• حسین دهباشى   majazestan@

  1398/05/01 ساعت 04:03

  در جایی از فیلم موج ‌مرده که براساس شخصیت سردارشهید سرتیپ تکاور محمد‌ ناظری (بنیانگذار یگان‌های ویژه‌ هوابرد و تکاوری سپاه) ساخته شد، پرویز پرستویی به مقامات دولتی می‌گوید: «قرارشد ما بریم جبهه بجنگیم، شماهم بمونید بچه‌های مارو تربیت کنید، حالا قضاوت کنید کی کم‌فروشی کرده!» همین!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/31 ساعت 11:05

  It claimed Britain had acted illegally because the EU embargo on oil supplies to Syria, which Hunt claimed to be upholding, applied only to EU states and not to third countries such as Iran! http://yon.ir/LQsdG

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/31 ساعت 00:08

  با فرماندهی که در میدان جنگ، گردان‌اش را گم کند، چه می‌کنند؟ با وزیری که در اوج تحریم‌ها یک‌میلیارد یورو از بودجه درمان کشور را گم کند، همان کنید! مملکت‌داری مسخره‌بازی نیست که یک‌گروه جان‌شان بگذارند کف دست‌شان در دریا با دشمن درگیر شوند، یک‌عده هارهارهار به ریش مردم بخندند!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/30 ساعت 14:33

  راست می‌گویند. ما الان شاید نتوانیم حتی موتور ناو آبراهام لینکلن را روشن کنیم. زمانی ما گاهی حتی بلد نبودیم خمپاره پرتاب کنیم. و طول کشید تا از صدتا RPG یکی به هدف بخورد. چشم! روشن کردن موتور ناو هواپیمابر را هم یاد می‌گیریم. غنیمت آوردن‌اش را هم. خودباوری و متلک نینداختن را هم!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/29 ساعت 13:47

  ابتدای انقلاب بسیاری ازنظامیان -خاصه از درجه سرگردی به بالا- تحقیر واخراج شدند و بعضا اعدام. اما مهرآباد که بمباران شد، خیلی ازخلبان‌ها باهمان لباس زندان رفتند پایگاه شکاری، اورکت پرواز پوشیدند. به دفاع ازحتی زندان‌بان‌هایشان! [وقتی از #وطن حرف می‌زنیم، دقیقا ازچه حرف می‌زنیم؟]

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/29 ساعت 01:48

  حافظه‌ات از فرط هیجان یاری نمی‌کند. دنبال کلمه‌ای، عبارتی، خاطره‌ای می‌گردی که در شان امشب، امشبی که هرگز تا پیش از آن نام خلیج فارس به نشانه تسلط ایران بر این امواج نیلگون چنین بامسما نبوده است، باشد. ثبت روایت این ایام اما درتوان مورخان نیست. شاعری در قواره‌ی فردوسی می‌خواهد!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/28 ساعت 15:41

  سیاست‌ورزی آرمان‌گرایانه، خاصه در ایامی که هر آقازاده‌ای،‌ با پول‌خردهای ته جیب‌اش برای از وزیر و وکیل تا قاضی و داروغه سفره پهن می‌کند، تحمل و توانایی‌هایی می‌خواهد که اهل خودش را دارد و حتی نصیحت‌الملوک نویسی نیز درهمهمه توئیتر به تنهایی طاقت‌فرسا است، چه رسد به تدبیر منزل!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/27 ساعت 21:51

  طبعا بحثی در درستی یا نادرستی مذاکرات محرمانه شهیدبهشتی با دیپلمات‌های آمریکایی نیست. ابهام بردوگانگی رفتار دانشجویان گروگانگیر است که چرا برخی اسناد یافته شده در به قول خودشان لانه جاسوسی را منتشر و برخی را پنهان می‌کردند و چقدر از اسناد منتشر شده جعلی و چه اسنادی هنوز فاش نشده؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/27 ساعت 16:03

