• پس از عملکرد بد #دولت در سهمیه‌بندی و افزایش قیمت #بنزین با وارد کردن یک شوک اجتماعی، جناب #صدا_و_سیما نیز در قامت یک روابط عمومی بی‌اختیار و با کنار گذاشتن بدیهیات #رسانه و سانسور اعتراضات مردمی، زمینه میدان‌داری رسانه‌های معاند و امنیتی شدن این تجمعات را فراهم کرده است.

 • لیبرال‌های #سازندگی در حالی از کودتای #بولیوی و کنار رفتن #مورالس که دارای موفق‌ترین کارنامه اقتصادی آمریکای‌جنوبی در کاهش فقر و فاصله ثروت بوده است با تیتر «عاقبت پوپولیست» دفاع کرده که از سخنرانی عوام‌فریبانه جناب #حسن_روحانی در یزد، تیتر «ثروت تازه‌ی ایران» را منتشر کرده بود!

 • افشاگری جناب #حسن_روحانی پیرامون گم شدن میلیاردها دلار پول، به مصادره ۲میلیارد دلار #ایران در سال ۹۵ از سوی #آمریکا برمی‌گردد؛ اما باقی داستان را که جناب عراقچی همان زمان توضیح داد ریشه آن به خرید اوراق قرضه دلاری در سال ۲۰۰۳ میلادی (یعنی دوران دولت اصلاحات) برمی‌گردد را نفرمود.

 • به بهانه آزادی جناب #حسن_عباسی به همراه برخی دوستان به اندیشکده یقین رفتیم؛ و در جمع حاضران ضمن خدا قوت به ایشان به خاطر فعالیت مستمر و مؤثر در جبهه انقلاب به موضوع #شفافیت حاصل از به زندان انداختن منتقدان با فشار جریان لیبرال که منجر به پایان #نمایش_آزادی آنها می‌گردد، پرداختم.

 • #ایران در #گام_چهارم کاهش تعهدات برجامی در حالی گازدهی فردو را آغاز کرده که این اقدام اثرگذاری لازم برای اینکه طرف مقابل را مجبور به انجام تعهداتش در اجرای #برجام نماید، ندارد؛ لذا طرف مقابل را همچون سه گام قبلی وادار به اقدام عملی خاصی نخواهد کرد.

 • در #فرهیختگان با اشاره به دسته‌بندی کشورها در سیاست خارجی #آمریکا و اینکه چرا #ایران پس از انقلاب از دسته همسو به غیرهمسو تغییر پیدا کرد؛ پیرامون خطای بزرگ کسانی که با تنزل مبانی سیاست خارجی آمریکا به دسته‌بندی‌ها، سرنوشت کشور را معطل انتخابات ۲۰۲۰ و رفتن #ترامپ کرده‌اند، نوشتم.

 • Balfour was the frist international try during isreal konformation that issued by #britain ۱۰۲ years ago. The main question is that why britain allowed issued a sinister against a nation? #sinisterbalfour

 • #وطن_امروز در دوران تکثر #رسانه با اتکا به تیترهای خواندنی، ضمن کسب قدرت رسانه‌ای برای برجسته‌سازی موضوعات، طی سال‌های گذشته پایگاه انتقادی موثری در مواجهه‌ی با جریان #غربگرا باشد؛ انتشار مجدد این روزنامه پس از ۳ماه تعطیلی، با توجه به لزوم آگاه‌سازی اجتماعی خبری مسرت‌بخش است.

 • پت سوزا، عکاس کاخ سفید در زمان اوباما می‌گوید عکسی که #دونالد_ترامپ را در حال نظارت بر عملیات کشتن #ابوبکر_البغدادی نشان می‌دهد برای ساعاتی پس از عملیات می‌باشد و درحالیکه حمله به البغدادی ساعت ۱۵:۳۰ بوده، اما اطلاعات روی عکس ساعت ۱۷:۰۵ را نشان می‌دهد. عکس یادگاری برای #انتخابات

 • جناب @MhdFarazmand سفیر #ایران در ترکیه که پس از گزارش روزنامه #فرهیختگان هم‌موضع با ترک‌ها ورود کرد، با گذشت چند روز از توئیت یکی از نمایندگان حزب حرکت ملی #ترکیه که در ائتلاف با حزب حاکم قرار دارد و گفته پس از شمال سوریه نوبت به شمالغرب ایران خواهد رسید، سکوت اختیار کرده است!

 • در میان هیئات و مواکب #اربعین که جهت عرض ارادت به ساحت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در حرم مطهر حسینی(ع) حضور پیدا می‌کنند، یک گروه بیش از دیگران جلب توجه کرد و آن هم جانبازان خمینی(ره) بودند که با نوای «کجایید ای شهیدان خدایی …» جمع عزاداران را با یاد هم‌رزمانشان زنده کردند.

 • #Arbaeen is Imam Hussein's training camp to prepare for the historic movement of human life at the time of its emergence for God's help. The world will hear more about the Hussein training camp, which was set up by the oppressed of Abdullah al-Hussein #Arbaeen۲۰۱۹

 • #در_مسیر_اربعین می‌توان توامان غم و شادی را تجربه کرد؛ از یک طرف غم معنوی غربت و ستمی که بر خاندان پیامبر(ص) رفت و از طرف دیگر شادی و بهجت نورانیت، قدرت و انرژی عظیمی که حسین(ع) و زینب‌(س) آفریدند و پوسته زمان و مکان را شکافت تا عالم بزرگ‌ترین راهپیمایی تاریخ را به نظاره بنشیند.

