• علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/08/18 ساعت 11:48

  این روزها در ایران همه چیز بوی زوال می‌دهد. اگر روشنفکر یا متفکر یا کنشگری بتواند تئوری،یا تحلیل یا حتی نظرگاهی از امید فردی و اجتماعی ارایه کند،احتمالا بزرگترین خدمت را به ایران کرده است.میدانم که این کار یک نابغه یا جمعی از نوابغ است وگرنه به عقل آدم معمولی مثل من چیزی نمیرسد.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/07/10 ساعت 13:12

  این روزها زیر بار این همه خبرهای بد و این چشم اندازهای تیره گاهی یک فکر سمج رهایم نمی‌کند: اگر #خاتمی در زمانی که در قدرت بود به اندازه #میرحسین ایستادگی می‌کرد، وضعیت امروز ایران چقدر متفاوت بود؟حیف از آن فرصت‌ها که به باد رفت و تاریخ ما روایت حسرت شد ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/06/23 ساعت 21:59

  هزاران انسان بر اثر تاخیر در واردات و تولید واکسن جانشان را از دست دادند، هزاران خانواده عزادار شد و هزاران زندگی از هم پاشید.آن وقت #دادخواهان_سلامت_دربند هستند!
  حقیقت را نمیتوان به بند کشید.مردم و تاریخ قضاوت خواهند کرد و این چیزی نیست که با به بند کشیدن فعالان مدنی متوقف شود!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/06/20 ساعت 12:41

  #مهدی_محمودیان بیش از یک ماه است که در بازداشت است. درباره او یک چیز را با کمال قاطعیت می‌توانم بگویم: کمتر انسانی را در زندگیم دیده‌ام که به اندازه او از فضیلت شجاعت بهره مند باشد.
  او با تکیه بر همین فضیلت، از معدود «فعالان» حقوق بشر در روزگار ماست و البته جایش بسیار خالی است.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/06/15 ساعت 02:11

  #پنجشیر دردمند!
  رستم برای انده سهراب گریه کرد
  یعقوب کور شد به هوای شکوه مصر
  فرهاد با فسانۀ شیرین به‌خاک رفت
  اما تو زنده‌ای
  اما تو زنده‌ای
  مغرور، استوار، هدف‌مند، پرشکوه، آزاد، سربلند.
  من هیچ نیستم
  من با خروش رود تو فریادکرده‌ام
  آهنگ سوگ را
  پنجشیر دردمند
  پنجشیر دردمند
  محب بارش

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/06/06 ساعت 17:53

  کاش آقای #سید_حسن_خمینی تعارف نمیکردند و در زیارت نامه به خودشان و پسرشان هم سلام میکردند.
  این رفتارهای عجیب را ببینید و آن وقت به این فکر کنید که ایشان نامزد مورد اجماع ما #اصلاح_طلبان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ بود آن وقت لزوم تحول بنیادین در اصلاح طلبی را بهتر درک می‌کنید!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/06/03 ساعت 12:08

  #نمکی وزیر بهداشت احتمالا در طول این دو سال کرونایی شبانه روزی کار کرد، شاید برخی از مشکلات و سهمی از این فاجعه مدیریت #کرونا هم به دلیل مشکلات فرابخشی بود. اما آن چه او را چنین منفور کرد مجیز گویی و ابراز جان نثاری مداومش بود. مجیزگویان همواره و به حق در نزد مردم منفورند.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/31 ساعت 18:09

  ۶۸۴ نفر … عددها دیگر بی معنا شده‌اند. هر روز گزارش عددهایی را می‌نویسیم و می‌خوانیم. همه مبدل به شماره هایی در انتظار مرگ شده‌ایم. همه ما را مبدل به عددهای بی معنا کرده‌اند … سالها بعد و در کتاب تاریخ از فاجعه مدیریت #کرونا در این کشور خواهند نوشت

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/25 ساعت 19:59

  یک جایی از قول کاسترو خواندم که به شنیدن خبر بد عادت دارد. بعدها یاد گرفتم که کلا خبر خوب در سیاست نادر است و خبرها معمولا بد هستند. حالا باید اضافه کنم در کار حرفه‌ای هم معمولا خبر خوب در کار نیست و خبرها عموما بد است ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/24 ساعت 11:27

