عظیم شبکه ریلی پایتخت اقدام به سفارش و ساخت نخستین نمونه‌ی #قطار_ملی_مترو کرد و به لطف خداوند و تلاش صنعتگران کشور یکی از سریع‌ترین پروژه‌های طراحی و ساخت، با سطح داخلی‌سازی بیش از ۸۰درصد به انجام رسید.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1400/01/16 ساعت 10:15

  ۲/با افتتاح این ۴ایستگاه‌ جدید تا پایان اردیبهشت‌ماه تعداد ایستگاه‌های متروی بهره‌برداری شده توسط مجموعه‌ی مدیریت شهری طی ۵ماه به ۱۳ایستگاه خواهد‌رسید. بهره‌برداری از این ایستگاه‌ها حدود ۴هزار میلیارد تومان هزینه در بر داشته‌است.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/12/27 ساعت 21:38

  با توجه به استمرار شرایط سخت همه‌گیری کرونا و فراهم نبودن شرایط حضور خانواده‌های گرانقدر شهدا در کنار مزار عزیزانشان در آستانه سال نو، امسال نیز مانند سال گذشته همکارانم در مجموعه‌ی بهشت زهرا(س) به نیابت از این عزیزان٬ مزار مطهر #شهدا را گلباران کردند.
  یاد شهیدان وطن گرامی‌باد!

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/12/26 ساعت 18:33

  ۱/در آستانه‌ی سال نو و هم‌زمان با اعیاد شعبانیه با همت و تلاش شبانه‌روزی همکارانم امروز نیز سه ایستگاه دیگر در خطوط ۶ و ۷ #متروی_تهران با هزینه‌ی حدود ۱۰۰۰میلیارد تومان افتتاح و آماده‌ی خدمت‌رسانی به شهروندان شریف تهران شد؛ ایستگاه‌های تربیت مدرس، آهنگ و شهید اشرفی اصفهانی

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/12/23 ساعت 22:01

  ۲/ …پروژه‌ی پرافتخار «قطار شهری ملی» که به زودی با سطح ۸۵درصد داخلی‌سازی رونمایی می‌شود.
  این‌ها پروژه‌هایی هستند که امروز در راستای ارتقاء و توسعه‌ی ناوگان #حمل_و_نقل_عمومی تهران افتتاح و منعقد شدند.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/12/14 ساعت 19:05

  با افتتاح دو ایستگاه‌ میدان قیام و دولاب از خط۷ #متروی_تهران با سرمایه‌گذاری ۵۸۰میلیاردی، مردم این محلات نیز از مواهب #حمل_و_نقل_عمومی ایمن و باکیفیت بهره‌مند شدند. خدا‌قوت به همکارانم که با تلاش شبانه‌روزی درصدد افتتاح دیگر ایستگاه‌های وعده داده شده در آستانه سال۱۴۰۰ هستند.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/12/09 ساعت 23:30

  ۱/تا نیمه‌ی فروردین‌ماه ۱۹بازار جدید میوه و تره‌بار در تهران به بهره‌برداری می‌رسد و امروز شاهد افتتاح ۸بازار از این تعداد به همراه ساختمان متمرکز سازمان مدیریت میادین و تره‌بار بودیم.
  طی این دوره‌ی مدیریت شهری و تاکنون ۷۴بازار جدید احداث و ۵۴بازار نیز نوسازی شده است.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/11/19 ساعت 09:49

  ۳/در این شرایط سخت پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای مدیریت شهری در کلانشهرها از جمله توسعه‌ی کامل و شایسته‌ی ناوگان حمل‌ونقل عمومی به عنوان مؤثر‌ترین راهکار رفع معضلات آلودگی هوا و ترافیک، صرفا با اتکا به بودجه‌ی شهرداری‌ها قابل انجام نیست و نیاز به نگاه و اقدامی حاکمیتی دارد.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/11/19 ساعت 09:49

  ۲/طی دهه‌ی گذشته به‌رغم افزایش حدود ۲۰برابری هزینه احداث خطوط مترو و خرید قطار شهری، بودجه شهرداری تهران به حدود یک پنجم معادل دلاری خود تقلیل یافته است!
  این‌ کاهش در شرایطی رقم می‌خورد که مجموعه‌ی مدیریت شهری به اجرای دقیق طرح تفصیلی و کاهش درآمدهای حاصل از شهر‌فروشی متعهد است.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/11/15 ساعت 11:02

  شکوه خلقت٬ خلاصه در عظمت وجود پرمهر و وسعت نگاه مادرانه‌ی توست. میلاد اسوه‌ی انسانیت و خیر بی‌انتها، حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر بر همه‌ی مادران عزیز و زنان فداکار ایران مبارک باد!
  #روز_مادر
  #روز_زن

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/11/05 ساعت 17:49

  ۱/بودجه‌ی سال ۱۴۰۰ #شهرداری_تهران با رویکردی اجتماعی و محوریت توسعه‌ی محلی، ارتقاء قلمرو عمومی و افزایش مشارکت شهروندان در اداره و حل مشکلات شهر،تقدیم شورا شد.
  توجه به توسعه‌ی محلات کم‌برخوردار، کاهش اتکا به پدیده‌ی مذموم شهر‌فروشی و افزایش سهم مصارف توسعه‌ای از شاخصه‌های آن است.

 • پیروز حناچی   pirouzhanachi@

  1399/10/24 ساعت 17:36

  ۱/مدیریت فعلی شهرداری همواره در برخورد با فساد پیشتاز و پیش‌قدم بوده‌ است و همان‌گونه که بارها اعلام‌ کرده‌ایم در صورت کشف اسناد فساد و یا دلایلی مبنی بر تخلف و یا ارائه مستندات از سوی نهادهای ذی‌صلاح، #شهرداری_تهران تابع قانون است و سریعا وارد عمل خواهد‌شد.