• محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/05/22 ساعت 12:22

  من خیلی اهل تعریف و تمجید نیستم، آدمها (مسئولین) را هم صفر و یکی نمیبینم و اگر جایی لازم باشد، نقدشان میکنم. با این مقدمه، طبق آنچه میبینم و دنبال میکنم، باید بگویم که حضور @Khandoozi_se در دولت نعمت بزرگی است و اگر قرار بر تحول باشد، یک پای آن حتما در این وزارت اقتصاد خواهد بود.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/05/20 ساعت 17:42

  شمع حق را پف کنی تو ای عجوز
  هم تو سوزی هم سرت ای گنده‌پوز
  کی شود دریا زپوز سگ نجس
  کی شود خورشید از پف منطمس
  هرکه بر شمع خدا آرد پف او
  شمع کی میرد؟ بسوزد پوز او
  پینوشت: کتاب خداحافظ سالار را بفرستید برای آن پیرمرد، شاید بفهمد لقب بی‌افتخار فقط و فقط برازنده خودش است!
  #سردار_همدانی

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/05/15 ساعت 17:43

  افزایش #نرخ_بهره علاوه بر هزینه تولید، بدلیل عدم تفکیک پول از شبه پول در ایران و امکان جابجایی سپرده‌ها بدون هزینه، تقریبا کل سمت چپ ترازنامه بانکها را افزایش میدهد؛ در صورتی که سمت راست ترازنامه فقط در تسهیلات جدید رشد میکند و این یعنی تشدید #ناترازی_بانکی که خود عامل #تورم است.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/05/13 ساعت 20:23

  یک حرفها و نگرانی‌های مهمی دارم که واقعا نمیدانم به چه کسی بگویم! کاش گوش شنوا و احتمال اثری بود …
  #موقت

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/05/11 ساعت 21:23

  ایران از لحاظ تعداد، با ۶۵ فرودگاه در رده نهم جهان قرار دارد؛ اما از منظر میزان کسب درآمد از پرواز در رده ۴۷ جهان است! این اختلاف یعنی فرودگاه‌ها و خطوط هوایی ما بهره‌ور نیستند. فشار نمایندگان برای تاسیس فرودگاه‌های بدون مشتری و مدیریت ناکارآمد خطوط هوایی، از عوامل این مسئله است.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/05/05 ساعت 10:46

  ما هر چقدر به آدمهایی نیاز داریم که بیایند از درون، کشور را اصلاح کنند و دنبال کارهای ساختاری بروند، به افراد دلسوزی مثل #وحید_اشتری و امثال او هم نیاز داریم تا دیده‌بانی کنند و انحراف از اصول و آرمانها را با شدیدترین لحن فریاد بزنند. این دو بی‌شک لازم و ملزوم هم هستند.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/05/04 ساعت 22:11

  این عکس برای دیشب ساعت ۲۳ در #اندیشکده_اقتصاد_مقاومتی است! یک روز عادی و تصویر جوانانی که گمنام و جهادی، فقط به انگیزه #پیشرفت_ایران شبانه‌روزی تلاش میکنند و عرق میریزند و همه‌جوره پای آرمانهایشان هستند. آقای جمهوری اسلامی، این جوانان از بزرگترین ثروتهای تو هستند، قدرشان را بدان.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/27 ساعت 01:02

  افزایش #نرخ_بهره در شرایط فعلی نه تنها باعث کاهش #تورم نمیشود، بلکه از ۲ مسیر تورم را تشدید میکند:
  ۱- افزایش هزینه تولید
  ۲- افزایش ناترازی بانکها؛ چون هزینه بانک در همه سپرده‌ها بلافاصله افزایش میابد، اما فقط تسهیلات جدید است که مشمول نرخ جدید شده و درآمد بانک را افزایش میدهد

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/23 ساعت 20:44

  اگر رئیس جمهور ایران به یک کشور قدرتمند برود خوب است، یا اینکه رئیس جمهور کشوری قدرتمند به ایران بیاید؟ اگر رئیس جمهور کشوری متوسط به ایران بیاید خوب است، یا اینکه رئیس جمهور ایران به یک کشور متوسط برود؟ القصه اینکه هر ۴ مورد در این دولت انجام شده و بعضی کماکان شیرین بازی میکنند!