  گویا این خانم در غرب تشریف حضور دارند. یک بزرگواری ایشان را جهت مشاوره و احتمالا بستری به یک مرکز روان درمانی معرفی کنند. هزینه‌اش را هم ملت تحت تحریم ایران که میزبان بیش از ۳ میلیون از خواهران و برادران افغانستانی است.(که قدمشان روی چشم) می‌پردازد.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/24 ساعت 09:52

  درستش این بود که ایشان بنویسند اگر خون از دماغ یک اسرائیلی آمده بود تا حالا صد بار وزارت امور خارجه آمریکا و کشورهای اروپایی بر حق دفاع مشروع اسرائیل در بمباران غزه تاکید می‌کردند. ولی خون بچه‌های فلسطینی را خون بچه‌های افغانستانی قیاس می‌زند که از سیاست‌های مریض غرب نگوید.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/22 ساعت 14:13

  جامعه جهانی و به خصوص آمریکا یک بار تاوان رها کردن افغانستان را با مرگ ۳ هزار نفر در حمله به برجهای دوقلو پرداخت.این بار هم آمریکا و همه دولتهای همسایه وجامعه جهانی تاوان رها کردن این مردم در بند #طالبان را خواهندپرداخت.به امنیتتان دلخوش نباشیدوقتی مردمانی را درنکبت رها کردید

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/21 ساعت 22:15

  کرونا در ایران بیداد می‌کند و طالبان در افغانستان به پیش می‌تازد. خبر از #سقوط_هرات می‌رسد. ما دو ملت برادر و خواهر درگیر مرگ و نیستی و جاهلان و بی رحمان هستیم. سراسر ایران تاریخی در رنج و خون و مرگ است؛ از ارس تا جیحون ….. این چه سرنوشتی است ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/21 ساعت 20:20

  آن چه در جریان مدیریت #کرونا و به خصوص واردات #واکسن_کرونا بر این کشور رفت، فاجعه‌ای است که تاریخ از آن بسیار خواهد نوشت. ادعاهای دهن پرکن، وعده‌های مکرر، تقدیرهای بی دلیل، ابراز جان نثاری، بدبینی به جهان و حالا بساط کی بود کی بود که راه انداخته‌اند. واکسنهای داخلیتان کجاست؟؟؟؟؟

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/12 ساعت 11:13

  وقتی #رئیسی در مراسم تنفیذ از وضعیت فاجعه بار اقتصادی و عدم اعتماد مردم به دولت می‌گفت، تلویزیون کادر بسته صورت #روحانی و #جهانگیری را نشان می‌داد. عصبی و مستاصل و زبان بسته. این سزای سیاستمدارانی است که بدنه اجتماعی حامی خود را به حساب نیاورند و جز مصلحت بقا چیزی نشناسند ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/07 ساعت 12:03

  #طرح_صیانت ضربه سنگینی به اقتصاد کشور میزند و خشم مردم از شما را بیشتر و بیشتر میکند.اما به هدف اصلیتان که کنترل سبک زندگی مردم و کنترل مخالفتهای سیاسی است نخواهید رسید.مردم سبک زندگیشان را به پاترولهای کمیته تحمیل کردند!سیاسیون هم راهشان را پیدا میکنند.ضرر میزنید وفایده نمی‌برید

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/02 ساعت 19:01

  وزرش چه قابلیت عجیبی برای شاد کردن انسان‌ها و ملت‌ها دارد. بعد از طلای امروز صبح #جواد_فروغی ، بچه‌های #والیبال ایران گل کاشتند تا روز طلایی المپیک ایران کامل شود ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/27 ساعت 17:25

  بحران در #خوزستان نمونه کامل بحران کارآمدی است. همزمان با بدتر شدن وضعیت محیط زیست در همه جهان اولویت نظام حکمرانی در ایران منازعه در عرصه سیاست خارجی بوده است. همزمان منابع عمومی کشور به تاراج بهره برداری اختصاصی رفته و دولت از مدیریت تعارض منافع عاجز بوده است. این وضع کلی ماست.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/26 ساعت 21:45

  #خوزستان به طرز عجیبی شبیه جامعه ایران است. با منابع بسیار، با ثروت بیکرانی نهفته در دل خاک، با آب زلال و خاک زرخیز و با تنوع زیبای جغرافیایی و قومی و زبانی.
  بر خوزستان همان رفته است که بر جامعه ایران. #خوزستان_آب_ندارد ، همچنان که ایران تشنه است و خسته است …

