• از کل دنیا فقط زبان تعامل با دموکرات‌های آمریکا را بلدند! حتی بازارهای منطقه خودمان که به واسطه سالها جنگ فداکارانه با داعش، به روی ایران باز شد با بی‌عرضگی و بی‌کفایتی از دست دادند. حالا رهبر بیاید دیپلماسی اقتصادی به لیبرال‌های پرمدعا تدریس کند تا قهر با دنیا تمام شود!

 • خبرآنلاین از قول «محققان آکسفورد» نوشته: بعد از چین با دومیلیون نفر، آذربایجان با ۵۰ هزار نفر استخدام‌ برای لایک و کامنت گذاری‌؛ ایران، اوکراین و ویتنام درصدر هستند! +این آمارها در عصر جنگ‌های آنلاین رباتیک و ارتش‌های مجازی از کجا میاد؟! @Ammir @NarimanGharib @mehdiy

 • مانور #صداوسیما باید روی این بخش میبود نه وامگیرها: «بدون نظارت بانک مرکزی»! رئیس مجمع عمومی بانک مرکزی و رکن آن رئیس جمهور است. سایر ارکان، وزرای اقتصاد و صنعت و رئیس سازمان برنامه و بودجه هستند. اگر #بانک_مرکزی نمیتواند مسوولیت بپذیرد میشود به انحلال ساختار و جایگزینی اندیشید

 • #صداوسیما جای آنتن فروشی و تبدیل شدن به بنگاه تبلیغات بدلیل کمبود بودجه، سیاهچاله تولید محتوا را رها کند و در نقش رگولاتور بر محتوای تولیدی بخش خصوصی نظارت کند. بر فرهنگ عامه تاثیر بگذارد و برای اجرای مسوولیت اصلی اش به شکل راهبردی، منطقی و غیرسلیقه‌ای مداخله کند.

 • رفتار مردم خاورمیانه در شبکه‌های اجتماعی با سایر جوامع متفاوت است. اینجا میل به انتشار کوچکترین مشکلات و ناملایمات عرف رایج است. کاربران با اشتراک گذاری احساسات منفی، دعوت به قانون گریزی وتحولخواهی توجه میگیرند و هویت خود را تعریف میکنند.طبیعی است یا نامحسوس تربیت سایبری شده ایم؟

 • واقعا نمی‌دانم به کسی که حقش توسط منتسبین، مرتبطین، هم حزبی یا مثلا هم سلیقه ما ضایع شده چه باید گفت! متاسفم؛ معذرت میخواهم …بابت چی دقیقا؟ حال بچه بی گناهی را پیدا می‌کنی که بابت خبط و خطای پدر، برادر یا رفیقش احساس گناه می‌کند ولی قدرتی هم برای جلوگیری یا جبران نداشته و ندارد.

 • /در «واحد بازدارندگی سعودی» قریب به چهار هزار کارمند مشغول کارند که روزانه توئیت‌هایی علیه ایران و قطر و یهود منتشر می‌کنند. پیش‌تر همین روزنامه اسناد ویکی‌لیکس در تایید همکاری اطلاعاتی سعودی و موساد علیه ایران را بازنشر کرده بود. اسراییل هیوم پرمخاطب‌ترین روزنامه اسرائیل است

 • به مناسبت اعتراف عجیب واعظی مبنی بر ۸ بار تماس ترامپ برای دیدار با روحانی، اخبار قدیمی‌ را مرور کردم. به نظر شما چرا دولت روحانی #ترامپ_ستیز است و آمریکادوست؟! پشت پرده اتحاد ظریف با لابی دموکرات‌ها چیست که تاوانش را مردم باید بدهند؟ آیا روحانی و اوباما عمدا #برجام را کشتند؟

 • به تیتر انتخابی هاآرتص برای خبر آتش سوزی در #آرامکو توجه کنید: حوثی‌های تحت حمایت ایران، به تاسیسات نفتی عربستان در #ریاض با هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) حمله کردند :) پایان جنگ #یمن نزدیک است.