  بروس لینکلن در ۹۶سالگی درگذشت. گروگان و کاردار سفارت آمریکا درتهران. او به جز روابط متعارف با وزارت خارجه ایران و مقامات رسمی دولت بازرگان با برخی ازجمله شهید آیت‌الله بهشتی (دبیرکل حزب ج.ا و نایب رئیس م.خبرگان) مذاکراتی محرمانه داشت. آن‌ها هم را از دهه۴۰ در هامبورگ می‌شناختند.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/26 ساعت 11:55

  به جز نوادری چون آقای ابی، کهنسالی از جوانی زیباتر نیست. موها کم‌پشت، عضلات صورت، افتاده و پوست صاف و شفاف آدمی، چروکیده و تیره می‌شوند. و خدایی این فناوری‌های دوست‌آزار و دشمن‌شادکن چه خاصیتی دارند جز به قول دوستان اصفهانی‌مان سلف غصه خوردن؟ پیش آر پیاله را که شب می‌گذرد …

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/23 ساعت 09:57

  پس از روزها و شب‌ها انتظار و استرس، با اعلام توافق طرفین، مردم به خیابان‌ها آمده و تا سحر شادمانی‌ها کردند. شب شراب بود و بی‌واهمه از بامداد خمار! از خیل آن جماعت عظیم اما حتی یکی نمی‌دانست که اصل داستان چیست و چه را با چه و با کدام ضمانت معامله کرده‌ایم/ #برجام چهارساله شد!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/21 ساعت 21:13

  خبر: آقای علی‌عسگری رئیس سازمان صداوسیما، ۸۰٪ از محتوای فضای مجازی را مستهجن ارزیابی کرده‌اند. توصیه: هرگز براساس مشاهدات شخصی قضاوت نکنیم!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/21 ساعت 13:21

  عبرت از عاقبت تلخ «مجاهدین خلق»، تنها یک از هزاران است. «مجاهدین انقلاب» که رقیب و بازجوی آن‌ها بودند عاقبت‌اش مگر چه شد؟ هردو مدعی مسلمانی اما مدهوش ادبیات زیبا اما نابردبار و مارکسیستی شریعتی. اولی مفتخر به ترور دیپلمات‌ها، دومی مفتخر به گروگانگیری. حالا هردو وکیل مدافع شیطان!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/20 ساعت 19:49

  اغلب این آدم‌ها، فرزندان خانواده‌های خوش‌نام، محصل مدارس مذهبی و دانشجوی دانشگاه‌های معتبر بودند. سالم و مومن و جوان و باهوش و نجیب و عاشق و زیبا و فداکار و آزادی‌خواه. همه این‌ها را اما قربانی #غرور کردند و شدند کور و کر ودروغگو وبی‌ادب و آدم‌کش و وطن‌فروش وبدبخت ومچاله و آواره

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/20 ساعت 16:26

  در #گاندو مثلا مروجان آن گزاره «نفوذ دشمن در دولت» را تبلیغ کرده و منتقدان آن نیز فرصتی یافته و گزاره «مظلومیت دولت» را در دستور تکرار داشتند. و صرف‌نظر از آنکه بعدها اسناد تاریخی چه از واقعیت بگوید، با سلیقه عمومی در تابستان سال۱۳۹۸ تصورمظلومیت از تصورنفوذ، نافذتر است. ۴/۵

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/20 ساعت 15:11

  آثار داستانی خصوصا در قالب تلوزیون که از اساس برای قصه‌گویی و سرگرمی اختراع و فراگیر شده است، برای جلب رضایت کارفرمایان خود که صاحبان قدرت‌اند و جذب و جهت‌دهی به بیشترین مخاطبان‌اش که عوام‌الناس هستند، اغلب نمک و فلفل و سایر افزودنی‌های اثرگذاری را کم و زیاد می‌کنند. ۲/۵ #گاندو

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/19 ساعت 06:16

  که غرض از جمله‌ی احکام دین هست آدم‌گشتن ما مسلمین ننگ‌ها بر مردم دل‌سنگ باد این‌چنین مردم سزای ننگ باد کتیبه‌های فارسی بر ضریح دوطفلان شهید مسلم‌بن عقیل (سفیر و پسرعموی امام حسین ع)/ عراق، استان بابل، شهر مسیب

