• کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/28 ساعت 23:09

  صدامو توی جلسه‌ای غیررسمی با دکتر قالیباف، دوست عزیزی ضبط کرده و برام فرستاده … فکر می‌کنم دخترک ته تغاری رو که روی پای باباش حافظ حفظ می‌کرد، چه به سیاست! باید هنوز شعر می‌خوندم. «جنگ تمام می‌شود و من به شعرهایم باز می‌گردم» پدرم فقط حافظ نمی‌خوند؛ همیشه کیهان هم دستش بود …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/25 ساعت 22:56

  همه‌ی شلوغی‌های خبری و کاری و خانوادگی این هفته باعث نشد که ذهنم مشغول #محمدرضا_حافظی نباشد. نمی‌شد او پررنگ نباشد؛ این‌طور کار خیر کردن و به نیکی ماندگار شدن، برایم غبطه برانگیز است و این هفته، هفته‌ی غبطه خوردنم بود به مردی که مصداق تام شعر سعدی‌ست: مرد نکونام نمیرد هرگز …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/24 ساعت 00:38

  ۱۱سال پیش یادداشتی نوشتم با تیتر «منفورترین جای تهران» و آدرس سفارت انگلیس در خیابان جمهوری اسلامی؛ امروز تصاویر درب سفارت و ورود مهمانان جشن تولد ۹۳سالگی ملکه‌شان مرا یاد تیتر یادداشتم انداخت و این جمله‌اش: «روباه پیر در جمهوری هم سخت می‌تواند قدم بزند، چه رسد به جمهوری اسلامی!»

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/22 ساعت 22:52

  علی مطهری: اینکه ژاپن می‌خواهد میانجی‌گری کند، نه مجلس و نه وزیر خارجه در جریان نبوده‌اند. فلاحت‌پیشه، یادداشت روزنامه دولتی ایران: پیش‌تر آقای ترامپ و ظریف پیام خود را به طرف ژاپنی داده‌اند و این سفر در مرحله‌ای بعد از تبادل پیام‌هاست. هر دو نماینده هم نمی‌دانند چه خبر است!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/20 ساعت 21:09

  خیابان عباسی کنار ترمینال جنوب، با وجود ایستگاه مترو، ترمینال اتوبوس و تاکسی بین شهری و درون شهری، مغازه و … خیلی شلوغ است. اما در پیاده‌روی همین خیابان شلوغ، معتادین جلوی چشم همه، تزریق و مصرف می‌کنند؛ همان قدر عادی که راننده دنبال مسافر است و آن یکی پی مشتری و ما دنبال تاکسی!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/18 ساعت 22:11

  زنی که ابر برآشفته زیر چادر بود دلش بهار بهار از بهارها پر بود بپرس از دل این تکه ابر بارانی چگونه بعد تو سر کرد با پشیمانی؟ بهار بعد تو تنها تگرگ می‌رویاند میان باغچه گل‌های مرگ می‌رویاند مژگان عباسلو صاعقه می‌آید، می‌گویم: رعد و برق هم عاشقانه است؛ مثل شیونی روی گوری خالی!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/15 ساعت 23:00

  امروز در دیدار رهبری، کنارم #مهلا_مومن_زاده نشسته بود با گرمکن و شلوار ورزشی‌اش. متین و ساده و بی توقع. سهمش از دیدار رهبر صرفا یک کارت دیدار عمومی بود، بی آنکه او را جلو بنشانند یا حتی بدانند بین حاضرین است و عکسی از او بگیرند. پدرش هم کارت دیدار نداشت و بیرون منتظرش بود.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/12 ساعت 13:19

  یادداشتم با تیتر «قتل اصلاح‌طلبانه اخلاق» را بخوانید: «نجفی اگر با شلیک ۵ گلوله همسرش را به قتل رساند، اصلاح طلبان اما با گلوله‌های متعدد مرگ اخلاق را رقم زدند تا قتل را توجیه کنند. ابتذالی که آنان با زیر پا نهادن اخلاق رقم زدند، کم از قتل یک انسان ندارد.»

