• حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/28 ساعت 01:36

  یک چیزی هم لابد باید باشد، به نامِ پدافندِ درون! که هم آتش به دل می‌زند و هم آرامشی نداری جز با دل‌بستن به او. زِ من هر آن که او دور، چو دل به سینه نزدیک. به من هر آنکه نزدیک، از او جدا جدا من.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/27 ساعت 17:37

  او باید برود! امان از وقتی که غلط‌گیرِ گوشی، آتش به اختیار باشد و غلط‌انداز شود!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/25 ساعت 11:11

  حاج نادر طالب‌زاده، استاد مستندسازی و برادر بزرگ‌تر و بامحبت و بااخلاص بسیاری از ما است. اما در فقره اخیر زبان‌شان خوب نچرخیده و منظورشان را بد گفته‌اند و جای نقد و آزردگی خاطر دارد. حکایت مرحوم اردبیلی که نوبتی گفتند برخلاف انتظار دشمنان، الحمدلله امام مرد و اتفاقی نیفتاد!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/25 ساعت 01:43

  خطای ناهماهنگی و نبود مدیریت مشترکِ نظامی و غیرنظامیِ هوایی و پدافندی، دردی قدیمی است: ۱. تصادف جنگنده ارتش با مسافربری ایران‌ایرتور (۱۳۱نفرکشته/۱۳۷۱) ۲. سرنگونی هما توسط وینسنس (۲۹۰کشته/۱۳۶۷) ۳. شهادت معاون نیروی هوایی توسط پدافند (۱۳۶۶) ۴. سرنگونی فانتوم توسط سایت سام۶ (۱۳۶۵)

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/23 ساعت 23:43

  مراسم هفتم شهدای سانحه‌ی هوایی چهارشنبه برگزار می‌شود. در مسجد دانشگاه امام صادق ع و از سوی بسیج دانشجویی و با سخنرانی رئیس سازمان تبلیغات و مداحی حاج میثم مطیعی و حاج مجید بنی‌فاطمه! گمان نمی‌کنید اما آن بنده‌های خدا اگر این ترکیب را قبول داشتند، می‌ماندند و کانادا نمی‌رفتند؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/23 ساعت 13:51

  ۳/ واقعیت: ناامیدی، بی‌اعتمادی و سردرگمی عمومی فزاینده است. واقعیت: خط مشیِ صداوسیما از بیتِ رهبری، فارس از سپاه، امتداد از اصلاح‌طلبان، من و تو از سعودی، بی‌بی‌سی از انگلیس و رادیو فردا از آمریکا می‌آید. واقعیت: بخشی از اخبار آن‌ها دروغ است. واقعیت: بخشی از اخبار آن‌ها درست است.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/23 ساعت 11:49

  کتاب ارزشمندی است به نام «روشنفکران و انقلاب/ تجربه‌ی آلمان شرقی» و مغز سخن اینکه: چرا حتّی نخبگان، اغلب در مقابل حقایق، مصونیت می‌یابند و تنها آن‌وجه از مشاهدات از صافی ذهن‌شان رد می‌شود که در تایید تعلّقات و تصورات قبلی‌شان است. این‌که چطور علاقه یا نفرت آدم را کور و کر می‌کند.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/23 ساعت 01:03

  سپاه هم نیروی قدس دارد و هم جاهای دوست‌نداشتنی. هم افتخارِ زدن پهپاد دشمن را دارد و هم اشتباه سرنگونی هواپیمای مسافری. هم محمدجهان‌آرا داشت و هم سیدمهدی هاشمی. به عقل ناقص خود، خوب و بدش را منصفانه بگوئیم. سایر ارکان سپاه نیز می‌توانند و باید که در تراز نیروی قدس، بهتر باشند.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/22 ساعت 10:29