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/17 ساعت 23:48

  روشن است که تهدیدها وتحریم‌های جدید آمریکا به خاطر نگرانی ازتوانایی هسته‌ای ایران نیست. آن‌را که در #برجام از فتوای رهبری تامصوبه مجلس و تا تائید ش.نگهبان تعهد دادیم و از بیخ و بن و بی‌هیچ مسیری برای بازگشت تعطیل‌اش کردیم ورفت. پس ارزش راه‌اندازی این ۴تا سانتریفوژ شاخ‌شکسته چیست؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/17 ساعت 14:20

  آقای طالب‌زاده در واکنش به توئیت‌های مذکور پیام دادند: «سلام حسین جان در مطلب مصادره اموال ما لازم بود اضافه شود که بعد از رحلت امام این کار را کردند. آنهم در مورد کسی که [۱۵سال قبل از انقلاب] و از سال۴۳ [به جهت تمرد در برابر سرکوب عشایر فارس مغضوب شاه شد] و اجبارا خانه‌نشین»

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/17 ساعت 00:18

  طبعا آقای شماعی‌زاده و آقای طالب‌زاده جز آنکه هردو هنرمند‌اند، شباهتی خصوصا به جهت سیاسی ندارند. تجربه مشترک فقط این است که روال #مصادره اموال خیلی بی‌دروپیکر است آن‌قدر که گاه تصاحب اموال مادری افراد -که با هیچ عقل و معیاری ربطی به مشمولان قانونی مصادره ندارد- را هم شامل می‌شود!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/15 ساعت 02:20

  نمایش «در انتظار میرغضب»/ اثر حسین کیانی/ تئاتر سنگلج؛ نسخه‌ی ایرونی «در انتظار گودو»/ نوشته ساموئل بکت است. از هجو مشروطه‌خواه و مستبد، توصیف و تمسخر اصلاح‌طلب و اصول‌گرا منظورش هست و طنز بامزه و گزنده‌اش آنجا به غایت تلخ می‌شود که ستمدیده ذوب در ستمگر می‌گردد. تماشایی است.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/14 ساعت 16:49

  چرا بخش‌هایی از تاریخ فراموش و بخش‌هایی دیگر مطرح و پررنگ می‌مانند؟ نیویورکر ازقول زنی -که پدربزرگ‌اش به همراه ۲۷۲برده دیگر ازسوی عیسویان مریلند از عزیزان‌شان جداوفروخته شدند تا به د.جرج‌تاون کمک مالی شود- نوشته: تاریخ فقط سوالاتی را پاسخ می‌دهد [و یادش می‌ماند] که پرسیده باشیم!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/14 ساعت 01:30

  وزارت خارجه ایران توقیف نفتکش گریس-۱ از سوی نیروهای بریتانیایی را «معادل راهزنی دریایی» دانسته و گفت … تهران با تمام قوا علیه این اقدام شکایت خواهد کرد! یعنی انگلیس را کشتیم با این‌همه قاطعیت!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/13 ساعت 23:23

  بی‌پرده فرق‌اش این است که آن‌موقع توانش را داشتیم و حالا اگر بخواهیم هم امکان غنی‌سازی جدی نیست. آن بیست‌چندهزار سانتریفوژ و آبشارهایIR۸ شکسته و برچیده شده‌اند و با این تعداد و سرعت، ۴۱۷ (چهارصدوهفده) سال طول می‌کشد تا ۹۸٪ ذخیره از دست رفته اورانیوم و ۶۰هزارسوی موردنیاز برگردد!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/13 ساعت 08:16

  مدت‌ها پیش امیر سرتیپ خلبان شهرام رستمی (ریاست سابق ستاد ارتش) این خطا را ذکر کردند که خصوصا در شرایط جنگی، استفاده همزمان هواپیماهای نظامی و مسافربری از یک باند مشترک خطرناک بوده. اما این شایعه که قصدی برای پنهان کردن جنگنده‌ای پشت #IR۶۵۵ بوده نه گفته ایشان است و نه واقعیت دارد.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/05/01 ساعت 14:33

