• مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/27 ساعت 11:20

  منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور امروز در اظهارنظری گفته «امسال ۲۵ درصد بیش از نیازمان، دام سنگین (گوشت قرمز) وارد کردیم» موندم با اینکه اینقدر بیش از نیاز وارد کردیم، چرا قیمت گوشت همچنان بالای ۱۰۰ هزار تومان است؟!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/25 ساعت 19:04

  حرفهای جالب شبنم نعمت‌زاده امروز در دادگاه: ۱-پدرم وزیر بود ولی ۵ سال بیکار بودم ۲-عصرها برای ویزیت مطب به مطب و کوچه به کوچه می‌رفتم با اینکه پدرم وزیر بود ۳-فعالیتم بواسطه رانت نبوده ۴-از صفر شروع کردم ۵- در مزایده شرکت می‌کردم و برنده می‌شدم چند درصدش را باور کردید؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/24 ساعت 11:56

  اکبر ترکان، مشاور سابق روحانی: «نماینده‌ای که قبلِ نمایندگی معلم ساده بود، اگر منابع مالی خود را از راه فساد به‌دست نیاورده، چطور می‌تواند در ۴ سال به ثروت برسد و سطح زندگی‌اش تغییر کند» عجب سوالی. کاش همین سوال را از دوستان دولتی‌تان مثل نعمت‌زاده و …. هم میپرسیدید …

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/22 ساعت 15:51

  ۲۴ اردیبهشت ۹۶ نامه‌ای با عنوان«حمایت اقتصاددان از روحانی» منتشر شد که نام برخی اقتصاددانان مشهور در آن دیده میشد ۲.۵ سال از آن نامه میگذرد! «نود اقتصادی» به سراغ اقتصاددانان امضاکننده نامه رفته اغلب یا پشیمانند یا میگویند نامشان اشتباهی درج شده و یا..! #اقتصاددانان_پشیمان

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/18 ساعت 12:50

  ۱-سال۹۷ بیش از ۲.۵ میلیارد دلار به کره جنوبی کالا صادر کردیم که بیش از ۹۶ درصدش میعانات گازی بوده! ۲-کره ماههاست به دلیل ترس از آمریکا، از ما میعانات نمیخرد! ۳-اگر بجای میعانات، کالاهای( به درد بخور) صادر میشد، کره میتوانست به این راحتی ما را کنار بگذارد!؟ لعنت به #خام_فروشی

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/16 ساعت 11:48

  آیا میدانستید بخشی از #طبل، #دهل، #سنج و بسیاری از وسایلی که در ایام محرم مورد استفاده قرار می‌گیرد، خارجی است (ساخت چین و هند و.. است!؟) حتی بخشی از سیاهی‌هایی که در ایام #محرم بر در و دیوار بسته می‌شود هم خارجی‌ست! تاسفبار نیست؟ ما میتوانیم صادرکننده محصولات باشیم؛ اما..

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/12 ساعت 16:18

  ۱-درآمد سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۷ حدود ۷۵هزار میلیارد تومان و میزان هزینه‌هایش ۸۳ هزار میلیارد است ۲-در سال ۹۷ سازمان ۸ هزار میلیارد کسری داشته! ۳-از کل درآمد سازمان، سهم #شستا کمتر از ۳ درصد است مگر شستا بازوی #تامین_اجتماعی نیست؟ این چه بازویست که سهمش فقط ۳درصد است؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/10 ساعت 17:28

  آیا میدانید شستا بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان مطالبات معوق دارد؟و بسیاری از این معوقات معلوم نیست از کجاهاست؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/07 ساعت 17:06

  گزارش امروز بانک مرکزی: «از ۲۲ منطقه تهران، منطقه ۱۸ ، با حدود متوسط قیمتی ۶ میلیون تومان، ارزان‌ترین منطقه (برای خرید) محسوب میشود» یعنی اگر بخواهیم یک آپارتمان ۷۰ متری در منطقه ۱۸ بخریم، میشود معادل ۴۲۰ میلیون تومان! خرید خانه حتی در ارزانترین منطقه تهران هم رویا شده!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/06 ساعت 11:26