 • از کل دعوای ساسان آقایی و مدعیان #اصلاح_اصلاحات یک عبارت جالب بود: «زندان خواه»! منظور این است که منتقدان فهرست امید، خاتمی و شورایعالی سیاستگذاری اصلاح طلبان رویکرد «ضدنظام» دارند و بدلیل انتقاد به ساختار حزب ممکن است «زندانی» شوند؟ یا فرض این است که تندرو و بدعاقبت اند؟ یا..؟

 • نه از #مسیح_علینژاد متنفرم، نه بابت عضویتش در باشگاه دشمن نگران و ناراضی ام. این روش «درگیری» مسیح هیچ ارتباطی با #ژورنالیسم یا مبارزه سیاسی ندارد و صرفا جنگی فردی یا قیامی احساسی علیه همه خاطرات تلخ و زخم‌های زندگی معصومه قمی است که تیر و ترکش هایش زیادی سیاسی شده. رهایش کنید!

 • طرف آمار مسائل کذاش لو رفته، به توییتر بد و بیراه میگه و فضاسازی علیه دیگران میکند! دیگه خودت که میدونی خانوم هایی که اغفال شون کردی افشات کردند، پایه شکایت هم بودند؛ رفقات مانع شدند. چرا ژست سیاسی/حزبی میگیری؟! پ.ن: خدا عاقبت ما رو هم ختم به خیر کنه

 • /دیشب پیروز مجتهدزاده در بی‌بی‌سی با حرارت زیاد و در حالی که سعی می‌کرد مخاطب ایرانی را غیرتی و عصبانی کند، می‌گفت: روسیه از طرف ما موضع می‌گیرد! این وضعیت قابل تحمل نیست! +به تیتر مشترک شرق و آمدنیوز درباره شایعه سرمایه گذاری روسیه توجه کنید #سالگرد_برجام

 • دختر خانم‌های گل، فرشته‌های روی زمین، روزتون مبارک [مامانم فرستاده! ]

 • مدل اعتراضات مردم #عراق شبیه به درگیری‌های خرمشهر به دلیل کمبود امکانات و قطع برق و آب است. اما نوع مدیریت جمعیت و حمله به مظاهر استراتژیک مثل دفتر احزاب و فرودگاه نجف در کنار بیش فعالی رسانه‌های سعودی با #العراق_ینتفض می‌تواند نشانه‌ای از تلاش برای ختم ائتلاف پساانتخاباتی باشد.

 • ۲. امیدوارم کل تیم اقتصادی دولت کله پا شود اما این نوع تحلیل کمپین‌های سفارشی به قصد تاثیرگذاری بر جلسه استیضاح #کرباسیان غیرحرفه‌ای و بی اعتبار است. کما اینکه بزرگترین اجماع تاریخ توییتر فارسی علیه #جهرمی شکل گرفت که اکنون به اعتراف دوست و دشمن برترین مدیر کابینه است.

 • جمعیتی کاملا بی‌ربط از فعالین توییتر فارسی با گرایش‌های متضاد و متناقض سیاسی که همگی اصرار دارند خود را صاحب عزا و مسافر با بلیط تایتانیک #امیر_انتظام معرفی کنند! شهوت دیده شدن و جاه طلبی افراطی سیاسیون فیک را در قاب شبه اینستاگرامی ببینید و به آن بخندید!

 • هر کس که لاشه ایرلاین آسمان رو از زیر دست #حسین_اعلایی بیرون کشیده واجب است مورد تقدیر قرار بگیرد. آسمان بابت خوش رقصی‌های زمان فتنه به ایشان هبه شده بود! انشاءالله قسمت وزیر بالادستی شان هم در دوره حیات نسل ما بشود.

 • مانتو جلو بسته ترکیه، امارات!

 • مشکل ما #مدیریت_بحران نیست، بی اعتنایی و بی مسئولیتی نسبت به وقوع بحرانهای قابل پیشگیری است. وقتی آینده پژوهی بی ارزش باشد و حقوق و مزایای مدیریت بحران چند ده برابر تحقیق و پژوهش به قصد حل مسائل و جلوگیری از وقوع بحران؛ طبیعی است که فرصت‌ها از دست بروند و مستاصل شویم.