  امان از ناهماهنگی! در جبهه‌ها یک روحیه و رویه حاکم بود در ادارات دولتی جور دیگری، همسایه‌ای که از سهمیه برنج کوپنی می‌گذشت یک‌جور بود، محتکری که مثلا هندوانه پنهان می‌کرد، جوری دیگر. و برآیند این تناقضات آخرش شد جامی لبالب از زهر. چه کنیم که این نوبت ختم شود به شربت بهار نارنج؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/31 ساعت 12:22

  فیلم هدایت نفت‌کش انگلیسی را بارها می‌بینی و ازخودت می‌پرسی: "تکاوری که از طناب پایین می‌رفته -وحالا با انتشار مجادلات پشت بیسیم معلوم است و حتما خودش هم می‌دانسته که درتمام این مدت درتیررس رزمناو دشمن بوده- درآخرین لحظه که هلی‌کوپتر بیرون آمده، زن و بچه‌اش را به کی سپرده؟ به ما؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/31 ساعت 10:35

  خلاصه کنیم - بریتانیا که در عصر امپراطوری بسیار بیشتر از توان کشتی‌های توپ‌دار به سیاست‌ورزی مکارانه و قاعده‌ی «تفرقه بینداز و حکومت کن» تکیه داشت، با راهزنی به نفتکش ایرانی و از دست‌دادن نفتکش‌اش، همه مردم ایران را در این مقطع متحد کرده و سراسر رسانه‌های انگلیس را در سردرگم!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/30 ساعت 14:59

  واکنش مردم ایران و انگلیس به مصادره نفتکش‌هایشان یکسان نیست. خداوکیلی خیلی از ما ناامیدانه بی‌توقع بوده و گمان کردیم گریس۱ هم رفت کنار ملیاردهادلار اموال دزدیده‌شده‌مان. انگلیسی‌ها اما اصلا انتظارش را نداشته و مسخره حتی کشور فسقلی‌های منطقه شده و بدجوری زخمی‌اند. بیدارتر باشیم!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/29 ساعت 15:08

  یکی از نظامیانی که باوجود بازداشت و اخراج بدون حقوق از ارتش، به ناچار راننده تریلی شده بود، اما با آغاز جنگ و اصرار شدید خودش به گردان ۷۱شکاری برگشت، استاد خلبان شهید سرلشکر غفورجدی است. او در ۴۵روز مداوم ۸۰عملیات موفق از جمله نابودی لشکر۹ زرهی عراق و عملیات کمان را فرماندهی کرد.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/29 ساعت 02:10

  چو فردا برآید بلند آفتاب من و گرز و میدان افراسیاب چنان‌اش بکوبم به گرز گران که پولاد کوبند آهنگران …

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/28 ساعت 16:58

  نکته تنها این نیست که حضرات انقلابی و حزب‌الهی نه فقط به هموطنان غیرمتدین که به مذهبی‌هایی که به حجاب علاقه داشته اما وجه اجبارکردن آن را نمی‌پسندند، فحاشی می‌کنند. خیلی‌هایشان هر لباسی غیر از چادر را - حالا هرچقدر هم شرعی و پوشیده- مساوی عریان شدن دانسته و خودشان را آیت‌الله!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/28 ساعت 15:07

  جناب سرهنگ عزیزی که جهت صلاحیت نمایندگی مجلس اینجانب بررسی محلی می‌نمایید، نگارنده در تحقیقات ۴سال قبل نامسلمان و ضدانقلاب اعلام شد و زحمت نکشید! ایمان و آرمان‌اش فرقی نکرده و برای هرقبیل سیاست‌ورزی جدید نیز دیگر سخت بی‌علاقه و بسیارپیر و حسابی دل‌زده است. خسته نباشید و خلاص!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/27 ساعت 16:45

