• با موافقت هیات وزیران #کارخانه_سیمان_ری به عنوان یکی از مهم‌ترین میراث صنعتی تهران به مدت ۳۰سال به شهرداری تهران واگذار شد تا همزمان با مرمت و احیا این کارخانه صنعتی، اولین موزه صنعت سیمان کشور نیز در شهرری تاسیس شود. این اقدام سبب افزایش سرانه فضاهای فرهنگی #جنوب_تهران خواهد شد.

 • پارسال باپیگیری‌هایی که انجام دادم، کاشت چمن در تهران ممنوع شد. این ممنوعیت امسال هم وجود دارد و باید گیاهان مناسب با اقلیم تهران که به آب کمتری احتیاج دارند جایگزین شوند اما متاسفانه هنوز اقدام جدی نشده. درهمین راستا، امروز نسبت به حفظ گونه‌های گیاهی بومی #پارک_پردیسان تذکر دادم

 • دربازدید از محله #جوادیه متوجه شدم باوجود کمبود فضای ورزشی در منطقه۱۶ سازمان فرهنگی و هنری می‌خواهد مجموعه ورزشی فدک که بخشی از آن الان هم به تالار پذیرایی تبدیل شده را به برنامه #کودک_شو اجاره دهد. اماکن ورزشی متعلق به مردم و محل ورزش است و نباید لوکیشن برنامه‌های صداوسیما شود.

 • امروز با رای و همراهی همکارانم در #شورای_شهر_تهران، معابری به نام مشاهیر از جمله محمدرضا شجریان، فروغ فرخ‌زاد، محمدعلی کشاورز، علی نصیریان، سیمین بهبهانی، داوود رشیدی، عزت‌الله انتظامی، سیمین دانشور، علی حاتمی، مهدی اخوان ثالث، علی معلم و دیگر بزرگان ادب و هنر پارسی نام‌گذاری شد.

 • امسال میلاد مولا علی(ع) و روز مرد، با روز مردی هم‌زمان شده که هیچ منفعتی را بالاتر منافع ملی و نفع ملت ایران ندانست. #مصدق ، مصداق بارز نام نیک است که نه حصر ظالمانه و نه تخریب‌ها، نتوانست خدشه‌ای به جایگاهش در میان مردم ایران وارد کند.

 • لطفا برای تحلیل بهتر و استفاده از نظر افراد بیشتر، توییت نظرسنجی رو #ریتوییت کنید تا جامعه آماری بالاتری داشته باشیم

 • در روزهای منتهی به #نوروز۹۸ دستفروشان در محدوده چهارراه ولیعصر تهران در دو نقطه در همان محدوده ساماندهی شده‌اند. با اقدام صورت گرفته و ساماندهی مشاغل سیار در نقاط مشخص در تمام روزهای سال موافقید یا مخالف؟

 • امروز ⁧#بودجه_٩٨شهرداری⁩ به صحن آمد. رییس و نایب‌رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مخالفت صریح خودبا کلیات بودجه را اعلام کردند. اعضای کمیسیون به اتفاق نسبت به کاهش شدید ٣٣درصدی بودجه فرهنگی-اجتماعی در ۲سال پیاپی اعتراض و راى مخالف دادند. این اعتراض به صورت جدی ادامه خواهد یافت

 • امروز بعد از بیش از ۷ماه کار کارشناسی و جلسات متعدد با ذی‌نفعان، طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون شهر تهران به تصویب اکثریت اعضای شورای شهر رسید. ضمن سپاس از اعتماد همکارانم به این طرح، امیدوارم مصوبه خیلی زود اجرا شود تا بساط #مافیای_دستفروشی و گردش‌های مالی نامشخص برچیده شود.

 • درحالی که #شهرداری_تهران بیش از ۶۸هزار کارمند دارد، عده‌ای برای انجام هرکاری، اصرار دارند که باید برون سپاری شود! اگر نیروهای فعلی توانمند هستند باید از توان‌شان استفاده شود و اگرنه، غیرعقلانی است که هم به نیروی مازاد حقوق پرداخت شود و هم برون‌سپاری صورت گیرد و هزینه مضاعف شود.

