• این‌که #صداوسیما در سالروز رحلت آیت‌الله #هاشمی هیچ برنامه‌ای پخش نمی‌کند نشان می‌دهد که اتاق فکری که این دستور را صادر کرده از مرده هاشمی هم می‌ترسد. این رفتار با شخصیتی که بعد از آیت‌الله #مطهری و آیت‌الله #منتظری نزدیک‌ترین فرد به #امام (ره) بود یعنی خیانت به #اسلام و #انقلاب.

 • اگر فلسطینی‌ها انتقام ترورهای رهبران و فرماندهان نظامی‌شان توسط اسرائیل را می‌گرفتند آمریکا و اسرائیل جرأت ترور سردار سلیمانی را پیدا نمی‌کردند. اما این‌بار انتقام توسط انسان‌های عدالت‌خواه گرفته خواهد شد.

 • نهم دی روزی است که مردم با قطع نظر از خطاهای دو طرف حوادث سال ۸۸، برای حفظ اساس انقلاب اسلامی به خیابانها آمدند. در نطق مجلس گفتم اگر نهم دی عاملی برای ایجاد تفرقه باشد، دیگر یوم الله نیست بلکه یوم الشیطان است.

 • حمله به مادر مرحوم ستار بهشتی پیرزنی که شاید چهل کیلو بیشتر وزن ندارد و فرزندش به‌خاطر یک انتقاد از نظام در بازجویی نیروی انتظامی به قتل رسیده و داغدار است چه مفهومی دارد؟آیا برای حفظ نظام بوده؟! قطعا نهادهای اطلاعاتی می‌توانند ضاربان را پیدا کنند.قوه قضاییه مسئولیت سنگینی دارد.

 • خوشحالیم که این بار اگر توافقی صورت بگیرد نه موشکی هوا می‌شود، نه آن را آتش می‌زنند، نه خسارت محض می‌نامند و نه خیانت غربگراها معرفی می‌کنند، چون این بار خودشان توافق می‌کنند و مهم این بود که این توافق باید به وسیله ما انجام شود.

 • امیر سرلشکر #موسوی فرمانده‌ کل #ارتش اخیرا به پرسنل خود دستور دادند: «در گزارش‌دهی‌ها نسبت به استفاده از القاب و صفاتی که جنبه تملق و چاپلوسی دارند اکیدا خودداری شود.» لازم است چنین دستوری برای سایر نهادها و سازمان‌ها نیز صادر شود تا از #بت‌سازی جلوگیری شود.

 • حوادث آبان ۹۸ ناشی از اجرای بد یک تصمیم درست بود. زمانی‌که دولت و مجلس از اصلاح قیمت بنزین که یک امر اجتناب‌ناپذیر بود طفره رفتند نظام تصمیم به این کار گرفت و دولت بدون آنکه با مردم صحبت کند آن را اجرا کرد.
  (بخش ۱ از ۲)

 • #صدام هم که دید #ایران در دنیا منزوی شده است برای حمله به ایران ترغیب شد. بیشترین سود گروگانگیری را از یک‌جهت #شوروی و از جهت دیگر آمریکا برد و بیشترین رنج آن را هم مردم ایران تحمل کردند و هنوز تحمل می‌کنند.
  (بخش ۲ از ۲)

 • علت حمله #رجانیوز و #کیهان به #آیت‌الله_صافی مبنای فکری آنهاست که خیال می‌کنند کسی حق ندارد نظری برخلاف نظر رسمی نظام ابراز کند حتی اگر #مرجع_تقلید باشد. درواقع برداشت نادرستی از اصل #ولایت‌فقیه دارند و این اصل را نافی #آزادی_بیان می‌دانند هرچند به زبان نیاورند.

 • رهنمود آیت الله صافی مبنی بر بهبود روابط با دنیا برای بهبود وضع زندگی مردم یک نکته کلیدی است که مسئولان باید پیگیری کنند. این مرجع بزرگوار تقلید نگران سست شدن دین مردم به خاطر ریاضتهای غیرضروری اقتصادی است.
  (بخش ۱ از ۲)

 • اعلام پیشرفت مذاکرات #ایران و #عربستان در هفته #وحدت، نوید خوبی برای هر دو کشور و جهان #اسلام است. دوستی و همکاری ایران و عربستان، هم #افراطی‌گری در دنیای اسلام را کاهش می‌دهد، هم کمک به توافق #برجام می‌کند و هم طرح عادی‌سازی روابط با #اسرائیل را به شکست می‌کشاند.