  بعید است منصفی بگوید شاخص‌ترین آرمان تحقق یافته انقلاب، مثلا آزادی، عدالت یا مردم‌سالاری است. بلکه «استقلال از اجنبی» است که مدام جلوه داشت و اکنون رنگ می‌بازد. زور بیگانه اگر نبود، زن ایرانی خودسوزی هم می‌کرد جایی در ورزشگاه نداشت یا هرگز خطای اخیر گردن گرفته نمی‌شد. تلخ نیست؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/22 ساعت 05:46

  به عنوان بخشی از توازن دفاعی کشوری که به جان دوست‌اش داری، ایجاد هرچه سریع‌تر و قوی‌تر توان بازدارنده‌ی هسته‌ای دغدغه‌ات بوده و هست. حالا اما این کابوس رهایت نمی‌کند که درلحظات پراسترس کشمکش، چه تضمینی است که بی‌دقتی آنکه دست‌اش به اهرم شلیک می‌رسد، فاجعه‌ای جهانی نسازد؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/21 ساعت 14:55

  خطای انسانی؟ آقا نفرمایید! فدای سرتان!اصلا خطای انسانی خود ما هستیم! ما که باوجود این‌همه کلک‌خوردن، -باز مثل کودن‌ها- خطا کرده و به شما اعتماد کردیم و یک‌درصد احتمال ندادیم تا این‌حد در پررویی و پنهان‌کاری، بی‌پروا باشید. اصلا زندگی در سایه‌ی شما خودش بدترین خطای انسانی است!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/21 ساعت 10:06

  بابت اشتباه در شناسایی هواپیما و شلیک به آن، افسر پدافند باید بازخواست شود و قطعا می‌شود. اما بابت نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی، واقعا منصفانه نیست که هیچ مقام نظامی یا دولتی مثلا استعفا دهد. بلکه کمترین توقع، اخراج همه‌ی آن‌ها و محرومیت مادام‌العمر از کلیه‌ی مناصب حکومتی است.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/21 ساعت 03:25

  + میکروثانیه چیست؟ - میکروثانیه مدتی از زمان است در حدفاصل احساس همدلی مردم ایران با اولین نوبتی که نابغه‌ای ایجاد اختلاف کند!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/19 ساعت 22:37

  همیشه در این مواقع، مثال روزهای قبل/بعد از برجام کار می‌کند: میلیون‌ها ایرانی -با نهایت تعصب- دلبسته یا دلواپس آن بودند، بی‌آنکه آن را خوانده باشند! عملیات روانی یعنی نشاندن احساسات به جای آگاهی. یارکشی و هل دادن مخاطب به جانبداری از روایتی که اطلاعی از میزان درستی آن ندارد.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/18 ساعت 09:48

  دست دوستان ستاد فرماندهی کل قوای مسلح در درهم کوبیدن پایگاهی که همین امروز قراربود فرودگاه بی۵۲ها شود واقعا درد نکند اما در انتخاب نام عملیات قدری کم‌لطفی شد. نشد؟ این دفاع مشروع شایسته بود به اسم حسن تهرانی مقدم نام‌گذاری می‌شد و نام پرابهت سپهبد سلیمانی می‌ماند برای فتح مکه!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/17 ساعت 19:11

  سینه‌های مالامال از غم شهادتِ حاج قاسم همین را کم داشت که با شهادت این‌همه از سوگواران، لبریز شود. و آن‌سو بسیار بی‌مروّت‌تر از آن است که به نیش‌خند زخم بر زخم نزند و به طعنه و متلک زهر بر زهر نریزد. چه امتحان‌های سختی! برای هم طاقت بر بلا بخواهیم رفقای جان. ان الله مع الصّابرین.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/16 ساعت 16:47

  با وجود این‌همه نادرویشی مسئولان، با دیدن این وداع بامعرفت، بی‌نظیر و حیرت‌انگیز، مدام یاد این وصیت می‌افتی که: «من با جرات مدعی هستم که ملت ایران و توده میلیونی آن در عصر حاضر، بهتر از ملت حجاز در عهد رسول‌الله(ص) و کوفه و عراق در عهد امیرالمومنین و حسین بن علی (ع) می‌باشند.»