 • اخذ عوارض از خودروها برای تردد در تونل‌های شهری صرفا ایده‌ایست که معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مطرح کرده و لایحه‌ای برای آن به شورا نیامده. مردم دستگاه پولسازی برای جبران کسری بودجه نیستند و باشناختی که از همکارانم دارم این پیشنهاددر صورت ارائه به شورای شهر رد می‌شود. #شهرهمه

 • سال نو میلادی بهانه‌ای شد تا امروز را برای تبریک سال جدید درکنار شماری از همشهریان پیرو حضرت مسیح(ع) بگذرانم. صبح امروز از دفتر روزنامه آلیک شروع کردم. با مدیران و پرسنل این روزنامه… https://www.instagram.com/p/BsJZ-dXlxBT/?utm_source=ig_twitter_share&igshid=۱oxcpi۵۳metzu …

 • چندی پیش درفضای مجازی ازاحتمال تخریب خانه پدری #فروغ_فرخزاد باخبر شدم. باپیگیری توانستیم مانع تخریب شویم و مدتی بعدهم در فهرست آثارملی ثبت شد. عصر امروز ۸دی‌ماه، در ۸۴اُمین زادروز فروغ برای رونمایی از لوح ثبتی به مزارش در آرامستان #ظهیرالدوله رفتیم امامتاسفانه امکان ورود نیافتیم!

 • عصر امروز مطلع شدم که عده‌ای نادان روی تابلوهای خیابان دکتر #مصدق رنگ پاشیده‌اند. موضوع را به شهردار منطقه۳ اطلاع دادم و خواستار رسیدگی به آن شدم. چند دقیقه پیش عکس‌هایی از تابلوهای جدید برایم فرستاد و از تلاش برای شناسایی عاملان خبرداد. تخریب تابلوهای شهری و اموال عمومی جرم است!

 • بعد از تذکرم درمورد ساخت و ساز خارج از ضابطه و تجاوز به حریم کاخ گلستان، دکتر مونسان، رییس سازمان میراث فرهنگی پیگیر موضوع شد و دیروز متوجه شدم قول داده که مجوز توقف ساخت و ساز را خواهد گرفت. از ایشان متشکرم و امیدوارم همه نسبت به حفظ میراث تاریخی حساس باشند. #پروژه_شمس_العماره

 • توجه به حقوق توان‌یابان نباید تنها به یک روز و یک مناسبت محدود شود. همه، به خصوص مسئولان باید توجه داشته باشیم که هراقدام ما که سبب خانه‌نشینی و منزوی شدن توان‌یابان شود، گناهی نابخشودنی و ظلم است. پی‌گیر فعال شدن ستاد مناسب‌سازی در شهرداری هستم. تهران، باید به #شهرهمه تبدیل شود.

 • همان‌گونه که برادر عزیزم محمدمهدی تندگویان نیز به آن اشاره کرد؛ حتی اگر مجوزی وجود نداشت یا به هردلیلی نباید این اجرا صورت می‌گرفت، نحوه برخورد با این گروه موسیقی خیابانی به هیچ‌عنوان پذیرفتنی نیست. از همکارانم در شورای شهر رشت تقاضا دارم به موضوع ورود و از تکرار جلوگیری کنند.

 • رای امروز برای انتخاب سرپرست #شهرداری_تهران

 • پیروز حناچی با ۱۱ رای #شهردارتهران شد.

 • با مطالبه همشهریان عزیز، پی‌گیر پخش فینال جام باشگاه‌های آسیا در پارک‌های تهران شدم و این امکان در هفت نقطه فراهم شد. خانواده‌ها می‌توانند در پارک‌های نیاوران، پلیس، میعاد، لاله، آزادگان، بعثت و زمزم در مناطق ۱، ۴، ۵، ۶، ۱۵، ۱۶ و ۱۷ دیدار #پرسپولیس_کاشیما را کنارهم تماشا کنند.

