• حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/30 ساعت 16:06

  #خشت‌خام گاه تا یک‌ملیون نفر مخاطب در هفته داشت. نود درصدشان در یوتیوب و امثالهم (که ما اکانت/ اجازه نداریم). برآورد دوستان این است که با شرایط جدید مخاطبانی که پرداخت می‌کنند حدود پنج‌هزار نفر در هفته باشد (حدود ۱۰ملیون تومان) که کمتر از نقطه سربه‌سری است. تا خدا چه بخواهد.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/30 ساعت 13:32

  دوستانی که دیده یا نادیده به مستند #جام_زهر معترض‌اند، بفرمایند صداوسیمای خودمان چه حمایتی دارد از آثار قابل رقابت؟ می‌دانستید مرتضی آوینی در یک سال آخر ممنوع‌الصداوتصویر بود؟ می‌دانستید #روایت‌فتح تقریبا تعطیل است؟ می‌دانستید متملقین جای مستندسازان را در جام‌جم پر کرده‌اند؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/29 ساعت 19:18

  یادبود عباس #امیرانتظام است. و باز دمِ همین زندان‌بانانِ سابق، همین تک و توک اصلاح‌طلبانی گرم که آمده و فاتحه‌ای خواندند. به هرحال شرمندگی هم اثری از شرافت در دلِ خود دارد. – at Ra'ad Charity | خیریه رعد

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/29 ساعت 13:27

  امام خمینی (ره) در یک‌سال آخر عمر خود (از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و نوشیدن جام زهر در ۲۷تیرماه۱۳۶۷ تا ارتحال در ۱۴خرداد۱۳۶۸) دیگر حتی یک‌مورد برای مردم سخنرانی نکرد. چرا؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/28 ساعت 15:58

  یک سوال: اگر در پرداخت مبلغ ۵۰۰ موشک ضدهوایی هاوک (که بخش اول آن ۸۰هواپیمای دشمن را فاو سرنگون کرد) توسط آقای حسن روحانی تعلل نمی‌شد یا اگر خبر مذاکرات مک‌فارلین توسط برادر داماد آقای منتظری در نشریات عربی افشا نمی‌شد، آیا در سرنوشت جنگ هیچ تغییری ایجاد نمی‌شد؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/28 ساعت 13:12

  این شایعه و امثال این خبر که عربستان سعودی یا دیگران پیشنهادی برای غرامت جنگ به ایران دادند، از بیخ و بن دروغ است.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/28 ساعت 12:47

  شما به جردن و الهیه و این‌ها نگاه نکنید. تهران منطقه۱۷ هم مثلا دارد. جایی که بعضی کوچه‌هایش، حتی بعضی خانه‌هایش چندین شهید برای جاودانگی آرمان‌های این مردم دادند. و باوجود سخنی که وادی‌السلام نجف یا تخت فولاد اصفهان را از ابواب جنت می‌داند، امثال منطقه۱۷ تهران دروازه‌های بهشت‌اند

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/28 ساعت 00:26

  در حومه واشنگتن ( پایتخت بزرگ‌ترین اقتصاد جهان) بین هر بانک تا دیگری با ماشین کلی فاصله است. حالا در تهران (با این وضع داغون کار و کسب) از سر تا ته یک خیابان ۳۲ شعبه بانک وجود دارد. مسخره نیست؟ این‌ها جدی‌جدی سودآورند؟ از کجا؟ صنعت؟ کشاورزی؟ تجارت؟ یا که ربا؟ واقعا جای سوال نیست؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/27 ساعت 22:52

  یک کمپین هم راه بیفتد به نام #انحلال‌همه‌موسسات‌مالی از دّم! حتی #انحلال‌همه‌بانک‌های‌زیان‌ده در ۱۰سال گذشته. واقعا چه معنا دارد که یک چوپون با مدرک دیپلم مثلا در #ثامن_الحجج مدیرعاملی شده با هزاران‌ملیارد‌تومان خسارت؟ بی‌شوخی این‌ها به کجاها وصل‌ بودند؟ این مملکت صاحاب ندارد؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/27 ساعت 01:12

  پوتین به ترامپ: «Let me remind you that thanks to the Iranian nuclear deal, Iran became the most controlled country in the world.» «اجازه بدهید به شما یادآوری کنم که به برکت معامله هسته‌ای [برجام]، ایران مهارشده‌ترین کشور دنیاست».