 • جای نشستن پای درد دل صدها هزار نفر از مردم دردمند، رنج کشیده و بحران زده خرمشهر، بوشهر، زابل، آبادان، اهواز یا کشاورزان اصفهانی و بازاریان تهرانی به خانواده متهمین پرونده امنیتی وقت اختصاصی می‌دهند! #وزیر_کشور

 • ۵. نسخه سکولاریسم عملی یا #اسلام_رحمانی تنها زمانی در ایران قابل اجراست که: +حساسیت مذهبی‌ها به حداقل برسد +فقها بعنوان نگاهبانان چارچوب دین بدلایل مختلف تخریب و بی اعتبار شوند +قرارگاه فرهنگی و تولید فکر، اشغال و فشل شود پس عقب نشینی ممنوع!

 • ۳.#سلبریتی_دیپلماسی در توییتر شامل تقویت صدای فلان بازیگر توسط تیم رسانه انگلیس و هاسبارا است و در اینستاگرام با تمرکز بر نابازیگران زرد جریان دارد. محتوای تولیدی شان را توزیع گسترده می‌کنند و درآمدشان را تضمین! وقت دستگیری هم مثل قضیه ساسی مانکن و دیگران BBC مستقیم ورود می‌کند.

 • ۱.میگه مردم مشکل اقتصادی دارند؛ چرا به مسائل فرهنگی رسیدگی شده و شاخ ۴۰۰ تا از اینستاگرامی‌ها را شکستند.بعد با بی بی سی فارسی و تیم گزارشگر جدید حقوق بشر کمپین رقص راه می‌اندازند تا صدایی که وسط جنگ ارزی، خشکسالی و شکست مذاکرات اروپایی برجام از ایران شنیده می‌شود شیش و هشتی باشد!

 • دقت کردید موقع بروز مشکل یا تخلف در زیرمجموعه وزیر بهداشت، وزارت صنعت یا زبانم لال آخوندی وزیر راه؛ کسی جرات یا انگیزه تگ کردن آنها را ندارد؟ حتی در کمپین‌ها برای اصلاح کابینه هم بچه‌های حوزه رسانه مزاحم وزرای مافیایی نشدند. به قولی سنگ بزرگ علامت شکر خوردن است!

 • اینکه مایک پمپئو حاضر نشد گروهک منفور #مجاهدین_خلق را ذیل اپوزیسیون اصطلاحا دموکراسی‌خواه ایرانی به شمار آورد، قابل تامل است. بعد از مقابله گفتمانی با خشونت‌ورزی بی‌هدف در دی۹۶ این دومین موفقیت تیم #رضا_پهلوی است. حذف #منافقین از ویترین، #آمدنیوز را اساسی عصبانی کرده‌ است.

 • دغدغه صحیح! افشاگری و حتی مجازات سنگین متخلفین، اگر همراه با اصلاحات ساختاری و ارائه رویه‌های شفاف، علمی و نظارت پذیر نباشد اثر بازدارندگی محدود و موقتی در جامعه دارد. در عصر جدید، معمولا تخلفات کلان با واسطه ‌های بسیار، ذیل کشف خلأهای قانونی و به روش‌های پیچیده‌ انجام می‌شود.

 • سعودی بعد از #آمدنیوز دوباره ترکیه را پایتخت عملیات روانی علیه ایران -احتمالا تولید فیک نیوز- اعلام کرد؛ اینبار با برند #ایندیپندنت_فارسی و با میانداری کاملیا انتخابی فرد، تحلیلگر العربیه! به گفته بی بی سی فارسی، سرمایه گذار این رسانه جدید دیجیتال، «غسان بن عبدالرحمن الشبل» است.

 • کار خوبی نیست که #مرضیه_امیری را جلو انداختند تا قضیه گزارش #ثامن_الحجج در روزنامه شرق رفع و رجوع شود. مطابق با قانون هم مطلبی که در روزنامه منتشر می‌شود مسوولیت حقوقیش با مدیرمسول و سردبیر است نه خبرنگار.