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/16 ساعت 10:18

  حتی اگر ۶صبح به طالقانی و دانشگاه تهران رفته باشی، امکان ندارد تا حالا به خ انقلاب رسیده باشی! سوزن بیندازی پایین نمی‌رسد. آقا این مردم خر نیستندها! فسادها و بی‌عرضگی‌ها را خوب می‌بینند ولی فقط از روی نجابت و شرافت‌ به بوسیدن فرزندان‌شان آمده‌اند. خاک بر سر مسئولی که نفهمد!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/16 ساعت 00:49

  اردشیر زاهدی: قاسم سلیمانی فرماندهی شرافتمند و سرباز وطن و در سطح نوابغی چون دوگل، مونتگمری، آیزنهاور و رومل بود. وزیر خارجه‌ی فعلی آمریکا آدم بدبختی است که نمی‌فهمد حمله به مراکز فرهنگی، جنایت جنگی است. امروز بزرگ‌ترین تروریست دنیا، خود آمریکا است. https://t.me/bbcpersian/۵۶۱۷۷ …

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/16 ساعت 00:02

  اردشیرزاهدی/ لحظاتی قبل در بی‌بی‌سی: من تاکنون اظهارنظری در مورد وقایع اخیر نکرده بودم، اما الان -بی‌آنکه ارادتی به ج.ا داشته باشم- می‌گویم: قاسم سلیمانی شخصیتی بزرگ در معیارهای جهانی و سربازی دلاور برای وطن ما بود. نام او در رده‌ی بزرگ‌ترین نوابغ نظامی جهان ماندگار خواهد ماند!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/15 ساعت 12:42

  آن‌ها که خواب تجزیه‌ی ایران را می‌بینند، -حالا تصاویر صداوسیما هیچی- از آشنایان‌شان در اهواز، تخمین عدد این بزرگ‌ترین تشییع جنازه در تاریخ خوزستان را بپرسند. این پیکر اگر به آذربایجان هم می‌رفت، همین بود. اگر به کردستان یا بلوچستان هم می‌رفت هم همین. وحدت این ملت ناگسستنی است

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/15 ساعت 05:12

  به آن‌ها که -حتی به حق- دل‌شان از چیزی یا جایی دیگر پر است و حالا به اشتباه تلافی می‌کنند، سخت نگیرید! حرمت این عزاداری ملی را عزاداران باید نگه دارند. گرچه کدام عزاداری؟ ما برای دل بی‌صاحب خود، خون گریه می‌کنیم ورنه حاج قاسم که خوش‌بخت شد. بهشت را که حتما آذین بسته‌اند!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/02 ساعت 02:55

  والا شما جوانید، جان‌اش را دارید، هنوز لنت اعصاب‌تان گوشت دارد! ما اما اگر عادت به وراجی نبود، اگر اعتیاد به نوشتن از ترس دق کردن و پکیدن نبود، اصلا نباید این‌ورها پیدایمان می‌شد. اما ترک اگر نمی‌شود کرد، ناشناس هم نمی‌شود نوشت؟ این آخرین توئیت من است. تا شاید بهار.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/01 ساعت 22:30

  در انتخابات اخیر افغانستان حدود نصف آرا باطل شد و اشرف غنی با کمتر از یک‌ملیون رای (تنها ۹٪ واجدین رای‌دهی) ر.جمهور شد! خب! آیا کمترین خدشه‌ای به مشروعیت جمهوری‌اسلامی افغانستان واردشد؟ حالا ساقط می‌شود؟ نه! در تاریخ حکومتی نبوده که اراده و توان اعمال قدرت داشته باشد، اما نماند!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/09/30 ساعت 19:58

  احد گودرزیانی نویسنده‌ی دفاع‌مقدس و مدیرداخلی کمان (۱۳۴۸–۱۳۹۸ش)

