• خاطرم هست در میان مسئولان حاضر در مراسم که تلاش داشتند برای عرض ارادت خود را به #رهبری برسانند، حاج قاسم جزو معدود کسانی بود که در عین اینکه با چشمانش همچون عاشقی دور شدن معشوقش را دنبال می‌کرد و علاقه داشت تا به او برسد، اما برای پاسخ به ابراز لطف و علاقه جمعی از #مردم ایستاد.

 • به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس به #رفسنجان آمدیم تا با #نظارت_میدانی از پروژه‌های آب و فاضلاب، راه‌سازی، راه آهن، فرودگاهی و درمانی تلاش شد تا با همدلی مسئولان ملی و استانی و بدون توجه به ادبیات کودکانه جناب روحانی برای ایجاد دعوای حیدری نعمتی، مشکلی از مشکلات #مردم رفع شود.

 • دل مشغولی علامه مصباح نسبت به آینده سیاسی کشور، او را به فکر کنش‌گری مستقیم سیاسی با هدف بسط تفکر عقلانی سیاست منهای حزب بازی در دهه ۸۰ انداخت. منطق روشن دینی و عقلانی ایشان به سیاست موجب می‌شود تا جدای از قبیله‌گرایی، آغازگر مخالفت با شخصی باشد که سال ۸۴ از او حمایت کرده بود.

 • امشب به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس ضمن بازدید از آثار هشتمین دوسالانه ملی #مجسمه_سازی تهران در تالار وحدت پیرامون ضرورت برقراری ارتباط #هنر_تجسمی با مردم از طریق پرداختن به ارزش‌های اجتماعی و امیدآفرین برای ایجاد فضای نشاط در جغرافیای شهری با هنرمندان گفتگو و بحث مفصلی کردیم.

 • در چنین شرایطی متاسفانه شاهد نصف شدن بودجه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از سال ۹۸ هستیم که با توجه به نوسانات ارز و کاهش بودجه ستاد، این عدد در سال جاری به کمتر از ۴ میلیون دلار رسیده که اتفاق رخداده برای ستاد نانو از سال ۹۸ تاکنون یک #ترور_علمی است و به هیچ وجه قابل قبول نیست.

 • در بازدید از ستاد ویژه توسعه #فناوری_نانو و مرور فعالیت‌ها و دستاوردهای نانو طی سال‌های گذشته در کشور که نشان می‌دهد توانسته‌ایم شرایط ویژه و جایگاه برتری را در سطح جهانی داشته باشیم، #عزم_ملی و تلاش مجاهدگونه محققان و فناوران برای انجام کارهای صنعتی و خلاقانه را نشان می‌دهد.

 • پیرامون موضوع خدمت #سربازی با امیر غلامرضا رحیمی‌پور در ستادکل #نیروهای_مسلح گفتگو کردیم.
  پیگیری پرداخت حقوق قانونی سرباز، بهینه‌سازی خدمت سربازی و ایجاد #عدالت در مدت زمان و میزان حقوق برمبنای محل خدمت، از مهمترین موضوعات جلسه بود که ان‌شاءالله به زودی در ستاد، عملیاتی خواهد شد.

 • علیرغم ناداوری هیات داوری، دادخواست اعتراض قانونی سازمان خصوصی‌سازی پیرامون فسخ قرارداد #هفت_تپه به شعبه قضایی ذیربط، نقطه امیدی برای #کارگران_هفت_تپه و همه عدالتخواهان در مبارزه با فساد و رانت می‌باشد.
  همچنان در #مجلس پیگیر این خلع ید هستیم.

 • در این جلسه مقرر شد بانک مرکزی زمان‌بندی دقیق برای اجرای تعهدات باقی مانده در این #قانون را تا پایان سال به کمیسیون اصل نود #مجلس ارائه دهد.
  همچنین تأکید شد در اجرای کامل قانون بیش از این تأخیر ایجاد نشود و تعهدات قانونی بانک مرکزی به سرعت اجرا شود.

