• کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/30 ساعت 17:55

  فکر می‌کردم «با من صنما دل یک دله کن» را فقط همایون شجریان می‌تواند با آن سبک و آن‌طور تند و زیبا و با نفس عالی بخواند. پارسا خائف در عصر جدید طوری خواند که حالا همه می‌دانیم برای همایون شجریان یک رقیب جدی و دوست داشتنی پیدا شده است :)

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/28 ساعت 21:47

  مرد جای برادر دوقلویش سر عقد نشست با زنی که برادرش را دوست داشت، بی آنکه زن بداند داماد اویی که فکر می‌کند، نیست. ماجرا که روشن شد، آن برادر دیگر با خانمی که مرد دوستش داشت، ازدواج کرد؛ جابجایی عشق‌ها! فیلم ترکیه‌ای؟ خیر، سریال تلویزیون ایران! #آچمز آن عقد اول باطل و جرم بود.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/27 ساعت 17:44

  «اختلاف بین مسئولین مضر است؛ بدتر، کشاندن اختلاف میان مردم. این را به مسئولین هشدار می‌دهم. نه اینکه این نامه‌نگاری‌ها خیلی مهم باشد؛ نه، صدتا نامه بنویسند؛ کار خودشان را بکنند، اختلافات را به مردم نکشانند، چیزهای جزئی را مایه جنجال و استفاده تبلیغاتی دشمن نکنند.» رهبری/ آبان ۹۱

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/25 ساعت 22:17

  فریاد پر شور و شعوری که امروز علیه حمله به ایران از جنوب لبنان به دنیا می‌رسد، حاصل سرمایه گذاری جمهوری اسلامی در لبنان است. بازوی قدرتمند ایران که گرچه از به آتش کشیدن منطقه در صورت حمله به ایران می‌گوید، اما صدق تهدیدش جنگ طلبان را عقب می‌راند. برای ایران همین‌ها دوست می‌مانند.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/24 ساعت 13:08

  دوستی می‌گفت حجمی از هجمه به حزب‌اللهی‌هایی که #رودرروباوزیر رفتند، از طرف حامیان وزیر بود؛ باورم نشد. اخیرا در جلسه‌ای کسی با فریاد و تندی بخاطر نشست ۹ماه پیش با آذری جهرمی به من اعتراض کرد که توییت‌های تملقش از وزیر کف تایم‌لاین می‌چرخد. از همان دغدغه‌ها که چرا من دعوت نبودم:)

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/22 ساعت 21:19

  اصلاح‌طلبان مدعی‌اند عبور از اصلاحات به براندازی می‌رسد و آنها مانع براندازان شده‌اند. در واقع اما هر براندازی بخواهد در ایران بی دردسر فعالیت کند، لباس اصلاح طلبی می‌پوشد. اصلاح طلبان هم علاقه‌ای به مرزبندی ندارند، حتی وقتی پای توهین به اهلبیت علیهم السلام وسط است. #نوشین_جعفری

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/15 ساعت 22:03

  روحانی این روزها از خاطرات توافق ژنو در سال ۹۲ می‌گوید؛ توافقی که مقدمه برجام شد؛ و بعد قصه‌ی فواید برجام را می‌گوید. برجامی که دیگر نیست! او واجد شرایط داغدیده‌ای است که حاضر به پذیرش مصیبت نیست؛ مصداق یک ناهنجاری روانی شناخته شده در روانشناسی. کاش متوجه‌اش کنند برجام مرده …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/12 ساعت 22:59

  در گفتگویی کوتاه گفته‌ام که چرا قیاس مصاحبه ظریف با خبرنگاران آمریکایی با مصاحبه‌ی پمپئو با خبرنگاران ایرانی از اساس غلط است؛ اولی مصاحبه است و دومی محاکمه … پرسش خبرنگار این بود که سوال‌تان از پمپئو چیست … بخوانید لطفاً؛ پی‌نوشت‌ها را هم حتماً بخوانید:)

