• علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/08/21 ساعت 12:40

  سخنرانی #روحانی در یزد را که خواندم با خودم فکر کردم، کاش یکی از مشاوران سیاسی نابغه ایشان (نخبگان حزب اعتدال و توسعه) به ایشان بگوید :«جناب رییس جمهور، متاسفانه آب رفته به جو بر نمی‌گردد …»

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/08/13 ساعت 12:40

  گمانم تصویب طرح سامانه رای سنجی اصلاح طلبان (سرا) در شورای عالی سیاستگذاری یک پیشرفت مهم برای جریان #اصلاحات است.بدنه سیاسی و اجتماعی اصلاح طلبان حالا میتواند در فرآیندی شفاف راهبرد و نامزدهای انتخاباتی را معین کند.ایجاد فرم دموکراتیک میتواند به شکل گیری محتوای دموکراتیک کمک کند.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/08/11 ساعت 21:03

  روزی که برفتند حریفان پی هر کار زاهد سوی مسجد شد و من جانب خمار! تهران، ۱۱ آبان ۹۸، متروی میدان فاطمی پ. ن: از دوست داشتنی‌ترین جلوه‌های تهرانِ امروزی شنیدن آوای موسیقی در اماکن عمومی است …

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/08/02 ساعت 16:27

  صحبت مجدد جهانگیری و روحانی در در مورد #FATF احتمالا نشانه دور جدیدی از منازعه در بلوک قدرت است.بار قبل این منازعه با تحریم سپاه توسط دولت ترامپ ناتمام ماند.این بار اما اعتدالگرایان و راست میانه ضعیفتر از قبلند و تاثیرفشارهای خارجی هم کمتر شده.مگر آنکه خبرهای جدیدی در کار باشد …

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/07/30 ساعت 18:49

  مناظره #تاجزاده_زیدآبادی از آن جهت اهمیت دارد که مسائل بنیادین پیرامون جریان اصلاحات و راهبردهای انتخاباتی مختلف با صریح‌ترین بیان ممکن در آن مطرح میشود. دیدن این مناظره یا خواندنش میتواند بسیار مفید باشد ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/07/28 ساعت 21:03

  (به خودسری پایان دهید و به رعایت حقوق انسان‌ها و به رعایت قانون گردن نهید. والسلام) این جملات پایانی نامه #فرهاد_میثمی و محمد حبیبی،دو زندانی سیاسی در مورد نقض حقوق زندانیان است.دریغا که باید برای نخبگان این کشور درخواست رعایت حداقل حقوق در زندانها را داشته باشیم. #زندان_در_زندان

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/07/21 ساعت 23:37

  کاش حداقل گاهی!! دنیای موازی و رویاها در سیاست واقعیت داشت:مثلا ارتش سوریه وارد مناطق کردنشین میشد، کردها و عربها همدیگر را در آغوش میگرفتند، ارتش ترکیه از رویارویی پرهیز می‌کرد و سرکوبی هم در مناطق کردنشین صورت نمیگرفت؛ سوریه پاره‌های پیکرش را در آغوش می‌گرفت … افسوس!!!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/07/20 ساعت 21:53

  #محمد_نعیمی_پور را در حزب اتحاد شناختم. او را انسانی شریف، سیاستمداری با اصول محکم و یک مدیر اجرایی نخبه و بسیار توانمند دیدم. نمیدانم ماجرای درگیری امروز در شرکت متروی تهران چه بوده، اما بوی تسویه حساب از برخی هجمه‌های مجازی علیه او به خوبی قابل استشمام است.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/07/12 ساعت 10:32

  زنان سرانجام به ورزشگاه می‌روند! یک پیروزی بزرگ برای زنان که به حق بدیهیشان رسیدند و یک شکست بزرگ برای ما اصلاح طلبان. این حق با فشار فیفا به دست آمد و نه کوشش ما.نمونه‌ای که نشان میدهد وقتی به اندازه کافی برای مطالبه جامعه پایمردی نکنیم، در زمان تحقق دیرهنگام آن، بازنده‌ایم.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/07/04 ساعت 01:06