 • او مرد میدان #سیاست_عقلانی و شرعی و کنشگری براساس منافع جمعی مردم بود. باید هوشیار باشیم که کدام مصباح را می‌خواهند معرفی کنند؛ یک معلم عالم و با اخلاق یا کنشگری که پای #ولایت ایستاد، منافع مردم برایش اصل بود و در این راه دوگانه‌های سیاسی را کنار زد؟

 • به همین دلیل است که علامه مصباح، جهد و #جهاد_علمی و دینی را نه از حجره‌ها و در گوشه عزلت، بلکه در وسط میدان علمی پیگیری و خود در سمینارهای دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی شرکت می‌کند. جمیع عملکرد علامه مصباح است که او را در تراز یک عالم #اهل_عمل قرار می‌دهد.

 • به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس برای #نظارت_میدانی به #اردکان آمدیم.
  تخصیص منابع راه‌سازی، تصویب ساخت شهرک جدید، افزایش اعتبار آبرسانی و آب شیرین‌کن، تصویب اعتبار آبیاری کم‌فشار باغات و حمایت از صنایع در کنار الزام به رعایت دستورالعمل‌های محیط زیست از اهم تصمیمات این سفر بود.

 • #تسخیره_کنگره_آمریکا حکایت بدون روتوش از پایبندی به #دموکراسی در غرب است که دامن‌گیر خودشان شد؛ این تصاویر را باید به‌رخ کسانی کشید که در هر فرصتی با چوب تمدن #غرب_وحشی، تلاش کردند مانع خودباوری ملی شوند.
  آقایان #غربگرا این واقعیت آمریکای متزلزل و در حال افول را به دقت ببینید.

 • به برکت خون شهیدان علی‌الخصوص شهید #محسن_فخری_زاده، بالاخره براساس مصوبه #مجلس، بار دیگر غنی‌سازی ۲۰ درصد در کشور آغاز شد.
  بی‌اثر کردن و خنثی‌سازی #تحریم با تولید قدرت داخلی و ارسال پیام اقتدار ملی در سطح بین‌المللی حاصل خواهد شد.
  پیش به سوی #ایران_قوی

 • خوشبختانه در بسیاری از حوزه‌ها زیرساخت‌های مناسبی در امر #توسعه_علمی کشور ایجاد شده است و می‌بایست این باور اشتباه که در کشور نقشه راه علمی برای حل مشکلات وجود ندارد، اصلاح شود.
  ضمن اینکه حل مشکلات کشور به صورت علمی می‌بایست با رویکرد توجه به اکوسیستم بومی کشور صورت پذیرد.

 • آیت‌الله علامه #مصباح_یزدی همچون سردار شهید #قاسم_سلیمانی، #مرد_میدان مبارزه در دفاع از انقلاب اسلامی بود که #خامنه‌ای_عزیز را عزیز جان خود می‌دانست. ایشان عمر خویش را وقف بارور شدن نهال نوپای حکومت اسلامی در مبارزات نظری کرد و در این مسیر با هجمه سنگین مخالفان و غافلان روبرو شد.

 • به‌رغم گذشت حدود ۳ سال از اعمال محدودیت بر صادرات نفت کشور، لایحه بودجه همچنان بدون اجرای اصلاحات اساسی و با تشدید کسری بودجه به مجلس تقدیم شده است. با توجه به پیامدهای تورمی لایحه بودجه تقدیم شده، پیشنهاد می‌شود کلیات لایحه رد شده و جهت اصلاح به دولت بازگردانده شود.

 • یکی از شاخص‌های مهم وضعیت #بودجه، مابه‌التفاوت درآمدها و هزینه‌هاست. کسری #تراز_عملیاتی شاخصی است که ارتباطی با فشارهای خارجی به اقتصاد نداشته و به‌صورت مستقیم نشان‌دهنده میزان موفقیت در افزایش درآمدها و مدیریت هزینه‌های #دولت است. این کسری به ۴۱درصد بودجه عمومی افزایش یافته است.

 • این مسئله در #دولت یازدهم و دوازدهم نیز به وفور دیده می‌شود که به کارگیری بسیاری از اعضای ستاد انتخاباتی جناب #حسن_روحانی در شرکت‌های زیر مجموعه شستا یکی از این نمونه سودجویی‌ها می‌باشد.

 • مجموع دارایی‌های شستا در سال ۹۷ بالغ بر ۵۷ هزار میلیارد تومان بوده و درآمد سالانه آن نزدیک به ۳۲ هزار میلیارد تومان اعلام شده که با توجه به نوسانات ارز و افزایش ارزش ملک در دو سال اخیر قطعا این دارایی‌ها ۲ برابر گردیده است.

