• تاکید چندین‌باره #رهبر_انقلاب بر موضوع #جهاد_تبیین به عنوان #جهاد_عظیم_روزگار_ما، حکایت از این دارد که روشن کردن واقعیات امروز کشور و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی جهت شکست محاصره رسانه‌ای، امری همگانی و منسجم است که نیازمند شناسایی دقیق نقشه دشمن برای خنثی‌سازی می‌باشد.

 • تامین اعتبارات لازم جهت تکمیل و بهره‌برداری از بندر خشک آپرین و بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی، احداث کمربندی شمالی و جنوبی اسلامشهر، ساخت درمانگاه، تاسیسات شهری و فضای سبز در مجموعه مسکن مهر و پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی شهرستان اسلامشهر از جمله این مصوبات می‌باشد.

 • تامین اعتبارات لازم جهت تکمیل و بهره‌برداری از بندر خشک آپرین و بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی، احداث کمربندی شمالی و جنوبی اسلامشهر، ساخت درمانگاه، تاسیسات شهری و فضای سبز در مجموعه مسکن مهر و پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای صنعتی شهرستان اسلامشهر از جمله این مصوبات می‌باشد.

 • در نشستی با اهالی منطقه ۱۹ که در مسجد سیدالشهدا(ع) #محله_بوستان به همراه مسئولان فرمانداری #تهران و شهرداری منطقه برگزار شد، در خصوص تامین امنیت منطقه، حل مشکلات ورزشگاه قیانوری، بازسازی مدارس، روشنایی معابر، احداث تصفیه‌خانه فاضلاب و بیمارستان در جنوب تهران تصمیماتی اتخاذ شد.

 • امشب با حضور در گرمخانه مهر #محله_خلازیر و همچنین مرکز ترک اعتیاد کانون ایمان رهیافتگان در خیابان شهدای فاطمیون #تهران ضمن گفتگو با کسانی که به دلیل فقدان سرپناه و یا مشکلات مختلف گرفتار اعتیاد شدند، تلاش شد به قدر وسع اقداماتی در جهت اشتغال، تحصیل و تامین امکانات صورت بگیرد.

 • ضمنا باید این را گفت که این آقایان گویا به دلیل بیماری #ماندن_در_گذشته، چند دهه از #تاریخ عقب هستند و نمی‌دانند که از همان آغازین سال‌های دهه ۱۳۷۰ خورشیدی و با برچیده شدن دیوار برلین میان آلمان شرقی و آلمان غربی و سپس فروپاشی شوروی سابق، بلوک‌بندی دنیا به شرق و غرب مضمحل شد.

 • کسانی امروز در حال طرح این شائبه هستند که ۸ سال گذشته با شعار #تعامل_با_دنیا روی کار آمدند؛ اما ملت ایران تجربه کرد که تمام ظرفیت خود و کشور را خرج باز کردن #درز_پنجره تعامل با #کدخدا و چند کشور اروپایی کردند که نه تنها بی‌نتیجه ماند بلکه دروازه تعامل با عموم کشورها را بستند.

 • درحالیکه #تسهیلات_کلان مجاز برای بانک‌ها معادل حداقل ۱۰ و حداکثر ۲۰درصد سرمایه پایه هر #بانک است و مجموع تسهیلات کلانی که یک بانک می‌تواند پرداخت کند نیز ۸ برابر سرمایه پایه بانک است؛ از آنجا که #نظارت_هوشمندانه بر این دستورالعمل وجود ندارد، از اجرای این قاعده سر باز زده شده است.

 • اتکای به کسب #مالیات بر اساس پایه‌های مالیاتی جدید، افزایش ناخالص حقوق به صورت پلکانی معکوس از ۲۹ درصد تا ۵ درصد که باعث کاهش #شکاف_طبقاتی می‌شود؛ در کنار کاهش ۱۵ درصدی هزینه‌های جاری دولت و تمرکز بودجه عمرانی در کاهش تنش آبی و خشکسالی از دیگر نکات مثبت #لایحه_بودجه است.

 • امروز از خراسان تا سیستان و بلوچستان و از سیستان و بلوچستان تا خوزستان و از خوزستان تا لرستان و آذربایجان و شهرهای کویری مرکزی درگیر مسئله و تنگناهای مرتبط با #آب و #فاضلاب هستند و این موضوع تا مرز تنش‌های اجتماعی و سیاسی و امنیتی نیز پیش رفته است.