 • پس از ۱۷سال حجه الاسلام خاموشی با #سازمان_تبلیغات_اسلامی خداحافظی می‌کند. گزینه‌های جانشینی وی نیز تخصصی در حوزه رسانه، شبکه سازی اجتماعی و علوم ارتباطات ندارند. سازمان ۱۱۵ میلیارد تومان بودجه سالیانه دارد و وظایفش در بعد اجتماعی و حاکمیتی؛ جالب توجه است: https://bit.ly/۲zZ۱۷Ly

 • واکنش‌ها به بیانیه ۴ پیامرسان بومی(+متن کامل بیانیه): گروه ۱: برداشت سیاسی صرف به قصد ترور جهرمی گروه ۲: برداشت سیاسی صرف به قصد ترور پیامرسان‌های بومی گروه ۳: کلا گیج اند و فکر می‌کنند رقابت بین ۶ پیامرسان مستقل است که ۴ تاشون علیه دوتای دیگه ائتلاف کردند!

 • افشای اسامی وامگیرها، دو روزی دلها را خنک می‌کند اما درد فعالیت ۶ هزار موسسه غیرمجاز یا حمایت رسمی دولت از اقتصاد انگلی و غیرمولد مبتنی بر بانکداری را شفا نمی‌دهد. کما اینکه جلسات محاکمه مدیران #ثامن‌الحجج و سایر موسسات برگزار شد اما روند تولید و توزیع پول اعتباری۱٪ هم کم نشد.

 • اسرائیل هیوم مدعی شد: ایران از حمله همه جانبه به عربستان از جمله جنگ سایبری، هراسی ندارد. درپی حملات سایبری ایران، ریاض واحد بازدارندگی سعودی را با هدف مقابله با ایران تشکیل داد. در ۲۰۱۷ این واحد درصدد مخدوش کردن چهره قطر و تحریک افکار عمومی علیه آن برآمد/

 • این قلیان‌های شیشه‌ای در روسیه رایج شده اند Russian Style Glass Hookah & Vaporizer

 • سازندگی به نقل از مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد: اخبار منفی مدام بین مردم در گردش است. طبق یک پژوهش جهانی، در تمام کشورها و حتی کشورهای توسعه‌یافته که روابط متکی به شبکههای اجتماعی است، حقیقت شش برابر دیرتر از موارد اغراق شده به مردم میرسد.

 • در دیزنی لند #حسین_درخشان، او و معشوقه پانزدهمش سوار بر بالهای آشنا مواضع جمهوری خواهان مصباحیست را با بمبهای توییتری منهدم میکنند؛ صهیونیستهای چپول هورا میکشند و ترامپ دیوصفت پناهنده آستان قدس شده! برجام زنده، روحانی در آغوش اوباما و ژنرال نادری مشغول ضبط #روایت_براندازان است!

 • قضیه مرحوم #مریم_فرجی، قاتل کاشمری، شایعه #نفت_در_برابر_کالا، داستان #مائده_هژبری، #شاپرک_شجری‌زاده و سایر موضوعات داغ شده در ۶ ماه اخیر نشان داد که #فیک_نیوز (اخبار جعلی) جدی‌ترین بحران توییتر فارسی است. پرونده‌ای حجیم که صرفا حاصل کم سوادی خبرنگاران حوزه ایران نمی‌تواند باشد.

 • این #فیک_نیوز توافق ایران و روسیه و تعهد دو کشور به تبادل نفت در برابر کالا را به جز #آمدنیوز هیچ رسانه معتبر، سیاستمدار یا دیپلماتی تایید کرده؟ هر دو کشور هم که رسما موضوع توافق و مفاد مذکور را تکذیب کردند. بر چه اساس این مدعا را تکرار می‌کنید؟ میشه بگید لطفا؟

 • احتمال همکاری روسیه و ایران پس از خروج آمریکا از #برجام اصلاحات و اسراییل، بی‌بی‌سی و آمدنیوز را همزبان کرده است. سفر ولایتی به مسکو را تخریب کردند چون مهندسان برجام زمین و زمان را برای واگذاری مدیریت اقتصاد و سیاست خارجی کشور به انگلیس هماهنگ کرده بودند.

