• دولت وظیفه دارد بستری بیماران بدحال با علائم #کرونا را #رایگان کند و بین دیگران بسته حمایتی ویژه پخش کند.

  بخش بزرگی از جامعه توان مالی درمان بیمارستانی یا در خانه ماندن را ندارند و «هشت میلیون نفر» به کلی فاقد پوشش #بیمه درمانی هستند. البته حسن خواهد گفت: «منم بعدا فهمیدم.»

 • باورم نمی‌شود. تصویر #جعل کرده‌اند با موضوع حمایتم از یک کاندیدا! نمی‌دانم هدفشان مخدوش کردن توییت دیروزم است یا تبلیغ برای این کاندیدا، ولی جعلی است. ترجیح می‌دهم از آن هم‌وطنم حمایت کنم که به‌خاطر یک وعده غذای گرم پوستر پخش می‌کند و خوشحال است که چند روزی سیر می‌خوابد. همین

 • خانم آزاده مختاری، دبیر اجتماعی رکنا می‌گوید خبر مرتبط با دکتر مولایی درباره #کرونا را به نقل از پانا (خبرگزاری آموزش و پرورش) منتشر کرده‌اند و پانا باید پاسخ بدهد. البته در متن رکنا خبری از اشاره به پانا نبود اما ماجرا پیچیده‌تر شد!

 • رکنا توضیحی به انتهای گزارش خود افزوده و می‌گوید این گفته‌ها را به نقل از یک پزشک نزدیک به دکتر مولایی منتشر کرده. در شرایط فعلی وظیفه مهم همه ما این است که آموزش‌های پیش‌گیری از ابتلا به کرونا را در اختیار کسانی بگذاریم که دسترسی کمتری به این آموزه‌ها دارند. پیش‌گیری مهم است.

 • کاندیدای بخش بزرگی از #اصلاح‌طلبان رشت پزشکی است که شبی به اتاق بازجویی #اطلاعات_سپاه آمد و معاینه‌ام کرد.

  در واقع الان کاندیدای اصولگرایان رشت سردار سپاه است، کاندیدای اصلاح‌طلبان هم پزشک اطلاعات سپاه. خند‌ه‌دار اینکه این گروه دوم می‌گویند به ما رای بدهید که مجلس دست سپاه نیفتد

 • آدرس کانال تلگرامی تازه‌ام:
  http://T.me/mosaed۲

  ممنون می‌شوم که به دیگران هم معرفی کنید

 • بعد از قطع سراسری اینترنت #وزیر_جوان خیلی دست‌وپا می‌زند که خودش را تمیز کند. اول «سورپرایز» کرد که «پپه» شد، بعد «لباس فضانوردی» رو کرد که آبروریزی شد، آمد آن را جمع کند برای #ماهواره_ظفر شلوغ کرد ولی این هم افتاد. یکی بهش بگوید: ما می‌دونیم چی هستی، فراموش هم نمی‌کنیم، زور نزن.

 • دولت #ایران حداقل دو برابر بودجه سالانه‌اش را پیش‌خور کرده؛ یا اینطور بگویم: امروز هر کودک ایرانی در لحظه تولد ده میلیون تومان #بدهکار است

  کسی که وعده بدهد این بحران‌ها بدون تغییرات اساسی در آینده‌ای نامعلوم حل خواهند شد احتمالاً دزدی است که می‌خواهد برای غارت بیشتر، زمان بخرد

 • وقتی #دروغ نهادینه می‌شود راست‌گویی و ایستادن بر سر #حقیقت یک عمل #سیاسی است. ایستادن بر سر حقیقت آسان و ارزان نیست اما تنها راه نجات است.

