• ورود جایگزین #مهدی_حاجتی به شورای شهر شیراز، تحقیر نهاد شوراست. دولت باید همانطور که درمورد #سپنتانیکنام از رای مردم صیانت کرد، از منتخب مردم شیراز نیز دفاع کند. فارغ از اینکه معتقدم مهدی نباید مجازات شود، حداقل #قوه_قضاییه می‌تواند اجرای حکم‌اش را تا پایان دوره شورا معلق کند!

 • درخبرها دیدم دیوان عدالت اداری حکم به بازگشت به‌کار #فرحنازشیری، راننده زن اتوبوس‌ شرکت واحد که ۱۰سال پیش اخراج شده بود، داده است. با مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران تماس گرفتم و خواستم که وضعیت ایشان به دقت بررسی شود تااگر شرایط بازگشتش به کار وجود دارد، حقی از او ضایع نشود.

 • جوانان بار دیگر پرچم ایران عزیز را درجهان برافراشتند و اینبار، باقهرمانی در #جام_جهانی_والیبال_جوانان افتخار آفریدند. شیرینی این قهرمانی زمانی دوچندان شد که برای نخستین بار جوانان ایران بر این سکو ایستادند. این قهرمانی ارزشمند را به مردم ایران و جامعه ورزشی کشورمان تبریک می‌گویم.

 • شمار شرکت‌کنندگان در انتخابات #شورایاری از مرز نیم میلیون نفر گذشت تا نخستین انتخابات تمام الکترونیک کشور، با مشارکتی فراتر از انتظار به پایان برسد.

 • امروز در کمیته تنقیح مصوبات #شورای_شهر_تهران گامی دیگر به سمت تحقق #شفافیت و افزایش مشارکت شهروندان دراداره شهر برداشتیم. ازهمه دعوت می‌کنم بامراجعه به سامانه زیر، هم از روند طرح‌ها و لوایح باخبر شده و هم ایده‌ها و طرح‌های خود برای #تهران رابه ثبت برسانند.

 • دقایقی پیش با دکتر #حق_شناس از دادسرای ارشاد خارج شدیم. ایشان چندساعت در دادسرا بودند و سرانجام با قرار کفالت آزاد شدند. طبق صورتجلسه بازپرسی، صوت ربنایی که در اینستاگرام منتشر کرده بودند حذف و توضیحی دراین‌باره نوشتند که قرارشد تاپایان رسیدگی در صفحه اینستاگرام‌شان باقی بماند.

 • نمی‌توان از #شهرهمه صحبت کرد و امکان بهره‌مندی از شهر را برای همه فراهم نکرد. امروز روزجهانی #دوچرخه_سواری است و لازم است شهرداری‌ها و دولت، ضمن حمایت از بخش خصوصی برای ارایه خدماتی مثل دوچرخه اشتراکی، ترتیبی دهند تا امکان دوچرخه‌سواری در شهر برای همه و با کمترین هزینه فراهم شود.

 • با موافقت هیات وزیران #کارخانه_سیمان_ری به عنوان یکی از مهم‌ترین میراث صنعتی تهران به مدت ۳۰سال به شهرداری تهران واگذار شد تا همزمان با مرمت و احیا این کارخانه صنعتی، اولین موزه صنعت سیمان کشور نیز در شهرری تاسیس شود. این اقدام سبب افزایش سرانه فضاهای فرهنگی #جنوب_تهران خواهد شد.

 • پارسال باپیگیری‌هایی که انجام دادم، کاشت چمن در تهران ممنوع شد. این ممنوعیت امسال هم وجود دارد و باید گیاهان مناسب با اقلیم تهران که به آب کمتری احتیاج دارند جایگزین شوند اما متاسفانه هنوز اقدام جدی نشده. درهمین راستا، امروز نسبت به حفظ گونه‌های گیاهی بومی #پارک_پردیسان تذکر دادم

 • دربازدید از محله #جوادیه متوجه شدم باوجود کمبود فضای ورزشی در منطقه۱۶ سازمان فرهنگی و هنری می‌خواهد مجموعه ورزشی فدک که بخشی از آن الان هم به تالار پذیرایی تبدیل شده را به برنامه #کودک_شو اجاره دهد. اماکن ورزشی متعلق به مردم و محل ورزش است و نباید لوکیشن برنامه‌های صداوسیما شود.