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/23 ساعت 12:28

  با این شماره به اقوام ما زنگ زدند و گفتند یک سیمکارت #همراه_اول با ۱۰۰ گیگ اینترنت به قیمت ۲۰۰ هزار تومان به شما میدهیم. آمدند دم در دادند و پول را به این حساب کارت به کارت گرفتند، ولی چیزی که تحویل دادند یک سیمکارت ۲۰ هزار تومانی بدون اینترنت بود!
  @www_mci_ir
  @support_mci

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/19 ساعت 13:03

  دیشب در فینال عصر جدید اسم #بانک_شهر به عنوان حامی مالی هر چند دقیقه یکبار تکرار میشد. بانکی که بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد! وقتی چنین بانکی با چندرغاز هزینه میتواند به راحتی در یک برنامه پرمخاطب رپورتاژ برود، یعنی هنوز رویه صداسیما تغییر نکرده …
  @Jebelli_ir

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/15 ساعت 07:36

  تامین #غذای_اساسی از مسیر شرکتها و کشورهای غربی، بزرگترین نقطه ضعف و پاشنا آشیل نظام مبادلات ارزی کشور است. از این نقطه پس از تحریم بارها ضربه خوردیم، اما هنوز فکری اساسی برای آن نکردیم. حدود ۲۰ میلیارد دلار از واردات اساسی کشور وابسته به این مسیر است و باید تغییر کند.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/12 ساعت 19:36

  اینکه برخلاف روند گذشته، وزارت ورزش و جوانان خود را نسبت به پرداخت به موقع #وام_ازدواج مسئول میداند، اتفاق خوبیست. البته بعید است با دستورالعمل بانک مرکزی قضیه حل شود. باید گزارش وضعیت بانکها در پرداخت تسهیلات ازدواج بصورت برخط منتشر شود تا بانکهایی که همراهی نمیکنند پاسخگو شوند.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/07 ساعت 09:55

  دیروز در اندیشکده اقتصاد مقاومتی میزبان آقایان گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی و بیگی‌نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس بودیم و حول موضوعات متعدد از جمله مالیات، مسکن و زنجیره ارزش مذاکره کردیم. همکاری نمایندگان و اندیشکده‌ها در بهبود تصمیمات خیلی موثر است.
  @abasgoudarzi_ir
  @dr_beiginejad

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/04 ساعت 17:36

  در پایان هم توصیه‌کنندگان، عواقب توصیه‌های خود را نپذیرفته و با حواله دادن آنها به عوامل نامشخص، بقیه را غیرعلمی خطاب میکنند! متاسفانه بحثهای مهم سیاستی بجای اینکه در جلسات بحث و واکاوی شود، درگیر افاضات چند فرد رسانه‌ای کف توییتر شده که ظاهرا تحت حمایت #اتاق_واردات هم هستند!

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/04 ساعت 17:17

  آدرسهای غلط که سیاستگذار را منحرف میکند:
  ۱- محاسبه قیمت انرژی به نرخ صادراتی که امکان و وجود خارجی ندارد و توصیه به افزایش مستمر و دلاری قیمتها طبق آن به اسم یارانه پنهان!
  ۲- توصیه به حذف بی‌هدف ارز ترجیحی با این استدلال که باعث کاهش قیمتها نشده و اگر حذف شود تورم محدودی دارد!