 • آنچه مسلم است در اجرای کاداستر که دارای اولویت استراتژیک می‌باشد، اقدامات و عملکرد دستگاه‌های متولی به نحو مناسب ارزیابی نمی‌گردد. اگر چه تأمین منابع مالی جهت اجرا اهمیت دارد ولی مهم‌ترین مشکل در اجرای #حدنگار عدم وجود هماهنگی و یکپارچه‌سازی، اقدامات غیرموثر مقامات اجرایی است.

 • ۷- رحلت و شهادت که در ظاهر پایان زندگی دنیوی است، نه تنها موجب افول چراغ هدایت‌گر ایشان برای #جامعه نگردید؛ بلکه فصول جدیدی از حقایق فکری و معرفتی‌شان را برای آحاد اجتماعی روشن کرد و امروز تبدیل به یک #مکتب_فکری ماندگار و پابرجا شده‌اند؛ بطوریکه دیگر حذف‌شدنی و کنارنهادنی نیستند.

 • ۵- برای دفاع از انقلاب اسلامی و نجات مستضعفین عالم، محدود به مرزهای جغرافیایی نشدند و در میدان مجاهدت، #فرامرزی عمل کردند.

 • ۳- برخلاف دنیاپرستان محافظه‌کار، در مسیر #مجاهدت در راه خدا، چه در میدان رزمی و چه فکری، راهبر و جلودار بودند و هیچ وقت در پشت جبهه خود را پنهان نکردند؛ بلکه #مرد_میدان مبارزه با دشمن بودند.

 • آنچه مغایر با #عقل_حکمرانی است، قاچاق اطلاعات، پهنای باند، عدم پرداخت مالیات، پاسخگو نبودن به دولت ایران و … است، این شرکت‌ها اگر با فضای رقابتی روبرو شوند و رسانه‌هایی همچون شرق نیز به تریبون داخلی آنها بدل نشوند برای حفظ #بازار خود در کشور، قواعد ایران را خواهند پذیرفت.

 • از سویی ۱۳ میلیون محتوای تولید شده با برچسب HERO را بدون هیچ توضیحی از پلتفرم خود حذف کنند، اما آموزش ساخت مواد منفجره، فروشگاه‌های مواد مخدر، اسلحه، داروهای غیرمجاز، محتوای غیراخلاقی و مغایر با فرهنگ اسلامی و انسانی، تراوشات ذهن جریان نفاق و سلطنت‌طلب به طور گسترده منتشر شود!

 • کشور آمریکا ده‌ها #قانون جامع و سخت‌گیرانه دربارۀ فضای مجازی دارد و آژانس امنیت سایبری این کشور (NSA) وظیفه مدیریت #اینترنت را بر عهده دارد، کشورهای اروپایی با قانون GDPR به مصاف #ولنگاری با فضای سایبر رفته‌اند، شرقی‌ها مانع فعالیت بی‌ضابطۀ شرکت‌های چند ملیتی در کشور خود می‌شوند.

 • رهبری انقلاب در حالیکه هدف مرکزی استراتژی فشار از پایین و چانه‌زنی در بالا محسوب می‌شد، با ایستادگی و قاطعیت بر اجرای #قانون، جریان فتنه را در مقاطع گوناگون مأیوس کرد.
  ضمن اینکه صیانت از #وحدت و انسجام جامعه از اولین روزهای بعد از #انتخابات از سوی رهبری بسیار حائز اهمیت است.

 • به‌کارگیری «#آنتی_تز_فتنه» یعنی شفاف‌سازی و بصیرت‌افزایی محور دوم مدیریت رهبری در مقابله با فتنه‌ای بود که از جنس «#چالش_نرم» است، لذا مواجهه با آن از طریق ابزارهای سخت انتظامی و حتی نیمه‌سخت قضایی چندان کارایی نخواهد داشت و جنس برخورد باید از جنس چالش فتنه و از نوع نرم باشد.

 • از آنجایی که #فتنه عبارت از شرایط و وضعیتی برای جامعه است که قدرت تشخیص حق از باطل برای بخش‌هایی از آن تضعیف شده باشد؛ طی یادداشتی در #روزنامه_ایران ضمن بازخوانی وقایع سال ۸۸، به فعالیت امروز جریان فتنه برای ایجاد دوگانه حاکمیت و مردم با استراتژی #ناامیدسازی_اجتماعی اشاره کردم.

