• مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/03/27 ساعت 12:31

  طبق گزارش سال ۹۵ میزان دارایی بانک‌ها از محل املاک حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان بود. (احتمالا عدد واقعی بیشتر از اینهاست که هیچ وقت اعلام نشده و نمیشود!) حال با توجه به ۳ برابر شدن قیمت مسکن از سال ۹۵تاکنون،‌ ارزش املاک بانکها هم ۳ برابر شده! ببینید چه پولی در بانکها خوابیده!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/03/21 ساعت 15:56

  چرا خودروسازان ایرانی با اینکه طی سالهای اخیر حداقل ۳ برابر قیمت جهانی، خودرو فروخته‌اند، باز هم ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارند!؟چرا زیانشان صاف نمیشود!؟ اگر تولید خودرو در ایران ضررده است، چرا تولید می‌کنند!؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/03/19 ساعت 13:00

  آیا میدانید سرانه مصرف گوشت در سال ۹۰ حدود ۹ کیلوگرم بوده و این عدد در سال ۹۶ به ۶ کیلوگرم رسیده است(مرکز آمار) البته این ۶ کیلوگرم زمانی بود که گوشت کیلویی ۳۰ هزار تومان بود، الان که گوشت قرمز حدود ۱۰۰هزار تومان، احتمالا ۶ کیلوگرم سال ۹۶ به نصف تقلیل یافته است!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/03/13 ساعت 15:06

  واردات برخی کالاها در سال ۹۷ عجیب است! به عنوان مثال پارسال، ۲۰ هزار تن مربا و ژله، ۱۶ هزار تن آناناس، ۱۰ هزار تن آب میوه و ۲۰ هزار تن زرد چوبه وارد کردیم! سوال: آیا در زمان محدودیت ارزی، واردات مربا و ژله منطقی است؟ آیا خودمان توانایی تولید مربا و زردچوبه را نداریم!؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/03/11 ساعت 11:27

  بجای اینکه شرکتهای زیرنظر وزارت رفاه مثل شستا و صندوق‌های بازنشستگی را توانمند کنند تا سودده شود و میزان کمکی که از دولت میگیرد را کاهش دهد، میخواهند واگذارشان کنند! از ۲۵۰ شرکت شستا، زیر هزار میلیارد تومان سود درآمده، این را درست کنید، نه اینکه به یک نااهل واگذارش کنید!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/03/07 ساعت 12:10

  برخی بانک‌ها به ازای پرداخت وام ۳۰ میلیون تومانی ازدواج، یک میلیون و دویست هزار تومان از متقاضی کارمزد می‌گیرند! یعنی شما درخواست وام ۳۰ میلیون وام ازدواج کرده‌اید، ۲۸ میلیون و هشتصد هزار تومان به حسابتان واریز می‌شود! آیا وزارت اقتصاد و بانک مرکزی خبر دارند؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/03/04 ساعت 15:02

  هم اکنون در ایران ۱۹ هزار بنگاه اقتصادی شبه‌دولتی وجود دارد! طبق قانون همه نهادهای دولتی و عمومی از سال ۹۵ موظف شده‌اند، اطلاعات مالی خود را در سامانه کدال منتشر و در صورت عدم ارائه اطلاعات مرجع، قانون مجازات‌شان خواهد کرد چه شرکت‌هایی به قانون تمکین نمی‌کنند!؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/30 ساعت 16:19

  اظهارات عجیب رئیس جمهور درباره برجام و پارس جنوبی! حسن روحانی، دو روز پیش: برجام موجب افتتاح ۱۵ فاز پارس جنوبی شده است!!! آقای روحانی! این جدول که از سایت وزارت نفت استخراج شده، این واقعیت را نشان میدهد که برجام موجب افتتاح فازهای پارس جنوبی شده یا تلاش‌های خودمان؟!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/28 ساعت 15:07