 • امروز با رای و همراهی همکارانم در #شورای_شهر_تهران، معابری به نام مشاهیر از جمله محمدرضا شجریان، فروغ فرخ‌زاد، محمدعلی کشاورز، علی نصیریان، سیمین بهبهانی، داوود رشیدی، عزت‌الله انتظامی، سیمین دانشور، علی حاتمی، مهدی اخوان ثالث، علی معلم و دیگر بزرگان ادب و هنر پارسی نام‌گذاری شد.

 • امسال میلاد مولا علی(ع) و روز مرد، با روز مردی هم‌زمان شده که هیچ منفعتی را بالاتر منافع ملی و نفع ملت ایران ندانست. #مصدق ، مصداق بارز نام نیک است که نه حصر ظالمانه و نه تخریب‌ها، نتوانست خدشه‌ای به جایگاهش در میان مردم ایران وارد کند.

 • لطفا برای تحلیل بهتر و استفاده از نظر افراد بیشتر، توییت نظرسنجی رو #ریتوییت کنید تا جامعه آماری بالاتری داشته باشیم

 • در روزهای منتهی به #نوروز۹۸ دستفروشان در محدوده چهارراه ولیعصر تهران در دو نقطه در همان محدوده ساماندهی شده‌اند. با اقدام صورت گرفته و ساماندهی مشاغل سیار در نقاط مشخص در تمام روزهای سال موافقید یا مخالف؟

 • امروز ⁧#بودجه_٩٨شهرداری⁩ به صحن آمد. رییس و نایب‌رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مخالفت صریح خودبا کلیات بودجه را اعلام کردند. اعضای کمیسیون به اتفاق نسبت به کاهش شدید ٣٣درصدی بودجه فرهنگی-اجتماعی در ۲سال پیاپی اعتراض و راى مخالف دادند. این اعتراض به صورت جدی ادامه خواهد یافت

 • امروز بعد از بیش از ۷ماه کار کارشناسی و جلسات متعدد با ذی‌نفعان، طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون شهر تهران به تصویب اکثریت اعضای شورای شهر رسید. ضمن سپاس از اعتماد همکارانم به این طرح، امیدوارم مصوبه خیلی زود اجرا شود تا بساط #مافیای_دستفروشی و گردش‌های مالی نامشخص برچیده شود.

 • درحالی که #شهرداری_تهران بیش از ۶۸هزار کارمند دارد، عده‌ای برای انجام هرکاری، اصرار دارند که باید برون سپاری شود! اگر نیروهای فعلی توانمند هستند باید از توان‌شان استفاده شود و اگرنه، غیرعقلانی است که هم به نیروی مازاد حقوق پرداخت شود و هم برون‌سپاری صورت گیرد و هزینه مضاعف شود.

 • اخذ عوارض از خودروها برای تردد در تونل‌های شهری صرفا ایده‌ایست که معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مطرح کرده و لایحه‌ای برای آن به شورا نیامده. مردم دستگاه پولسازی برای جبران کسری بودجه نیستند و باشناختی که از همکارانم دارم این پیشنهاددر صورت ارائه به شورای شهر رد می‌شود. #شهرهمه

 • سال نو میلادی بهانه‌ای شد تا امروز را برای تبریک سال جدید درکنار شماری از همشهریان پیرو حضرت مسیح(ع) بگذرانم. صبح امروز از دفتر روزنامه آلیک شروع کردم. با مدیران و پرسنل این روزنامه… https://www.instagram.com/p/BsJZ-dXlxBT/?utm_source=ig_twitter_share&igshid=۱oxcpi۵۳metzu …

 • چندی پیش درفضای مجازی ازاحتمال تخریب خانه پدری #فروغ_فرخزاد باخبر شدم. باپیگیری توانستیم مانع تخریب شویم و مدتی بعدهم در فهرست آثارملی ثبت شد. عصر امروز ۸دی‌ماه، در ۸۴اُمین زادروز فروغ برای رونمایی از لوح ثبتی به مزارش در آرامستان #ظهیرالدوله رفتیم امامتاسفانه امکان ورود نیافتیم!