 • در نشست علنی #مجلس ضمن گرامیداشت حماسه بزرگ و تاریخی #۹_دی روز بصیرت، با یادآوری جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های ملت ایران و تاکید بر #سرمایه_اجتماعی به عنوان بزرگترین ظرفیت حفظ نظام #جمهوری_اسلامی، بار سنگین مسئولیت در چنین نظامی را به خود و دیگر نمایندگان و مسئولان متذکر شدم.

 • در نشست علنی #مجلس طی تذکر شفاهی به رئیس جمهور نسبت به تغییر اعداد در لایحه #بودجه_۱۴۰۱ و تاثیرات قابل تأمل آن برای اقشار ضعیف هشدار دادم.
  بطوریکه هنوز #ارز_۴۲۰۰ تومانی حذف نشده، شاهد ۶ برابر شدن قیمت قرص‌های مسکن و ضددرد مثل ناپروکسن و یا گران شدن سمعک تا ۷۰ میلیون تومان هستیم.

 • در نهایت باید تاکید شود اتکای به ادبیات غیرکارشناسی و غلبه رادیکالیزم در «مخالفت مطلق» یا «موافقت مطلق» با قانونگذاری در فضای مجازی ضمن اینکه موجب تشدید هیجانات و دوقطبی‌های فرساینده در جامعه می‌گردد، منجر به حاشیه رفتن سیاست‌ورزی عاقلانه برای تصویب قوانین موثر و کارآمد می‌شود.

 • ۱- اظهار نظر کارشناسی مرکز پژوهش‌ها در خصوص طرح‌ها و لوایح طبق آیین‌نامه این مرکز، پس از ارجاع به شورای تعریف و و تعیین گروه تخصصی اصلی و فرعی و تهیه گزارش براساس استانداردهای پژوهشی و تایید مدیرکل دفتر تخصصی و معاونت پژوهشی صورت می‌گیرد که نامه جناب نگاهداری فاقد این مشخصات است.

 • در برنامه تلویزیونی #سلام_صبح_بخیر با بیان اینکه در شرایط #جنگ_اقتصادی ضمن اینکه کشور را در دستگاه‌های مختلف گران اداره می‌کنیم، پیرامون عدم اولویت‌سنجی درست در تخصیص #بودجه که منجر به برهم‌ریختگی‌هایی در برنامه‌ها و پروژه‌های کشور شده است مصادیقی را بیان کردم.

 • در گفتگوی با جناب #محمد_دلاوری با اشاره به اموال دانشگاه آزاد که در سال ۹۰ بیش از ۲۵۰هزار میلیارد تومان برآورد شده بود و با نرخ تورم ۵ برابر شده است، طرح #ساماندهی_نظارتی دانشگاه آزاد در #مجلس_یازدهم را در جهت رفع ابهامات و احقاق حقوق اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه دانستم.

 • در نشست علنی #مجلس با اشاره به بازدید میدانی صورت گرفته شده از شهرستان #اسلامشهر و پروژه‌های عمرانی نیمه‌کاره همچون بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی که ۱۳ سال از آغاز اجرای عملیاتی آن می‌گذرد و پروژه مترو و کمربندی جنوبی، خواستار توجه ویژه دولت و مجلس به این شهرستان در #بودجه_۱۴۰۱ شدم.

 • به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس در بازدید از شهرستان #اسلامشهر، پس از شرکت در آیین آغاز عملیات اجرایی ایستگاه مترو میدان نماز و #نظارت_میدانی از پروژه‌های بندر خشک آپرین، بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی و مسکن مهر طی نشستی با حضور استاندار #تهران برای ۱۸ موضوع تصمیم‌گیری شد.

 • به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس در بازدید از شهرستان #اسلامشهر به همراه استاندار #تهران ضمن آغاز عملیات اجرایی ایستگاه مترو میدان نماز، پس از #نظارت_میدانی از بندر خشک آپرین، پروژه بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی و مسکن مهر طی نشستی با مدیران دستگاه‌های اجرایی ۱۸ موضوع به تصویب رسید.

 • نشست با #فعالان_دانشجویی، به دلیل صراحت کلام و نقد وضع موجود در عین #امید_به_آینده، به همراه ذهن خلاق، ایده‌های کاربردی و خطرپذیری در انجام امور، فرصتی برای به روزرسانی نظرات و کسب اطلاع از دغدغه‌های اجتماعی است.
  با جمعی از ایشان هم عهد شدیم تا #برای_ایران کنار هم باشیم.