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/01 ساعت 22:05

  زیان انباشته #بانک_آینده در پایان سال ۱۴۰۰ به حدود ۹۵ هزار میلیارد تومان رسیده است! سوال اینجاست: یک بانک باید دقیقا به چه نقطه‌ای برسد که منحل شود؟ تا کجا میتوان زیان تولید کرد اما به کار ادامه داد و کماکان #خلق_پول کرد؟ عاملان مشخص هستند، چه زمانی مجازات و خلع ید میشوند؟

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/29 ساعت 13:38

  این هم نوعی برعکس فهمیدن ماجرا یا ندیدن بخش مهم موضوع و مصادره به مطلوب است. طبیعتا دست نامرئی ارزش #روبل را برنگرداند بلکه این سازوکار فروش روبلی گاز بود که اروپا را ملزم به عرضه ارز در بازار بورس روسیه کرد و نرخ را به حالت قبل برگرداند. تحلیلگر باید منصفانه همه موارد را ببیند.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/29 ساعت 11:19

  تحریم و فشار خارجی حتما مشکل و دردسر بزرگی برای اقتصاد ایران است. اما بحث اینجاست که بدانیم ریشه این مشکل کجاست؟ تحریم اقتصاد ما را ضعیف نکرد، بلکه چون اقتصاد ما ضعیف شده بود و سهم راهبردی خود از اثرگذاری در تجارت منطقه‌اش را از دست داده بود، تحریم شد. این دو تا خیلی تفاوت دارد.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/27 ساعت 00:00

  هر جریانی که دنبال پیشبرد یک گفتمان در جامعه باشد، آن هم گفتمانی که همسو با آرمانهای انقلاب اسلامی باشد و بتواند نقش #حلقه_میانی بین مردم و حاکمیت ایفا کند، مبارک است. لازمه این مهم، عقبه فکری و تولید محتوای مداوم و مراقبت از پرداخت سطحی/رسانه‌ای به مسائل است.
  #عدالتخواهی

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/24 ساعت 19:17

  نبود #ایده_حکمرانی باعث میشود راهکارها بجای اینکه در فضای کارشناسی پخته شود و سپس در دستورکار قرار گیرد، در داخل جلسات جمع‌بندی شود! داخل جلسات هم که بعضا یک ملغمه‌ای از اقدامات کنار هم قرار میگیرد که در اجرا، همدیگر را خنثی میکند؛ لذا به یک #اراده_حکمرانی موثر ختم نمیشود.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/20 ساعت 17:49

  من کلا هموطنانی که خارج ایران هستند و برای جمهوری اسلامی ایران مینویسند و دل میسوزانند را درک نمیکنم و ازشان حس مثبت نمیگیرم. اگر مرد عمل هستید بیایید در همین آب و خاک فعالیت کنید!
  پینوشت: البته مزدوران اجنبی منظورم نیست؛ آنها که حسابشان معلوم است و فقط همزبان هستند نه هموطن!

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/18 ساعت 09:38

  نگاه امنیتی به مسائل اقتصادی #بازار_ارز باعث شده راهکارهای بی‌خاصیت و حتی مضر به اولویت مجری و سیاستگذار تبدیل شود که نتیجه‌اش همین وضعیت فعلی است! کماکان #نرخ_ارز در بازاری با حجم کمتر از ۵ درصد از کل معاملات تعیین میشود و خروج سرمایه هم نه شفاف است نه قابل مدیریت!

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/17 ساعت 19:46

  مدیری که به جای شنیدن نقد و نکات سازنده و استفاده از پیشنهادهای دلسوزانه، آن هم در شروع کار که عملکرد گذشته به او مربوط نمیشود، انتقاد را تعبیر به دشمنی کرده و منتقدان یک سازمان فشل را دشمنان آن تلقی میکند، معلوم است که برای کار کردن نیامده! به جای جریان‌شناسی در توییتر کار کنیم!