 • با توجه به اینکه تحریم برای سیاست خارجه آمریکا یک ابزار راهبردی است و پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین تحریم‌های مالی و بانکی آمریکا علیه ایران در حال بی‌تاثیر شدن است؛ باید نسبت به پیگیری مقامات آمریکایی در دولت‌های #اوباما و #ترامپ جهت پیاده‌سازی استانداردهای مدنظر FATF بدبین بود.

 • کسانی که می‌گفتند با #برجام موانع تجارت خارجی، اشتغال، آلودگی هوا و حتی آب خوردن درست می‌شود؛ اکنون می‌گویند اگر #آمریکا هم به برجام برگردد، بدون #FATF تبادلات بانکی انجام نمی‌شود. این تناقض از کجا می‌آید؟! اگر برجام محدودیت‌ها را برنداشته، از کجا معلوم تعامل با FATF برطرف کند؟!

 • به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس به #سبزوار آمدیم و پس از #نظارت_میدانی پروژه‌های مختلف راهداری، آب و فاضلاب، ناوبری هوایی و راه‌آهن تلاش شد با بهره‌گیری از تخصیص منابع ملی به پروژه‌های نیمه‌تمام این منطقه، زمینه تسریع در برطرف شدن مشکلات مردم و حرکت برای احیای #عدالت فراهم شود.

 • از سوی دیگر شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان ضامن تاکنون به تعهداتش عمل نکرده و این موضوع باعث نارضایتی سهامداران و اعتراض به #سازمان_بورس شده است.
  #سازمان_خصوصی_سازی نیز بی‌عملی مدیران پتروشیمی جم در جهت استیفای حقوق میلیون‌ها نفر از سهامداران را تایید کرده است.

 • لذا اجرای اصل حاکمیت #قانون و جلوگیری از تبعیض و احداث بناهای غیرمجاز که با اصول #شهرسازی، معماری و قواعد حقوق عمومی مغایرت دارد و همچنین در راستای جلوگیری از #فساد_اداری و اخذ جریمه‌های تخلف ساختمانی در قبال نقض مقررات در تبصره‌های ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها از ضروریات موضوع است.

 • پس از دقایقی آن زمانی که اطراف حاج قاسم خلوت‌تر شد، از یک سو علاقه داشتم برای بوسیدن روی او جلو بروم و از سویی دلم نیامد مانع از رسیدن عاشق به معشوق شوم؛ در این دوگانه میل او را بر خود مقدم دانستم، اما حسرت آن همیشه برایم ماند.
  کنار همه بدهکاری‌ها، این بوسه طلب ما بماند سردار …

 • مراسم ۱۴ خرداد ۹۸ آخرین باری بود که حاج #قاسم_سلیمانی را از نزدیک ملاقات کردم؛ آن روز به دلیل اینکه برای حاشیه‌نگاری از طرف @Khamenei_fa حضور داشتم، پس از اتمام سخنرانی #رهبر_انقلاب به همراه جمعی از سران و مسئولین از درب پشتی حرم امام(ره) خارج شدم و آنجا این ملاقات صورت گرفت.

 • حساسیت علامه مصباح یزدی نسبت به سرنوشت #مردم و نگریستن به میدان سیاست از دریچه شرع است که باعث می‌شود ایشان رأی دادن بر اساس سهم‌خواهی و صرفا ابتنای بر هم‌گروه بودن در #انتخابات را مذموم بداند و به جای بازی با واژه‌ها، #وحدت حول گفتمان و شاخص‌ها را مطرح نماید.

 • اجرای طرح ولایت که سرآغازی بر پایان دوقطبی‌های چپ و راست بود، موجب شد تا برخی از کسانی که امروز در مدح جایگاه علمی علامه مصباح سخن می‌گویند، آن روزها در جهت حذف این طرح قدم بردارند و اگر حمایت #رهبر_انقلاب از طرح ولایت و علامه مصباح نبود، نه از تاک نشان می‌ماند و نه از تاکنشان.

 • علیرغم این شرایط #ایران توانسته در زمینه #تولید_علم حوزه فناوری نانو رتبه چهارم جهان را بعد از چین، هند و آمریکا کسب کند.
  نکته مهم اینکه ایران با سرمایه‌گذاری ۱۴ میلیون دلاری در فناوری نانو، تنها یک صدم درصد کشورهای مطرح برای این فناوری هزینه کرده که حکایت از شرایطی نابرابر دارد.