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/26 ساعت 23:23

  تشابه؟ همین تجمع غیرمعمول جمعیت که بیشتر از توان خدمات شهری است و لاجرم ساعتی سرریز می‌شود و خیابانی را زشت می‌کند. تفاوت؟ آن روحیه حق به جانب غربی و این حقارت خودکم‌بینی برخی در ولایت ما. این ما چقدر بدیم. این مرغ همسایه غاز است. این دین‌گریزی بدل از دولت‌ستیزی.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/26 ساعت 01:05

  #استعفا را کسی می‌دهد که پایش را که از در بیرون گذاشت. آبرویی برایش مانده باشد. کارنامه‌‌ای، خرده احترامی، چهارتارفیقی، دعای خیرِ کسی! آخر آدمی که راننده‌اش را بگیری فردا تاکسی هم سوارش نمی‌کند، استعفا می‌دهد؟ آدمی که خودش را ملعبه دیگران و مسخره‌ی خاص و عام کرده، استعفا می‌دهد؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/25 ساعت 22:24

  از بین فرماندهان انصافا سردار غیب‌پرور (فرمانده بسیج) فوق‌العاده است! خاصه در امور فرهنگی. آن‌قدر که هربار از او می‌شنوی یا عملکردش مثلا با روایت‌فتح را می‌بینی، صدهزار مرتبه دل‌ات برای سردارنقدی (که او هم فوق‌العاده بود) تنگ می‌شود! و ببخشید اگر صریح‌تر نشد یا که ترسیدم بنویسم!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/25 ساعت 06:56

  بله! ما خودمان منتقد این دولت بودیم، وقتی منتقد شدن مد نبود! اما این‌جوری؟ حاشا و کلا! شما کم دیده‌ای تبدیل تبلیغ به ضدتبلیغ را؟ ندیده‌ای نقد سست یا نادرست مثل بومرنگ برمی‌گردد به صورت منتقد؟ کیهان را ندیدی که از مهمترین نشریه‌ کشور تبدیل شد به روزنامه‌ای با دوهزار نسخه تک‌فروشی؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/24 ساعت 23:43

  قبل از تصحیح توئیت نوشتم که از ۲۲ بازیکن فرانسه ۱۸‌تایشان مهاجر است. طعنه‌ای مثلا به رسمِ پخته‌خواری دول غربی از سرمایه‌های فراری جهان سوم. اشتباه بود! دوستی یادم داد که از ۱۸تا ۱۶تایشان زاده فرانسه‌اند و طبعا محصول تعلیم و تربیت فرانسوی. فلذا! توئیت تازه مختصر شد!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/24 ساعت 14:43

  تیترخبر از @bbcpersian (اینترنت، تلگرام) به نقل از @isna_farsi: «آتش سوزی در هورالعظیم در عراق باعث سوختگی گاومیش‌های بستان در ایران شد.» متن خبر: "سه راس گاومیش‌(!) به ارزش سی‌ملیون تومان دچار سوختگی شده‌اند https://bbc.in/۲zGEBqB [واقعا این مطلب چه #ارزش‌خبری دارد؟]

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/24 ساعت 13:41

  عدسی‌های تک‌منظوره که یا دوربین است و یا نزدیک‌بین، هنوز در جعبه عینک‌فروشی‌ها موجود است و قدری نه خیلی زیاد به نرخ سابق. عدسی‌های تدریجی که هم‌زمان دوربین و نزدیک‌بین است را اما باید به آلمان سفارش داد و به قیمت یوروی یک‌ماهِ بعد(!) حساب می‌شوند و واویلا!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/24 ساعت 01:12

  چشمانم ضعیف شده عینک قبلی ظرف یک‌هفته گم کردم. این هم یک نشانه‌ی دیگر کهولت سن و حواس پرتی. امروز رفتم برای خرید عینک جدید. مدلی که بشود دور و نزدیک را باهم دید و عدسی خوبی داشته باشد از پنج ملیون‌تومان به بالا بود! دیدم پیری به جز رنج، خرج هم دارد. و چقدر هم زیاد.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/23 ساعت 20:11

  سال سیاه ۶۷ را به خاطر بیاوریم: موشک‌باران شهرها، شکست در جبهه‌ها، سرکوب مخالفین، سرنگونی ارباس، کشتار حجاج، ساعت‌ها بی‌برقی، قحطی، قطع رابطه با همه دنیا، نهایت فقر و بی‌کاری، مهاجرت روزافزون، اوج اختلاف امام با قائم‌مقام‌اش، … ۹۷ همان ۶۷ است! و خیلی زود این طوفان هم می‌گذرد.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/23 ساعت 11:11