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/23 ساعت 17:16

  به #اصغر_فرهادی حمله میکنندچون میخواهند نشان دهند که در درون این جامعه هیچ پتانسیلی وجود ندارد. هیچ تحولی در جریان نیست. تنها امید آنها هستند که در خارج نشسته‌اند. #براندازی حتی بیش از #اصلاح_طلبی به بن بست رسیده است. ترامپ را از دست داده‌اند و جامعه و نخبگان را هم ترسانده‌اند.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/19 ساعت 21:59

  #افغانستان را رها کردند و رفتند.غرب بی دعوت می‌آید و هر وقت بخواهد میرود. ریشه مشکلات خاورمیانه البته در درون است،اما یک چیز را ما ملتهای خاورمیانه باید یاد بگیریم:ما در محاسبات دولتهای غربی و هر بیگانه‌ای، باد هواییم. آنها تنها با منطق منافعشان عمل می‌کنند ما هم باید چنین کنیم.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/19 ساعت 10:18

  #طالبان بخشی از واقعیت و بافت جامعه افغانستان است و در بین برخی گروه‌های اجتماعی این کشور جایگاه دارد؟ بله؛این درست است.اما این واقعیت باید با سایر واقعیت‌های جامعه افغانستان،دستاوردهای جامعه مدنی و حقوق همه افغانستانیها سازگار شود نه این که به زور اسلحه تحمیل شود و ما تاییدکنیم!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/17 ساعت 10:17

  این که در کل دنیا پنج شش نوع #واکسن_کرونا استفاده میشود و در ایران به تنهایی تا حالا پنج شش نوع واکسن رونمایی شده، برایم معمایی است که حل نمیشود. البته شاید در دنیا هم واکسنهای جدید میسازند و خبرش به ما نمی‌رسد یا این طور رونمایی نمی‌کنند یا ماجرای دیگر …

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/14 ساعت 14:48

  #طالبان در #افغانستان پیش می‌روند و من این جا در تهران هراسان و مشوشم از بیم آن چه بر خواهران و برادران همسایه می‌رود. آن چه ما دو ملت را به هم پیوند می‌دهد، فراتر از همسایگی جغرافیایی و همزبانی است. ما در این سرنوشت و تاریخ با هم شریکیم و ای وای از این تاریخ و سرنوشت ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/14 ساعت 09:48

  بحران‌های تلنبار شده را ببینید و این که چطور دولت از مدیریت آن عاجز است. این که شکاف قدرت و مسئولیت هم کشور را ناکار کرده و هم هر مدیر خوبی (به فرض وجود) را از کار می‌اندازد.
  به همین دلیل بود که #اصلاح_طلبان نباید در عرصه انتخابات حاضر می‌شدند. #همتی و #جهانگیری هم نداشت!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/08/19 ساعت 12:49

  تغییر دبیر کل حزب #کارگزاران_سازندگی یک اتفاق مبارک تشکیلاتی در مجموعه #اصلاح_طلبان است. مسئله اصلا فرد یا حتی مواضع سیاسی نیست، امکان عمل تشکیلاتی و گام برداشتن به سوی خروج از وضعیت الیگارشیک تشکیلاتی است. باید به دبیرکل جدید و قدیم و اعضا حزب تبریک گفت.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/08/14 ساعت 13:03

  دفاع برخی #اصلاح_طلبان از تسخیر! سفارت آمریکا را میدیدم و به یک عارضه شایع بین نیروهای سیاسی ایران فکر میکردم:همه در مواجه با خطاهای تاریخی خود خواستار توجه به اقتضائات زمانی و درک نیت خالص خود هستند بدون آن که این اصل را در مورد دیگران به رسمیت بشناسند.نقد خود که حاشا و کلا!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/06/25 ساعت 03:36

  مملکت من در رنج است،وضعیتش خوب نیست،دموکراسی ندارد،اقتصادش فروپاشیده، جامعه‌اش از هزار مصیبت و شکاف و آسیب مهلک رنج می‌برد.شما بفرمایید «خراب شده».
  من دوست دارم در این مملکت کنار میلیونها نفر دیگر بمانم و همینجا بمیرم.
  رفتن حق شماست، بروید و هر چه هم دوست دارید به این جا بگویید!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/06/23 ساعت 13:20