  یک مدیر نفتی: سال‌های ۹۰ و ۹۱ در کشور به دلیل آلایندگی (بنزین)کشور زیاد تعطیل می‌شد.. تعطیلات ۹۱ بیشتر بود یا ۹۶!؟ پس چرا سالهای ۹۵ و ۹۶ مدام مدارس و ادارات رو تعطیل میکردید؟! یادتون نیست عیسی کلانتری رییس سازمان محیط زیست اواخر ۹۶ چی گفت:«دعا کنیم «باد» بیاید»

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/04 ساعت 12:42

  روحانی امروز: اگر بتوانم با کسی ملاقات کنم که کشور آباد شود این کار رو می‌کنم! یعنی هنوز تصور میکند صحبت کردن با عامل بیرونی میتواند مشکلات اقتصادی ما را حل کند! از ۹۴ تا زمانیکه آمریکا در برجام مانده بود، چقدر خارجیها به ما کمک کردند و چقدر سرمایه خارجی وارد کشور شد؟!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/02 ساعت 16:58

  بانک مرکزی تمام بانک‌ها را مکلف کرده تا لیست کسانی که از آنها وام گرفته‌اند را به طور کامل منتشر کنند، اما این اتفاق مهم با مقاومت بانکها انجام نمی‌شود! چه قدرتی دارند بانک‌ها و چقدر منفعل است بانک مرکزی! کاش بانکها جرات کنند و لیست تسهیلات کلانشان را بطور کامل منتشر کنند..

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/31 ساعت 16:23

  دلار امروز در بازار تهران ۱۱۵۰۰ تومان شد. می‌پرسند دلیل ثبات در بازار ارز و یا افت نسبی چیست بدون شک از ۱۰ دلیل افت قیمت دلار، عملکرد بانک مرکزی کارا و قوه قضائیه فسادستیز در هفته‌ها و ماه‌های اخیر از ۸ دلیل دیگر موثرترند

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/29 ساعت 16:15

  عجیب است اینروزها مدیران روحانی خبر از افزایش ۷۰-۶۰ درصدی واردات کالاهای اساسی می‌دهند و به ان افتخار میکنند(اظهارات اخیر دژپسند، جهانگیری و همتی) در کدام درس اقتصادی، افزایش وابستگی یک کشور به واردات کالاهای اساسی، افتخار محسوب می‌شود، که مسئولان دولت فعلی به آن افتخار می‌کنند؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/24 ساعت 13:14

  عدد عجیب و تقریبا باور نکردنی است! در ایران دو سوم ارزش افزوده بخش کشاورزی نصیب غیر از عوامل موثر در تولید یعنی کشاورز می‌شود! یعنی میرسد به دلال و واسطه‌چی! توقع دارید با این اوصاف در محصولات کشاورزی به خودکفایی برسیم؟!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/22 ساعت 18:55

  ۱- لیسانس علوم سیاسی- ارشد روابط بین‌الملل ۲- سفیر ایران در عمان و روسیه ۳-دستیار معاونت اروپا و آمریکای وزارت خارجه ۴- مدیر کل آسیای شرقی و اقیانوسیه وزارت خارجه اشتباه نکنید، روزمه‌ای که میبینید، مربوط به معاون وزیر خارجه نیست، اختصاص دارد به ایزدی سرپرست صندوق بازنشستگی!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/20 ساعت 12:48

  طبق آخرین اطلاعات، از حدود ۷۰۰ دستگاه زیرنظر قوه مجریه (دولت)، هنوز ۲۰۰ زیرمجموعه دولت به سامانه «انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» نپیوسته‌اند جالبتر اینکه از این ۷۰۰ نهاد ۱۲ تایش زیرمجموعه ریاست‌جمهوری است حالا هی بگویید شفافیت! کسی باور نمی‌کند