 • آقای رحیم‌پور ازغدی گفته‌اند«رهبری باید، هم در دنیا پاسخگو باشد هم در آخرت». خود مقام رهبری این حرف را قبول دارند اما بهتر بود رحیم‌پور چگونگی پاسخگویی در دنیا را هم بیان می‌کرد.خبرگان رهبری که نظارت بر رهبری را به معنی صیانت تفسیر کرده‌اند،خبرنگاران هم که دسترسی به ایشان ندارند.

 • درباره تاریخ‌نگاری گفته‌اند که معمولا به نقلهای تاریخی اعتمادی نیست زیرا حب و بغض‌ها و مورخان درباری در آن نقش دارند. رفتار امروز صدا و سیما در نقل تاریخ دفاع مقدس که در آن اثری از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی فرمانده جنگ نیست این گفته را تأیید می‌کند.

 • ترور ناجوانمردانه دکتر محسن فخری زاده علاوه بر ضربه زدن به صنعت هسته‌ای کشور، با هدف کشاندن ایران به درگیری در منطقه در زمان باقی مانده از ریاست ترامپ انجام شد تا راه تفاهم دولت آینده آمریکا با ایران بسته شود. انتقام از نتانیاهو و قصاص ترامپ را به زمان مناسب موکول کنیم.

 • حوادث آبان۹۸ که بیشتر ناشی از بی تدبیری دولت بود این خیال را در سر تندروهای آمریکا پدید آورد که پایگاه اجتماعی جمهوری اسلامی کاهش یافته و وقت مناسبی است برای ترور سردار سلیمانی.قبل از آن به خود جرأت این کار را نمی‌دادند. البته بعد از تشییع پرشکوه پیکر آن عزیز واقعیت را دریافتند.

 • اگر تسخیر سفارت آمریکا را با شرایط ویژه اول انقلاب توجیه کنیم ادامه ۴۴۴ روزه آن را نمی‌توانیم به عنوان یک کار ضروری و مفید توجیه کنیم. بدون شک این اقدام چهره انقلاب اسلامی را در دنیا مخدوش و زمینه حمله صدام به ایران را فراهم کرد و امروز هم تحریمهای ناشی از آن را تحمل می‌کنیم.

 • از نظر آقای مکرون کاریکاتور تمسخرآمیز و موهن مشمول آزادی بیان و اصول لائیتیسه است. اشکال در نارسایی مفاهیم فلسفی اروپاست. در اخلاق جنسی هم برهنگی را مشمول آزادی می‌دانند. به تعبیر استاد مطهری دموکراسی و آزادی غربی حیوانیت رهاشده است و نوع اسلامی آن انسانیت رهاشده است.

 • لازم است دولت تعطیلی یکشنبه ۴ آبان، شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام را در شرایط ویژه کرونایی کنونی لغو کند تا مجبور به التماس برای سفر نرفتن مردم نشود. اساسا تصویب این تعطیلی در مجلس دهم به صورت غیرقانونی و دزدانه انجام شد. شورای نگهبان هم ابتدا مخالفت کرد.

 • رفتار صدا و سیما با مرحوم شجریان مبنی بر حذف آوازهای ایشان پس از انتقاد وی از نوع رفتار با معترضان در سال ۸۸ ناپسند بوده است. با یک هنرمند برجسته که روح لطیفی دارد و خدمات زیادی برای جمهوری اسلامی داشته نباید این گونه رفتار می‌شد.

 • وزارت خارجه باید مراقب باشد مثل درگیری قبلی آذربایجان و ارمنستان بر سر قره‌باغ، به خاطر ملاحظات قومی جانب ارمنستان را نگیرد. صرف درخواست آتش‌بس و دعوت طرفین به مذاکره هم کافی نیست، باید دید حق با کدام طرف است، همان طور که ما در جنگ تحمیلی انتظار داشتیم.