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/28 ساعت 14:11

  اینستاگرام حساب کاربری اصلی اینجانب را -مثل حساب‌های بسیاری دیگر در این ایام- مسدود نموده است. فلذا! جای بسی مباهات است اگر حساب تازه را تعقیب نموده و نیز -باوجود آنکه زحمت‌تان می‌شود- به اطلاع دوستان مشترک برسانید. http://Instagram.com/hosseindehbashi با نهایت احترام دوست نادیده‌ی شما. حسین

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/27 ساعت 23:43

  شبِ موشک‌بارانِ عین‌الاسد، آرزومندانه از فتح مکّه نوشتی. رجز بود البته! گرچه راست‌اش خاطراتِ ناخوش و کینه‌ای که از حاکمان حجاز داریم از باقی اراذل بیشتر است. باری، حالا می‌بینی که شهیدِ سعید ابومهدی نیز چه بسیار مشتاقِ سقوطِ سعودی بود. بیش از اسرائیل حتی. خدا کند که به زودیِ زود.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/27 ساعت 05:01

  سال۸۸ جناب رضاکیانیان آمدند دانشگاه مریلند. بچه‌های خشمگین ایرانی، سئوال‌پیچ‌اش کرده بودند که آیا بازهم در صداوسیما کار می‌کنی؟ ساده و صریح و آرام گفت: تلویزیون خانه‌ی امثال من است، اگر کسی آنجا اشتباه کرده، او نباید برود، من چرا جای بیشتری به او بدهم؟ حالا حکایت جشنواره فجر است.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/25 ساعت 11:09

  حاج نادر طالب‌زاده، استاد مستندسازی و و برادر بزرگ‌تر و بامحبّت و بااخلاصِ بسیاری از ما است. امّا در فقره اخیر زبان‌شان خوب نچرخیده و منظورشان را بد گفته‌اند و جای نقد و آزردگی خاطر دارد. حکایت مرحوم اردبیلی که نوبتی گفتند برخلاف انتظار دشمنان، الحمدلله امام مرد و اتفاقی نیفتاد!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/24 ساعت 01:29

  وقتی یکی به دیگری می‌گوید اگر نمی‌توانی با من بسازی از این خانه برو، می‌تواند پاسخ‌اش این باشد که چطور است من بمانم و تو بروی؟ ترانه‌ای دلنشین و افغانستانی اما چاره‌ی بهتری دارد: بیش از این دگر مرا مزن! می‌زنی، بزن! سخن بزن! یک کلیدِ خانه پیش تو! یک کلیدِ خانه پیش من!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/23 ساعت 14:08

  ۴/ واقعیت: جنگ نظامی شاید آغاز شده و جنگ روانی مدّت‌ها است که به شدّت درجریان است. واقعیت: فقط افسر سامانه پدافندی نیست که گاه موشک دشمن را با هواپیمای خودی اشتباه می‌کند، آدم‌ها نیز گاه صداقت، محبّت و رفاقتی را به اشتباه ساقط می‌کنند. واقعیت: برخی اشتباهات به سختی جبران می‌شوند.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/23 ساعت 13:46

  ۲/ واقعیت: تشییع قاسم سلیمانی بسیار شکوهمند بود. واقعیت: بخشی از سوگواران قاسم سلیمانی منتقد ج.ا هستند. واقعیت: پاسخ موشکی ایران باعث ترمیم غرور ملی و تحقیر آمریکا ولی در محدوده‌ی اجتناب از گسترش درگیری بود. واقعیت: پذیرش مسئولیت سرنگونی هواپیمای مسافری پس از فشار خارجی بود.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/23 ساعت 02:31