 • عصر امروز مطلع شدم که عده‌ای نادان روی تابلوهای خیابان دکتر #مصدق رنگ پاشیده‌اند. موضوع را به شهردار منطقه۳ اطلاع دادم و خواستار رسیدگی به آن شدم. چند دقیقه پیش عکس‌هایی از تابلوهای جدید برایم فرستاد و از تلاش برای شناسایی عاملان خبرداد. تخریب تابلوهای شهری و اموال عمومی جرم است!

 • بعد از تذکرم درمورد ساخت و ساز خارج از ضابطه و تجاوز به حریم کاخ گلستان، دکتر مونسان، رییس سازمان میراث فرهنگی پیگیر موضوع شد و دیروز متوجه شدم قول داده که مجوز توقف ساخت و ساز را خواهد گرفت. از ایشان متشکرم و امیدوارم همه نسبت به حفظ میراث تاریخی حساس باشند. #پروژه_شمس_العماره

 • توجه به حقوق توان‌یابان نباید تنها به یک روز و یک مناسبت محدود شود. همه، به خصوص مسئولان باید توجه داشته باشیم که هراقدام ما که سبب خانه‌نشینی و منزوی شدن توان‌یابان شود، گناهی نابخشودنی و ظلم است. پی‌گیر فعال شدن ستاد مناسب‌سازی در شهرداری هستم. تهران، باید به #شهرهمه تبدیل شود.

 • همان‌گونه که برادر عزیزم محمدمهدی تندگویان نیز به آن اشاره کرد؛ حتی اگر مجوزی وجود نداشت یا به هردلیلی نباید این اجرا صورت می‌گرفت، نحوه برخورد با این گروه موسیقی خیابانی به هیچ‌عنوان پذیرفتنی نیست. از همکارانم در شورای شهر رشت تقاضا دارم به موضوع ورود و از تکرار جلوگیری کنند.

 • رای امروز برای انتخاب سرپرست #شهرداری_تهران

 • فیلم سگ‌کشی قدیمی بود یا جدید، آنچه شاهدان عینی و تصاویر از درگیری در تجمع حامیان حقوق حیوانات روایت کرده‌اند، ناراحت کننده و غیرقابل قبول است. پاسخ اعتراض مسالمت‌آمیز، آن هم به جنایتی مانند #سگ_کشی، درگیری نیست. ما منادی گفت‌وگو هستیم و انتظار داریم با مخالفان گفت‌وگو برخورد شود

 • چندین بار در توئیتر، اینستاگرام و بازدیدهای مختلف، شهروندان از نبود پله‌برقی و آسانسور در ایستگاه متروی شادمان گله داشتند و من هم این مطالبات را طی دو تذکر در صحن #شورا مطرح کردم. در پاسخ، شهردار تهران قول دادند که تا پیش از پایان تابستان، مشکل پله‌برقی در این ایستگاه حل می‌شود.

 • پی‌رو انتشار اخبار نگران کننده درمورد #خانه_شاملو واقع در خیابان نجات‌اللهی که از سوی سازمان میراث فرهنگی به عنوان بنای ارزشمند شناسایی شده، درتماس با شهردارمنطقه۶ تاکید کردم که مانع تخریب و هرگونه تغییر در این خانه شود. با کمک همکارانم، پی‌گیر اقدامات بعدی برای حفظ این بنا هستم.

 • دربرگزاری انتخابات #شورایاری، وزارت کشور همراهی خوبی با مدیریت شهری داشت. خبرنگاران نیز زحمات زیادی کشیدند که لازم می‌دانم از همه قدردانی کنم. نتایج قطعی این انتخابات پس ازبررسی اعتراض‌ها اعلام خواهدشد. نتایج اولیه هم ازصبح امروز درآدرس زیر قابل مشاهده است http://shorayari.tehran.ir/٪D۹٪۸۵٪D۸٪B۴٪D۸٪A۷٪D۹٪۸۷٪D۸٪AF٪D۹٪۸۷-٪D۹٪۸۶٪D۸٪AA٪D۸٪A۷٪DB٪۸C٪D۸٪AC-٪D۸٪A۲٪D۸٪B۱٪D۸٪A۷ …

 • مدیریت شهری تهران با برگزاری الکترونیک و شفاف انتخابات #شورایاری کاری را که سال‌ها دولت موفق به انجامش نشده بود، انجام داد. امیدوارم ازاین پس، انتخابات در کشورمان الکترونیک برگزار شود. #شورای_شهر و #شهرداری_تهران هم آماده انتقال تجربیات خود دراین زمینه به دولت و شورای نگهبان است.