  [ امّا من شما را دوست دارم ]

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/22 ساعت 17:41

  در باب تهمت جاسوسی به مرحوم #امیرانتظام: (۱۰) اقبال او آن‌قدر بلند بود که خواست خدا و دست از گور بیرون مانده مهندس مهدی بازرگان کاری کند در دوران حیات‌اش به نوعی اعاده حیثیت شده و خوش‌نامی خود را پس بگیرد. امیرانتظام‌های دیگر اما چه؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/22 ساعت 17:27

  در باب تهمت جاسوسی به مرحوم #امیرانتظام: (۸) عمده اشغالگران سفارت آمریکا و امضاکنندگان مدارک و اصلی‌ترین مدعیان مخالف فرد مذکور از جمله آقایان اصغرزاده، میردامادی، تاج‌زاده و … دیگران، اکنون معترف و عذرخواهند که اتهامات‌شان کاملا نادرست بوده است. این چیزی را ثابت نمی‌کند؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/22 ساعت 16:45

  در باب تهمت جاسوسی به مرحوم #امیرانتظام: (۶) الان شاید عجیب باشد اما یکی از معیارهای نفرت از افراد در ابتدای انقلاب، ظاهر آن‌ها و مشخصا کراوات بود. افرادی چون شهید #رجایی نیز پس از مسولیت کراوات‌شان را بازکرده و البسه کهنه‌شان را پوشیدند. فرد مذکور اما همیشه خوش‌لباس ماند!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/22 ساعت 15:57

  در باب تهمت جاسوسی به مرحوم #امیرانتظام:(۴) آیا مهمترین هدف دانشجویان مسلمان خط امام و جناح چپ ابتدای انقلاب (#اصلاح‌طلبان فعلی) از اشغال سفارت آمریکا، گروگانگیری و انتشار گزینشی مدارک و تهمت جاسوسی به فرد مذکور حذف رقیب (مهندس بازرگان، جبهه ملی و نهضت آزادی) نبود؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/22 ساعت 15:43

  در باب تهمت جاسوسی به مرحوم #امیرانتظام:۲ سطح ومیزان تماس فردمذکور مشخصا با سطح ومیزان تماس شهید آیت‌الله #بهشتی با سفارت آمریکا برابری می‌کند. نوع مباحث وگفتگوهایی که در جلسات مطرح می‌شود نیز. ضمن آنکه امیرانتظام از سوی دولت موقت اجازه و ماموریت داشته و شهید بهشتی خیر. خب؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/30 ساعت 23:18

  | یازده شهید در یک شب |

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/30 ساعت 15:57

  #خشت‌خام؟ خدا بخواهد از دوهفته دیگر شاید دوباره آغاز شود/ این‌بار: آزمایشی (برای سه نوبت)، پولی (حدود ۴۰۰۰تومان)، از طریق سایت‌های رایج (که ۵۰٪ حق توزیع می‌خواهند)، بی‌اسپانسر (شرایط‌شان مناسب نیست). و مانده‌ایم برای هموطنان خارج از کشور چه کنیم (درگاه‌های ارزی کار نمی‌کنند)

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/29 ساعت 20:49

  تازه ذوق کرده‌ای از گزارش روزنامه‌ شرق از #ثامن‌الحجج که می‌خوانی به اصرار بانک مرکزی منتشر شده (رپرتاژ آگهی طور؟) و اصلا چه اصراری؟ چرا؟ و مگر دولت خودش روزنامه ندارد؟ این‌جا است که در ریشه‌ همین افشاگری‌های بی‌سابقه نیز تردید می‌کنی. که نکند حاصل رقابت این‌ها با اون‌ها باشد!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/29 ساعت 13:37

  دنیا به قدر کافی جای کوچکی است. زندگی کوتاه است و روزگار اغلب مزخرف! با رفتار خود را گروگان داوری دیگران کردن، با دائم نگران نظر این و آن بودن و با ادای کسانی را درآوردن که خودشان هم نمی‌دانند با خودشان چندچنداند، دنیا را کوچک‌تر و زندگی را کوتاه‌تر و روزگار را مزخرف‌تر نکنیم!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/29 ساعت 02:28