 • در بازدید سرزده‌ای که در چارچوب پرونده #آب_و_فاضلاب در #کمیسیون_اصل_نود از تصفیه‌خانه ششم #تهران صورت گرفت، حکایت از تخلفاتی چون عدم ایجاد شرایط مناسب برای آغاز به کار، فقدان هرگونه سرپوش برای جلوگیری از ورود آلودگی به آب شرب و ورود لجن‌های حاصل از تصفیه آب به رودخانه کن دارد.

 • جریان #غربگرا به دلیل دستپاچگی از آغاز تعامل با کشورهای جهان و در آستانه شکست کارزار حداکثری شیطان بزرگ علیه ملت مظلوم #ایران با توسل به شعار «نه شرقی و نه غربی» در تلاش جهت القای مغایرت رویکرد #سیاست_خارجی دولت سیزدهم با این شعار است.

 • استفاده از سامانه ضمن تسریع در نظارت #بانک_مرکزی، این امکان را به وجود می‌آورد که با #نظارت_عمومی، مسئله #تعارض_منافع بانک مرکزی که در بعضی مقاطع باعث عدم پیگیری تخلفات و مفاسد شده است، در حوزه تسهیلات کلان مرتفع شود و امکان تخلف را به دلیل افزایش احتمال افشا، کاهش دهد.

 • طی سال‌های اخیر، جدی‌ترین پرونده‌های #فساد در کشور مرتبط با نظام بانکی بوده است که در این میان نیز پرونده تسهیلات کلان در رتبه اول قرار دارد. لذا طرح «#شفافیت_تسهیلات و تعهدات کلان بانکی» را در قالب الحاقیه به لایحه #بودجه_۱۴۰۱ و همچنین تبدیل آن به #قانون دائمی، به ثبت رساندم.

 • در همایش هادیان سیاسی بسیج شهرستان #رشت با عنوان «از بصیرت تا مقاومت و تبیین #مکتب_سلیمانی» با اشاره به #جهان‌بینی_الهی سردار به عنوان یکی از شاخص‌های‌ اصلی این مکتب، حاج قاسم سلیمانی را حقیقتی پرنور دانستم که در کشور و منطقه ظهور پیدا کرد و جامعه را تحت تاثیر خود قرار داد.

 • در نشست علنی #مجلس به عنوان طراح تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مهندسی #آب_و_فاضلاب کشور با اشاره به گستره معضل‌های تامین و توزیع آب شرب شهری و روستایی در سال‌های گذشته، تاکید شد که اگر در وقت خود مورد چاره‌اندیشی قرار می‌گرفت، اکنون با این حجم از معضل و نارضایتی مواجه نبودیم.

 • در نشست علنی #مجلس، گزارش #کمیسیون_اصل_نود درخصوص نحوه اجرای قانون جامع حدنگار (#کاداستر) قرائت شد.
  قانونی که با هدف #شفافیت اقتصاد و مقابله با پدیده زمین‌خواری در سال ۹۳ به تصویب رسید و دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرد تا ظرف مدت ۵سال تمامی اراضی و املاک کشور دارای سند حدنگار شوند.

 • ۶- با مجاهدتشان و عجزی که در دشمنان حاصل شد، ماهیت واقعی #غرب را افشا کردند و نئولیبرالیسم آمریکایی ناچار شد بر خلاف روتوشی که سال‌ها برایش هزینه کرده بود، خوی تروریستی و عدم اعتقاد به آزادی را نمایان کند؛ و به همگان نشان دهد آنجایی که منافعش به خطر می‌افتد، به اصولی پایبند نیست.

 • ۴- یکی از ویژگی‌های برجسته ایشان اعتقاد به امر #تشکیلات، کار جمعی و پرورش نیروی انسانی در دفاع از نظام و انقلاب است. لذا رحلت و شهادت به دلیل #کادرسازی صورت گرفته شده موجب ایجاد خلل در اهداف مجاهدات‌هایشان نگردیده است.

 • امیدوارم روزنامه شرق و رسانه‌های همسو به طور حقیقی نگران #منافع_ملی کشور باشند، #حاکمیت_سایبری را نباید فدای اغراض سیاسی کرد. همانطور که مرزهای جغرافیای سیاسی نیاز به مراقبت دارد، جغرافیای سایبری ایران هم باید ساماندهی شود به شیوه‌ای که شرق و غرب مرز مجازی خود را مدیریت می‌کنند.