  آیا می‌دانید در ۱۰ سال اخیر بیش از ۶۰ میلیارد دلار ارز بواسطه مسافرت‌های شخصی (خارجی) از کشور خارج شده است!؟ آمار میگوید کمتر از ۵ درصد ایرانی‌ها در ۱۰ سال اخیر به مسافرت‌های خارجی رفته‌اند چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/24 ساعت 12:00

  باج به اروپا تمامی ندارد! شهردار تهران: «ایده خرید اتوبوس‌های دست دوم اروپایی که قیمت آ‌ن‌‌ها نسبت به اتوبوس‌های نو بسیار مقرون به صرفه‌تر است، در دستور کار قرار گرفته» چرا از داخلی‌ها نمیخرید، تابه رونق‌شان کمک کنید. میدانید چند تولیدکننده اتوبوس ایرانی داریم که نیمه فعالند؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/23 ساعت 12:17

  چرا خودروسازان آمار فروش فوری شان را اعلام نمیکنند؟! نزدیک ۱ ماه از آغاز طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو و سایپا می‌گذرد اما هنوز این دو شرکت آماری از میزان عرضه محصولات در این طرح اعلام نکرده‌اند زورشان زیاد است … معلوم نیست اصلا خودرویی فروخته شده یا نه؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/21 ساعت 13:38

  ۱- نیاز سالانه کشور به برنج ۳ میلیون تن است ۲- پارسال تولید برنج ۲.۱ میلیون تن بود ۳- پارسال حدود ۱.۷ میلیون تن برنج وارد کردیم ۴- حدود ۸۰۰ هزار تن مازاد نیاز کشور، برنج الان در بازار موجود است ۵- برنج اکنون در بازار بالای ۲۲ هزار تومان است! مقصر برنجِ گران هم آمریکاست؟!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/18 ساعت 23:58

  محمد نهاوندیان معاون روحانی:«ترامپ با دیدن حوادث دی سال ۹۶ تصمیم گرفت از برجام خارج شود، ریشه بهم ریختگی اقتصاد ما اتفاقات دی ماه ۹۶ بود!» کاش اینرا هم میگفتید تحریمهای بعد از ۸۸ تمامش به خاطر فتنه‌گری دوستانتان در فتنه ۸۸ بود!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/17 ساعت 13:02

  چرا لیست کالاهایی که با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد شده،‌ بصورت کامل منتشر نمی‌شود؟ طبق لیست بانک مرکزی از تاریخ ۲۱ فروردین ۹۷ تا پایان فروردین ۹۸، ۲۸ میلیارد دلار ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی به واردکنندگان داده شد. اسامی شرکتها مشخص است، اما لیست کالاهایی که وارد کشور شده،‌معلوم نیست!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/17 ساعت 11:58

  در حالیکه بانک مرکزی همواره گزارش‌های گزیده آمارهای اقتصادی دی و بهمن را در ماه‌های اسفند و فروردین سال بعد منتشر کرده، اما این گزارش‌ها درباره دی و بهمن۹۷ هنوز روی خروجی سایت بانک قرار نگرفته! آمارها اینقدر خراب است که رئیس رویش نمی‌شود..

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/14 ساعت 11:52

  در پایگاه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات وابسته به سازمان حمایت (وزارت صنعت) آمده:"قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی تنظیم‌بازاری ۴۲ هزار و ۴۰۰ تومان تا۴۴ هزار و ۴۰۰ تومان، مخلوط گوساله ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان و سردست و گردن هم ۳۱ هزار تومان.. هر چه در بازار گشتیم پیدا نکردیم! شما چطور؟!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/11 ساعت 14:57

  ۲ سازمان بسیار مهم که در شرایط تحریمها بشدت کاربرد دارند، با سرپرست اداره میشوند! دولت روحانی برای سازمان توسعه تجارت که مسئول تنظیم تجارت خارجی است و سازمان مالیاتی که مسئول کسب درآمد غیرنفتی است،‌ برنامه‌ای ندارد و هنوز افراد اصلی خودش را انتخاب نکرده! تحریم اصلی همین‌هاست!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/10 ساعت 12:25