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/14 ساعت 19:30

  ۱- سوددهی خالص صنعت ایران در پایان سال ۹۷ حدود ۶۰ تا ۸۰ هزار میلیارد تومان بود ۲- در سال ۹۷ بانک‌ها حدود ۲۴۰ هزار میلیارد تومان به سپرده‌گذارانشان سود دادند با این اعداد میتوان به فکر تولید بود؟ آقای روحانی! برای «بهبود فضای کسب و کار» کاری کنید، از مذاکره با غرب مهمتر است!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/09 ساعت 19:08

  چرا در حالیکه طبق برخی برآوردها حدود بیش از ۲۰ میلیون چادری در ایران داریم، فقط ۱ کارخانه تولید چادر مشکی در کشور وجود دارد که آنهم تامین‌کننده حدود ۵ درصد نیاز بازار است؟! قیمت چادر مشکی، نسبت به پارسال همین موقع ۵ برابر شده! مافیای واردات چه کسانی هستند که نمی‌گذارند …

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/08 ساعت 16:05

  دکتر مجتبی خالصی چند روزیست مدیرکل روابط عمومی وزارت اقتصاد شده با احترام فراوان به شخصیت علمی و اجرایی ایشان، اگر به رزومه‌شان نگاه کنید، متوجه می‌شوید او اینکاره نیست! ( در حوزه اطلاع رسانی تخصص ندارد) آقای وزیر! دارید به دوستانتان پست میدهید، رزومه‌شان را هم مطالعه کنید!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/06 ساعت 16:13

  اینروزها موسی غنی‌نژاد، عضو شورای سیاستگذاری روزنامه دنیای اقتصاد و از مدافعان روحانی در انتخابات ۹۲ و ۹۶ منتقد شده و مدام بر سر دولت روحانی فریاد میزند! انگار یادش رفته در انتخابات۹۲و ۹۶ از چه کسی حمایت کرده؟! نکند یادش رفته که میگفت روحانی آنقدر خوب است که جایگزین ندارد!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/05 ساعت 16:12

  سوال: چرا تجارت با همسایه‌هایمان مثل عراق و افغانستان و … خیلی مهمتر از اروپایی‌هاست؟ پاسخ: در ۵ ماه نخست ۲۰۱۹ میلادی، صادرات ایران به اتحادیه اروپا با کاهش ۹۴ درصدی نسبت به مدت مشابه ۲۰۱۸ مواجه شده است(تقریبا توقف). اگر همین حالت برای عراق و افغانستان و.. رخ میداد، چه میشد؟!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/01 ساعت 19:01

  گمرک ایران پس از سانسور گزارش ماهانه، گزارش‌های روزانه خود را هم سانسور کرد!! یعنی الان معلوم نیست چی وارد می‌کنیم،‌ چی صادر می‌کنیم ؛ از کجا؟! چه میزان!؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/04/30 ساعت 20:22

  هشدار جدی! بررسی وضعیت کالاهای عمده صادراتی به لحاظ ارزشی نشان می‌دهد در سال۹۷ ، گازهای نفتی، میعانات گازی، پلیمرهای اتیلن و روغن‌های نفتی و … بیشترین ارزش را در بین صادرات غیر نفتی کشور داشتند (بیش از ۵۰ درصد) این عدد نشان میدهد ساختار صادرات غیرنفتی ما چقدر شکننده است

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/04/29 ساعت 14:56

  توقع نداشته باشید، وقتی قیمت دلار در روزهای اخیر کاهش یافته، قیمت کالاها هم ارزان شود؛ چون: ۱-قیمت اغلب کالاهای وارداتی با ارز نیمایی محاسبه می‌شود ۲- ارز نیمایی ابتدای امسال ۹۰۰۰ بود که الان ۱۱۷۰۰ تومان شده،‌ یعنی ۳۰ درصد افزایش! ۳- پس، منتظر گرانی «حداقل» ۳۰ درصدی باشید

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/27 ساعت 15:19

  بازار واردات روسیه سالانه حدود ۲۴۰ میلیارد دلار است، اما ایران با وجود اشتراکات فراوان، سالانه فقط ۳۰۰ میلیون دلار به این کشور، کالا میفروشد! میوه،صیفی‌جات،خشکبار و صنایع سبک کالاهایست که روسها طالب خریدش از ما هستند سهم کمتر از ۰.۱درصدی از بازار روسها، بی‌عرضگی نیست، پس چیست؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/26 ساعت 17:47