 • استفساریه قانون #منع_بکارگیری_بازنشستگان مورد موافقت نمایندگان در کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی قرار نگرفت. هرچند معتقدم این مصوبه کاهش بخشی دیگر از اختیارات محدود شوراهاست، اما همواره مطیع قانون هستم و به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر به رای نمایندگان مجلس احترام می‌نهم

 • همچون پیشنهادی که برای پخش بازی‌های جام‌جهانی داشتم، پی‌گیر خواهم شد که باتوجه به صعود #پرسپولیس به فینال جام باشگاه‌های آسیا، امکان پخش این دیدار در فضاهای عمومی و تلویزیون‌های شهری فراهم شود. چنین اقداماتی برای ارتقای #نشاط_اجتماعی و حمایت از نماینده کشورمان در آسیا مؤثر است.

 • روحانی سال۹۲ باحمایت جریان #اصلاحات رییس‌جمهور شد و ۹۶ با حمایت مجدد اصلاح‌طلبان رییس‌جمهور ماند، اما اختیار انتخاب منشی را هم به معاون اولش نداد! حالاهم با معرفی ۴وزیر، ثابت کرد توجهی به سرمایه اجتماعی اصلاحات و حامیان خود ندارد. #فراکسیون_امید چه پاسخی برای این دهن کجی دارد؟

 • امروز بعد از مدت‌ها تلاش و پیگیری مدیریت شهری، باغ وثوق‌الدوله در منطقه ۱۴ که بیشتر به عنوان لوکیشن سریال شهرزاد شناخته می‌شود، طی صورتجلسه‌ای از بنیاد مستضعفان به #شهرداری_تهران منتقل شد. پیشنهادهایی در این خصوص مطرح کردم که به زودی خبرهای خوب‌تری از آن خواهیم شنید. #هویت_شهری

 • با سخنرانی هوشمندانه #روحانی در سازمان ملل متحد، حالا توپ در زمین آمریکایی‌ها و ترامپ است که یا صحت ادعای حسن نیت خود در قبال ایران را در عمل ثابت کنند، یا بیش از امروز مضحکه افکار عمومی جهان و باعث خنده حضار شوند. #NoSanctionNoWar #UNGA

 • تجمعات اعتراضی دانشجویان از هرجریانی نباید به خشونت کشیده شود. باید مطالبات دانشجویان در فضایی آرام و با حضور خود دانشگاهیان شنیده شده و پاسخی منطقی به آن داده شود. با برخوردهای خشن فرزندان ایران را از ایران دور نکنیم. #دانشگاه_تهران

 • نمایندگان مردم در مجلس نباید مقابل نمایندگان همان مردم در شوراها قرار گیرند. کاهش اختیارات مدنی‌ترین نهاد عمومی کشور و تجلی حکومت‌محلی مردم در لایحه اصلاح قانون #مالیات_بر_ارزش_افزوده زنگ خطری جدی برای نابودی شوراهاست و تصویب آن، نقطه سیاهی در کارنامه #مجلس_دهم خواهد شد.

 • امروز یکی دیگر از مصوبات کمیسیون نامگذاری #شورای_شهر اجرا و از تابلوی خیابان استاد #جمشید_مشایخی رونمایی شد. به زودی از خیابان استاد انتظامی، استاد شجریان و دیگر نامداران و بزرگان نیز رونمایی خواهد شد تا تهران بیش از قبل با نام‌هایی از بزرگان فرهنگ و هنر ایران شناخته شود #شهر_همه

 • توجه به تفکیک و کاهش تولید پسماند، پلاستیک و … نباید مختص به یک روز یا هفته باشد، اما خوب است روزجهانی #زمین_پاک بهانه‌ای شود تا دستگاه‌هایی که طبق قانون مدیریت پسماند درقبال کاهش زباله مسئولند، از عملکردشان گزارش بدهند تا مشخص شود آیا غیراز تولید پسماند، اقدام دیگری کرده‌اند؟