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/06 ساعت 17:42

  «متأسفانه دوست شما و دوست من، جیسون، به یک جرم خیلی جدی متهم شده و من امیدوارم تبرئه شود. اما او باید در دادگاه با اتهاماتش روبرو شود. او شهروند ایران است. باعث تأسف است که یک عامل رده پایین سعی کرده از او بهره‌برداری کند.» محمدجواد ظریف در مورد رضاییان دانشگاه نیویورک #گاندو

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/02 ساعت 14:57

  سخت و زیان‌آور بودن کار رسانه را از زمانی حس کردم که به عنوان روزنامه‌نگار سیاسی مجبور به رصد سخنان روحانی و خواندن جمله به جمله‌ی دروغ‌ها، تناقضات، خودشیفتگی‌ها، شانتاژ‌ها، وعده‌ها، ناسزاگویی‌ها، دورنگی‌ها و در عین حال اعمال سخت‌گیری بزرگترها برای ننوشتن تحلیل بر سخنانش شدم …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/31 ساعت 20:33

  نوشته‌ام را بخوانید: «تیتر وطن امروز در مورد قتل همسر نجفی (شلیک به قلب اصلاحات) با انتقاد مواجه شد. اما دیگر آن تیتر به تمامی عینیت یافته و گلوله‌های نجفی برای کشتن همسرش عملا به جریان اصلاحات هم اصابت کرد و به جای خون، بی اخلاقی و قبیله گرایی بیرون زد.»

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/29 ساعت 12:49

  کار انگلیسی‌ها در تمدید توقیف نفتکش ایرانی، در حالی که رهبر ایران صریح و علنی از بی جواب نماندن اقدام‌شان گفته بود، برایم عجیب بود. اندکی سیاستمداری در کنار شناخت سید علی خامنه‌ای کافی بود که بدانند آن تهدید رجزخوانی صرف نبود. شاید هم سفیرشان از تهران گزارش‌های غلطی می‌فرستد …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/26 ساعت 19:39

  سر #گاندو دولت با لیدری آشنا ابتدا به سپاه حمله کرد و صداوسیما را تلویحا هیچ کاره دانست. تفرقه افکنی که جواب نداد و دیدند سازندگان سریال پایش ایستاده‌اند و سپاه هم حوصله و وقت درگیری لفظی با دولت را ندارد، دست را دور گردن صداوسیما فشار می‌دهند. همان صداوسیمایی که مخاطب ندارد :)

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/24 ساعت 19:48

  من بودم که حامی علنی بودن دادگاه نجفی بودم؟ اشتباه کردم؛ فکر نمی‌کردم از زندگی عاشقانه‌ی یک زوج تحصیلکرده‌ی مهندس و استاد دانشگاه و نخبه، این حجم از کثیفی بیرون بریزد و ذهن جامعه را آلوده کند. باز عبرت شد فریب شعارها و ژست‌ها و ویترین‌های قشنگ از زندگی و شخصیت آدم‌ها را نخوریم.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/21 ساعت 19:54

  با ادبیات مبتذل و مخالف عفت نمی‌شود از حجاب و عفاف دفاع کرد؛ آن هم از سوی یک مرد در جمع زنان! ادبیات آن آقا و شوخی‌های رکیکش خود نیاز به دعوت به حجاب و عفاف دارد؛ بعد او دعوت شده تا از دلایل حجاب دفاع کند؟! زنی هم که به شوخی‌های او می‌خندد، یعنی هنوز تا درک معنای عفاف فاصله دارد.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/19 ساعت 18:02

  حسن روحانی می‌گوید انگلیس در توقیف نفتکش ایران دزدی دریایی انجام داده و تبعات آن را درک خواهد کرد. این سخنان دیگر حتی مصرف داخلی هم ندارد؛ از لندن تا تهران همه می‌دانند عملی کردن چنین تهدیدهایی خلاف مشی و سیاست خارجی دولت روحانی است. این همه حرف الکی و متناقض آدم را خسته می‌کند.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/17 ساعت 21:25

  معلم زبان سوم راهنماییم ده سالی از من بزرگتر بود، تیپ‌مون هم به هم نمی‌خورد؛ ولی با من راحت بود. قلم ادبی من هم که در مدرسه شهره؛ یک بار از من خواست برای پسری که دوستش داره، نامه‌ای عاشقانه از قولش بنویسم. کلی هم از حسش گفت که بدونم چی بنویسم‌. اولین نامه عاشقانه رو اونجا نوشتم:)