  خدایا ما را از دغدغه در جمع پذیرفته‌شدن بِرهان! اینکه برخلاف حجّتِ عقل‌مان یا خواسته‌ی دل‌مان، جوری باشیم یا نباشیم، جوری حرف بزنیم یا سکوت کنیم تا آن‌هایی که وابسته‌شان هستیم از ما خوش‌شان بیاید یا نیاید، هم دنیایمان را می‌سوزاند و هم آخرت‌مان را … ما را سوخته‌ی دو جهان مپسند!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/28 ساعت 15:46

  «جام زهر» ساخته آقای حسین باستانی @BBCBastani دیدنی است. گرچه با بخش‌های مهمی از آن موافق نباشیم. مثلا؟ شکستن همه کاسه و کوزه‌ها بر سر آقایان رضایی و رفیق‌دوست و امام و رهبری فعلی و پنهان ساختن اشتباهات وحشتناک مرحوم رفسنجانی و آقای روحانی در فرماندهی جنگ

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/28 ساعت 12:58

  امثال منطقه۱۷ تهران مصداق بارز این‌اند که محرومیت مالی دخلی به معرفت و مشتی‌گری ندارد. مردمی که خیابان‌هایشان بر سر راه ماشین هیچ وزیری به خانه‌اش نیست اما زلزله بشود، سیل بیاید یا خدای نکرده جنگی اگر بشود در صف اول اهدای جان و مال‌شان هستند. این مردمِ بی‌نق. این مردمِ ماه …

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/28 ساعت 12:27

  منظور از چوپون البته طعنه و این‌ها نبوده. طرف واقعا این‌کاره است! «وکیل #ابوالفضل_میرعلی (موسس #ثامن_الحجج )او را دامدار نمونه معرفی کرده است و این‌گونه نتیجه‌گیری کرده که کسی که باغدار و دامدار نمونه بوده، صلاحیت بانکداری هم دارد./ شرق»

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/27 ساعت 23:46

  شیعه بودن تنها به زبان نیست. یعنی مالِ مردم را اگر فاسدی یا نالایقی مهریه‌ی زن‌اش هم کرده باشد، با پسِ‌گردنی باید پس بگیری. این‌که یارو چون یک نعلبکی جای مُهر روی پیشانی‌اش است بتواند تا خرخره پولِ حرام بخورد و بگریزد والله مردم را از دین اباعبدالله (س) می‌گریزاند.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/27 ساعت 11:05

  ۲۷تیرماه۱۳۹۵(دوسال قبل)/ کرمانشاه/روحانی: «دستور داده‌ام خیلی سریع تخلفات پرداخت‌های نامتعارف [حقوق‌های نجومی] به مردم گزارش شود»/ «دولت پول ملت را از حلقوم دزدان بیرون می‌کشد!» #یادآوری

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/27 ساعت 00:57

  العهدة علی الراوی

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/26 ساعت 20:00

  در راه گذشتن از مرز به قصد راهپیمایی اربعین، یک‌جاهایی واقعا سطل‌های زباله به قدر سیل جمعیت نبود. حاصل‌اش شد عکس‌هایی به قصد تمسخر زائران و حتی طعنه و تذکر سرکار خانمی مشاور ر.جمهور به النظافة من الایمان. بفرمائید! اینجا پاریس است. پس از جشن‌ پیروزی در جام جهانی

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/26 ساعت 00:50

  #استعفا؟ چه توقعاتی! یکی هست که از فردای انتخابات۹۲ (حتی قبل از تشکیل رسمی دولت یازدهم) می‌گفت «امروز استعفا می‌دهم! پس‌فردا استعفا می‌دهم!» شنونده عاقل البته می‌دانست که او را اگر با هزار توهین و تهمت از دولت بیرون کنند هم، رخت‌خوابش را می‌برد پشت ایست بازرسی پاستور می‌اندازد!