 • سیلاب واکنش طبیعت به از بین‌بردن درختان و پوشش گیاهی یک منطقه است. در مدیریت شهری تهران، کنار مردم خون‌گرم و مهمان‌نواز گلستان و مازندران هستیم. پیشنهاد می‌کنم پویش توقف بهره‌برداری از جنگل‌های شمال و احیای آنها، همزمان با بازسازی مناطق سیل‌زده اجرا شود. #سیل_گلستان_مازندران

 • یک روز امیدوار بودیم مشابه برنامه #نود در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و … نیز تولید شود تا تحلیل‌های متفاوت، بی‌پرده و شفاف در اختیار مردم قرار گیرد. خبر کنارگذاشتن #عادل_فردوسی_پور از برنامه‌ای که خالقش بود، نشان داد که گویا اراده‌ای برای احترام به نظر مردم در صداوسیما وجود ندارد.

 • معتقدم قتلگاه باغ‌ها، نام مناسبت‌تری برای برج‌باغ‌ است و به همین دلیل، حتی با ساخت یک برج نیز در باغ‌های تهران مخالفم و به استفساریه امروز #شهردارتهران در مورد صدور پروانه ساخت در ۶۲ باغ رای مثبت ندادم. نباید محیط زیست شهر، قربانی بیش‌خواهی عده‌ای معدود و یک سبک زندگی خاص شود.

 • اگر خبر استعفای دکتر #ظریف تایید شود، فارغ از نحوه استعفا، او را تحسین می‌کنم که شهامت داشت وقتی نمی‌تواند کارهای مدنظرش را انجام دهد و دیگر بازیگران، خلاف آنچه لازم است می‌گویند و عمل می‌کنند، از سمتش کناره می‌گیرد و عطای پست را به لقایش می‌بخشد! کاش همه ما شهامت داشته باشیم.

 • مردم قربانی فقدان شفافیت! FATF http://etemadmelli.com/ مردم-قربانی-فقدان-شفافیت-و-گروه‌ها-و-ب/

 • این اولین بار نیست که #دیوارنگاره_میدان_ولیعصر حاشیه‌ساز می‌شود. از جام‌جهانی فوتبال گرفته تا دانش و توان فضایی کشور، گویی #زنان جای عده‌ای را تنگ کرده‌اند. سازمان زیباسازی قول داده به عنوان متولی تبلیغات و منظر شهری به موضوع ورود کرده و از اکران طرح‌های ضدزن جلوگیری کند.

 • با آغاز جام ملت‌های آسیا پیشنهادم برای ساخت و نقاشی توپ‌های بزرگ فوتبال اجرایی شد و این توپ‌ها در پنج نقطه شهر نصب شد. امیدوارم #تیم_ملی دراین جام قهرمان شود و شادی را با خود به سوغات بیاورد و ماهم در مدیریت شهری باهمکاری دولت مراسمی درخور برای استقبال برگزار کنیم. @TeamMelliIran

 • درطول ۵ماه، دستکم ۷بار در صحن شورا تذکر دادم که هنگام رای‌گیری پیشنهادات، متن پیشنهاد مورد بررسی بر صفحه نمایشگر نشان داده شود، اما متاسفانه هیات رییسه ترتیب‌اثر نمی‌دهد. وقتی نتوانیم چنین موارد کوچکی را اصلاح کنیم، چه‌گونه قرار است تغییرات بنیادین در #شهرداری_تهران ایجاد کنیم؟!

 • حادثه #اتوبوس_دانشگاه_آزاد زنگ خطری جدی برای توجه به ایمنی راه و ناوگان حمل‌ونقل عمومی در محیط‌های دانشگاهی همچون واحد علوم‌وتحقیقات است. اماکاش این زنگ خطر همان‌موقع که دانشجویان بارها نگرانی‌شان را ابراز کرده بودند به گوش مسئولان دانشگاه می‌رسید تا بهای شنیدنش به قیمت جان نباشد

 • حدود یک‌ماه پیش درمورد مشکلات نابینایان برای ورزش و خرید به شهرداری تذکر دادم. امروز دکتر #حناچی درپاسخ اعلام کردند که سامانه خرید ویژه نابینایان در فروشگاه شهروند بیهقی راه‌اندازی و امکانات ورزشی و مسابقات ویژه این افراد نیز در چندین مجموعه ورزشی سطح شهر فراهم شده است. #شهرهمه

 • جناب آقای جهرمی؛ نام این شهروند را هم به فهرست درخواست کنندگان برای رفع فیلتر #توئیتر اضافه کنید.