 • در نبود اینترنت، کلانشهرها تبدیل به هزاران دهکده کوچک متراکم شده‌اند. وقتی ابزارهای ارتباطی قطع می‌شوند افق دید چند متر می‌شود و دیگر فرقی نمی‌کند چند کیلومتر فاصله داری یا چند هزار کیلومتر. به کفتارهای خوش‌رقص مجهز به اینترنت وزیر جوان شادباش بگویید

  #ایران

 • سهم تیتر و مطالب انتقادی درباره افزایش قیمت #بنزین در صفحه اول ۲۵روزنامه سراسری کشور

  میزان بازتاب صدای بخش بزرگی از جامعه در رسانه‌هایی که همگی یارانه کاغذ، سهمیه آگهی دولتی، طرح ترافیک و دهها حمایت مستقیم و غیرمستقیم دیگر از #جیب_مردم می‌گیرند گویای بسیاری چیزهاست …

 • از آنجا که طبق معمول رسانه‌های داخلی درباره افزایش قیمت #بنزین «توجیه» شده‌اند مطلبی درباره این افزایش قیمت در کانال تلگرامی‌ام نوشته‌ام: تصمیمی تورم‌زا، رکودآفرین، فسادآور و به زیان جامعه؛ یک #شبیخون کامل در نیمه‌شب

 • بعد از سالها سوءاستفاده از #وس یک سامانه معرفی کردند و ظرف چند روز «یک میلیون و ۲۰۰هزار شکایت» ثبت شده. «وزیر جوان» جشن گرفته که مردم «رکورد گینس شکایت» را شکسته‌اند!

  حاجی! این آمار نشان‌دهنده عمق ناکارآمدی و گستردگی غارت دم و دستگاه شماست. اسمش هم #رسوایی است نه رکورد نابغه!

 • وقتی می‌گوییم #اصلاحات بیش از پیش به #قبیله تبدیل شده یعنی این. جوان شاخص اصلاح‌طلب در دفاع از پست گرفتن رفیقش می‌گوید صرفا یک عکس ملاک قضاوت نیست! منظورش چه عکسی است؟ دوستش سر در سفارت انگلیس را کنده و عربده‌کشان از خودش فیلم برمی‌دارد! نسل جوان سفارت‌نورد!

 • مسئله اصلی این نیست که #مدارس_حدادعادل بر زمین‌های مصادره‌ای یا مفت‌خر شده از اموال عمومی بنا شده‌اند. مسئله اصلی این است که این مدارس همین حالا مشغول تربیت «صاحبان آینده» ما رعایا هستند و ترسی از نمایش این «نابرابری برنامه‌ریزی‌شده» هم ندارند

 • جالب این که این بخش در گزارش #بی‌بی‌سی با مقدمه «منتقدان سینما می‌گویند» پخش شده و مخاطب هرگز متوجه نمی‌شود این ویدئو محصول رسانه #سپاه است (لوگوی #فارس حذف شده) و کسی که در زیرنویس «منتقد سینما» معرفی شده، مجری شبکه #افق

  یک سانتر بی‌هدف و گل! :)

  لینک:
  http://www.bbc.in/۲qUcO۲۹

 • یادمان نرود #اسماعیل_بخشی هنوز کیلومترها دورتر از دخترش که این روزها رفته کلاس اول، حبس می‌کشد‌. یادمان نرود #محمد_خنیفر، دیگر نماینده کارگری هفت‌تپه از شرکت اخراج شده. یادمان نرود دهها کارگر دیگر این شرکت زیر حکم زندان و شلاق هستند. مظلومیت و بی‌پناهی آنها را نباید از یاد ببریم.

 • بانرجی، برنده #نوبل_اقتصاد_۲۰۱۹ گفته: کاهش مالیات ثروتمندان باعث رونق اقتصاد نمی‌شود و این افسانه‌ای است که آنها ساخته‌اند.

  البته «سرمایه‌داران خودی» داخل کشور نگران نباشند. پارسال از سازمان امور مالیاتی پرسیدم از چند نفر #مالیات_بر_ثروت می‌گیرید؟ پاسخ دادند: #محرمانه_است!

 • #مرضیه_امیری و #مسعود_کاظمی ماه‌هاست بدون یک روز مرخصی در حبس هستند. حتی مرضیه پیش از محکومیت گفته بود بگذارید بروم از پایان‌نامه‌ام دفاع کنم، گفته بودند سالها اینجا خواهی بود نیازی به ارشد نداری

  اما #حسین_فریدون یک روز هم در حبس نماند و رفت مرخصی!

  طعم شیرین #عدالت

 • این روزها احمد #توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت و مالک سایت «الف» علمدار «مبارزه با #فساد» است

  همزمان دادگاه عباس #ایروانی به اتهام فساد در جریان است

  آن‌وقت «رپرتاژ آگهی» شرکت همین ایروانی بدون اشاره به سفارشی و تبلیغاتی بودنش از طریق سایت همین توکلی منتشر می‌شود!