 • ضمن اینکه کسی با فعالیت شرکت‌های خارجی و رقابت در اقتصاد دیجیتال مخالف نیست اما عقل معاش حکم می‌کند که حمایت حاکمیت از توانمندی بومی باشد. با این وجود شرق و رسانه‌هایی مانند آن ادعا می‌کنند که حامی زیست بوم دیجیتال کشور هستند، در حالی که پاسخگوی هیچ نهاد قانونی نیستند!

 • این جریان از دستگاه اجرایی و تقنینی می‌خواهد که شرکت‌های چند ملیتی و پلتفرم‌های خارجی بدون کسب مجوز و در حالی که رقبای ایرانی قواعد حضور در زیست بوم #اقتصاد_دیجیتال کشور را پذیرفته‌اند، بدون هیچ مالیات و تعهدی سالانه هزاران ترابایت داده برای دیتاماینینگ از کشور خارج کنند!

 • جریانی که قائل به این است #ایران در مسایل سیاسی و اقتصادی باید دهکده جهانی و حق #آمریکا برای ریاست آن را به رسمیت بشناسد. یا اگر منافعش اقتضاء کند از لزوم الگو گرفتن از شرق صحبت می‌کند؛ یا اساسا الگو برداری را کار نادرستی می‌داند، در فضای مجازی قائل به هیچ یک از این موارد نیست!

 • سومین محور مدیریت رهبری، ‌به‌کارگیری #مدارا و #قاطعیت توأمان در مواجهه با #جریان_فتنه بود. بطوریکه از مقطع خطبه‌های نماز جمعه ۲۹ خرداد تا حادثه عاشورای ۸۸ شاهد تلاش رهبر انقلاب برای حفظ جریان غیرپیروز در چارچوب نظام و جلوگیری از شکسته شدن مرزهای قانونی و جمهوریت توسط آنها هستیم.

 • در مراسم گرامیداشت حماسه مردمی #۹_دی که در مسجد شیشه خیابان شیخ‌هادی تهران برگزار شد، با اشاره به مدیریت عالی #رهبر_انقلاب در شرایط #فتنه_۸۸ و خنثی‌سازی آن و جلوگیری از آسیب رسیدن جدی به نظام، اولین محور را بهره‌گیری از عنوان «#فتنه_عمیق» برای تحلیل حوادث پس از انتخابات دانستم.

 • به مناسبت سالروز #۹_دی در نشستی با اهالی منطقه ۱۱ در مسجد شیشه #محله_شیخ_هادی، ضمن بیان ویژگی‌های جامعه دچار #فتنه و تشریح محورهای خنثی‌سازی آن با مدیریت رهبر انقلاب، با حضور جناب رضوانی، مسئولان فرمانداری و شهرداری #تهران پیرامون رفع مشکلات و ارتقای سطح کیفی منطقه تصمیم‌گیری شد.

 • در نشستی با اهالی منطقه ۱۳ که در مسجد امام صادق(ع) #خیابان_دماوند به همراه مسئولان فرمانداری #تهران و شهرداری منطقه برگزار شد، برای افزایش سرانه فضای سبز، فرهنگی و انتظامی با آزادسازی پادگان مهمات‌سازی و نیروی هوایی، جابجایی ترمینال شرق، بازسازی مدارس و … تصمیماتی اتخاذ شد.

 • در نشست مردمی مسجدالنبی(ص) #محله_تهرانسر با تاکید بر تلاش برای اقامه #عدالت در کشور، تامین #مسکن را از ضروریات جامعه دانستم و تاکید کردم باید مالکی که چندین واحد ملک خالی در تهران دارد و مالیات نمی‌دهد را به نفع ضعفا نقره داغ کرد.

 • ۵- در حالیکه جدی‌ترین منتقدان طرح حمایت از حقوق کاربران، بر اصل #حکمرانی فضای مجازی تاکید دارند، رویکرد رییس مرکز پژوهش‌های مجلس در هدف قراردادن کلیت #قانونگذاری پس از گذشت بیش از یکسال از انجام پروسه پژوهشی در این مرکز، حکایت از غلبه #رادیکالیزم بر #عقلانیت در این مواجهه دارد.

 • نامه جناب #بابک_نگاهداری در قامت رییس #مرکز_پژوهش_های_مجلس خطاب به جناب رضا تقی‌پور، رییس کمیسیون مشترک طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی #فضای_مجازی»، دارای اشکالات شکلی و محتوایی مهمی است که می‌بایست با عنایت به رسانه‌ای شدن آن، در فضای عمومی پاسخ داده شود.