  ابراهیم اصغرزاده (از مسئولان اصلی گروگانگیری در س.آمریکا و اصلاح‌طلبان فعلی): علت اینکه اسناد ملاقات و مذاکرات محرمانه شهید بهشتی با بروس‌لینگن و دیگر آمریکایی‌ها را پنهان کردیم، وتوی حجت‌الاسلام خوئینی‌ها (نماینده مرحوم حاج‌احمد خمینی و دبیرکل فعلی مجمع روحانیون مبارز) بود.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/27 ساعت 01:39

  حالا خیلی مهم نیست در پیری چه شکلی شوی. مهم این است که از این پیرمرد/پیرزن‌های خوش‌اخلاق و شیرین و بذله‌گو و حال همه خوب کن محله یا فامیل شوی، که دل همه می‌خواهد توی مهمانی‌ها کنار دست‌شان بنشینند و از خنده ریسه بروند و قربان موی سپید یا چین پیشانی‌شان بشوند!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/25 ساعت 01:13

  ر.جمهور: در ژاپن پس از ج.ج.۲ مردم روزی چند ساعت رایگان کار می‌کردند. و تو گمان می‌کنی کسی شایسته است چنین دعوت به فداکاری ملی کند، که خودش روزی دست‌کم نیمی از ۸ساعت مقرر در قانون را ولو با حقوق کار کند. دخترش ساکن وین نباشد، این‌یکی برادرزاده‌اش مقیم لندن، آن‌یکی مجاور نیویورک!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/22 ساعت 23:28

  رسول منتجب نیا (قائم‌مقام مهدی کروبی در حزب اعتماد ملی): رهبری مانند پدر است و اجازه دادند که نامه‌هایی بنویسم و همین که ایشان نامه‌های ما را بخوانند و حتی اگر جوابی هم دریافت نشود، کافی است و امتیازی برای اصلاح‌طلبان! پ.ن: وقتی ازاصلاح‌طلبی می‌گوییم، دقیقا از چه سخن می‌گوییم؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/21 ساعت 16:44

  امیرعباس #هویدا که کشته شد، عباس امیرانتظام گفت: مفسد‌فی‌الارض بودن هویدا و اعدام او نیازی به محاکمه نداشت. عباس #امیرانتظام که نخست حکم اعدام و سپس حبس ابد گرفت، عباس عبدی گفت جاسوسی امیرانتظام محرز و محاکمه نمی‌خواست. عباس #عبدی هم درعهد هاشمی رفسنجانی بی‌محاکمه زندانی شد! و …

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/21 ساعت 02:12

  رهیافت ساده‌ی این دوست‌مان، عینا شبیه رفتار رایج صدام‌حسین، بنیامین نتانیاهو، معمر قذافی، ابوبکر بغدادی و امثالهم است. یعنی حرفی باهم نداریم! یا به خواست ما گردن می‌نهید، یا زجر‌کش‌ و مجبورتان می‌کنیم. آدمی البته باید مست باشد تا این‌جور فاش بنویسد. مست و لایعقل از باده‌ی قدرت!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/20 ساعت 16:53

  بله! #گاندو و واکنش‌های دربرابر آن که چقدر مخاطب داشته و چرا و از سوی چه کسانی مطلب یا متلک گرفته، قدری و چندروزی در تصویرسازی و شبهه‌اندازی طرفین از خودشان و همدیگر موثر است. اما راست‌اش واقعیت با صدهزار لایک و فیو هم عوض نمی‌شود و ملاک تاریخ، سند است نه توئیتر یا تلویزیون! ۵/۵

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/20 ساعت 15:49

  «واقعیت» با «تصور از واقعیت» اغلب فاصله دارد. و مع‌الاسف مدت‌ها قبل از آنکه تاریخ‌پژوهان با تردید و تاخیر بسیار، اسنادواقعی را بیابند، سیاستمداران در تلویزیون و توئیتر و … با ترکتازی، شایعات و تصویرموردنیاز خود از واقعیت را در اذهان عجول واحساسی مخاطبان جاانداخته‌اند ۳/۵ #گاندو