  کمدی #فسادستیزی

 • سرمایه‌داران ایرانی مدت‌هاست سرنوشت مشابهی دارند: با حمایت قدرت به ثروت می‌رسند، سهم قدرت را هم می‌دهند اما بالاخره تاریخ مصرف‌شان تمام می‌شود.

  حاج #عباس_ایروانی که تا دیروز «رفیق» بسیاری از مسئولان کشور بود حالا در دادگاه «سوره فاطر» می‌خواند برای نجات جان و ثروتش؛ ایستگاه آخر.

 • درباره این طرح که به امضای ۵۲نماینده مجلس رسیده و مواد متعدد دیگری برای #سانسور فیلم‌های سینمایی، ایجاد #اینترانت داخلی، سهمیه استخدامی برای روحانیون و … دارد در کانال تلگرامم توضیح بیشتری داده‌ام:

 • چند درصد از حدود ۱٫۵میلیون نفری که ۴سال پیش در تهران به #فهرست_امید رای دادند امروز مهدی شیخ را می‌شناسند؟ چند نفر در خیابان محمدجواد فتحی، محمدرضا نجفی، داوود محمدی یا ابوالفضل سروش را ببیند خواهند شناخت؟ ۴سال فرصت داشتید و حتی اسم‌تان را هم یاد نگرفتیم، عملکرد و نقد آن پیشکش!

 • برای جبران ورشکستگی «موسسات مالی #خودمانی» ۳۶هزار میلیارد تومان از #جیب_مردم هزینه شد

  حالا می‌گویند باید بیش از ۷۰هزار میلیارد تومان خرج جبران ضرر «بانکها و موسسات نظامی» شود

  سود این موسسات معدودی را مولتی‌میلیاردر کرد و ضررش ماند برای مردم. «هر ایرانی، ۱میلیون و ۲۰۰هزار تومان»

 • #ظریف می‌گوید حاضر بوده در ازای ۴۰۰میلیون دلار، #نازنین_زاغری را آزاد کنند اما بریتانیا گفته باج نمی‌دهیم!

  همین دولت پارسال میلیاردها دلار از #اموال_مردم را بین رانت‌خواران حاتم‌بخشی کرد و ۳۰میلیارد دلارش به کشور برنگشت؛ یعنی ۷۵برابر پولی که برایش لقب باجگیر را به جان خریده‌اند!

 • وزارت بهداشت: ابتلای ۱۳مورد جدید ابتلا به #کرونا در سه استان قطعی است که ۷نفر در #قم، ۴نفر در #تهران و ۲نفر در #گیلان هستند. دیروز هم یک مورد ابتلا در #اراک داشتیم که اعلام کردیم.

 • ساعت هشت صبح رسیدم داروخانه شبانه‌روزی میدان انقلاب (مشهوری). بازار ماسک و ضدعفونی‌کننده داغ بود به دو سه برابر قیمت. یک #ماسک خریدم ۱۵هزار تومان! گفتم ماسک ۳هزار تومانی را ۱۵تومان فروختن ظلم نیست؟ فروشنده گفت دیروز با التماس ۱۳هزار تومان خریده‌ایم، آن هم نقدی!

  #اقتصاد_بیمار

 • دبیر اجتماعی رکنا معتقد است ما باید خبرهایی که این خبرگزاری بدون ذکر منبع دیگری به عنوان مطلب اختصاصی منتشر می‌کند را پیش از نقل کردن گوگل کنیم و به رسانه‌ای ارجاع بدهیم که رکنا از آن بدون ذکر منبع خبر کپی کرده.

  دیگر حتی تعجب هم نمی‌کنیم!

  #کرونا
  #بحران_رسانه
  #مجازات_جامعه

 • رکنا حالا حرفش را عوض کرده و گفته خودمان منبع خبر نبودیم، از یک روزنامه معتبر نقل کرده بودیم (که نه در خبر از آن نامی برده نه در تکذیب!!) و یکی از آشنایان نزدیک به این خانواده آن را تکذیب کرده! توییت قبلی را پاک کردم چون یا خبر اشتباه بوده یا این خبرگزاری!