  نیویورک و هر چه در آن می‌گذرد از دسترس ما، مردمان عادی این کشور، دور است. خبرها را میخوانیم و حرص میخوریم یا حسرت میکشیم. دردناک است موضوعی این همه به سرنوشت ما نزدیک و موثر است و این همه از دسترس ما به دور. کاری نمیتوانیم بکنیم، تصمیمها را دیگران میگیرند. استیصال جمعی!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/07/02 ساعت 15:35

  #ظریف در نیویورک مدام از ابتکارهای تازه در مورد اختلافات با آمریکا و عربستان می‌گوید. در تهران رسانه‌های اصولگرایان تندرو فعلا در سکوت هستند. آیا این به معنی تمایل هسته سخت قدرت به پایان دادن تنش با آمریکاست؟.. به خصوص در زمانی که بیش از همیشه احساس قدرت میکنند؟

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/29 ساعت 12:07

  من با کمپین #شفافیت_آراء_نمایندگان کاملا موافقم. تجربه این سالها نشان داد که تکیه بر نمایندگانی که مخفیانه و در پستو از اصلاحات حمایت کنند و گاهی رایی بدهند بیفایده مطلق است. ما به افراد صادق و شجاع و روراست با مردم و حاکمیت نیاز داریم؛ هر چند تعدادشان بسیار اندک باشد.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/27 ساعت 17:57

  عنوان یک پرسپولیسی می‌دانم که اسطوره‌ها چه معنایی برای یک باشگاه و هوادارانش دارد. خوش به حال استقلالی‌ها که حالا #وریا_غفوری اسطوره جدیدیشان پا به میدان گذاشته. مرحبا پهلوان، مرحبا به تو رقیب شجاع و دلاور.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/24 ساعت 22:10

  من پرسپولیسی ام، خیلی هم خفن! ولی امشب به شما افتخار کردم، #پسران_آبی! #دختر_آبی

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/22 ساعت 22:11

  پاییزآمد درمیان درختان لانه کرده کبوتراز تراوش باران میگریزد خورشیداز غم با تمام غرورش پشت ابرسیاهی عاشقانه به گریه مینشیند من باقلبی به سپیدی صبح با امیدبهاران میروم به گلستان همچوعطراقاقی لابه لای درختان مینشینم … #پاییز درراه است وانگار چاره‌ای جز لابلای درختان نشستن نمانده!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/21 ساعت 14:16

  من زیاد استادیوم میروم(با عرض خجالت از خانم‌ها). یک چیزی را صریح بگویم :فضای استادیوم به لحاظ فحاشی و خشونت خیلی بدتر از خیابانهای تهران نیست. مردها هم خیلی عصبی‌تر از زمان رانندگی نیستند.ما در همین خیابانها با هم زندگی میکنیم.آقایان مسئول! پشت این حرفها قایم نشوید!!! #دختر_ابی

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/19 ساعت 11:48

  پیشنهاد خوبی است. فقط به نظرم لازم است در این سامانه امکان کم کردن از حقوق مدیران عالی رتبه دولت، اعضا مجمع تشخیص مصلحت، شورای نگهبان، شورای عالی انقلاب فرهنگی، ائمه محترم جمعه، مدیران ده‌ها موسسه فرهنگی وابسته به حکومت، مدیران بنیاد مستضعفان و … در نظر گرفته شوند. نه فقط مجلس..

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/17 ساعت 10:05

  گمانم در همزمانی اعلام حکم کارگران و معترضان #هفت_تپه با آزادی سعید مرتضوی پیامی هست مبنی بر این که : «از هر تغییری ناامید باشید و چشم بر هر انتظاری ببندید!» دستتان درد نکند، پیامتان روشن و واضح دریافت شد، اماجسارتا خودتان فکر نکنید که تا ابد در بر همین پاشنه می‌چرخد.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/15 ساعت 00:52

  راستی همه کسانی که این محدودیت غیر قانونی و عجیب و لجوجانه را برای ورود زنان به ورزشگاه اعمال کرده اند، یا از آن دفاع می‌کنند، لحظه‌ای به ماجرای #خودسوزی سحر، دختری که در استادیوم دستگیر شد، اندیشیده اند؟ وجدانتان تکانی نمی‌خورد؟ با که و چه لج کرده اید؟ تاوان این لجاجت چقدر است؟