  آیا میدانید اوضاع امروز در بازار مسکن نتیجه سیاستهای ۵.۵ سال مدیریت عباس آخوندی بر وزارت راه و شهرسازی است؟/ جالب است او این روزها خیلی شیک به این شهر و آن شهر و آن دانشگاه میرود و درباره «حقوق شهروندی» و «ایران فردا» سخن میگوید! گندهایی را که زده،‌ فراموش نکنیم!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/09 ساعت 10:36

  امروز کسانی در همایش چالش‌های اقتصاد ایران صحبت کردند که خودشان در طی سالهای اخیر «عامل» چالش‌ها بودند! «دنیای‌اقتصاد» امروز همایشی با حضور لاریجانی و بسیاری از مدیران سابق و کنونی برگزار کرده و از آنها خواسته درباره چالش‌ها سخن بگویند! آخوندی و نیلی و ….خودشان عامل چالشند!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/08 ساعت 08:43

  دولت از ۲۱ فروردین ۹۷ تا فروردین ۹۸، ۲۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار واردکنندگان کالا گذاشته. اما با اینحال در ۱ سال اخیر قیمت اقلام اساسی وارداتی مثل گوشت گوسفند ۱۳۵درصد، گوشت گوساله ۱۲۴درصد، روغن مایع ۴۵ درصد و برنج ۵۳ درصد گران شدند!/ فرهیختگان منطق دولت چیست؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/07 ساعت 12:35

  طبق آمار استخراج شده از سایت مرکز آمار، در سال‌های ۹۰، ۹۱ و ۹۲ خانواده‌های ایرانی با ۲۰ سال کار و انتظار می‌توانستند خانه بخرند، اما الان ( سال ۹۷) با ۵۳ سال!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/05 ساعت 15:38

  دیروز فرهیختگان نوشت «ال جی و سامسونگ از ایران میروند مصداقش هم کاهش تولید شدید ماههای اخیر است» مدیرانشان تماس گرفتند و گفتند گزارشتان دروغ است. از از آنها خواستیم برای صحت ادعایشان، جدول تولید ۹۰ روز اخیر را منتشر کنند، حاضر نشدند! نتیجه: کار ال جی و سامسونگ در ایران تمام شده

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/03 ساعت 16:36

  چگونه اثر صفر شدن صادرات نفت را خنثی کنیم؟ ۱- اجرای فوری طرح جامع مالیاتی ( درآمدهای مالیاتی کشور ۲ برابر می‌شود) ۲- ممنوعیت «جدی» واردات کالاهای مصرفی ( از واردات ۴۲ میلیاردی ۹۷، ۸ میلیارد دلارش، غیرضرور است) ۳- برنامه‌ریزی برای هدفمند کردن یارانه پنهان ۹۰۰ هزار میلیارد تومانی

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/02 ساعت 12:46

  جهانگیری: دولت شنیده بود که شادروان میرزاخانی اصرار داشت فرزندش تابعیت ایرانی بگیرد، لذا دولت قانون قدیمی تابعیت که فرزند از پدر تابعیت می‌گرفت را تغییر و لایحه‌ای به مجلس فرستاد تا فرزند بتواند از مادر هم تابعیت بگیرد قیمتها در بازار روزانه تغییر میکند،‌ شما به چی فکر میکنی؟!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/01/31 ساعت 12:43

  ۱ -میانگین قیمت خانه در تهران حدود ۱۰ میلیون تومان است ۲-دولت برای خانه دارشدن هر ایرانی به او یک وام ۶۰ میلیون تومانی میدهد ۳- یعن هر ایرانی با این وام میتواند ۶ متر خانه بخرد ۴- وام خرید مسکن در کشوری مثل انگلستان برابر با ۸۵ درصد ارزش ملک است ( فقط جهت استحضار دولت محترم)