 • دکتر مولایی، برادر یکی از درگذشتگان بر اثر #کرونا در گفتگو با رکنا: پس از یک هفته با اصرار من از برادرم تست کرونا گرفتند. ده‌ها نفر با همین علائم مرده‌اند که از آنها تست گرفته نشده و علت دیگری برای مرگ‌شان ثبت کرده‌اند. برادرم سفر خارجی نداشت و در همین شهر قم کرونا گرفته بود.

 • وزارت بهداشت: نتایج آزمایش اولیه دو مورد ابتلا به #کرونا در شهر #قم مثبت است.

 • در بخشی از مستند فرزند انقلاب بی‌بی‌سی به #اعترافات جمعی دهه شصت زندان اوین تحت عنوان «میزگرد» استناد می‌شود. استناد به سخنان کیانوری درباره توطئه علیه قطب‌زاده وقتی می‌دانیم در چه شرایطی برگزار و ضبط شده‌اند، اخلاقی نیست و انگیزه ساخت اعترافات تلویزیونی را افزایش می‌دهد.

 • سال۹۶ که آمریکا تهدید می‌کرد از برجام خارج می‌شود کارشناسان و مسئولان درباره امکان تحریم نفت ایران دو تحلیل «راستش» و «برای چاپ» داشتند و پچ‌پچ‌ها کاملا برعکس سخنان جلسات رسمی بود. امروز دولت آرزوی بازگشت به وضعیت سال۹۶ را دارد و تنها یک سوال وجود دارد: «بهای #دروغ چقدر است؟»

 • آنچه نباید در ما بمیرد #امید به «امکان زندگی بهتر» است. ما حق داریم بهتر زندگی کنیم و هیچ قدرتی نمی‌تواند این #حق را از ما بگیرد. به هرکسی که می‌گوید این خیال است بگو «خیال‌پردازم اما تنها نیستم.»

 • سلام! راستش پنج هفته پیش که اینجا نوشتم «سلام» فکر نمی‌کردم تا سلام بعدی این‌قدر طول بکشد. ولی خب طول کشید!

  ممنونم از مهربانی‌تان. امیدوارم بتوانم باز هم از شما و برای شما بنویسم، به امید جبران بخش کوچکی از محبت بی‌دریغ‌تان

 • Knock knock! Hello Free World!
  I used ۴۲ different proxy to write this! Millions of Iranians don't have internet. Can you hear us?

  #Internet۴Iran

 • کارمند شبکه #ایران‌اینترنشنال و کسانی که به او آنتن زنده می‌دهند باید بدانند یارانه‌ها «باج حکومت به مردم» نیستند

  نفت سالها پیش در ایران #ملی شده و منافع حاصل از آن و مشتقاتش مانند #بنزین باید کاملا شفاف و عادلانه به مردم برسد. اگر سواد حرف زدن ندارید لطف کنید سکوت کنید

 • چیزی درباره #سلطانی‌فر (وزیر ورزش) نوشته بودم، روابط‌عمومی‌اش (ناظمی) به خبرنگاری گفته بود اگر مساعد داماد پزشکیان (نایب‌رئیس مجلس) نبود می‌کشاندیمش دادگاه!

  شاید این نکته که هیچوقت پزشکیان را ندیده‌ام کمک کند بفهمید چه جور آدم‌هایی ورزش ایران را اداره می‌کنند

  #طلوع
  #ایران_عراق

 • با تشکر از خانم #پروانه_مافی که با #سرقت متن دیگران به قوانین ناعادلانه در کشور اعتراض کردند.

  امیدوارم نمایندگان مجلس این قوانین را تغییر بدهند. جان؟ خود خانم مافی چهار ساله نماینده مجلس و عضو فراکسیون امید هستن؟ پس کاش ما رو ببخشن بابت این قوانین!