 • کانون حریق امشب در میدان تاریخی #حسن_آباد، انبار ابزار و یراق بود. ابزار فروشی کاربری مناسبی برای قرارگیری در یک اثر ثبت ملی نیست. قبلا نیز پی‌گیر تغییر برخی کاربری‌ها در بافت تاریخی بوده‌ام و جادارد بازهم تاکید کنم که شهرداری و دیگر دستگاه‌های مربوطه، این مساله را جدی‌تر بگیرند.

 • درآستانه روزجهانی اهداخون، باهمکارانم در ستادسمن‌های شهر تهران درپایگاه انتقال خون وصال، خون اهداکردیم. درصحبت بامدیران این مرکز متوجه کمبود ذخایرخونی Oمنفی و ABمنفی نسبت به دیگر گروه‌ها شدم. ازهمه شهروندان خصوصا این گروه‌های خونی می‌خواهم به مراکز انتقال خون مراجعه کنند #ریتوئیت

 • تجمعات اعتراضی دانشجویان از هرجریانی نباید به خشونت کشیده شود. باید مطالبات دانشجویان در فضایی آرام و با حضور خود دانشگاهیان شنیده شده و پاسخی منطقی به آن داده شود. با برخوردهای خشن فرزندان ایران را از ایران دور نکنیم. #دانشگاه_تهران

 • نمایندگان مردم در مجلس نباید مقابل نمایندگان همان مردم در شوراها قرار گیرند. کاهش اختیارات مدنی‌ترین نهاد عمومی کشور و تجلی حکومت‌محلی مردم در لایحه اصلاح قانون #مالیات_بر_ارزش_افزوده زنگ خطری جدی برای نابودی شوراهاست و تصویب آن، نقطه سیاهی در کارنامه #مجلس_دهم خواهد شد.

 • امروز یکی دیگر از مصوبات کمیسیون نامگذاری #شورای_شهر اجرا و از تابلوی خیابان استاد #جمشید_مشایخی رونمایی شد. به زودی از خیابان استاد انتظامی، استاد شجریان و دیگر نامداران و بزرگان نیز رونمایی خواهد شد تا تهران بیش از قبل با نام‌هایی از بزرگان فرهنگ و هنر ایران شناخته شود #شهر_همه

 • توجه به تفکیک و کاهش تولید پسماند، پلاستیک و … نباید مختص به یک روز یا هفته باشد، اما خوب است روزجهانی #زمین_پاک بهانه‌ای شود تا دستگاه‌هایی که طبق قانون مدیریت پسماند درقبال کاهش زباله مسئولند، از عملکردشان گزارش بدهند تا مشخص شود آیا غیراز تولید پسماند، اقدام دیگری کرده‌اند؟

 • سیلاب واکنش طبیعت به از بین‌بردن درختان و پوشش گیاهی یک منطقه است. در مدیریت شهری تهران، کنار مردم خون‌گرم و مهمان‌نواز گلستان و مازندران هستیم. پیشنهاد می‌کنم پویش توقف بهره‌برداری از جنگل‌های شمال و احیای آنها، همزمان با بازسازی مناطق سیل‌زده اجرا شود. #سیل_گلستان_مازندران

 • یک روز امیدوار بودیم مشابه برنامه #نود در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و … نیز تولید شود تا تحلیل‌های متفاوت، بی‌پرده و شفاف در اختیار مردم قرار گیرد. خبر کنارگذاشتن #عادل_فردوسی_پور از برنامه‌ای که خالقش بود، نشان داد که گویا اراده‌ای برای احترام به نظر مردم در صداوسیما وجود ندارد.

 • معتقدم قتلگاه باغ‌ها، نام مناسبت‌تری برای برج‌باغ‌ است و به همین دلیل، حتی با ساخت یک برج نیز در باغ‌های تهران مخالفم و به استفساریه امروز #شهردارتهران در مورد صدور پروانه ساخت در ۶۲ باغ رای مثبت ندادم. نباید محیط زیست شهر، قربانی بیش‌خواهی عده‌ای معدود و یک سبک زندگی خاص شود.