  ۱- صادرات سالانه ما، ۴۴ میلیارد دلار است(سال۹۷) ۲-همسایگان ما سالی ۱۲۰۰میلیارد دلار کالا وارد میکنند ۳-سهم ما از بازار همسایه‌ها، فقط ۲ درصد است ۴-حدود ۵۰ درصد کالاها را به ۲ کشور عراق و افغانستان صادر میکنیم، ۱۳ کشور دیگر هم ۵۰ درصد مابقی را! ۶- ظرفیت صادراتی اطرافمان بالاست..

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/25 ساعت 16:40

  آمار گمرک نشان می‌دهد با وجود رشد حدود ۳۰ درصدی صادرات در ۱۵۰ روز نخست سال ۹۸ ( ۵ ماه اول سال- نسبت به مدت مشابه سال قبل) اما به‌ لحاظ ارزشی حدود ۹‌ درصد کاهش صادرات صورت گرفته است! وزارت صمت اینطوری میخواست (در شرایط تحریم و با تمام قوا) صادرات را افزایش دهد؟!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/23 ساعت 13:03

  حرفهای باور نکردنی وزیر! رحمانی، وزیر صمت: «رنو و پژو خیلی بد با ما رفتار کردند،هیچ شریکی با شریکش اینگونه رفتار نمیکند. گفتیم که بروند و دیگر هم برنگردند. یعنی اگر تحریم هم برداشته شود اینها جایی در ایران نخواهد داشت!» حرفهای وزیر را حتما ثبت کنید، اما هیچ وقت باورش نکنید..

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/20 ساعت 14:18

  فرانسه، انگلیس و آلمان به دروغ میگویند حامی برجام هستیم و با آمریکا کاری نداریم! آمار زیر را ببینید تا متوجه شوید این ۳ کشور در نیمه نخست پارسال، حدود ۱.۴ میلیارد یورو از ایران کالا وارد کرده بودند، اما این عدد در نیمه نخست ۲۰۱۹ فقط ۱۱۸ میلیون یورو شده! آشکارتر از این!؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/17 ساعت 11:13

  در حالیکه رحمانی، وزیر صمت اوایل امسال (فروردین ۹۸) قول داده بود، میزان تولید خودرو در کشور را با جدیت دنبال کند، اما آمار تولید خودرو نشان میدهد تولید همچنان نزولی است و خودروسازان از برنامه عقب هستند! آقای وزیر! شما فروردین قول دادید، الان شهریوریم، ۶ ماه دیگر سال تمام است..

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/13 ساعت 15:56

  جدیدترین گزارش معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی نشان میدهد «میزان #تولید_مسکن در دولت #روحانی به کمتر از نصف دولت قبل رسید» آمار بالا را دولت قبل نگفته، وزارت راه و شهرسازی دولت روحانی منتشر کرده است حالا فهمیدید دلیل گرانی ۳ برابری #مسکن در ماههای اخیر چیست؟ خداقوت!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/11 ساعت 17:17

  حدود ۱۱ ماه است #عباس_آخوندی از وزارت راه و شهرسازی رفته و بجایش محمد اسلامی نشسته میگویند او با قبلی فرق میکند؛ چه فرقی؟! در حدود ۱۰ و نیم ماهی که اسلامی همه کاره وزارتخانه شده، چه اتفاقات مثبتی رخ داده!؟ بجز تکمیل واحدهای باقیمانده #مسکن_مهر، کار دیگری شده که خبر نداریم؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/09 ساعت 13:34

  تحریم خطرناکتر است یا نقدینگی ۲۰۰۰ هزار میلیاردی! جالب است نقدینگی نسبت به آنچه دولت روحانی تحویل گرفته بود، بیش از ۴ برابر شده و به عدد ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، اما صدای کسی در نمی‌آید …. چرا کارشناسان درباره تبعات نقدینگی ۲۰۰۰ میلیاردی سکوت کردند!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/06 ساعت 13:31