 • بالاخره با پیگیری‌های اعضای #شورای_شهر_تهران، حکم پیروز حناچی برای شهرداری تهران از سوی وزارت صادر شد. امیدوارم با برخی اراده‌ها، تهران دیگر وارد چالش انتخاب شهردار نشود تا مدیریت شهری با ثبات و سرعت بیشتری به انجام وظایف‌ش بپردازد. #شهردارحناچی

 • در تلاشیم تا خیلی زود حکم دکتر #حناچی امضا شود تا بتوانیم به دور از دغدغه‌های این چند ماه و با اطمینان از ثبات مدیریت شهری، تمام انرژی‌مان را صرف اجرایی شدن مطالبات شهروندان تهران کنیم. باهم برای رسیدن به #شهرهمه تلاش می‌کنیم. #شهردارحناچی @pirouzhanachi

 • به‌رغم برداشت‌های مختلف از موعد اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، در نامه‌ ظهرامروز معاون وزیر کشور پایان فعالیت بازنشستگان اعلام شد. لذا تا زمان صدورحکم دکتر #حناچی تصمیم به انتخاب سرپرست برای #شهرداری_تهران گرفتیم و خود ایشان توسط #شورای_شهر_تهران به‌عنوان سرپرست انتخاب شد.

 • در جلسه علنی عصر امروز یک‌شنبه، با رای اعضای #شورای_شهر_تهران آقایان آخوندی و حناچی به مرحله پایانی راه‌یافتند. #شهردارتهران در جلسه علنی روز سه‌شنبه همین هفته انتخاب خواهد شد.

 • به ترتیب آقایان کشت‌پور، ، آخوندی، حناچی، تقوی نژاد و انصاری، به عنوان پنج گزینه نهایی #شهرداری_تهران انتخاب شدند. این افراد طرف یک هفته برنامه‌های خود را برای تصدی سمت شهرداری ارائه خواهند کرد.

 • با نظر اکثریت قریب به اتفاق اعضای #شورای_شهر_تهران ، ادامه فرآیند انتخاب #شهردارتهران تا تعیین تکلیف نهایی وضعیت شهردار فعلی در مجلس شورا اسلامی، به تعویق افتاد.

 • علیرضا #بیرانوند یک‌تنه #پرسپولیس را به فینال رساند. به عنوان یک استقلالی، صعود پرسپولیس به فینال جام باشگاه‌های آسیا را تبریک می‌گویم. برد نماینده ایران بر همه‌مان مبارک باشد. #پرسپولیس_السد

 • ادعای مضحکی درخصوص بهره‌گیری از شنود برای کنار گذاشتن معاون برنامه‌ریزی #شهردارتهران مطرح شده که باید اذعان کنم اگر افراد مدعی بتوانند ادعای خود را اثبات کنند، بنده هم مثل آن‌ها برای رفتن مهندس افشانی تلاش خواهم کرد! اما اگر نتوانند اثبات کنند، لازم است لااقل از مردم عذر بخواهند.

 • بازداشت #مهدی_حاجتی نماینده مردم شیراز در شورای شهر پذیرفتنی نیست. اگر اتهام او همان دفاع از هویت شهری‌ست،این اقدام یعنی بازداشت رای، اراده و اعتماد مردم. بازداشتی که باعث ناامیدی مردم ازصدوق رای شده و این حس را القا می‌کند که پیام و رای‌ مردم مهم نیست و در فقط بریک پاشنه می‌چرخد