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/09 ساعت 22:36

  واقعا هر گوشه از این کشور پر است از ظرفیتها و فرصتهایی که بخشی از آن به خوبی با توان داخلی و همت جوانان استفاده شده و بقیه هم باید به بهترین نحو فعال شود ان‌شاالله. این بازدیدها هم امیدآفرین است و هم به ما نشان میدهد که باید خیلی بیشتر کار کنیم‌ و عرق بریزیم تا کشور پیشرفت کند.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/05/23 ساعت 21:55

  بعضی روزها آنقدر سخت و سنگین و از لحاظ روانی پرفشار است که آدم صدای سفید شدن تارهای مو و پیر شدن تک تک سلولهایش را هم میشنود! امیدمان فقط قبول و وصل است …

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/05/22 ساعت 08:17

  ایران در خصوص گاز روسیه ۲ راه دارد تا هم با این کشور وارد تعامل اقتصادی شود و هم بتواند حداکثر منافع را تامین نماید:
  ۱) گاز روسیه را بخرد و به کشورهای منطقه بفروشد.
  ۲) با ساخت نیروگاه‌های صادرات‌محور، گاز را به برق تبدیل کرده و نیاز افغانستان، پاکستان و عراق را تامین کند.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/05/15 ساعت 19:55

  قبلا یک اکانت به اسم لباس آبی بود که هر کس #ایرانمال رو نقد میکرد میومد پاسخ میداد، شبیه همین آقای حسن نوروز! حالا ظاهرا لشکر سایبری درست کردند و در عرض ۵ دقیقه هم پاسخ دادند با هم 😊 بابا این روشها قدیمی شده دیگه عزیزان!

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/05/15 ساعت 13:08

  نتیجه قطعی ولنگاری اقتصادی و برخورد تعارفی با مفاسد و تخلفات کلان، تخریب فرهنگ یک ملت است. وقتی بیش از ۷۰ هزار میلیارد تخلف #بانک_آینده را لاپوشانی کردیم و برای #ایرانمال در صداسیما و سایتها رپورتاژ رفتیم و هنوز هم برای انحلال این جریان تصمیم نمیگیریم، همین میشود. خیلی‌ها مقصرند!

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/05/13 ساعت 17:56

  دو دهه تورم بالا در ترکیه تا ۱۰۰ درصد، نتیجه افزایش مستمر #نرخ_بهره بوده که مانند یک دومینو عمل کرده است. در این دوره نرخ بهره تا ۸۰ درصد و در بعضی سالها به بالاتر از تورم هم رسیده، اما جلوی رشد پیوسته تورم گرفته نشده است. نرخ بهره ابزار کاهش تورم‌های بالا نیست.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/05/08 ساعت 10:26

  اگر مسئولین تیم رسانه‌ای نداشته باشند یا کارویژه آن را از «شوآف برای مدیر» به کارهایی مثل «ارتباط نزدیک با بخشهای مختلف جامعه» تغییر دهند، هم خالصانه‌تر است هم اثر منفی ندارد. این تیمهای رسانه‌ای بیشتر به تخریب چهره مسئولین کمک میکنند و موقع مدیریت بحران خودشان بحرانی جدید هستند!

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/05/05 ساعت 09:03

  مطابق با آمار تحقق بودجه در ۳ ماه ابتدایی سال، میزان وصول درآمدهای نفتی طی این مدت نسبت به زمان مشابه سال گذشته، ۱۵ برابر شده است. البته قطعا باید پول نفت را از بودجه جدا کرد و اقتصاد کشور را به آن وابسته نکرد، اما اینکه پارسال نمیشد پول گرفت اما امسال میشود، خیلی معنادار است!

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/31 ساعت 22:29

  شهید باقری مسئول یک واحدی در جنگ شد که تا پیش از آن وجود نداشت؛ اما آنجا را به اثرگذارترین نقطه جنگ و عامل پیروزی در عملیاتهای مهم تبدیل کرد. مسیر اثرگذاری جوانان هم از همین کارهای ماموریت‌محور اما بدون اسم و رسم و ظاهرا کم‌اهمیت شروع میشود نه لزوما صندلیهای جذاب و دهان پرکن!