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/09 ساعت 23:51

  فیلمفارسی‌طور با عشق‌های مثلثی و مربعی، با مردانی که قهرمان وار، ناگاه سر صحنه‌های حساس ظاهر و ناجی می‌شوند، با صحنه‌هایی کثیف، تاریک و پر خشونت و مرگ که بارها مجبور می‌شوند هشدار منفی ۱۲ بزنند..‌.؛ این وصف سریالی است که شبکه یک برای رمضان (المبارک) ۹۸ پخش می‌کند. #از_یادها_رفته

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/08 ساعت 10:51

  وطن امروز در تیتر یک، قتل را به اصلاح‌طلب بودن نجفی ربط داده و شرق، به تکنوکرات بودن او؛ هر دو از تفکر سیاسی او نوشته‌اند. پس چرا وطن تقبیح می‌شود، اما با شرق کسی کاری ندارد؟ معیار دوگانه داریم یا کلا انتظار همه از اصلاح طلبان برای رعایت اخلاق، از مدت‌ها پیش به صفر رسیده است؟

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/07 ساعت 20:21

  سال‌ها وزیر مملکت باشی، معاون رییس جمهور، عضو شورای شهر، شهردار، مشاور؛ همیشه در میان مدیران ارشد کشور و با موقعیت اجتماعی و اقتصادی عالی باشی؛ اما عاقبت با عنوان قاتل همسرت پرونده‌ات بسته شود … وای که اگر نقاب‌ها برافتد و تهی بودن شعارها عیان شود …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/04 ساعت 04:22

  نماز صبح ۱۹ رمضان برای من همیشه زمان هولناکی‌ست؛ فکر می‌کنم جهل آدم آنقدر زیاد می‌شود که در محل پرستش خداوند عادل، بر فرق عدالت مجسم شمشیر می‌زند. جهل زیاد، ترسناک است؛ علی با آن همه زلالی را نمی‌شناسد و دنیا را از او محروم می‌کند، دیگر کجای این جهان از تیغ آن در امان خواهد بود؟

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/30 ساعت 21:39

  درستش این است که وقتی کارخانه‌ای به دلیل گران‌فروشی به مردم محکوم می‌شود، جریمه‌اش فروش اجناس زیر قیمت، برای مدت مشخص به همین مردم باشد، نه واریز مبلغ جریمه به حساب دولت. از جیب دولت نرفته که بخواهد به جیب دولت واریز شود!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/30 ساعت 11:12

  یه ترانه رستاک داره که وقتی میگه «غلط کردی عاشق شدی لعنتی» میگی زیادی سطح پایین هست؛ اما خب بعضی‌ها طوری عاشق میشن و عاشقی«ها»شون به جاهایی می‌رسه که تنها حرف باقی مونده همینه: غلط کردی عاشق شدی لعنتی غلط کردی پرده رو پس زدی یه رویا ازت تو سرم داشتم غلط کردی به رویاهام دس زدی :)

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/27 ساعت 19:51

  توی بی‌بی‌سی فارسی الان چند روز از آغاز جنگ در خلیج فارس می‌گذره؛ کم‌کم ایران داره تسلیم میشه و ترامپ داره گوشمالی میده ایرانی‌ها رو. شورای امنیت یه عالمه جلسه اضطراری گذاشته و حتی شاید به زودی جمهوری اسلامی استعفا بشه :) دوتا برنامه عروسکی خوشگل هم پخش کنه، قشنگ میشه من و تو …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/25 ساعت 00:46

  موضع امروز رهبر، در حالی که ناو لینکلن در راه ایران است و بمب افکن‌های آمریکایی قدرت نمایی می‌کنند، همان موضع قبل این نمایش نظامی است؛ مرداد ۹۷: «جنگ نمی‌شود، مذاکره نمی‌کنیم.» یعنی آرایش نظامی آمریکا صرفاً شوی سیاسی است؛ تا دوگانه‌ی جنگ یا مذاکره بسازد؛ و ایران می‌گوید هیچ‌کدام.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/21 ساعت 12:35