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/25 ساعت 14:20

  از لطف و صداقت‌تان سپاسگزارم

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/25 ساعت 06:45

  آقای #اصولگرا شما دردات نمی‌آید از انبوه شایعات بی‌مبنای علیه‌ات در این‌جا و آن‌جا؟ پس چرا خود سهل‌گیرانه هر احتمال نامطمئنی را به رقیب نسبت می‌دهی؟ آیا کمبود تولید برق به جهت تعهدات‌ اجلاس پاریس است؟ واقعا؟ و آن‌وقت اگر دوستی ثابت کرد که خیر، می‌شود رانده‌ی بارگاه؟ اشدا بینهم؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/24 ساعت 23:12

  و این باختِ آخری هیچ‌چیز از ارزش‌های یک کشورِ نسبتا فقیر و جنگ‌زده‌ی چهارملیون نفری کم نکرد. #WorldCupFinal

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/24 ساعت 13:51

  امروز خانمِ نسبتا جوان و بسیار بسیار محترمه‌ای تلفن زد که من همسرم فرمانده سابقِ [ …] و از جانبازانِ مدافع حرم است و سراغ نویسنده خوبی (ترجیحا و تاکیدا خانم) می‌گشت که انبوه خاطرات او را از هم‌رزمان شهیدش بنویسد. قرار شد قدری فکر کرده و عرض نمایم. پیشنهاد شما چه‌کسی است دوستان؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/24 ساعت 11:42

  بلافاصله پس از درز اخبار درآمدهای نجومی برخی مدیران دولت و آغاز اعتراضات عمومی، ر.جمهور دستور داد حقوق همه آن‌ها در کمتر از یک‌ماه بر روی سایت قرار گیرد، اما عاقبت‌ این وعده چه شد؟ عاقبت وعده جدید ر.جمهور بابت انتشار گزارش فساد گسترده مالی در داخل دولت چه می‌شود؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/23 ساعت 23:31

  سال ۷۰ یادمان بیاید: روابط خارجی خوب، امنیت داخلی، آرامش روانی، آغاز فضای باز سیاسی و فرهنگی، بازسازی ویرانی‌ها، نوسازی صنعتی، رشد بالای اقتصادی، کاهش سریع خاموشی‌ها، ثبات ارزی، فراوانی، بازگشت ایرانیان مهاجر، … سال ۱۴۰۰ اما چون ۱۳۷۰ نیست. حتما بهتر از آن است. اگر گفتی چرا؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/23 ساعت 19:50

  برخلاف امواج بلند دشواری و ناامیدی که همه‌مان را در التهاب فرو برده، و به عنوان کسی که -به اعتبار در آینه تاریخ دیدن- نه اگر اکثر، بخش قابل اعتنایی از پیش‌بینی‌هایش قرین صحت بوده، بیش ازهمه این سال‌ها به آینده‌ی ایران‌مان امیدوارم. ما به نقطه‌ی عطفی درسرنوشت‌مان نزدیک می‌شویم.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/23 ساعت 00:35

  صبر تاریخ و سرنوشت آدم‌ها/ امیدحسینی

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/22 ساعت 17:33

  در باب تهمت جاسوسی به مرحوم #امیرانتظام: (۹) آیا می‌دانستید که فرد مذکور هرگز در دادگاهی متعارف و برخوردار از حقوق قانونی از جمله مطالعه اوراق پرونده و داشتن وکیل مدافع و حضور هیات منصفه محاکمه و محکوم نشد؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/22 ساعت 16:56

  در باب تهمت جاسوسی به مرحوم #امیرانتظام: (۷) احتیاط مرسوم همه نمایندگی‌های سیاسی (از جمله سفارت‌های فعلی ج.ا) که با مخالفان دولتِ مستقر گفتگو می‌کنند مخفی کردن هویت آن‌ها در نامه‌ها است. فرد مذکور از دهه چهل رابط مخالفان شاه با دیگران بوده. نام مستعار برای او امری طبیعی بوده.

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/22 ساعت 16:06

  در باب تهمت جاسوسی به مرحوم #امیرانتظام: (۵) مهمترین اقدام نادرست و غیردموکراتیک فرد مذکور، تلاش برای ترغیب دولت موقت به انحلال مجلس خبرگان قانون اساسی در جلوگیری از تصویب اصل ولایت فقیه بود. گرچه از این جهت محکوم نشد اما آیا سال‌ها زندان او در واقع انتقامی به همین خاطر نبود؟

 • حسین دهباشى   majazestan@

  1397/04/22 ساعت 15:51

  در باب تهمت جاسوسی به مرحوم #امیرانتظام:(۳) سوال پیش نمی‌آید که چرا مدارک مذاکرات فردمذکور با آب و تاب فراوان و در کوران التهابات ابتدای انقلاب منتشر شده و مدارک مذاکرات مشابه شهید #بهشتی تا مدت‌ها پنهان می‌شود؟ گرایش سیاسی افشاگران موجب برخورد گزینشی با افراد و اسناد نبوده؟