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/24 ساعت 00:52

  جالب شد! در ۲ سال اخیر بارها از شماره ۷۷۳۹۶۸۴۲ که سیمکارت #همراه_اول را با فریب مردم چند برابر قیمت میفروشد، گزارش تخلف ثبت شده. همراه اول میگوید ما به مردم پیامک زدیم که گول نخورید! اما آیا باورکردنی است که این دله‌دزدی واضح این همه طول بکشد و هیچ برخوردی نشود؟ پشت قضیه کیست؟

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/23 ساعت 12:36

  جالب است که تلفنشان هم فعال است! میتوانید زنگ بزنید و سفارش بدهید. به کسانی که خرید کردند هم با پررویی تمام پاسخ میدهند همینه که هست! همراه اول هم میگوید کلاهبرداری است ولی به من ربطی ندارد! یک مدعی‌العمومی اگر حالش را داشت خوب است جلوی این کلاهبرداری‌های در روز روشن را بگیرد …

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/22 ساعت 18:02

  گزارش #تفریغ_بودجه قبلا سه چهار سال بعد از اتمام سال مالی منتشر میشد و هیچ خاصیتی در ارزیابی عملکرد دولت نداشت. اینکه حالا گزارش تفریغ دوماهه و بلافاصله منتشر میشود، یک تحول است که اگر مورد استفاده قرار گیرد، میتواند #سیاستگذاری_مالی دولت را به شدت بهبود دهد و جای خداقوت دارد.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/15 ساعت 08:57

  تشکیل #کنسرسیوم_بانکی برای استفاده از ظرفیت تامین مالی داخلی در یک پروژه کلان نفتی، اقدامی مهم و راهبردی است. این یک مدل از هدایت سرمایه‌گذاری و اعتبارات بانکی و استفاده بهینه از ظرفیت #خلق_پول است. در عمده پروژه‌های کلان، بخش اصلی تامین مالی، ریالی است و لذا این الگو موثر است.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/12 ساعت 21:46

  تا پیش از سال ۹۵ چندین سال وام ازدواج ۳میلیون بود و تنها ۲۰ درصد منابع قرض‌الحسنه (۶هزارمیلیارد) صرف آن میشد، با صف ۵۰۰ هزار نفری. امروز وام ازدواج ۱۰۰ میلیون شده و تقریبا ۸۰ درصد منابع (حدود ۲۴۰هزارمیلیارد) صرف آن میشود، صف هم حدود ۱۰۰ هزار نفر. میتوان بانکها را به رفتار آورد …

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/09 ساعت 07:21

  وقتی اولین بار هشتک #شفافیت_خلق_پول و #به_کی_وام_دادی را زدم، فکر نمیکردم به این زودی بتوانیم قانون آن را تصویب کنیم و بعد هم به سرعت اجرایی شود. البته تا اجرای کامل قانون و گزارش برخط تسهیلات فاصله هست، اما به لطف خدا مسیر خوبی طی شده که جلوی #خلق_پول بی‌ضابطه بانکها را میگیرد.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/06 ساعت 10:59

  دادن امتیاز انحصاری حضور و حق رای در جلسات دولتی و حاکمیتی به #اتاق_بازرگانی که نماینده واردکنندگان است نه تولید و کل بخش خصوصی، و علیرغم استفاده از منابع عمومی و قانونی، هیچ شفافیتی ندارد، نقض غرض است. گوشت را به گربه سپردند!

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/04 ساعت 17:33

  محاسبه نرخ بلیط پروازهای خارجی به دلار برای اتباع غیرایرانی توسط ایرلاین‌ها ایرادی ندارد، به شرط آنکه قیمت #سوخت_هواپیما را هم به نرخ آزاد پرداخت کنند! این هم #یارانه_پنهان است اما چون عموما دهک دهم را متاثر میکند، کسی نگرانش نیست.
  پینوشت: فرقی بین ایرانی و خارجی نباید باشد.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/04/03 ساعت 13:39