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/03/28 ساعت 14:47

  در ۶۰ روز نخست امسال ۳۵ هزار تن کره حیوانی با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور کردیم که از میزان واردات کره در ۱۲ ماهه سال گذشته نیز بیشتر است با این اوصاف قیمت کره حداقل به مدت یک سال نباید گران شود پس چرا الان گران شده!؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/03/25 ساعت 16:23

  سوال: در حالیکه در بازاری مثل گوشت قرمز ۹۰ درصد بازار در دستان تولیدکنندگان ایرانی است و نیاز به واردات کمتر از ۱۰ درصد است، چگونه میشود قیمتها یکدفعه از حدود ۴۰ هزار به بالای ۱۰۰ هزار تومان بروند و دیگر هم پایین نیایند؟! پاسخ: فقط بی‌عرضگی دولت

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/03/20 ساعت 19:27

  صندوق بازنشستگی نفت دارای چند ده هلدینگ و بنگاه بزرگ اقتصادیست،‌ با مدیریت جناب نصرت رحیمی. کاش ایشان دستور میداد، فهرست بلند بالای اعضای هیات مدیره شرکت‌های تابعه‌اش منتشر شود تا ببینیم کدامیک از دوستان در کجاها عضو هیات مدیره‌اند! خبرهای زیادی آنجاست …

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/03/18 ساعت 10:29

  بانک مرکزی عملا از ماههای پایانی سال ۹۷، دیگر آمارهای اقتصادی کشور را منتشر نمی‌‍کند! سوال: کارمندهایی که آمار تهیه میکردند، الان چیکار میکنند؟!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/03/12 ساعت 17:23

  ۱- مصرف سالانه روغن موتور در کشور ۵۰۰ هزار تن است ۲- ۸۱ درصد (۴۶۰ هزار تن) آن در داخل و توسط ۴ شرکت ایرانول، پارس، سپاهان و بهران تولید می‌شود ۳- کمتر از ۱۹ درصد نیاز کشور از طریق واردات تامین می‌شود ۴- در چند ماه اخیر قیمت روغن موتور ۷۰ درصد گران شده باز هم آمریکا مقصر است؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/03/08 ساعت 12:11

  اسلامی وزیر راه و شهرسازی از مدیرانش خواسته هر چه سریعتر برای مسکن سازی در زمین‌های دولتی با وام صفر درصد برنامه ریزی شود …. تازه فهمیدند مشکل از زمین هست و اگر زمین رایگان به دست سازنده برسد، قیمت خانه بشدت کاهش پیدا میکند. دقیقا مثل پروژه مسکن مهر کاش میشد آخوندی محاکمه شود

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/03/05 ساعت 13:37

  روحانی در دیدار افطاری با فعالان اقتصادی: «در دولت ۹ و ۱۰ بدهی بخش دولتی عامل افزایش پایه پولی بوده اما در دولت من اینطور نبود» واقعیت:: متوسط ماهانه افزایش بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی در ۸ سال دولت ۹ و ۱۰، حدود ۲۱۶ میلیارد بوده، اما در دولت ۱۱ و ۱۲، ماهی ۴۷۴ میلیارد تومان!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/31 ساعت 15:06

  ایران هم اکنون در چین رایزن بازرگانی ندارد!! چین در شرایط حساس کنونی برای اقتصاد ایران بسیار استراتژیک است و میتواند مسیری باشد برای دور زدن تحریمهای غیرقانونی آمریکا … آیا دولتی‌ها نمی‌دانند!؟ یا ….