 • دولتهای بحرین و امارات که تسلیم فشار آمریکا برای برقراری ارتباط با اسرائیل شدند، آنهم به خاطر پیروزی ترامپ در انتخابات، در واقع سقوط خود را نزدیکتر کردند.اما باید از کویت و عربستان که در مقابل فشار آمریکا مقاومت کرده‌اند به نوعی قدردانی شود تا سیاست متعادل ایران آشکار شود.

 • در برقراری رابطه امارات با اسرائیل، گذشته از خیانت حکام امارات، ما نیز مقصر بوده‌ایم. عربها را ترسانده‌ایم و به دامان اسرائیل سوق داده‌ایم. نمونه آن تخریب و آتش زدن سفارت عربستان است. سیاست دشمن شناختن ایران به جای اسرائیل در میان اعراب نتیجه داده است. باید ترس آنها زایل شود.

 • سخن سید حسن نصرالله درباره سفر مکرون و کمکهای فرانسه به لبنان باید درسی برای انقلابی‌های وطنی باشد که حتی کمک‌های پزشکان بدون مرز را به بهانه جاسوسی بازگرداندند. موضع نصرالله حاکی از تدبیر او برای حفظ وحدت کلمه در لبنان و رفع مشکلات این کشور است.

 • مایه سرشکستگی برای جمهوری اسلامی است که آمریکا به رفتار چین در اردوگاههای اجباری همراه با شکنجه مسلمانان منطقه سین کیانگ برای محو کامل فرهنگ اسلامی از آن منطقه اعتراض می‌کند اما ایران به خاطر نیاز اقتصادی مهر سکوت بر لب زده است. مسلمان چینی فرقی با مسلمان یمنی یا فلسطینی ندارد.

 • لازم است قوه قضائیه مردم را درباره صدور حکم اعدام سه جوانی که در آشوبهای آبان ۹۸ شرکت داشته‌اند قانع کند. روشن شود که آیا آنها اقدام مسلحانه کرده‌اند یا انسانی را به قتل رسانده‌اند؟ اگر نه، توضیح داده شود.

 • اکنون که در این دولت #مذاکره با #آمریکا مباح شده‌است خوب است مستقیم هم بشود تا #روسیه و #چین و اروپا که از نمد مذاکره غیرمستقیم #ایران و آمریکا کلاهی برای خود می‌بافند کنار بروند و منافع ملت ایران قربانی نشود.

 • درباره سقوط #هواپیمای_اوکراینی سوالات متعددی مطرح است، از جمله اینکه چرا اجازه پرواز داده شد و چرا از کاربر غیرماهر در سامانه دفاع هوایی استفاده شد؟ اما وقتی اتفاق افتاد، نحوه رفتار ما مهم است. همسر خلبان اوکراینی گفته بود حتی یک نامه عذرخواهی از طرف دولت ایران برای من نیامد!

 • آقای #فضایلی از مرتبطین با #دفتر_رهبری گفته‌اند دیدار آقای #روحانی با پیگیری‌های مکرر او انجام شد. این سؤال مطرح می‌شود که چرا رؤسای جمهور سابق نباید بتوانند به‌آسانی با #رهبر_انقلاب ملاقات کنند، بلکه حتما باید پیگیری‌های مکرر و التماس داشته باشند.

 • در این ایام که سالگرد رحلت آیت‌الله #منتظری است #صداوسیما هیچ برنامه‌ای نداشت. مهم‌ترین درسی که باید از آیت‌الله منتظری بیاموزیم این است که ایشان به‌خاطر دفاع از #حقوق_مردم یک مقام عالی را از دست داد و برای تثبیت قدرتی که برای او حاصل بود #حقیقت را کتمان نکرد.

 • چون سالها علیه مذاکره و در جهت انهدام #برجام تبلیغ کرده‌اند و اکنون خود به #مذاکره رفته‌اند، برای آنکه طرفداران را توجیه و حفظ کنند اسمی از احیای برجام نمی‌آورند ولی در واقع به همین کار مشغول‌اند و مصداق جمله معروف «اسمشو نیار خودشو بیار» شده‌اند.