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/14 ساعت 11:48

  پوتین نظامیان انگلیس روی نفتکش کشورمان، برای من یعنی تجاوز به خاک سرزمینم؛ توقیف نفت ما یعنی تجاوز به ثروت کشورم و تهدید امنیت خدمه نفتکش یعنی تجاوز به امنیت ۸۰ میلیون ایرانی. شورای عالی امنیت ملی که معلوم نیست چه می‌کند، اما اگر جبل‌الطارق دست بریتانیاست، هرمز هم دست ایران است.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/10 ساعت 20:06

  خب امروز امتحان آخر رو دادم و می‌بینم که دیگه نه نخست وزیری از طرف آمریکا برای ایران پیغام میاره، نه نفتکشی رو توی خلیج فارس می‌زنن، نه پهپاد آمریکا رو ایران می‌ترکونه، نه یک چهره‌ی سیاسی همسرش رو به قتل می‌رسونه و خلاصه همه چی آرومه و همه توطئه بود فقط برای اینکه من درس نخونم :|

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/07 ساعت 21:35

  نگاه امنیتی به موضوع فرهنگی باعث می‌شود با انکار اصل وجود مشکل فرهنگی، مسیر یافتن راه حل را اشتباه برویم. ناهنجاری فرهنگی و عرفی با شناسایی و پیگیری امنیتی حل نمی‌شود. حالا سیگار کشیدن یک چادری باشد یا تعدد آقایان حزب‌اللهی در کافه عربی‌ها (همان قهوه خانه‌ی خودمان!) پشت قلیون!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/04 ساعت 13:59

  جیسون رضاییان به عنوان خبرنگار در ایران حضور داشت. جاسوس‌ها اغلب پوششی موجه دارند؛ خبرنگار، معلم، فعال محیط زیست، کارگر، فعال حقوق زنان، استاد دانشگاه و … . با حذف هویت خبرنگاری رضاییان در #گاندو فرصت افشای مظلوم‌نمایی‌های کاذب جاسوسان دستگیر شده بر مبنای هویت تقلبی از دست رفت.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/02 ساعت 22:10

  نقشی که مریلا زارعی در فیلم سینمایی دست‌های خالی (ابوالقاسم طالبی) بازی می‌کند، دختری چادری است. وقتی به اتهام کذایی قتل دستگیر می‌شود، موقع انتقال از کلانتری به دادسرا، چادرش را درآورد و بی چادر سوار ماشین پلیس شد و گفت: «قرار نبود لباس متهم باشد»

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/01 ساعت 00:45

  یادداشتم را در مورد استفاده‌ ایران از رسانه‌ در موضوع #گلوبال_هاوک بخوانید: «آیا از رسانه ملی جز خواندن اخبار رسمی و تکراری، آن هم نه در صدر اخبار، استفاده دیگری هم شد؟ انگار آخرین مدل گوشی هوشمند در جهان را بخری و فقط برای تماس و پیامک از آن استفاده کنی!»

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/30 ساعت 10:56

  الان تنها چیزی که اوضاع منطقه رو به نفع من تغییر میده، شلیک موشک به دانشگاه و لغو امتحانه؛ پهپاد آمریکا که داره راهشو میره مادر مرده، چی کارش دارین خب! گیرم ۴ تا عکسم بگیره که اونم خودتون باید تقدیمش می‌کردین، پا نشه این همه راه بکوبه بیاد این سر دنیا! همش پی تنش، همش جنگ طلبی!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/27 ساعت 10:33

  همین طوری که همه سرگرم بودند آن زوج بازیگر چرا باید بخواهند که بچه‌شان در کانادا بدنیا بیاید و آنجا با چه سطح پوششی تردد می‌کنند، نماینده‌ی مجلس‌مان وسط مخاصمات میان ایران و آمریکا، یک سفر تفریحی رفت آمریکا، به فرزندش سر زد و برگشت و بلافاصله پست ریاست کمیسیون بهداشت را هم گرفت!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/31 ساعت 11:00