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/11 ساعت 10:15

  «به پیش نرفتن تنها حسرت بار است، به عقب برگشتن ولی خجالت بی ته و تویی است!» داستان خانه سنایی نوشته احسان عبدی پور کانال تلگرامی دیالوگ باکس این یک جمله روایت حال همه ماست که با چه امیدها، برای اندکی بهبود چه تقلاها که نکردیم، ما که نمی‌خواستیم و نمی‌خواهیم تسلیم شویم ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/09 ساعت 11:29

  #حسین_شریعتمداری در یادداشتی در روزنامه کیهان رییس قوه قضاییه را آیت الله سید ابراهیم ذوالقرنین خطاب کرد. گمانم با توجه به نقش و جایگاه کیهان و شریعتمداری در بلوک قدرت باید این ستایش کم نظیر و لقب قرآنی را جدی گرفت. شاید یک نشانه از آینده ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/04 ساعت 13:24

  خبرنگار اصولگرا تشریف برده و به خارج پناهنده شده است. از دیار فرنگ توییت زده خطاب به #ظریف که ما در برابر احکام سنگین قضایی مسئولیم. عجب ناندانی ای است فحش به ظریف برای اینها. هم در داخل نان دارد و هم در خارج. هم برای دلربایی از پوزیسیون و هم اپوزیسیون. علی برکت الله!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/02 ساعت 21:00

  احکام سنگین قضایی اخیر مانند حکم #مرضیه_امیری احتمالا یک پیام مهم از سوی هسته سخت قدرت دارد : «سرگرم فیصله دادن به جدالهای درونی و تعیین تکلیف آینده ایم و هر گونه اخلال و مزاحمت از سوی جامعه مدنی یا هر جریان سیاسی دیگری را با شدت تمام پاسخ می‌دهیم …»

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/05/28 ساعت 10:38

  خنده‌های بعضی بنگاه دارها به بی پولی مستاجرها، یکی از تلخ‌ترین تجربه‌های عمرم بوده. هر بار بعد از چنین اتفاقی ساعت‌ها و روزها در خشم و استیصال فرو می‌رفتم. لعنت به سیستمی که در آن دلال‌ها و لمپن‌ها به ریش مردم بدبخت می‌خندند.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/05/26 ساعت 10:30

  شتاب تحولات در بلوک قدرت را به خوبی میشود لمس کرد:حمله به لاریجانیها،بازداشتها و گشوده شدن پرونده‌های فساد مالی، انتشارگاه به گاه فیلم روابط جنسی،دادگاه کارگران بازداشت شده،برخورد با دختران استادیوم و … .گویی هسته سخت قدرت مشغول یکسره کردن تکلیف است و ما همه تماشاچی …

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/08/25 ساعت 14:21

  اگر واقعا #افزایش_قیمت_بنزین با انگیزه دادن یارانه بوده، باید از دولت سوال کرد با چه منطقی وقتی جامعه تازه با تبعات شوک‌های اقتصادی قبلی کنار آمده، شوک تازه‌ای وارد میشود؟ اگر هم این کار به دلیل کمبود منابع برای اداره کشور به دلیل تحریم هاست، چرا دولت با مردم صادق نیست؟

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/08/12 ساعت 11:39

  به نظرم #بیانیه۲۰۰ سینماگر و نامه خانه سینما به رییس قوه قضاییه در مورد مشکلات سینمای ایران با برخی نهادها و مداخلات را باید در تحلیل سیاست ایران جدی گرفت. کنشگران حوزه‌های مختلف اجتماعی حالا با صاحبان واقعی قدرت سخن می‌گویند. دوران وساطت سیاسی و گفتاردرمانی رو به پایان است.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/08/06 ساعت 10:32

  بنیادگرایی در خاورمیانه با یک گروه کوچک تکفیری در مصر شروع شد و بعد از هر سرکوب،بیرحمتر و بزرگتر به صحنه برگشت. #داعش و #البغدادی تا این جا وحشتناکترین جلوه آن بوده، اما احتمالا آخرین نخواهد بود؛چرا که صورتبندی پیچیده اجتماعی، استبداد سیاسی و مداخله خارجی هنوز در منطقه برقرارند.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/08/01 ساعت 12:24

  #سحر_تبر یک پدیده رایج در دنیای امروز است.عجیب و غریب بودن و جلب توجه در شبکه‌های اجتماعی امری رایج و حتی شغلی تمام وقت است.برخی از آنها هم ممکن است دچار اختلالات روانی باشند.ولی مبدل کردنش یه یک مقوله امنیتی و فراهم کردن بساط اعتراف و پشیمانی الحق و الانصاف شاهکاری! ایرانی است!!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/07/30 ساعت 10:24