 • لازم است صداوسیما دو طرف قضیه #کرسنت را دعوت کند تا مردم قضاوت کنند هزینه سنگینی که بابت جریمه توقف اجرای این قرارداد از جیب آنها می‌رود به گردن کیست؟ آنهایی که قرارداد را بستند مانند آقای #زنگنه یا آنهایی که اجرای آن را متوقف کردند مانند آقای #جلیلی؟

 • … ما در مجلس دهم تا روز آخر دنبال استیضاح وزیر کشور به‌عنوان مسئول اجرای این تصمیم بودیم تا نشان دهیم مجلس صدای مردم است ولی همواره گفتند پیغام آمده‌است که مصلحت نیست، و آیین‌نامه زیر پا گذاشته شد.
  (بخش ۲ از ۲)

 • امتناع #ایران از #مذاکره مستقیم با #آمریکا برای بازگشت به برجام یک خطای آشکار و صرفا یک ژست انقلابی‌گری بر ضد مصالح ملت است. در این چند سال معلوم شد که #اروپا و #چین و #روسیه کاره‌ای نیستند. اگر ترور و شهادت #سردار_سلیمانی را مانع می‌دانید، قصاص قاتلان او در جای خود محفوظ است.

 • تسخیر سفارت #آمریکا و #گروگان‌گیری طولانی‌مدت یک اقدام غیرضروری بود که به تحریک افراد و گروه‌های چپ‌گرا و مطابق با خواسته حزب توده و سفارت شوروی انجام شد و #امام‌خمینی(ره) را در مقابل یک عمل انجام‌شده قرار دادند.
  (بخش ۱ از ۲)

 • … این که برخی در پاسخ به ایشان جاهلانه گفته‌اند راه حل مشکلات کشور را نباید در خارج جستجو کرد، یک مغالطه است. روحانیت شیعه به خاطر استقلالی که در طول تاریخ از دولتها داشته است همواره پناه مردم بوده است.
  (بخش ۲ از ۲)

 • #مدیران_ورزش کشور ما مسابقات باشگاه‌های #فوتبال آسیا را «ملی» تلقی نمی‌کنند. پارسال #پرسپولیس که صلاحیت قهرمانی آسیا را داشت، در فاصله نیمه نهایی تا فینال چند بازیکن اصلی خود را از دست داد و ناکام ماند، امسال هم که بازی پرسپولیس ناآماده و #الهلال را دیدیم!

 • شرکت #اپل به درخواست مقامهای #چین یک نرم‌افزار محبوب #قرآنی را در این کشور با عنوان «متون مذهبی غیرقانونی» از دسترس خارج و حذف کرد. اسلام‌زدایی از منطقه سین کیانگ چین را هم که می‌بینیم، پس چرا غرب ستیزی افراطی باید ما را به دامن چین بیندازد؟!

 • #ایران باید در مقابل طرح خائنانه #جمهوری_آذربایجان و #ترکیه و #اسرائیل مبنی بر ایجاد دالان زنگزور که مرز #ارمنستان با ایران را ازبین می‌برد و یکی از راه‌های ایران به اروپا را مسدود می‌کند، به هر قیمتی بایستد.
  (بخش ۱ از ۲)

 • نطق رئیس جمهور در سازمان ملل یک نطق اصول‌گرایانه و اصلاح‌طلبانه بود. در این نطق، هم بر تجاوز نظامی و جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت‌ها و اشغالگری اسرائیل تأکید شد بدون آنکه اسرائیل بتواند مظلوم‌نمایی کند و هم بر احیاء برجام و رفع تحریمها.

 • جناب علم الهدی گفته‌اند آنان که تحول انتخاباتی آمریکا را فرصت می‌دانند یا نادان‌اند و یا خائن. باید گفت برعکس است، آنان که این تحول را فرصتی برای رفع تحریم‌ها و بهبود معیشت مردم با حفظ عزت ملی نمی‌دانند یا نادان‌اند یا خائن و برانداز.