  وقتی تذکری به ما می‌دهند، چگونه باید رفتار کنیم؟ همیشه از شیوه تذکر دادن گفتند و چگونه رفتار کردن مخاطب گفته نشده است. مذهبی‌ها با اعتقاد به امر به معروف معتقدند مخاطب باید تذکر را بپذیرد؛ اما حتی همان‌ها هم اگر در همین توییتر مخاطب تذکری قرار بگیرند، جنگ به راه می‌افتد!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/29 ساعت 18:08

  دو مورد از آنچه که از آقایان یزدی و آملی خواستیم: اول، «از کجا آورده‌ای»ها را از مسیر قانونی خود در دستگاه قضایی پیگیری کنند. دوم، ماهواره ببینند و فیلترشکن نصب کنند و بازتاب کارشان را بین معاندین ببینند و بخوانند. مطلبم در روزنامه‌ی جوان را بخوانید لطفا:

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/28 ساعت 10:34

  مخالفان جمهوری اسلامی به خوبی بی طرفی در دعوای یزدی و آملی را رعایت می‌کنند، با این اندیشه که از هر طرف کشته شود، به نفع آنان است. اما بسیاری از حامیان جمهوری اسلامی، دعوای «حق با یزدی بود یا آملی؟» را پی گرفته‌اند و نمی‌دانند در هر دو حالت و از هر طرف که کشته شود، خودزنی است.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/27 ساعت 17:30

  وقتی دو فقیه مجتهد شورای نگهبان ندانند چه حرفی را کجا باید بزنند و چه چیزهایی را علنی بگویند و چه چیزهایی را نگویند و مقهور بازی‌های رسانه‌ای می‌شوند، از دیگران چه انتظاری‌ست؟! همین حرف‌ها را ما اگر می‌زدیم، همین دو رییس قوه می‌بردندمان؛ ولی برای خودشان را بلند فریاد می‌کنند!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/24 ساعت 22:37

  محکومیت #نجفی به قصاص بله، اما اجرای آن توسط اولیای دم یعنی اعدام او مهم نیست. حکم قصاص مهم است؛ چون دستگاه قضایی نباید مقهور مقام قاتل شود و قصاص نشان از نظر دادگاه به عمدی بودن قتل دارد. اما اینکه (در محدوده قانون) اولیای دم چه می‌کنند یا قاتل پی اخذ رضایت است، به ما ربط ندارد.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/23 ساعت 15:16

  دو دوست تذکر دادند اتهام این خانم هنوز به محکومیت منجر نشده و نباید یقینی می‌نوشتید. من قلباً یقینی ننوشتم، اما محدودیت کاراکتر رساندن نیت را سخت می‌کند‌. فی‌الحال جمله پایانی را اینگونه بخوانید: اصلاح طلبان علاقه‌ای به مرزبندی ندارند، حتی وقتی پای اتهامِ توهین به اهلبیت وسط است.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/16 ساعت 21:42

  علاقه‌ام به #روزنامه_نگاری سیاسی از سرمقاله‌های او بود. می‌خواستم حسین شریعتمداری بشوم! پارسال در جلسه‌ای تا متوجه‌م شد: «خانم آسوپار؟ استفاده می‌کنیم از مطالب‌شون، خیلی خوب می‌نویسن، امید ما به امثال ایشونه …» من پرواز می‌کردم. وقتی گفت به ما یادداشت بدهید، از آسمان هم رد شدم!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/14 ساعت 20:54

  ۱۵ مرداد روز مهمی در تاریخ ایران است؛ بخشی از تاریخ این کشور که به دلیل محافظه‌کاری‌ها و مصلحت سنجی‌های کذایی و نابلدی‌های مسئولین در مدیریت افکار عمومی، گمنام مانده و حتی در دهه‌هایی پاک شده است! اینجا درباره‌اش نوشته‌ام: https://t.me/asoupar/۴۲۶