 • اگر خبر استعفای دکتر #ظریف تایید شود، فارغ از نحوه استعفا، او را تحسین می‌کنم که شهامت داشت وقتی نمی‌تواند کارهای مدنظرش را انجام دهد و دیگر بازیگران، خلاف آنچه لازم است می‌گویند و عمل می‌کنند، از سمتش کناره می‌گیرد و عطای پست را به لقایش می‌بخشد! کاش همه ما شهامت داشته باشیم.

 • مردم قربانی فقدان شفافیت! FATF http://etemadmelli.com/ مردم-قربانی-فقدان-شفافیت-و-گروه‌ها-و-ب/

 • این اولین بار نیست که #دیوارنگاره_میدان_ولیعصر حاشیه‌ساز می‌شود. از جام‌جهانی فوتبال گرفته تا دانش و توان فضایی کشور، گویی #زنان جای عده‌ای را تنگ کرده‌اند. سازمان زیباسازی قول داده به عنوان متولی تبلیغات و منظر شهری به موضوع ورود کرده و از اکران طرح‌های ضدزن جلوگیری کند.

 • با آغاز جام ملت‌های آسیا پیشنهادم برای ساخت و نقاشی توپ‌های بزرگ فوتبال اجرایی شد و این توپ‌ها در پنج نقطه شهر نصب شد. امیدوارم #تیم_ملی دراین جام قهرمان شود و شادی را با خود به سوغات بیاورد و ماهم در مدیریت شهری باهمکاری دولت مراسمی درخور برای استقبال برگزار کنیم. @TeamMelliIran

 • درطول ۵ماه، دستکم ۷بار در صحن شورا تذکر دادم که هنگام رای‌گیری پیشنهادات، متن پیشنهاد مورد بررسی بر صفحه نمایشگر نشان داده شود، اما متاسفانه هیات رییسه ترتیب‌اثر نمی‌دهد. وقتی نتوانیم چنین موارد کوچکی را اصلاح کنیم، چه‌گونه قرار است تغییرات بنیادین در #شهرداری_تهران ایجاد کنیم؟!

 • حادثه #اتوبوس_دانشگاه_آزاد زنگ خطری جدی برای توجه به ایمنی راه و ناوگان حمل‌ونقل عمومی در محیط‌های دانشگاهی همچون واحد علوم‌وتحقیقات است. اماکاش این زنگ خطر همان‌موقع که دانشجویان بارها نگرانی‌شان را ابراز کرده بودند به گوش مسئولان دانشگاه می‌رسید تا بهای شنیدنش به قیمت جان نباشد

 • حدود یک‌ماه پیش درمورد مشکلات نابینایان برای ورزش و خرید به شهرداری تذکر دادم. امروز دکتر #حناچی درپاسخ اعلام کردند که سامانه خرید ویژه نابینایان در فروشگاه شهروند بیهقی راه‌اندازی و امکانات ورزشی و مسابقات ویژه این افراد نیز در چندین مجموعه ورزشی سطح شهر فراهم شده است. #شهرهمه

 • جناب آقای جهرمی؛ نام این شهروند را هم به فهرست درخواست کنندگان برای رفع فیلتر #توئیتر اضافه کنید.

 • بالاخره با پیگیری‌های اعضای #شورای_شهر_تهران، حکم پیروز حناچی برای شهرداری تهران از سوی وزارت صادر شد. امیدوارم با برخی اراده‌ها، تهران دیگر وارد چالش انتخاب شهردار نشود تا مدیریت شهری با ثبات و سرعت بیشتری به انجام وظایف‌ش بپردازد. #شهردارحناچی

 • در تلاشیم تا خیلی زود حکم دکتر #حناچی امضا شود تا بتوانیم به دور از دغدغه‌های این چند ماه و با اطمینان از ثبات مدیریت شهری، تمام انرژی‌مان را صرف اجرایی شدن مطالبات شهروندان تهران کنیم. باهم برای رسیدن به #شهرهمه تلاش می‌کنیم. #شهردارحناچی @pirouzhanachi