 • آن معلم حق‌التدریس که با دستمزد دو سه میلیون تومانی زیر خط فقر است باید #مالیات بپردازد اما صاحبان #مدارس_غیرانتفاعی که سالانه صدها میلیون و گاه میلیاردها تومان درآمد دارند به استناد ماده۱۳۴ قانون مالیات‌های مستقیم از پرداخت مالیات معاف هستند

  گوشه‌ای از عدالت در مملکت «مستضعفان»

 • #اسماعیل_بخشی پس از ماهها حبس با قرار وثیقه موقتا آزاد شد. در همین مدت، احکام زندان و شلاق دهها کارگر دیگر ابلاغ شد، مالک شرکت با فساد عیان ارزی ول چرخید و شریک فراری‌اش هم در گوشه‌ای از دنیا، به ریش ملت خندید.

  #عدالت

 • مالک نیشکر #هفت‌تپه چنان حرف می‌زند که گویی امام‌جمعه شوش است!

  #عالیخانی، وزیر جاودانه اقتصاد می‌گفت کاسبی برای سود است. اگر کسی می‌آمد پیشم و می‌گفت برای میهن این کارها را می‌کنیم سریع می‌گفتم شما از این شعارها نده، مسئله خودت را بگو

  روزگار قحطی عالیخانی‌ها و جولان اسدبیگی‌ها

 • بعد از ماهها حبس، دقایقی پیش #مرضیه_امیری، یکی از بهترین خبرنگاران ایران، موقتا آزاد شد. خبرنگاران دیگری را که هنوز پیش دیوارهای اوین مانده‌اند از یاد نمی‌بریم.

  #مسعود_کاظمی

 • شکوری‌راد، دبیرکل یکی از مهمترین احزاب #اصلاح‌طلب امروز گفته «شورای‌شهر تهران عملکرد موفقی داشته‌»

  طبق مصوبه این شورا، شهرداری امسال دو برابر بودجه «آموزش و ارتقای #فرهنگ_ترافیک» خرج «فعالیت‌های ارزشی و #بصیرت‌افزایی» می‌کند، ۱۳٫۵میلیارد تومان!

  معنی «عملکرد موفق» را هم فهمیدیم!

 • با اخباری که دورادور می‌شنوم لازم است بنویسم هرگز با «هیچ دولت خارجی» رابطه‌ای نداشته‌ام و ادمین کانال #مملکته یا #وحیدآنلاین هم نبوده و نیستم. پیگیری این سناریو نتیجه‌ای ندارد جز آسودگی خیال کسانی که مزاحم تاخت و تازشان هستم و نهایتا اعترافی نمایشی که مدت‌هاست بی‌اثر شده‌اند

 • ۳۰۰سال پس از کشف باکتری‌ها و ۸۰سال پس از شناخت ژنتیک، دولت در ۳سال گذشته «بیش از ۲۰میلیارد تومان» از #جیب_مردم برای ترویج شیوه‌های باستانی بقراط و جالینوس تحت‌عنوان #طب_سنتی بودجه داده است

  تصویر: توصیه «دانشکده طب سنتی دانشگاه شهید بهشتی» به مسافران: خود را به اسهال بیندازید!

 • طرحی به مجلس ارائه شده که در صورت تصویب، با گسترش پروژه سالم‌سازی محیط توسط شهرداری‌ها، #سواحل_دریا در کشور به سه بخش مردانه، زنانه و خانوادگی تفکیک خواهند شد!

 • اینجا در کانال تلگرامم مطلب بلندتری در همین باره نوشته‌ام:

 • دو قرن پیش، وقتی اروپا هزاران پوند صرف توسعه واکسیناسیون می‌کرد «آغامحمدخان» به اطرافیانش می‌گفت «رعیت اگر آسوده باشد به فکر عزل ارباب می‌افتد. رعیت باید چنان گرفتار باشد که در ده خانه یک دیگ نباشد»

  #قبله_عالم بودن بین چاکران آسان است اما #قدرت_واقعی را «مردم قدرتمند» می‌سازند

 • ادعای #روحانی در سازمان‌ملل درباره بالاترین #نرخ_رشد_اقتصادی جهان برای ایران در سال۲۰۱۷ عجیب و غریب و شبیه شوخی بود.

  نرخ رشد اقتصادی ایران در آن سال ۳٫۷٪ بود که در همین منطقه خودمان هم پایین‌تر از کشورهایی مثل ترکیه(۷٫۴) تاجیکستان(۷٫۶) قزاقستان(۴٫۱) و حتی #جیبوتی (۴) بود.