  برای هر فعال سیاسی و اجتماعی در روزگار ما دو دام بزرگ وجود دارد : اول این که فضای شبکه‌های اجتماعی و به خصوص توییتر را بی ملاحظه به فضای اجتماعی تعمیم دهد و دوم این که اهمیت شبکه‌های اجتماعی را در شکل دادن به افکار عمومی و فرآیندهای سیاسی نادیده بگیرد!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/07/22 ساعت 13:42

  مرزها در خاورمیانه مصنوعی شکل گرفته‌اند (به استثنای مرزهای ایران)، اما حوادث سالهای اخیر نشان داد که تغییر این مرزها نه ممکن است و نه مطلوب.احتمالا راه نجات خاورمیانه،دموکراسی در درون مرزهای ملی و پذیرش برابری اقوام،آزادیهای فرهنگی و تساهل قومی است.راه حلی که فعلا دور از دست است!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/07/21 ساعت 20:16

  ترکیه به کردها در شمال سوریه حمله کرده، خبرها مدام از کشته و آواره شدن غیرنظامیان حکایت دارد و واکنش آمریکا خروج نظامیانش است. از یاوه گوییهای #ترامپ که بگذریم این رخداد تازه نیست. غرب همواره در این منطقه مداخله کرده، هزینه به بار آورده و هر جا قافیه تنگ شده، رها کرده است.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/07/12 ساعت 18:26

  یکی از جلوه‌های زشت بی ثباتی مدیریتی و تجاوز جریانهای قدرت و ثروت به فوتبال ایران، تغییر اسم تیمهاست. #پدیده_مشهد امسال شده، شهر خودرو! هر چه هم به ذهنم فشار می‌آورم اسم قبلی پدیده یادم نمی‌آید.مالکان از راه رسیده نام تیمها را عوض می‌کنند! اهانتی به فوتبال و هوادارانش!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/07/10 ساعت 13:34

  سیاست فشار حداکثری #ترامپ فقط یک دستاورد داشت :تحمیل شکست حداکثری بر پروژه نرمالیزاسیون در ایران …..

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/07/03 ساعت 19:04

  بارها و بارها صحنه گفتگوی همزمان مکرون و جانسون با #روحانی را نگاه کردم. خواهش و اصرارهای رهبران دو کشور عضو شورای امنیت به رییس جمهور ایران برای دیدار با ترامپ. نمیدانم روحانی اختیاری در این مورد دارد یا نه، فقط امیدوارم بر از دست رفتن فرصتها حسرت نخوریم ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/07/01 ساعت 22:17

  با کدام منطق و انصاف و عدالت میتوان بهترین جوانان این وطن را به بند کشید؟ با کدام عقلانیت می‌توان در سخت‌ترین روزهای وطن #برای_فرشته_برای_دانشگاه حکم زندان و حبس داد؟

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/27 ساعت 18:00

  به عنوان یک پرسپولیسی می‌دانم که اسطوره‌ها چه معنایی برای یک باشگاه و هوادارانش دارند. خوش به حال استقلالی‌ها که حالا #وریا_غفوری اسطوره جدیدیشان پا به میدان گذاشته. مرحبا پهلوان، مرحبا به تو رقیب شجاع و دلاور.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/27 ساعت 15:32

  من هم مثل خیلیها متعجبم که چرا تایم لاین به تنش بیسابقه در منطقه و احتمال وقوع درگیری بی تفاوت است. ۲ دلیل به ذهنم میرسد : فرماندهان و لشگر سایبری هر دو طرف هنوز دستور دریافت نکرده اند و کاربران عادی هم مثل بقیه مردم فکر میکنند که هیچ تاثیری بر تصمیم گیرندگان هر دو طرف ندارند …

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/24 ساعت 15:59

  با شکست پروژه اعتدال،ائتلاف راست میانه و #اصلاح_طلبان بی معنی شده است. حرفهای #واعظی درباره حضور زنان در ورزشگاه و سخنان وزیر کشور در مورد حجاب، نشان می‌دهد که نیروهای راست میانه دیگر حتی به حمایت از مطالبات بدنه اجتماعی رای دهنده به اصلاح طلبان تظاهر هم نمیکنند.