  سوال: چرا وزارت صمت، دیگر آمار ماهانه تولید انواع خودرو را منتشر نمی‌کند؟! ماجرا چیست؟ آیا وزارتخانه از آمار دقیق و واقعی تولید نگران است؟! آمارها که وجود دارد، چرا منتشر نمی‌شود!؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/05 ساعت 13:23

  بالاخره بعد از ۶ سال، ساخت خانه توسط دولت کلید خورد ۱-در حالیکه تا قبل از ۹۲ سالانه ۷۰۰ هزار خانه ساخته میشد، این عدد الان به ۴۰۰ هزار رسیده! ۲- در حالیکه به ازای هر۳۰۰میلیون تومان سرمایه‌گذاری ۲ شغل ایجاد میشود در مسکن این عدد، ۴ شغل است کاش بجای مذاکره بفکر ساخت مسکن بودند

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/04 ساعت 11:04

  ۱-گردش مالی بازار لوازم آرایشی در ایران حدود چند ده هزار میلیاردتومان است ۲-بیش از ۸۰ درصد بازار را قاچاق تامین میکند و واردات رسمی هم حدود ۱۵درصد است ۳-بیش از ۳۰ شرکت تولیدکننده داریم که کمتر از ۵ درصد نیازمان را تامین میکنند! ۴- به کشورهای همسایه هم صادر میکنیم عجیب نیست!؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/06/02 ساعت 15:45

  در چند هفته اخیر شاهد هستیم پای مدیران کنونی و سابق صنعت خودروسازی کشور به قوه قضائیه باز شده است … سوال: چرا وزارت صمت در ۱ سال اخیر، گذاشت خودروسازان هر کاری خواستند بکنند؟ آیا نباید پای مدیران وزارت صمت هم به دستگاه قضا باز شود؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/30 ساعت 13:40

  حذف ۴ صفر از پول ملی گویا از حالت شوخی به سمت جدی شدن رفته! امروز هم روحانی لایحه‌اش را به مجلس ارسال کرده! آقای روحانی! حداقل قبل از ارسال لایحه به مجلس، مشاورانتان را به دانشکده‌های اقتصاد میفرستادید تا نظر اقتصاددانان مستقل را جویا شوند آنطور که ما خبر داریم، همه مخالفند!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/28 ساعت 11:37

  ۱- حدود ۹۵ درصد سپرده‌های بانکی، موجودی کمتر از ۵۰ هزار تومان دارند ۲- سالیانه حدود ۲۵۰ هزارمیلیارد تومان سود بانکی به سپرده‌ها پرداخت می‌شود از ۲ عدد بالا چه نتیجه‌ای می‌گیرید؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/23 ساعت 18:11

  رتبه ایران در شاخص تاب‌آوری(توانایی بازیابی بعد از وقوع فاجعه) از میان ۱۳۰ کشور عدد ۱۲۰ است!(وضع نامطلوب). حتی از کشوری مثل پاکستان نیز اوضاع بدتر است(۱۱۸) هائیتی( ۱۳۰)-ونزوئلا ( ۱۲۹) و اتیوپی(۱۲۸) واقعا شایستگی ما عدد ۱۲۰ است؟!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/20 ساعت 14:28

  فاجعه‌ است! ۱-حجم نقدینگی در پایان ۹۷ به بیش از ۱۸۸۲ هزار میلیارد تومان رسید ۲- دولت احمدی‌نژاد در ۹۶ ماه فعالیت خود ۲۲ درصد از کل نقدینگی موجود را ایجاد کرد ۳- از نقدینگی ۱۸۸۲ هزار میلیارد تومانی اقتصاد ما دولت روحانی نقش ۷۴ درصدی دارد ۴- دارند چه میکنند معلوم نیست!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/16 ساعت 12:48