 • مقاومت سه ساله ملت ایران در مقابل فشار حداکثری یکی از عوامل شکست ترامپ بوده است. جالب است که ضد انقلاب خارج نشین با آرزوی براندازی و انقلابیون داخلی از ترس احیای برجام، خواهان پیروزی ترامپ بودند.

 • بهترین الگو برای ما در وحدت اسلامی سیره و رفتار علی(ع) با خلفای پیش از خود است. او به خلفای اول و دوم مشورت می‌داد و در امور قضایی کمکشان می‌کرد و در ماجرای شورش علیه خلیفه سوم میانجی بود تا رسم خلیفه‌کشی باب نشود. این روش را با فرقه‌گرایی امروز ما مسلمانان مقایسه کنید.

 • از نظر آقای مکرون کاریکاتور تمسخرآمیز و موهن مشمول آزادی بیان و اصول لائیتیسه است. اشکال در نارسایی مفاهیم فلسفی اروپاست. در اخلاق جنسی هم برهنگی را مشمول آزادی می‌دانند. به تعبیر استاد مطهری دموکراسی و آزادی غربی حیوانیت رهاشده است و نوع اسلامی آن انسانیت رهاشده است.

 • من مذاکره با آمریکا را در شرایط فعلی به صلاح کشور نمی‌دانم اما معتقدم اظهارنظر هر ایرانی خصوصا رئیس جمهور در این مورد باید آزاد باشد و نباید موجب توهین و تهدید شود. این که مقام رهبری مخالف مذاکره هستند مانع اظهارنظر دیگران نیست.

 • با توجه به شدت شیوع کرونا در کشور لازم است دولت تعطیلی شنبه۲۶مهر و یکشنبه۴آبان شهادت امام رضا(ع) و امام حسن عسکری(ع) را برای امسال لغو کند تا خود به خود سفرها لغو شود و نیازی به التماس دولت نباشد.تعطیلی این روزها در حالی که نمی‌توان مراسمی برگزار کرد فلسفه خود را از دست داده است.

 • مقاومت سه ساله مردم ایران ترامپ و پمپئو را به صورت غریقهایی درآورده که به هر دستاویزی چنگ می‌زنند هرچند به قیمت از دست دادن آبروی خود. آمریکا می‌گوید تحریمهای سازمان ملل بازگشته است، خود سازمان ملل می‌گوید نه. در واقع ملت ایران دولت آمریکا را از نظر روحی شکست داده است.

 • پدیده «خون بس» که در برخی قبایل خوزستان هنوز مطرح است در واقع بازگشت به جاهلیت قبل از اسلام است. این که بگویند دختر در درجه اول سهم پسر عموست و الا پدیده «خون بس» اجرا می‌شود یک رسم جاهلی و خلاف اسلام است. جمهوری اسلامی باید این‌گونه قبیله‌ها را مجازات کند.

 • سخنان آقای فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در احقاق حقوق ملت از افراد و نهادهای قدرتمند سیاسی و نظامی که حتی شامل سپاه ولی امر نیز می‌شد قابل تقدیر و گامی است برای اصلاح امور. نیت خوانی و مرتبط کردن آن با انتخابات ۱۴۰۰ درست نیست، با شخصیت ایشان هم نمی‌سازد.

 • بی‌اطلاعی آقای احمدی بی‌غش نماینده مجلس از ظلم عظیم دولت کمونیست چین نسبت به مسلمانان منطقه سین‌کیانگ عجیب نیست چرا که اطلاعات امثال او صرفا از طریق صدا و سیما کسب می‌شود و صدا و سیمای ما برخلاف رسانه‌های دنیا تاکنون حتی یک گزارش از ریشه‌کنی اسلام در سین‌کیانگ پخش نکرده است.

 • آتاتورک برای لاییک کردن ترکیه مسجد عظیم ایاصوفیه را تبدیل به موزه کرد. اردوغان در جهت اسلامی کردن ترکیه آن را دوباره مسجد کرد. امیدوارم او بتواند این کار را در مورد میراث شوم آتاتورک یعنی تغییر الفبای فارسی و عربی به انگلیسی که ترکیه را از فرهنگ اسلامی دور کرد نیز انجام دهد.