 • برخی منابع معتقدند ساخت نیروگاه‌های تولید برق در چند سال اخیر ۴۵درصد کاهش یافته و علت خاموشی‌های اخیر تعهدات بین المللی دولت ذیل #معاهده_پاریس است. ظاهرا قطع صادرات برق به عراق نیز در بحران عراق بی تاثیر نبوده است. چرا #رضا_اردکانیان وزیر نیرو به مردم و اهالی رسانه توضیح نمیدهد؟

 • باشگاه خبرنگاران: در پی گمانه‌زنی‌ها در خصوص علت بارش کم باران در بخش‌هایی از ایران، یک کارشناس امنیتی صهیونیست به اسپوتنیک گفت احتمال استفاده اسرائیل از تسلیحات آب و هوایی علیه ایران را رد نمی‌کند. +اهمیت ممنوعیت جهانی تسلیحات تغییر اقلیم ‌صدبرابر معاهده پاریس است #اکوتروریسم

 • ۱. عصر ایران با اتکا به یک گزارش با شاخصه‌های نامعلوم، مدعی شده که توییتری‌ها خواهان برکناری #نوبخت هستند چون تعداد توییت تولید شده علیه وی از محتوای ضد #سیف رئیس بانک مرکزی و #کرباسیان وزیر اقتصاد بیشتر است! سازندگی نیز مطلب را بازنشر مجدد کرده است

 • حالا #صداوسیما فیفا را خریده یا #سپاه؟ شاید هم کار دولت در سایه رییسی/جلیلی است! در هر صورت ما منتظر تحلیل بی بی سی برای قضاوت می‌مانیم #فیفای_سانسورچی

 • رویترز: با عقب نشینی آمریکا از موضع اولیه خود در قبال #تحریم نفتی ایران، بهای انواع نفت در بازارهای جهانی حدود یک دلار کاهش یافت. مقامات آمریکایی اعلام کردند درخواست معافیت‌ها را بررسی می‌کنند.

 • وای بر آنها که جلسه دعوت می‌کنند اما فکری برای ناهار نمی‌کنند! در دنیا نفرین ابدی و در آخرت عذابی دردناک در انتظارشان است و البته اگر دفعه بعد جبران کنند، بخشش محتمل است.

 • علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل رهبری، فردا در صدر هیاتی به مسکو سفر خواهد کرد. او حامل دو پیام از سوی رهبر انقلاب و حسن روحانی برای ولادیمیر پوتین است. پوتین و ترامپ، ۶ روز دیگر -۱۶ جولای- در هلسینکی باهم دیدار خواهند کرد.

 • یک ماه هم درباره موضوعات مهم و مورد مناقشه صحبت کنیم ارزش دارد دوستان! از اختلاف نظر نترسیم؛ اصول بحث محترمانه را رعایت کنیم و همدیگر را دشمن نگیریم. گفتمان سازی یعنی: +رصد و شناسایی آسیب‌ها و مخاطرات +پیدا کردن راهبرد درست از میان صدها پیشنهاد +مطالبه برای همراه کردن سیستم

 • ۴. پروژه #هپی۲ را با تحریک ارزشی‌ها برای حمله به خودی به بهانه‌های درست و غلط متنوع راه انداختند چرا که خط شکنی از داخل خاک حریف اهمیت راهبردی دارد. و گرنه رقصاندن اصلاح طلبی که در دل کافر است، احکام فردی را بجا نمی‌آورد، با احکام اجتماعی اسلام هم مخالف است لطفی ندارد!

 • ۲.جنگ همیشه ۳ فاز داشته: سیاسی، فرهنگی و اقتصادی! من و شما در توییتر از مواضع سیاسی ایران دفاع می‌کنیم اما جنگ فقط همین نیست. صداوسیما، قوه، نیروی انتظامی و غیره خوب بجنگند یا بد، دستگیری تیمی که دانسته یا نادانسته #برنامه_تغییر فرهنگ عامه را اجرا می‌کرد، برای دشمن درد دارد.

 • نخلستان‌های جنوب از خشکسالی چند ساله تشنه اند؛ مسلم و مسیحی، یهودی و کافر و علم گرا همگی به تاثیر دعا و انرژی مثبت مومن اند. سحر روز شهادت امام صادق این فراز از دعای باران امیرالمومنین را زمزمه کنیم: #خرمشهر، #خوزستان، #بوشهر، #زابل