  ماجرای واردات #واکسن_کرونا در دولت رئیسی میتواند نشانه‌ای باشد از این که ادامه دادن حاکمیت دوگانه نه تنها دیگر مفید نبود که خطرناک هم شده بود. حضور همتی یا #جهانگیری یا هر اصلاح طلب بوروکرات دیگری در قدرت تنها به شکاف قدرت و مسئولیت دامن می‌زد و هیچ حاصلی نداشت.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/06/18 ساعت 13:52

  دیروز مقابل پلیس امنیت وزرا منتظر آزادی دوستانی بودیم که در تظاهرات علیه پاکستان و #طالبان بازداشت شده بودند.یک مرد افغانستانی که خواهرش دستگیر شده بود به ما گفت عذر میخواهم که به خاطر ما به زحمت افتادید،گفتیم عذر میخواهیم که پلیس کشور ما این برخورد را کرد.
  نمایی از وضعیت دو ملت.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/06/14 ساعت 01:21

  چرا این همه برای #احمدمسعود و #پنجشیر نگرانیم؟به جز عرق همسایگی و محبت بین دو ملت برادر و خواهر،شاید یک دلیل شباهتی است که بین اوضاع خودمان و او در ذهنمان می‌سازیم.تنها، در محاصره، خیانت دیده از قدرتهای جهانی و به جان آمده از افراطیون قاهر!
  از او قهرمانی ساخته‌ایم که خود نیستیم!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/06/05 ساعت 13:49

  اثر #کرونا بر جامعه ایران مثل جنگ است. همه تعاملات و تحولات اجتماعی فریز شده است. همه منتظر پایان جنگ هستند و برلی روزهای بعد از جنگ رویا می‌بافند. همه هم با کابوس مرگ در جنگ دست و پنجه نرم می‌کنیم. سو مدیریت #کرونا از ایران کشوری جنگ زده ساخته …

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/06/02 ساعت 16:03

  خدا را شکر به رکورد شکنی هایمان ادامه می‌دهیم. ۷۰۹ نفر در یک روز کشته شدند. قبلا رکورد انواع واکسن‌های تولید شده در یک کشور را شکستیم(برکت، نورا، فخرا، رازی، پاستور و …) حالا هم رکورد روزانه مرگ و میر خودمان را می‌شکنیم.
  رکورد پر رویی هم سالهاست در اختیار ماست.
  #کرونا

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/26 ساعت 00:08

  رویاها در سیاست معمولا بی تعبیرند. اما کاش #پنجشیر در افغانستان امروز #آذربایجان در ایران دوران مشروطه شود و برای وطن آزادی و شرافت و ایستادگی به ارمغان آورد.
  ای کاش ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/24 ساعت 20:20

  این انسان پست و حقیر را بنگرید. #أشرف_غنی دو بار با تقلب رییس جمهور افغانستان شد.
  او با طالبان تبانی کرد و در نهایت جان حقیرش را برداشت و از معرکه گریخت.
  این خائن رذل ملتش را تسلیم تروریست‌ها کرد. https://pic.twitter.com/swUlwnh۵YS

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/24 ساعت 10:13

  هر چه فکر می‌کنم #مهدی_محمودیان و فعالان مدنی بازداشت شده باید عامل اصلی پیک پنجم کرونا باشند. وگرنه بازداشت سریعشان با منطق دیگری جور در نمی‌آید ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/22 ساعت 15:15

  کجایی فرمانده مسعود؟ کجایی آمر صاحب؟ ملتت بدون تو اسیر شد ….
  تو که تن به فرار نمی‌دادی، تو که تن به اسارت نمی‌دادی، تو را که در جنگ نکشتند و به رسم ناجوانمردانه ترور از ملتت گرفتند.
  خون باید بگریم بر سرنوشت همسایه‌ای که خود ماست …

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/22 ساعت 13:53

  جامعه جهانی و به خصوص آمریکا یک بار تاوان رها افغانستان را با مرگ ۳ هزار نفر در حمله به برج‌های دوقلو پرداخت. این بار هم آمریکا و همه دولتهای همسایه و جامعه جهانی تاوان رها کردن این مردم در بند #طالبان را خواهند پرداخت. به امنیتتان دلخوش نباشید وقتی مردمانی را در نکبت رها کردید..