  من یک زنم و هم از جنگ می‌ترسم و هم تاب ندارم ببینم یک گلوله به سمت خاک ایرانم و به سمت هموطنم شلیک شده؛ اما این سال‌های حضورم در فضای سیاسی رسانه و اطلاعاتم از تاریخ این کشور، یادم داده که از خیانت و بی شرفی باید بیشتر از جنگ بترسم …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/19 ساعت 23:50

  عشق خراب کن بود؛ با غرور و لجبازی و خودخواهی، از عشق، نفرت ساخت. حالا پادشاه ویرانه‌هاست، فاتح نفرت. دیکتاتورهای مغرور هنرهای کثیفی بلد هستند …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/17 ساعت 09:32

  همه‌ی این ۶۶ سالِ بعد از کودتای ۲۸ مرداد و سقوط مصدق هیچ، اگر فقط فشارهای همین یک سال اخیر دولت آمریکا بر ملت ایران هم در ذهنم بیاید، بعد از دیدن هموطنانی که روی تی‌شرت، گل‌سر، کیف یا کفش‌شان پرچم آمریکا دارند یا چنین اقلامی را می‌فروشند، دلم می‌خواهد بالا بیاورم!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/14 ساعت 23:58

  «سرانجام، جنگ پایان خواهد یافت‌ و من به شعرهایم بازخواهم گشت.» نمی‌دانم چرا؛ اما حس کردم گوینده زنی است که مجبور است به جنگیدن، مجبور به دوری از لطافت؛ و یاد عنوان کتابی افتادم: «جنگ چهره‌ی زنانه ندارد» … ما باز خواهیم گشت … عکس و ترجمه از کانال تلگرامی صُدغَیها @sodqaihaa

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/11 ساعت 16:48

  دفعه قبل که رفته بودم ریاست جمهوری به دعوت دفتر جهانگیری بود تا توجیه شوم معاون اول در مبارزه با فساد اقتصادی جدی است! تصادفا عبدالله باقری را دیدم. امروز باز نهاد بودم برای جلسه با ضرغامی، عکس باقری به عنوان شهید مدافع حرم روی دیوار بود. دولت هم هنوز در مبارزه با فساد جدی است.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/10 ساعت 15:09

  مطابق تقسیمات کشوری، تهران هم یکی از ۴۷۰ شهرستانی است که در ایران وجود دارد. این دوگانه‌ی تهرانی-شهرستانی را کاش دیگر تکرار نکنیم، چرا که غلط است و محلی از اعراب ندارد و دوقطبی بدی را هم ایجاد کرده؛ و البته وقتی از سر تحقیر باشد، غیراخلاقی و نشانه‌ی ابتذال فکری گوینده هم است.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/08 ساعت 11:31

  طلبه کشی می‌شود و از حوزه علمیه واکنشی نمی‌بینیم … امیدوارم نخواهند با تز «اصلا هم درد نداشت» پیش بروند که پیام ناخودآگاهش بی ارزشی خون طلبه است … اینکه نظام، اسلامی است، نباید باعث شود حوزه از فشار روی نهادهای حاکمیت در برابر اهمال کاری پرهیز کند و کینه توزان هم جری شوند.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/06 ساعت 22:05

  یاشار سلطانی از هول اینکه بگوید رییس صداوسیمای منصوب رهبر، نفوذی بوده، دروغ اسناد را نوشت که صاحب سند رد کرد. اما با حرکت روی همان موج ادعایی میرقلی خان می‌توانست علیه اط.سپاه منصوب رهبر عقده بگشاید، طائب هم که اهل تکذیب نیست. عجله در ژست عدالتخواهی افشاگرانه فرصتش را سوزاند:)

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/04 ساعت 14:06

  وقتی صداوسیما را با ستاره مربع یادآور قمارخانه می‌کنند، این طور علنی از رهبری تذکر می‌گیرند که «باید فرهنگ کار و تولید را ترویج کنیم. روحیه نشستن و انتظار ثروت بادآورده باید از بین برود؛ نباید ترویجش کنیم. دستگاه‌های مختلف کاری از نوع بخت‌آزمایی انجام ندهند؛ این را متوجه باشند.»