 • متاسفانه از سال ۹۸ به دلیل عدم توجه لازم به #بودجه فناوری نانو، این فناوری با مشکلات متعددی روبه‌رو شده است.
  درحالیکه تنها ۲ داروی ضدسرطان ایران که با علم نانو ساخته شده، ۴۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی به همراه داشته که این رقم از کل بودجه ستاد نانو از زمان تاسیس تاکنون بیشتر است.

 • در شب شهادت #حضرت_فاطمه(س) در حسینیه محبان حضرت زهرا(س) خیابان شهید قدوسی تهران، پیرامون اهمیت دفاع از #ولایت، اندیشه و سیره سیاسی علامه #مصباح_یزدی و تلاش ایشان برای تشکیلات‌سازی و انسجام بخشی اجتماعی در این خصوص جدای از قبیله‌گرایی‌های مرسوم و دوگانه‌های چپ و راست سخن گفتم.

 • پس از فرار یکی از مدیران بزرگترین شرکت تایر ساز کشور (#بارز) دو نفر از مدیران ارشد آن نیز به دستور مقام قضایی بازداشت شدند.
  طی ماه‌های گذشته بارها در خصوص تخلفات عدیده آن شرکت به آقایان #شریعتمدرای و #رضوانی_فر تذکر دادم و اقدامی نشد!
  خدا قوت به وزارت اطلاعات برای مبارزه با فساد.

 • نکته جالب توجه اینکه جریان #غربگرا درحالی تصویب و عملیاتی‌سازی #FATF در کشور را شاه‌کلید رفع مشکلات #اقتصادی می‌داند و تمام تقصیر تقصیرها را به گردن مخالفان این دیدگاه می‌اندازد که جدای از صحت‌سنجی ادعا، از لحاظ لجستیکی در اجرای اصلاح قانون چک علیرغم فرصت دو ساله، عاجز مانده است.

 • امروز علت تأخیر #بانک_مرکزی در اجرای اصلاح #قانون_چک در #کمیسیون_اصل_نود بررسی شد.
  قانونی که زمینه ایجاد #شفافیت ۳۰۰۰هزار میلیارد تومانی گردش چک در طول یکسال را فراهم می‌سازد و به تبع آن مانع فساد، پولشویی و منجر به اعاده حقوق دولتی در موضوع مالیات می‌گردد.
  #رشته_توییت

 • عملکردی که منطبق است با مکتب امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب.
  اگر علامه مصباح را صرفا یک عالم دینی و یک فیلسوف مسلمان بنامیم، از شناخت حقیقت او غافل شده‌ایم و در حق او جفا روا داشته‌ایم؛ میراث علامه مصباح یزدی برای #مردم و #ایران، چیزی فراتر از یک جهد و جهاد علمی است.

 • #تسخیر_کنگره_آمریکا حکایت بدون روتوش از پایبندی به #دموکراسی در غرب است که دامن‌گیر خودشان شد؛ این تصاویر را باید به‌رخ کسانی کشید که در هر فرصتی با چوب تمدن #غرب_وحشی، تلاش کردند مانع خودباوری ملی شوند.
  آقایان #غربگرا این واقعیت آمریکای متزلزل و در حال افول را به دقت ببینید.

 • آقای #ترامپ قمارباز! من به شما می‌گویم، بدان در آنجایی که فکر نمی‌کنی ما در نزدیک شما هستیم. در هر کجا که تصور نمی‌کنی، ما در کنار شما هستیم. شکست شما و #انتقام_سخت از #آمریکا شروع شده است؛ شما درون خانه‌های خودتان هم دیگر آرامش ندارید و بعید نیست درون خانه از شما انتقام بگیریم.

 • در برنامه تلویزیونی #یه_روز_تازه پیرامون #شفافیت_آرای_نمایندگان که پس از طرح و تصویب در کمیسیون آیین نامه در نوبت صحن علنی #مجلس قرار گرفته است و علت طولانی شدن روند کار با توجه به اینکه به عنوان یک طرح عادی اعلام وصول شده بود؛ توضیحاتی را بیان کردم.