  فرصت طلایی! اگر لوازم خانگی منزلتان برند «ال جی» است و قطعه‌ای از آن، از کار بیفتد، منتظر نباشید قطعه بلافاصله تعمیر یا تعویض شود. چون انبارهای «ال جی» قطعه ندارد. این یعنی بی‌اعتمادی به محصول خارجی. بنظرتان اگر کالای ایرانی خریده بودید، بهتر نبود؟ -فرصت تحریم برای صنعت ما

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/12 ساعت 11:30

  چرا دولت اهمیت وجود و حضور رایزنان بازرگانی ایران در سایر کشورها را نفهمیده! تعداد رایزنان بازرگانی ایران در سایر کشور به کمتر از ۱۰ نفر رسیده! مثلا ایران در افغانستان رایزن بازرگانی ندارد و بزودی ماموریت رایزن بازرگانی فعلی در عمان نیز تمام میشود و کسی از نفر بعدی خبر ندارد!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/09 ساعت 15:30

  مطرح کردن موضوع غیرمهم حذف ۴ صفر از پول ملی در شرایط کنونی نشان‌دهنده بی‌برنامه‌گی است! اینکار اصولا در شرایط ثبات اقتصادی، آنهم به عنوان آخرین اقدام انجام میگیرد؛ نه مثلِ الانِ ما که حالمان خوب نیست.. آیا تیم اقتصادی روحانی بدیهات را نمیداند یا دنبال انحراف افکار عمومی است!؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/07 ساعت 13:26

  زرگران دبیر کانون صنایع غذایی:«اکنون اغلب ایرانی‌ها گرایش به سمت مصرف چای‌ خارجی دارند که با حذف دلار ۴۲۰۰، افزایش ۳ برابری قیمت چای دور از تصور نبود!» آقای زرگران!معلوم است دلار ۴۲۰۰ تومانی مزه کرده بود! مطمئنا با حذف دلار۴۲۰۰ از چای،‌ استقبال مردم از چای ایرانی بیشتر خواهد شد

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/06 ساعت 11:48

  مدرس خیابانی قائم مقام رحمانی در امور بازرگانی (وزیر بازرگانی) دیروز در نشست خبری‌اش در پاسخ به خبرنگاری که پرسید چرا در حالیکه ما در جنگ اقتصادی هستیم و باید از ظرفیتهایمان استفاده کنیم مثلا رایزن بازرگانی در کشورهای دوست و همسایه‌مان نداریم گفت: «بودجه نداشتیم!» مسخره نیست؟

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/05/02 ساعت 14:06

  تیر ۸۴ بدهی دولت به بانک مرکزی ۱۱۴۹۰ میلیارد بود که در پایان دولت دهم(تیر۹۲) به ۱۸۹۳۰ میلیارد تومان رسید؛ یعنی ۸ سال، ۶۵ درصد! تیر ۹۲ که روحانی آمد، تا پایان۱۳۹۷، بدهی دولت به بانک مرکزی از ۱۸۹۳۰ میلیارد به ۷۳ هزار میلیارد تومان رسید،‌ یعنی۲۸۶ درصد افزایش! دارند چکار میکنند؟!

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/04/31 ساعت 13:36

  در حالیکه گزارش‌های میدانی تایید میکند نرخ اجاره‌بها در برخی نقاط تا ۱۰۰ درصد هم بالا رفته و حتی با فرض اینکه اظهارات چند روز قبل رئیس‌جمهور در مورد افزایش ۳۰ درصدی نرخ اجاره بها را هم بپذیریم باز هم گرانی ۳۰ درصدی اجاره بها بیشترین میزان افزایش در ۱۰ سال گذشته است …

 • مهدی مهرپور   mehrpour_mehdi@

  1398/04/29 ساعت 17:39

  عبدالحسین بیات، معاون وزیر نفت در دولت دهم که ۴ سال پیش توسط خود زنگنه برکنار شده بود، امروز توسط خود زنگنه عضو هیئت مدیره شرکت پتروشیمی شد! چند روز پیش با او تماس گرفتیم و خواستیم در گفتگویی با ما عملکرد وزارت نفت در ۶ سال اخیر را بررسی کند. قبول نکرد! حالا فهمیدیم‌ چرا!!