  در سال ۱۴۰۰ #بانک_آینده حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان سود از وام گیرندگان دریافت کرده و ۴۸ هزار میلیارد هم سود به سپرده گذاران پرداخت کرده. یعنی از این محل ۲۴ هزار میلیارد تومان زیان کرده! این وضعیت ۲ دلیل دارد: عدم بازپرداخت اقساط بعضی وام‌ها و پرداخت سود غیرمتعارف به سپرده‌ها.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/29 ساعت 13:38

  در گزارش مسیر اقتصاد که به نقل از منبع روسی کار شده، سازوکار فروش روبلی گاز که یک نوآوری مهم دارد، تشریح شده است. البته که این سازوکار، حتما بر قدرت گازی روسیه و وابستگی اروپا هم سوار شده است. علاوه بر این، روسها در پیمان سپاری ارزی نیز با جدیت عمل کردند.
  https://twitter.com/MasirEqtesad/status/۱۵۲۹۰۶۵۰۱۵۳۷۸۱۶۱۶۷۲?s=۱۹

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/29 ساعت 11:19

  حال، یک راه رفع تحریمهای داخلی (موانع درونزا) است و راه دیگر، همین ورود به یک معامله بین‌المللی در سطح ارزی، ترانزیتی و انرژی با کشورهای قوی منطقه. نه مثل گذشته که وقت خودمان را برای پیوند بی‌اثر با غرب و پیوستن به WTO و واردات هواپیما تلف کردیم که هیچکدام قدرت آفرینی نمیکند.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/29 ساعت 10:47

  فلان مسئول به جای تیم کارشناسی، لشکر سایبری تجهیز میکند و هنوز کاری نکرده، مشغول جریان‌شناسی دشمنان فرضی است و علیه مسئول دیگر هشتک ترند میکند! فلان نماینده هم به جای تمرکز بر تقنین، لیدر فلان کانال تلگرامی از آب در میاید! مشکل همین است که مدعیان ما به جای کار درگیر حاشیه هستند!

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/26 ساعت 21:23

  هیچ اقدامی برای مدیریت #بازار_مسکن جواب نمیدهد، مگر وقتی که سامانه ملی املاک و اسکان راه بیفتد. من اگر جای وزیر محترم بودم، این را به عنوان یک پروژه اولویت‌دار و راهبردی شخصا دنبال میکردم. بدون این ابزار مهم، به هیچ وجه نمیشود بازار را مدیریت کرد.
  @RostamGhasemi
  @jafaritwt

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/23 ساعت 00:26

  ایجاد یک #جزیره_شایستگی در سطوح بالای اداره کشور، که هم توان تولید فکر و انتقال آن به مسئولین را داشته باشد و هم قدرت کارفرمایی طرحهای کلان و راهبردی، دور از انتظار نیست. این مهم به صورت کاملا عملیاتی نه تئوریک، در سازوکاری پویا و متفاوت در حال پیگیری است و ان‌شاالله موثر باشد.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/19 ساعت 22:32

  بلال فروشی نزدیک محل ما
  بله، فرق میکنه کجا زندگی میکنیم 😊

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/17 ساعت 19:51

  شما «هر مدیری» را در «هر سازمانی» بگذارید، حتی اگر «هیچ کاری» نکند، میتواند بعد از تحویل مسئولیتش، ولو اینکه مدت کوتاهی هم بوده باشد، هزاران صفحه گزارش عملکرد ارائه دهد! اما معیار سنجش، تحول و تغییر ریل است؛ وگرنه از این گزارشها زیاد است و خود به خود در سازمانها تولید میشود.

 • محمد امینی رعیا   aminiroaya@

  1401/03/12 ساعت 22:30

  دائما در جلسه بودن و گرفتن تصمیمات پی در پی، حس اثرگذاری و حل مشکلات میدهد؛ اما وقتی نتیجه لازم حاصل نمیشود و خروجی مطلوب نیست، باید با آسیب‌شناسی درست، ایراد کار را پیدا و حل کرد! کماکان مسئله اصلی فقدان #ایده_حکمرانی و یک برنامه عملیاتی مبتنی بر آن است که عمیقا نگرانم میکند.