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/11 ساعت 19:20

  برخی‌ها وطن دوستی‌شان هم انگار قید می‌خورد. این روزها فکر می‌کنم چرا آن هجمه علیه رامبد جوان، در مورد مزدک میرزایی تکرار نشد؟ او فقط بدنیا آمدن فرزندش را جایی غیر ایران برد، این دومی که خودش رفته؛ و تازه جایی که رفته، نه فقط غیر ایران، بلکه ضد ایران است و پیوند با آل سعود دارد …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/05/05 ساعت 15:12

  دوستش می‌دارم و دردم نمی‌داند نگار مبتلایش کن به دردم ای طبیبا بی شمار هرچه کردم مهربانی بی وفایی کرد مرا او نمی‌داند چه آورد بر سرم دیوانه وار عاشقی را نمی‌فهمید؛ فکر می‌کرد نفرین عاشقان هم به جسم می‌زند. اما دل باخته نفرینش به دل می‌گیرد که آن هم معلوم نیست نفرین است یا دعا …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/31 ساعت 23:36

  می‌گویند: سخن گفتن ویژگی مردان است تو حرف نزن! تغزل هنر مردان است تو عاشق نشو! نوشتن دریایی عمیق است غرق نشو! اینک این منم که عاشق شدم اینک این منم که وارد دریای نوشتن شدم نوشتم و همه‌ی دریاها را پشت سر گذاشتم و غرق هم نشدم … سعاد الصباح

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/30 ساعت 22:52

  پوتین نظامیان کشورمان روی نفتکش انگلیسی، برای من یعنی دفاع برابر متجاوز؛ توقیف آن نفتکش یعنی دفاع مقابل تجاوز به ثروت کشورمان و امنیت خدمه آن در ایران یعنی ما متجاوز نیستیم. مدافعان امنیت ایران، پاسداران عزت ما هستند، در هر نهادی و در هر جای جهان؛ تنگه هرمز یا سوریه یا آمریکا …

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/27 ساعت 22:42

  استقلال بودجه صداوسیما از دولت پاک کردن صورت مسئله است. دولت افزایش حقوق را هم اجرا نمی‌کند. آن را چه کنیم؟ بودجه قوه قضائیه و نیروهای مسلح و … را چه کنیم؟ تخصیص بودجه وظیفه دولت است. تبدیل شدنش به ابزار فشار منتقدان و حمایت دوستان باید با برخورد قانون مواجه شود، نه تغییر قانون.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/25 ساعت 16:58

  دولت بهاری‌ها گله کرده‌اند که چرا اتاق مشایی در اوین را تحویل نجفی داده‌اند و اتاق جدید مشایی امکاناتش مناسب نیست و نمناک است و … . یعنی میخوام بگم دعوا بین بهاری‌ها و اصلاح‌طلبا از ساختمون ولنجک رسیده به اتاق‌های اوین :)

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/24 ساعت 00:12

  توکلی دادستان تهران را متهم به تبدیل قرار ۵میلیاردی یک نماینده به قرار قول به حضور کرد. دادستانی گفت قرار قول حضور صادر نشده … بعد سخنگوی نظارت بر نمایندگان گفت قرار ۱۰ میلیارد بوده، شده ۵ و الان با قول حضور آزاد است! شاید همه درست می‌گویند؛ ما قدرت درک جمع حرف‌هایشان را نداریم!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/21 ساعت 15:59

  این چند روز بعد از واقعه تروریستی پیرانشهر فکرم مشغول بود که خون به ناحق ریخته شده‌ی این پیشمرگه‌های کرد اهل سنت پاسخ در خور می‌گیرد؟! امروز خبر رسید حمله به مقرهای تروریست‌های جدایی طلب در اقلیم کردستان از فردای ترور شروع شده؛ الحمدلله. امنیت ایران ما بازیچه‌ی جدایی طلبان نیست.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/18 ساعت 21:25

  ۱.۷ میلیارد دلار تبادل جیسون رضاییان را گفتند دستاورد برجام است؟ اینکه چیزی نیست؛ نابودی دولت داعش، انهدام پهپاد آمریکا، عدم جنگ، قدرت منطقه‌ای، انزوای آمریکا؛ همه دستاورد برجام نامیده شد. فقط تصور کنید بعیدی‌نژاد ۱۰۰ دستاورد برجامی برشمرد! بله، ما نفس می‌کشیم، چون برجام امضا شد.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/17 ساعت 12:46