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/30 ساعت 10:56

  الان تنها چیزی که اوضاع منطقه رو به نفع من تغییر میده، شلیک موشک به دانشگاه و لغو امتحانه؛ پهپاد آمریکا که داره راهشو میره مادر مرده، چی کارش دارین خب! گیرم ۴ تا عکسم بگیره که اونم خودتون باید تقدیمش می‌کردین، پا نشه این همه راه بکوبه بیاد این سر دنیا! همش پی تنش، همش جنگ طلبی!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/27 ساعت 10:33

  همین طوری که همه سرگرم بودند آن زوج بازیگر چرا باید بخواهند که بچه‌شان در کانادا بدنیا بیاید و آنجا با چه سطح پوششی تردد می‌کنند، نماینده‌ی مجلس‌مان وسط مخاصمات میان ایران و آمریکا، یک سفر تفریحی رفت آمریکا، به فرزندش سر زد و برگشت و بلافاصله پست ریاست کمیسیون بهداشت را هم گرفت!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/24 ساعت 18:31

  پسره ۵ ساله با مامانش سوار اتوبوس شد. کلی صندلی خالیه. چشمش خورد به من و صندلی خالی کنارم؛ اومد نشست و به مامانش گفت من کنار خاله میشینم. مامانش هم گفت باشه؛ خیلی عادی، طوری که یه لحظه شک کردم؛ واقعا از قبل آشنا نبودیم با هم؟ یهو دلم برای صمیمیت‌های دهه شصتی مردم تنگ شد …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/23 ساعت 19:43

  آبه شینزو می‌توانست در مقام رییس مقتدر یک دولت مستقل، مقابل ایران بنشیند؛ سود سیاسی ببرد و اولین سفر نخست وزیر ژاپن به ایران را نقطه‌ی مثبت کارنامه‌اش کند. ولی صرفا پیام‌رسان پیامی شد که جواب منفی‌اش از قبل روشن بود؛ و حالا او یک میانجی شکست خورده است و سفرش یک شکست تاریخی.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/21 ساعت 21:57

  ۳نکته از جدل کرباسچی با اصلاح‌طلبان در قتل همسر نجفی: ۱.اطلاع و بی اعتنایی خواص اصلاح‌طلب از رابطه نجفی و میترا قبل از شهرداری علیرغم هشدار ۲.بی‌توجهی اصلاح‌طلبان به استعلام منفی دو نهاد امنیتی درباره نجفی ۳.انتخاب شهردار خارج از شورا می‌ماند افشای دلیل استعفا از میراث فرهنگی …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/20 ساعت 15:35

  مدیر امنیت عمومی لبنان آمده ایران که زاکا را ببرد، بعد دستگاه قضایی ما تازه مدعی بررسی درخواست آزادی‌اش می‌شود، فردایش زاکا تحویل داده شد! آن سو در لبنان، رییس‌جمهور صریح از تلاش برای این آزادی می‌گوید، این سو در ایران یک منبع ناشناس قصه‌ی احترام به سید حسن نصرالله تعریف می‌کند!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/17 ساعت 20:49

  یک‌ عده ایرانی‌ها وقتی جنس چینی در ایران می‌بینند، می‌گویند چین بازار ایران را گرفته و کلی سود می‌برد؛ همین‌ها وقتی جنس ایرانی در عراق می‌بینند، می‌گویند آنقدر جنس ایرانی صادر کردند که برای خودمان هیچی نماند. کلا ایران چه صادر کننده باشد و چه وارد کننده، غر می‌زنند که ضرر کردیم!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/15 ساعت 15:05

  چرا نوه‌ی پسر امام حاضر است با رانت، صف اول نماز رهبر باشد؟ چون این حضور و عکسش برایش آورده دارد. پدر عمری از این مسیر رفته و حالا پسرکش را هم با خود همراه کرده است. اگر استفاده از رانت باعث بی آبرویی فرد در جامعه شود، برایش هزینه‌زا شود، مجبور به پاسخگویی شود، به آن تن نمی‌دهد.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/11 ساعت 20:10