 • از آنجایی که #دانشگاه_آزاد با یک میلیون دانشجو، یکصد هزار پرسنل و چند صد هزار میلیارد دارایی، ذیل هیچ یک از سیستم‌های نظارتی حاکمیتی در حوزه محاسباتی، حسابرسی و قضایی نمی‌باشد؛ با جمعی از نمایندگان #مجلس خواستار الحاق آن به بند ه تبصره ۲ لایحه #بودجه_۱۴۰۰ برای ایجاد #شفافیت شدیم.

 • به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس با جناب #سورنا_ستاری پیرامون حمایت از شرکت‌های #دانش_بنیان و شرکت‌های خلاق گفتگو کردیم و ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود و نیز تصویب قوانین جدیدی که در سرعت بخشی به امر توسعه علمی کشور بینجامد، بر تشکیل کارگروه مشترک علم و فناوری توافق شد.

 • در شب شهادت سردار رشید اسلام حاج #قاسم_سلیمانی، مصیبت بزرگ دیگری اتفاق افتاد و یکی از شخصیت‌های کم‌نظیر یا بی‌نظیر از جامعه ما گرفته شد.
  روح بلند و ملکوتی فقیه انقلابی، فیلسوف مجاهد، عمار انقلاب حضرت آیت‌الله علامه محمدتقی #مصباح_یزدی به ملکوت اعلی پیوست.

 • لایحه بودجه ۱۴۰۰ به نحوی تدوین شده که میزان وابستگی بودجه به #نفت در آن نسبت به مقادیر مصوب ۳ سال گذشته حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است و با فرض صادرات حدود ۲ میلیون ۳۰۰ هزار برآورده شده که با واقعیت صادرات نفت اختلاف فاحشی دارد و منجر به پیش‌فروش نفت و بدهکاری بیشتر کشور می‌گردد.

 • #تحقیق_و_تفحص از شستا حقایق بسیاری را برای #مردم آشکار نموده و موجبات بازگرداندن حقوق از دست رفته #بازنشستگان و بیمه‌شدگان تامین اجتماعی را فراهم خواهد کرد.

 • سوء مدیریت و تخلفات گسترده مالی و اداری شستا و زیرمجموعه‌های آن باعث ایجاد ضرورت تحقیق و تفحص از این غول اقتصادی شده است. مضاف بر اینکه طی یک دهه گذشته دوبار تحقیق و تفحص از این شرکت بدون قرائت گزارش نهایی و بدون پیگیری رها شده است.

 • برای پیگیری حقوق مردم و به ویژه بازنشستگان #تامین_اجتماعی درخواست تحقیق و تفحص از #شستا را در #مجلس ثبت نمودم.
  شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی دارای بیش از ۲۳۰ شرکت می‌باشد که فعالیت‌های گسترده‌ای را در صنایع مختلف انجام می‌دهند.
  #رشته_توییت

 • از سوی دیگر در شرایطی که به گفته مشاور امنیت ملی ترامپ، دیگر اقدامی برای اعمال #تحریم علیه #ایران باقی نمانده و البته ایران در فهرست کشورهای اقدام مقابله‌ای FATF نیز قرار دارد؛ رشد اقتصادی ایران پس از گذر از بحران‌ها مثبت شده و فروش #نفت به بیش از یک میلیون بشکه در روز رسیده است.

 • ولادت #مسیح، ولادت رحمت و برکت در جهان برای مردمی بود که بر اثر سلطه‌ی قدرت‌های مستکبر و سنگینی نظام‌های تباه‌گر، غرق در ظلمت، جهالت، فساد، محرومیت و تبعیض بودند. پیام #عیسی(ع)، نجات انسان‌ها از همه اینها بود.
  سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح نیز گرامیداشت این ارزش‌هاست.

 • همه این اتفاقات در شرایطی رخ می‌دهد که تمامی شرکت‌ها از جمله طلب‌کار، بدهکار و ضامن از زیر مجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند و پیگیری نکردن این طلب، شائبه تبانی در این قرارداد را به وجود آورده است و چرا جناب وزیر دستور رفع مشکل را به شرکت‌های زیرمجموعه خود نمی‌دهد!

 • گفتنی است این طلب از شرکت گسترش تجارت #پارس_سبا با مالکیت شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری است که با گذشت بیش از ۶ سال نه تنها پرداخت نشده است، بلکه پتروشیمی جم نیز اقدام حقوقی و قضایی در این خصوص انجام نداده که موجب تضییع حقوق بازنشستگان، سهامداران و بیت‌المال شده است.