  وقتی داستان فیلم واقعی است، ضعف امنیتی در عالم واقع را نمی‌شود روی پرده‌ی سینما فتوشاپ کرد! چه فیلم در مورد گروهک ریگی باشد و چه در مورد عملیات مرصاد. در هر دو ما ضعف‌های جدی داشتیم که باعث اتفاقات تلخ و مرگبار تروریستی شد. مگر پی قهرمان سازی‌های تخیلی باشید که بحث دیگری‌ست.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/11 ساعت 17:01

  من وسط عافیت، او وسط مبارزه؛ همین شد که امروز در سکوت فقط گوش دادم، بارها خودم را جای او گذاشتم، جای دختری دور از وطن که پدر و مادرش در زندان‌اند و ۴ برادرش شهید به تاوان عشق خمینی؛ و هربار دیدم من بعید است بتوانم تا این حد مومن و مقاوم باشم؛ او، دختر شیخ ابراهیم زکزاکی.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/08 ساعت 21:38

  امشب در سریال #گاندو از رد موساد و سیا در انفجار موشک‌ها در سال ۹۰ گفته شد؛ ردی که مطابق معمول با ابزار شدن سازمان مجاهدین خلق همراه بوده است. موضوعی که پیش از این تکذیب می‌شد. جعبه‌ی سیاه انفجار ملارد و شهادت پدر موشکی ایران قرار است باز شود یا صرفا اشاره‌ای شد و تمام؟!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/05 ساعت 20:07

  قیمت خرید و اجاره‌ی مسکن روزانه بالا می‌رود؛ پس انداز مردم بی ارزش می‌شود و اجاره‌ی خانه سخت، چه رسد به خرید آن که رویاست. کجای «اختیارات» دولت و رییس‌جمهور کم است که بازار مسکن این‌طور رها شده است؟ با کدام «رفراندوم» توان خرید خانه را به پس‌اندازهایمان برگردانیم؟

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/03 ساعت 18:03

  روحانی و جهانگیری نقش اول فیلم هستند. اما من سیمرغ بلورین را به نقش مکمل می‌دهم؛ محمود علوی. هیچ میزانسنی به این خوبی نمی‌توانست جایگاهش در دولت را نشان دهد؛ سیاهی لشگری که نقشش را یک استند روزنامه هم می‌تواند ایفا کند و حضورش فقط القای طبیعی بودن فضاست. وزیر اطلاعات؟! شوخی است!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/04/01 ساعت 11:51

  شورای نگهبان دوره‌ی آموزشی حقوق اساسی گذاشته. سایت را باز می‌کنم برای ثبت‌نام. دوره‌ی ۵ روزه است در آبعلی. خارج شهر و شبانه‌روزی سخت می‌شود، اما می‌گویم شاید به سختی‌اش بیارزد. بعد محورها و شرایط را می‌خوانم و در پایان می‌بینم نوشته: «ویژه‌ی آقایان». سایت را می‌بندم؛ خوش باشید!

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/30 ساعت 21:38

  ترامپ هدف قرار دادن پهپاد کشورش توسط ایران را اشتباه یک فرد دانست! اشکالی هم ندارد؛ برای مدعی رهبری جهان، عقب نشینی محترمانه‌ای است. اما ترامپ می‌داند ایران جمع چنین «فرد»هایی است که شلیک به متجاوز را حق خود می‌دانند و سلاحش را هم دارند و می‌زنند. دلیل عقب نشینی همین اطلاع است.

 • کبری آسوپار   asoupar@

  1398/03/28 ساعت 23:09

  صدامو توی جلسه‌ای غیررسمی با دکتر قالیباف، دوست عزیزی ضبط کرده و برام فرستاده … فکر می‌کنم دخترک ته تغاری رو که روی پای باباش حافظ حفظ می‌کرد، چه به سیاست! باید هنوز شعر می‌خوندم. «جنگ تمام می‌شود و من به شعرهایم باز می‌گردم» پدرم فقط حافظ نمی‌خوند؛ همیشه کیهان هم دستش بود …