  چند وقت پیش در جلسه‌ای با یکی از مدیران جوان حزب‌اللهی، قصدم صحبت در حمایت از او و درک شرایط دشوارش بود. اما در سخنانش از دهانش در رفت که استفاده‌شان از فلان خانم صرفا برای خالی نبودن فضا از بانوان بوده است. دیگر صحبت نکردم جز اعتراضی کوتاه به همین تفکری که ناخواسته بروزش داد.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/08 ساعت 13:00

  با اعتقادات جدیدی آشنا می‌شویم؛ مثلا متوجه شدیم خبرنگاران اصلاح طلب معتقدند اگر مردی بداند همسرش با مردی دیگر ارتباط دارد، می‌تواند بی اطلاع به پلیس، خود اقدام به قتل زن کند و زن مهدورالدم است. فکر کنید این را در حمایت از قاتل، یک امام جمعه گفته بود … حال بماند که کلش دروغ است!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/07 ساعت 22:00

  «زنان بدون شک شهروندان برتر این شهر هستند … تهران را به شهری مطلوب، امن و آرام برای همه زنان و دختران این شهر تبدیل کنیم …» نجفی این جملات را عمومی می‌گفت و در خصوصی همسرش را مکرر کتک می‌زد و خانه برای زنش امن نبود؛ چه رسد به شهر! حقوق زنان برای خیلی‌ها فقط نردبان است …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/05 ساعت 16:50

  توهین آن مداح به مقدسات اهل‌سنت که اتفاقی از شبکه پنج پخش شد، با شهوت خبررسانی کانال‌های اصلاح‌طلب علیه صداوسیما و رسانه نشناسی کاربران شیعه در توییتر و خودشیرینی نماینده‌ی مجلس که موضوع را بعد عذرخواهی تلویزیون به صحن علنی کشاند، می‌رود که به یک بحران امنیت ملی تبدیل شود.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/02 ساعت 22:10

  برخورد سطحی و بدون بینش سیاسی با کلام رهبر در مورد «روی کار آمدن دولت جوان و حزب‌اللهی»، همین مصداق یابی‌هاست. زمینه سازی یعنی فراهم کردن شرایط اعتماد مردم، طوری که راه حل مشکلات را در رای دادن به کاندیدای حزب‌اللهی و انقلابی و جوان ببینند؛ معرفی کاندیدا مرحله‌ی آخر است، نه اول!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/30 ساعت 16:59

  دویچه وله فارسی می‌نویسد: «خبرنگار آسوشیتد‌پرس در گزارش خود نوشته اغلب کسانی که در خیابان‌های تهران با او صحبت کرده‌اند -از پیر گرفته تا جوان و مرد و زن چادری یا روسری بر سر- معتقد بودند که جنگی میان ایران و آمریکا درنخواهد گرفت، اما اگر جنگ شود آنها از کشور خود دفاع خواهند کرد.»

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/30 ساعت 11:07

  یه ترانه رستاک داره که وقتی میگه «غلط کردی عاشق شدی لعنتی» میگی زیادی سطح پایین هست؛ اما خب بعضی‌ها طوری عاشق میشن و عاشقی«ها»شون به جاهایی می‌رسه که تنها حرف باقی مونده همینه: غلط کردی عاشق شدی لعنتی غلط کردی پرده رو پس زدی یه رویا ازت تو سرم داشتم غلط کردی به رویاهام دست زدی :)

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/26 ساعت 01:10

  وسط خواندن رمانی درباره عشق، ناگاه برسی به این جمله در مورد آمریکا از شخصیت عاشق در رمان که ضدجنگ است: «اگر بمب‌ها را کسانی روی سر آدم بریزند که دولت منتخب دموکراتیکی آنها را فرستاده، به این معنی نیست که آدم راحت‌تر و خوشایندتر لت و پار می‌شود!» تصرف عدوانی بهترین رمان ۲۰۱۳ سوئد