  خانم فائزه هاشمی در پیامی خطاب به رهبری که از بی‌بی‌سی پخش شد، خواسته‌اند که ایشان مثل گورباچف در شوروی باشند! شاید اگر مرحوم هاشمی بود زنگ می‌زد که دخترم -ولو در مخالفت با نظام حاکم- چگونه راضی به تکّه‌تکّه شدن کشورت هستی؟ و چه‌کسی در روسیه‌ی امروز از بلاهتِ گورباچف متنفر نیست؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/22 ساعت 12:38

  مهم‌ترین عبرتی که رسواییِ بی‌نظیر اخیر داشت این‌بود که چنین قطعی پیش‌داوری نکنیم و قبل از پاسخگویی، لحظاتی در امکان درستی گزاره‌هایی که باب سلیقه‌مان نیستند، تامّل کنیم. اینکه تعصّب آدمی را کور و عجول و بداخلاق می‌کند. این‌که حتّی دشمن -ولو با نیّتی دشمنانه- ممکن است راست بگوید.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/22 ساعت 05:52

  به عنوان سنگر آخر از توازن قوا و توان دفاعی کشوری که به جان دوست‌اش داری، ایجاد توان بازدارنده‌ی هسته‌ای دغدغه‌ات بوده و هست. حالا اما این کابوس رهایت نمی‌کند که درلحظات پراسترس کشمکش، چه ضمانتی هست بی‌دقتی آنکه دست‌اش به اهرم شلیک می‌رسد، فاجعه‌ای بی‌بازگشت و جهانی نسازد؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/21 ساعت 21:13

  بیچاره تیمسار رستمی (ریاست سابق ستاد ارتش و جانشین فرمانده نیروی هوایی)، باوجود محکوم کردن حضور وینسنس در آب‌های ما و مدال به ناخدای آن، یک جمله گفت هواپیماهای نظامی و مسافری در رادار شبیه‌اند، خدا می‌داند چه بازخواستی از مصاحبه‌شونده و مصاحبه‌کننده شد و چه تهمت‌ها که نزدند. خب؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/21 ساعت 10:32

  آقا پوکه‌ی فشنگ می‌دانید چیست؟ پوکه فشنگ، قسمت نهایتا ۳سانتی‌متری انتهای فشنگ است که پس از شلیک گلوله، از تفنگ می‌پرد بیرون و دیگر ارزشی ندارد. و در میدان تیر، پوست از کله‌ی سرباز می‌کنند اگر یک پوکه گم شود. آن‌وقت سه‌روز است یک موشک ۹متری زمین به هوا شلیک شده، الان فهمیده‌اند!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/21 ساعت 09:22

  هاج و واج و از عمق وجود شاکی و عصبانی و غمگینی. ناهماهنگی مسخره‌ی میان پدافند و برج مراقبت و این فاجعه جای تاسف دارد اما مصیبت اصلی این حجم باورنکردنی از وقاحت و دروغگویی است. اتحاد ایرانیان در شهادت سپهبد سلیمانی نهایت کسب آبرو بود و بازی اخیر با افکار عمومی، غایت بی‌آبرویی.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/20 ساعت 11:26

  نه! هنوز نگفته‌اند! یا اگر گفته‌اند، ما ندیده‌ایم. اما ناگفته پیدا است که رادیو فردا رسانه‌ای خصوصی و مستقل نیست. و حقوق کارکنان آن از کجا تامین می‌شود. و همچنانکه کارکنان صداوسیما نمی‌توانند برخلاف موضع رسانه‌ی خود توئیت بزنند، سال‌ها به شما حقوق داده‌اند تا الان چنین بنویسید.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/19 ساعت 00:16

  سربازی شهید می‌شود زار می‌زنی، مردم‌ات متحد می‌شوند شاد می‌شوی، عزاداران جان می‌بازند غمگین می‌شوی، دشمن موشک‌باران می‌شود می‌خندی، هموطنان‌ات به مقصد نمی‌رسند گریه می‌کنی بس نیست؟ جان به لب شده‌ای از این‌همه نوسان میان تلخ وشیرین وحادثه و التهاب وبازیچه‌ی ایام که دل آدمیان است!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/18 ساعت 06:49