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/22 ساعت 01:23

  گداخت جان که شود کار دل تمام و نشد بسوختیم در این آرزوی خام و نشد #حافظ #ذکر_شب

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/21 ساعت 03:58

  اظهارات نابخردانه #واعظی در مورد #دختر_آبی آخرین ذره‌های تردید را در مورد فضای حاکم بر دولت برای من از بین برد. متنفذترین فرد کابینه بعد از رییس جمهور گویی مطالبات بدنه اجتماعی را مزاحمت میپندارد و از سر باز میکند. بد راهی رفتید و بد همراهانی برگزیدید جناب #روحانی. @Rouhani_ir

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/18 ساعت 23:58

  #دختر_آبی که در ورودی استادیوم دستگیر شده بود و بعد از شنیدن خبر احتمال محکومیتش دست به خودسوزی زده بود، درگذشت. این ننگ هم بر ما بماند که او چنین مظلوم اسیر جهالت و تعصب و لجاجت و زورگویی شد و ما جز گریستن و لعنت فرستادن کاری از دستمان برنیامد ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/15 ساعت 12:38

  #موگابه دیکتاتور سابق زیمبابوه مرد! زمانی در جواب برخی تحلیلها که مرگ سیاستمداران مختلف را محور و مفروض قرار میدهند، جواب میدادم: آمدیم و مثل موگابه نمرد! امروز بی مثال نقض شدم ….

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/11 ساعت 23:15

  مطهری، حضرتی،حیدری، نوبخت، میرزایی‌نیکو، حسین‌زاده،محمود صادقی، کواکبیان،سلحشوری، سیاوشی، زرآبادی از جمله نمایندگان #فراکسیون_امید هستند که امروز در نامه‌ای به رییس قوه قضائیه به این احکام سنگین اعتراض کردند. شرط انصاف بود که این را هم بگویم که «عیب می‌جمله چو گفتی هنرش نیز بگو!»

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/10 ساعت 22:42

  اعتراض امروز #سلحشوری به حکم‌های سنگین بازداشت شدگان روز کارگر و ماجرای نوشین جعفری البته نشانه شرافت او در مقام نمایندگی مجلس است، اما راستش برای من اندوه بارهم هست چون مدام این سوال را به ذهنم می‌آورد که سایر نمایندگان #فراکسیون_امید کجا هستند؟ از رییس فراکسیون خبری در دست هست؟

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/06 ساعت 22:16

  احتمالا برای #نجات_نوشین یا مقابله با رویه #اعتراف_اجباری کار چندانی از ما ساخته نیست. با این حال بلند کردن این صدا و سخن گفتن از این رنج و ستم، بیش از هر چیز کوششی است برای نجات وجدان هر یک از ما از درغلطیدن به دام سکوت!

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/03 ساعت 22:32

  کاش یک نفر یا یک جمع در #فراکسیون_امید پیدا شوند و از تریبون خانه ملت از نهادهای مسئول بپرسند که پخش صدای زاری یک انسان از درون زندان خطاب به یک فرد دیگر با کدام اصل انسانی و قانونی تطابق دارد؟ بپرسند چه کسی پاسخگوی عواقب این کار و خراشیدن روح و روان شهروندان است … #نوشین_جعفری

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/06/02 ساعت 00:12

  ۹۰ را با #عصر_جدید مقایسه می‌کنند و به #فردوسی_پور طعنه بیننده میلیونی میزنند. عزیزان ارزشی اگر شما و رییس شبکه سه و کل امپراتوری رسانه‌ای شما ذره‌ای جرات دارد یک ساعت برنامه در پرت‌ترین ساعت شبانه روز و در هر شبکه‌ای به ۹۰ اختصاص دهید، بعد در مورد تعداد بینندگان قضاوت میکنیم …

 • علیرضا خوشبخت   khoshbakht_a@

  1398/05/28 ساعت 08:55

  به عنوان یک آدم نسبتا برونگرا وقتی با خشم و استیصال و اندوهی مواجه میشوم که نمی‌توانم آن را بروز دهم، دچار چنان حالی می‌شوم که مسلمان نشنود و کافر نبیند. علما! اگر چاره‌ای می‌شناسید؛ دریغ نکنید …