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/23 ساعت 00:50

  همونی که قوی هست؛ سنگ صبور بقیه‌ست؛ آرومه و غر نمی‌زنه؛ همونی که تکیه گاه میشه و امید و اعتماد به نفس میده؛ دقیقا همون، گاهی سنگ صبور میخواد؛ نیاز داره غر بزنه؛ گاهی تکیه گاه لازم داره و امید و اعتماد به نفس. حواسمون نیست، اما آدمه دیگه، از همیشه رو پای خودش ایستادن خسته میشه …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/20 ساعت 14:05

  با امضای برجام، میدان ولیعصر تهران محل جشن حامیان روحانی بود و تریبون نماز جمعه مخل اجرای برجام! کاش امروز هم دولت از همان پایگاه اجتماعی خود که بساط رقص و پایکوبی راه انداخته بودند، برای حمایت از پاسخ به خروج آمریکا از برجام بهره می‌برد و مزاحم نمازگزاران روزه‌دار جمعه نمی‌شد.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/19 ساعت 10:25

  کاش ما مردم هم می‌توانستیم مستقیماً غرب را تهدید کنیم؛ مثلاً بعد از بیان لیست هزینه‌های مسئولین روی دست ملت، بگوییم: اگر فشارهای اقتصادی آمریکا ادامه یابد، ممکن است به نقطه‌ای برسیم که از دولتمردان‌مان بخواهیم ایران را ترک کنند. اینکه به کجا بخواهند بروند به خود آنها مربوط است.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/15 ساعت 19:15

  صبح سالم و سرحال میام روزنامه، عصر به لطف کولر گازی و پنکه‌ای که همزمان صبح تا عصر همکاران روشن می‌کنن، تب‌دار و سرماخورده و با سردرد برمی‌گردم خونه. نه که این مشکل وسط اردیبهشت باشه‌ها، وسط پاییز و زمستون هم همین برنامه رو داریم :|

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/13 ساعت 12:27

  نظر علی مطهری در مورد شلاق زدن تماشاچی‌های فحاش فوتبال در وسط ورزشگاه آزادی و نیاز به فشار خارجی برای جمع شدن توحش لات‌های اصفهان و تهران! در استادیوم، تیتر یک هیچ روزنامه‌ی اصلاح‌طلبی نشد. چون او یک امام جمعه نیست؛ بلکه نماینده‌ای حامی روحانی است. رسانه‌های منتقدش هم که … هیچی!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/10 ساعت 19:35

  دیروز در روزنامه از این نوشتم که ضدانقلاب بارها از اوباش علیه مردم ایران بهره برده؛ از ۲۸ مرداد تا دی ۹۶ تا ری‌استارت و تا قتل مصطفی قاسمی. شعبون بی مخ‌ها دیگر توانی ندارند و تغییر رژیم با آنان یک شوخی متوهمانه است، اما نباید نسبت به خشونت بی تفاوت ماند.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/09 ساعت 20:05

  اگر بیش از دو ساعت در مترو تهران باشید، باید بلیط جدید تهیه کنید. این قانون جدید یحتمل برای مقابله با دستفروشان است، اما در اوضاع بد اقتصادی این شیک بازی‌ها جواب نمی‌دهد. شهرداری جزو حاکمیت است و باید مشکل را با مسئولین حل کند، نه مردم. دستفروش را حذف نه، اما می‌شود ساماندهی کرد.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/07 ساعت 12:11

  یک کشته، ۲۵۰ مصدوم، مصرف مشروبات و مواد مخدر، پایین انداختن ماموران و … بخشی از اتفاقات دیشب بازی پیروزی-سپاهان است. کاش دولت ظرفیتی را که خرج مطالبه‌ی حضور زنان برای تماشای فوتبال مردان کرد، برای سالم سازی محیط ورزشی-فرهنگی! ورزشگاه بکار می‌برد؛ جایی که مردان هم امنیت ندارند.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/02/05 ساعت 22:57

  ببینین چی پیدا کردم وسط پوشه‌های پایین کتابخونه‌م؛ یه قبض تلفن که برای ۲۶ سال پیشه! یادم نیست از کی نگهش داشتم. انگار فاکتور خریده، مبلغشم که دیگه چیزی نگم :)) یعنی اینو می‌بردیم بانک و پرداخت می‌کردیم!