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/29 ساعت 18:26

  دیواندری، رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی: امسال برای اولین بار، همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی را به دلیل کاهش هزینه‌های جاری لغو کردیم شما باور میکنید؟ دلیل واقعی لغو: چون آمارهای اقتصادی ( تورم- نقدینگی- پایه پولی و..) افتضاح است، لغوش کردید به مردم دروغ نگویید!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/25 ساعت 18:02

  واعظی: پیشنهادی به روحانی داده شده که بجای تشکیل وزارت بازرگانی، معاونتی در قالب معاونت رئیس جمهور تشکیل شود! یعنی احیای وزارت بازرگانی در اشِلِ معاون رئیس جمهور- دقیقا مثل معاونت اقتصادی! الان شما میدانید ۲ سال است نهاوندیان در معاونت اقتصادی رئیس جمهور چه میکند!؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/23 ساعت 14:24

  طبق آمار گمرک، در سال ۹۷ بیش از ۳۴ میلیون دلار کاغذ روزنامه با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کردیم که نسبت به واردات ۶/۷ میلیون دلاری کاغذ روزنامه در سال ۹۶ رشد بالای ۴۰۰ درصدی را نشان میدهد! اما روزنامه‌ها با کمبود و گرانی شدید و عجیب کاغذ مواجه شده‌اند! به چه نتیجه‌ای می‌رسید!؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/22 ساعت 14:39

  ابتدای دولت یازدهم چند کارخانه قند و شکر داشتیم؟ الان و با گذشت ۶ سال، چند تا داریم؟! متاسفانه در سالهای اخیر با سیاست نادرست واردات محوری، تعدادی از کارخانه‌های قند و شکر تعطیل و نیمه تعطیل شدند. ( افزایش واردات- کاهش تولید) حالا فهمیدید چرا قند و شکر گران و حتی کمیاب است؟!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/21 ساعت 10:55

  طبق آمار گمرک ایران در سال ۹۷ بیش از ۴۵۰۰ تن مکمل غذایی (به ارزش ۱۱۸ میلیون دلار) با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده اما معلوم نیست در شرایط محدودیت ارزی این میزان کالا توسط چه کسانی وارد کشور شده!؟ کاش بانک مرکزی لیستی منتشر میکرد تا معلوم شود چه کسانی چه کالاهایی وارد کردند!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/18 ساعت 19:06

  پدرام سلطانی درباره گرفتن ۱ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی توسط شرکتش گفته«همانگونه که گروه کثیری موافق یارانه دادن به بنزین نیستند اما به جهت امورات روزمره خود ناچار از استفاده از بنزین یارانه‌ای هستند، من هم مجبورا دلار ۴۲۰۰ تومانی گرفتم» «نود اقتصادی»‌هم که از اول همین رو گفت …

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/17 ساعت 12:20

  سهم ناچیز اروپا از صادرات غیرنفتی ما نشان میدهد حتی در صورت برقراری کانال مالی ایران و اروپا (اینستکس) اتفاق جدیدی در حوزه روابط اقتصادی بین ایران و اروپا رخ نخواهد داد/ البته آمارهای سال ۹۷ هنوز به طور کامل منتشر نشده، ولی اوضاع بدتر است و بی فایده بودن اینستکس را تایید میکند!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/15 ساعت 15:37

  لیبرال‌هایی مثل غنی‌نژاد و آخوندی معتقدند سازمان حمایت باید منحل شود آیا میشود؟! لیبرال‌ها: بلبشوی بازار، خودش کار را یکسره میکند تن ماهی، چای، ماکارونی، حبوبات، شکر و.. بدون علت گران و سازمان در خواب ناز! بزودی مردم هم به انحلال این سازمان رای خواهند داد! ( نقشه لیبرال‌ها)

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/12 ساعت 20:16

  وزیر صنعت خواب است، بیدارش کنید! لوکوموتیو صنعت ایران(سازمان گسترش و نوسازی صنایع- ایدرو-) بدون سکاندار است و با یک سرپرست اداره میشود! اوضاع تحریمی است و در حالیکه دولت باید کمک حال صنایع ایرانی باشد، ایدرو را رها کرده و حتی ۶-۵ ماهی است برای آن رئیس هم انتخاب نکرده!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/10 ساعت 19:17