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/21 ساعت 20:45

  از توییتر و اینستاگرام و تلگرام و واتس آپ صدای ضجه مردم عزیز از دست داده می‌اد.
  دیوانه کننده و کر کننده! اف بر شما که می‌شنوید و از ظلم و ناکارآمدی دفاع می‌کنید. لعنت بر آنها که از واردات #واکسن_کرونا جاوگیری کردند و وعده سر خرمن تولید داخل دادند.
  امیدوارم این ضجه‌ها نصیبتان شود.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/12 ساعت 14:42

  سزای من را شما مشخص کنید.
  امضا: یکی از مردم نادان

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/08 ساعت 23:51

  ممنون پرفسور. این تیم بی نظیر را تو ساختی. #یحیی جانشین شایسته‌ای برایت بود.
  #برانکو

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/05/02 ساعت 20:09

  فردا #کیمیا_علیزاده و #ناهید_کیانی با هم مسابقه میدهند و من نمیدانم برای کدام یک آرزوی برد کنم.برای علیزاده تا شاید حکومت متوجه فاجعه فرار استعدادها از مملکت شود یا برای کیانی که شاید امیدی باشد برای همه آنهایی که نمیتوانند یا نمیخواهند که از ایران بروند.چه وضعی برایمان ساختید …

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/31 ساعت 15:58

  نگران #تجزیه_ایران نباشیم. این خیال خام را آنهایی پرورده‌اند که عمر ملت بودنشان تنها به چند دهه میرسد.این جا به درازنای تاریخ ملتی با همه تنوعات زبانی و قومی و مذهبی زیسته و مقاومت کرده است. نگران مردم ایران باشیم، نگران حقوق و آزادی هایمان باشیم، نگران عزت و رفاه ایرانمان باشیم.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/27 ساعت 00:48

  حالا ما عقلمون نمی‌رسه و سواد و شرف نداریم. اون هیئت داوران خاک بر سر جشنواره کن چرا به #ابتذال_شر جایزه ویژه داد؟
  احمقها نمی‌فهمند که باید بیان از علمای توییتر فارسی این مفهوم رو یاد بگیرن. لابد رفتن از آثار آرنت خوندن بی لیاقت‌ها.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/25 ساعت 12:05

  #حمیدرضا_صدر درگذشت. مرگش دنیایی از افسوس و اندوه بر جای گذاشت. دریغ که غولهایی چون او می‌روند و نسل ما تهی دست‌تر از آن است که جای آنها را پر کند.
  چند هفته قبل یادداشتی برایش نوشته بودم … او برایم نمونه کامل نگاهی زیبا به زندگی و جهان و به فوتبال بود ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/21 ساعت 10:21

  فوتبال برای نمایش جنبه‌های تراژیک زندگی قابلیت عجیبی دارد. یکی از این جنبه‌ها، نفرین ناکامی‌های تکرار شونده در بزنگاه هاست. از مواجهه مداوم با یک بدشانسی کوچک، تا کابوس شکست مکرر در کنکور تا سقوطهای مکرر به دلیل بدشانسی.
  #ساوتگیت دیشب نماد این جنبه تراژیک زندگی و فوتبال بود.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/19 ساعت 17:25

  این رشته توییت دردناک عبید ملک رئیسی را بخوانید. این که بازدیدهای مدیران دولتی و ستادی گاه تا چه اندازه از واقعیت صحنه به دور است ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/17 ساعت 10:30

  یکی از خصوصیات عجیب مدیران دولتی و حکومتی میل به بیان اعداد و ارقام بزرگ در مورد دستاوردهاست. در ورژن #اصولگرایان معمولا قیاسی با جهان غرب هم میشود و تاکید میشود که از آنها بهتریم و به زودی! دندانشان را خرد می‌کنیم و … جسارتا هر چه ارقام بزرگتر باشد من یک مقدار دچار شک میشوم :)

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/14 ساعت 22:43

  این جا هیچکس نیست …. #یک_زن_عصبانی این جاست.
  این جمله به نحو شگفت آوری عمیق و دقیقه.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1400/04/14 ساعت 13:22

  زنگ زدم برای خرید آب معدنی گالنی برای دفتر تحریریه. مطابق معمول هر روز که سفارش می‌دادیم،فردا صبح تحویل می‌گرفتیم.مسئول فروش گفت به امید خدا شش روز دیگر!!!
  حیرت زده گفتم که چرا؟ گفت به دلیل قطع مکرر برق کارخانه، تولید پایین آمده است.خواهش کردم،گفت چطوری برایت پرش کنم؟:))
  #قطع_برق