  [ این فقط یک تیغه بود از ذوالفقار! ] تیغ دوم‌ کعبه را رقصان کند/ آنچه حیدر کرد با بت آن کند!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/17 ساعت 07:59

  قسمت این بود که آخرین وداع با محبوب‌ترین سرباز این سرزمین با سالگرد درگذشت عزیزترین جهان‌پهلوان ایران مقارن شود. امروز، ۱۷دی‌ماه، دریایی از اهالی سیاه‌پوش پایتخت، غلامرضا تختی را -از تهران تا آرامگاه ابن‌بابویه در شهرری- بر دوش بردند. همچون قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/16 ساعت 10:33

  این را الان رضا برایم فرستاد: «شما میگی طالقانی و دانشگاه. خدا شاهده ساعت ۸ از شهر فرش، سر تهرانسر، تا آزادی مردم پیاده اومدن. چون ماشینا نمی‌تونستن تو جمعیت حرکت کنن. من خودم مجبور شدم صنایع هوایی ماشینمو پارک کنم»

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/16 ساعت 01:40

  گفت تا حالا خیابان‌های مشهد، چنین جمعیتی به خود ندیده بود و حتی موقع تحویلِ سال یا روز عاشورا چنین قیامتی نبود. گفت قیامت، یادت افتاد در اهواز هم می‌گفتند انگار قیامت شد، بعد فیلم قیامت عزاداران کشمیر می‌رسد، بعدش قیامتِ بیروت، اصلا قیامتِ دل‌های همه! انگار اسرافیل در صور دمیده!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/16 ساعت 00:44

  اردشیر زاهدی: قاسم سلیمانی فرماندهی شناخته‌شده در سطح ژنرال دوگل و مونتگمری و افسری شرافتمند و میهن‌پرست بود. او مهمان رسمی دولت عراق بود و ترور او قطعا جنایت است. ترامپ دیوانه شده و اگر مدرکی علیه سلیمانی دارد، چرا منتشر نمی‌کند؟ بزرگ‌ترین تروریست دنیا خود آمریکا است.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/15 ساعت 22:24

  می‌گویند پس از شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا در جنگ اُحد، هِند بنت عُتْبَه (همسر ابوسفیان و مادر معاویه) به شکرانه و شادی، سینه‌ی سپهسالار سپاهِ ایمان را شکافته و از فرط کینه، جگر ایشان با دندان به نیش می‌کشد. این شادمانی خانم علی‌نژاد از خبر شهادتِ سردار ایران‌زمین، از همان جنس است.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/15 ساعت 11:16

  بسم الله المالک القاهر الجبّار المنتقم

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/15 ساعت 04:52

  اگر کسی به شهیدمان کم‌احترامی کرد. مقابله به مثل نکنیم. آن‌ها معلم ما نیستند. معلم ما فرشته‌ای بود با چشمانی نجیب و روحی بخشنده. که هرگز کسی از زبان‌اش -حتی به وقت رجز‌ برای داعش و دشمنان- جز ادب نشنید. بعضی ندیدند چه سایه‌ای از سرمان کم شد. باشد. روزی بیدار و عزادار می‌شوند.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/10/02 ساعت 01:20

  صریح‌تر عرض شود؟ شاه رفت چون به مانند سال ۴۲ نخواست و اگر هم می‌خواست ابزارش را نداشت که سرکوب کند. صدام و قدافی هم رفتند، گرچه اراده سرکوب داشتند، قدرت نظامی‌شان از رقیب کمتر بود. برخلاف توئیت‌های رایج، ظلم پایه‌های حکام را تقویت می‌کند. الملک لایبقی مع الظلم؟ شوخی می‌فرمایید؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1398/09/30 ساعت 20:00

  احد گودرزیانی نویسنده دفاع‌مقدّس و مدیرداخلی کمان (۱۳۴۸–۱۳۹۸)