  موسی غنی نژاد،‌ اقتصاددان لیبرال: تا زمانیکه سیاستمداران دست از ضدیت با سرمایه‌گذاری خارجی برندارند، امیدی ندارم وضع بهتر شود! با مفاهیمی مثل «خودکفایی»منابع آب کشور را هدر دادند.." برای شرایط جنگ اقتصادی راهکار بده، این مزخرفات به درد سر کلاس میخوره! راهکار نداری، حرف نزن!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/09 ساعت 19:33

  وزارت کار: اغلب ثروتمندان کشور شغل خاصی ندارند و با اجاره دادن ملک یا سود حاصل از سرمایه خود زندگی خوبی برای خود و خانواده‌شان رقم زده‌اند! این را مقایسه کنید با ثروتمندان یک کشور اروپایی! این هم یکی از دلایل گرانی خودرو،‌ مسکن،‌دلار و طلا در ایران!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/08 ساعت 15:49

  بزرگترین فساد تاریخ ایران پرداخت ۲۸ میلیارد دلار ارز دولتی در ۱ سال (از ۲۱ فروردین ۹۷ تا ۳۱ فروردین ۹۸) برای واردات است حتی اگر فرض کنیم از ۱۴میلیارد، ۲۸ میلیارد دلار صرف واردات کالاهای اساسی شده، باز مشخص نیست با ۱۴ میلیارد دلار مابقی چه کالاهایی وارد شده! چرا محاکمه نمیشوند؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/07 ساعت 18:40

  گمرک: تا پایان۹۷، ۸۱۶ میلیون دلار برای واردات گوشت با دلار ۴۲۰۰ تومانی اختصاص یافته آل اسحاق،‌ عضو اتاق بازرگانی و وزیر بازرگانی دولت رفسنجانی:"وزیر صمت به من گفت تا ۱۱ ماهه ۹۷، بیش از یک میلیارد دلار (۴۲۰۰ تومانی) برای واردات گوشت اختصاص دادیم! کدام عدد درست است؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/07 ساعت 12:28

  فردی که پارسال قصد داشت مسکن بخرد و نخرید،‌ دیگر توانایی این را نخواهد داشت مسکن بخرد،‌ چرا که قدرت خریدش نصف شده!/ مسعود نیلی مشاور سابق روحانی- هفته نامه تجارت فردا- اردیبشهت ۹۸ کاش افرادی مثل نیلی، آخوندی، قاضی‌زاده و..، سکوت میکردند و اینقدر نمک به زخم مردم نمی‌پاشیدند!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/04 ساعت 20:05

  ۱- تجارت ایران با کشورهای «آسه آن» در سال ۹۰ در اوج تحریمها، بیش از ۶ میلیارد دلار بود ۲- همین عدد پارسال زیر ۴ میلیارد شد ۳- آقای روحانی! کاش به جای توکل به غرب و برجام، گوشه چشم بیشتری به جنوب شرق آسیا داشتید ۴- ۶۵۰ میلیون جمعیت اتحادیه، مهیای همکاری با ایران است، فراموش کردید

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/02 ساعت 18:58

  سال ۹۲ با کمک ۶۰ اقتصاددان کتابی جمع‌آوری و تدوین کردم بنام «ایران بدون نفت، بایسته‌های اقتصاد مقاومتی». در این کتاب به این سوال پاسخ داده شده اگر نتوانیم از فردا حتی یک قطره هم نفت بفروشیم چه میشود و چه باید کرد امیدوارم دولت، در این شرایط، کتاب را حداقل یکبار از رو بخواند

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/02/02 ساعت 10:16

  در سال ۹۷، ۱۴۲ میلیون دلار کالا از آمریکا وارد کشور شد، جالب اینکه اغلب واردات از آمریکا را کالاهای لوکس و غیرضرور ( مصرفی) تشکیل میدهند! جالب‌تر اینکه واردات ایران از آمریکا ۳ برابر صادرات به آمریکا است! سوال: مگر رهبری نگفته بود واردات کالاهای مصرفی از آمریکا را متوقف کنید؟!