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/20 ساعت 14:57

  پیگیری #گاندو و توابع‌اش موردپژوهی خوبی است در «عملیات روانی». اینکه «تصور از واقعیت» (و نه الزاما خود واقعیت) با توجه/بی‌توجهی به چه عناصری از فنون تبلیغات و برای کدام دسته از مخاطبان ساخته/ تخریب می‌شوند و با چه ضدحمله‌هایی این مدل از مدیریت افکار عمومی تقویت/خنثی می‌شود ۱/۵

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/18 ساعت 00:03

  این ایام سالگرد درگذشت مهندس #امیرانتظام است. مردی که باوجود سال‌ها زجروحبس تاکنون حتی نیم خط سند در اثبات تهمت جاسوسی به او یافت نشده. گرچه آن‌موقع کسی جرات سند خواستن برای این قبیل اتهامات را نداشت. مثل حالاکه هیچ‌کدام جرات سندخواستن برای تهمت جاسوسی فعالان محیط زیست را نداریم!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/17 ساعت 14:41

  بله! آقای طالب‌زاده آن‌قدر یک‌جوری غیر از اغلب ما است که حتی دربرابر مصادره دسترنج خانوادگی خود نه فقط کدورتی به دل نگرفته که باز تمام قد پای ترویج آرزوهایش در انقلاب و جمهوری‌اسلامی ایستاده‌. اما خداوکیلی این مدل دست‌اندازی (حالا مایملک هرکه می‌خواهد باشد) زیادی زشت وناجور نیست؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/17 ساعت 13:33

  اروپا، چین و روسیه همین حالا هم عملا از #برجام خارج شده‌اند. اگر کماکان ساخت سلاح بازدارنده هسته‌ای برای ما حرام بوده و غنی‌سازی مجدد صرفا برای مصارف پزشکی یا تولید برق باشد، آن‌ها و آمریکا در هراس از کدام نگرانی باید با ما مدارا کرده، تحریم‌ها را برداشته یا بیشتر از این نکنند؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/16 ساعت 10:06

  مصادره منزل فرزندان آقای شماعی‌زاده (که نه از پدر که از مادر به ان‌ها رسیده و مادرشان هم از ارث پدری خریده) عجیب است؟ عینا مشابه این اتفاق برای آقای نادرطالب‌زاده افتاده و به جرم آنکه پدرش سرلشکر بوده همه اموال خانوادگی و از جمله خانه مادری (که از پدربزرگ‌اش رسیده) #مصادره شده!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/14 ساعت 17:19

  دکتر صالح فرازی عزیز در تلگرام‌اش شرح مفصل این ماجرا که چطور شد یادداشتی در نشریه‌ی دانشجویی دانشگاه جرج‌تاون تبدیل به پرسشی دامنه‌دار و بازخوانی بخش کمتر دیده‌شده‌ای از تاریخ و بازتاب‌های بعدی شود را نوشته، که خواندنی است:

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/14 ساعت 15:56

  بله! توقیف نفتکش ایرانی از سوی بریتانیا، مصداق بارز تجاوز از خطوط قرمز روابط خصمانه است و اگر همانند نمونه‌های قبلی بی‌واکنش مشابه بماند، دزدی اموال ایرانیان روال و رایج می‌شود. پاسخ درخور اما که توقیف یک کشتی انگلیسی است، خارج از توانایی دولت و در محدوده قدرت فرمانده کل قوا است.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/13 ساعت 23:49

  برجام بین دشمنان ایران اختلاف ایجاد کرده؟ واقعا؟! به جز حرف‌ها و لبخندهای تکراری، عملکرد انگلیس و فرانسه و آلمان و حتی چین و روسیه و حتی جیبوتی، … در عمل چه فرقی دارد با تحریم‌های آمریکا؟ اینکه شب‌ها صدای غرش بمب‌افکن‌ها را بالای سرمان نمی‌شنویم حاصل #برجام است یا پدافند ۳خرداد؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/04/13 ساعت 15:45

  یک سلسله توضیحات خواندنی و مستند در خصوص معیارهای متفاوت رسانه‌ها در بازتاب فاجعه پرواز #IR۶۵۵