 • حماسه #اربعین نشان می‌دهد هر کس برای خدا باشد و برای خدا عمل کند، خدا با او است و برای او عمل می‌کند و الا اگر محاسبات مادی و زمینی بود که باید پس از شهادت ۷۲ نفر و اسارت زنان و کودکان داستان به انتها می‌رسید و خبری باقی نمی‌ماند.

 • مهمترین پیام خالی ماندن مراسم سخنرانی جناب #حسن_روحانی در #دانشگاه_تهران جدای از تلاش همیشگی #دولت برای بستن دهان منتقدان، این است که گفتمان دولت خیلی زودتر از عمر قانونی آن به پایان رسیده و حتی اساتید همسو با آن هم حاضر به تشییع این جنازه نشدند.

 • خدا میراث همه‌ی پیامبران را یکجا به #امام_حسین(ع) بخشید و حسین(ع) برای حفظ این میراث و مشخص شدن خط حق از باطل، خون خود را در #تاریخ به صورت همه عالم پاشید و با حفظ دستاورد پیامبران در #کربلا، دنیا را از جهالت نجات بخشید.

 • تصاویر مربوط به ظهر امروز جمعه از پارکینگ #اربعین است که در فاصله ۱۰ کیلومتری مرز مهران قرار دارد. هوا بسیار گرم است اما برای زائران حسین(ع) #در_مسیر_اربعین، جنون شد ضرب در عشق و مثل‌ها را عوض کرده در این صحرا، به جای دست، ریزد صد هنر از پا … #الأربعین_مقدمة_الظهور

 • سخنان جناب #حسن_روحانی پیرامون اینکه بهترین #مجلس بدون نظارت و در نبود شورای نگهبان حاصل شده است؛ جدای از اینکه در ابتدا مشروعیت خود او را زیر سوال می‌برد، حکایت از دستان خالی #دولت در میدان عمل دارد که به استراتژی نان خوردن از سفره «رادیکالیسم سیاسی» در #انتخابات آتی رسیده است.

 • دعوت از #جفری_ساکس تئوریسین مکتب شوک درمانی که منجر به فروپاشی اقتصاد بولیوی، آرژانتین و لهستان شد، برای سخنرانی در همایش تحریم‌ها از سوی وزارت علوم، نشان می‌دهد #دولت در عین شکست ایده بستن با کدخدا، به‌دلیل بن‌بست ایده، دل به حرف‌های #ویرانگر_اقتصادی #آمریکا بسته است.

 • #بی_بی_سی فکر می‌کند با طرح اتهامات بی‌پایه جنسی می‌تواند شعار #ایران_و_العراق_لایمکن_الفراق را به‌نفع استکبار باطل کند؛ غافل از اینکه باور به #حب_الحسین_یجمعنا توانست مسایلی از این عمیق‌تر که با طراحی همین استکبار در ۸ سال جنگ تحمیلی به میلیون‌ها نفر خسارت زده بود را جبران کند.

 • قریب به ۵ماه از تصویرسازی خیالی #کاسبان_ترس در القای دوگانه جنگ و سازش برای کمک به #فشار_حداکثری آمریکا و کشاندن ایران به مسلخ امتیازگیری #ترامپ می‌گذرد؛ امروز اما تصویر واقعی فرسنگ‌ها با این تخیل فاصله دارد و حکایت از شکست غرب و اقتدار ایران با استقامت بر #منطق_مقاومت دارد.

 • انصافا آرایش #جنگ_احزاب هم اینطور نبود؛ در یک سو نشست خبری #سازمان_منافقین به میزبانی آمریکا و پخش مستقیم رسانه دولتی انگلیس، ایران را در حمله به آرامکو متهم می‌کنند و در سوی دیگر جناب #محمود_احمدی_نژاد در میانه‌ی صف‌بندی دشمن ترجیح داده با روزنامه همان رژیم سعودی درد و دل کند.

 • بیانیه امروز سه کشور اروپایی عضو #برجام مبنی براینکه #ایران مذاکرات بلندمدت درباره برنامه هسته‌ای و مسایل مرتبط با امنیت منطقه‌ای از جمله برنامه موشکی خود را بپذیرد؛ نشان داد که #اروپا طی یکسال و نیم گذشته صرفا وقت‌کشی می‌کرده و اختیاری از خود در مقابل اراده‌ی #آمریکا ندارد.

 • اینکه در کشوری همچون #انگلیس پارلمان به‌عنوان میراث تاریخی و نماد برتری اراده #مردم نسبت به نهاد موروثی و غیرانتخابی سلطنت توسط ملکه منحل می‌گردد؛ نشان دهنده حرکتی ارتجاعی به طول چند قرن است که تزلزل در منطق #آزادی را در #غرب به نمایش گذاشته است.

 • اقدام آمریکا در اعلام #تحریم #بانک_مرکزی برخلاف پروپاگاندای رسانه‌ای غرب حاکی از دستان خالی آمریکایی‌هاست و بیشتر برای حفظ آبرو صادر شده است؛ اما با توجه به تجربه #برجام باید مراقبت کرد که این اقدام کم‌اثر بهانه‌ای برای فشار بیشتر جریان #غربگرا برای مذاکره جهت برداشتن آن نشود.

 • در حالی‌که #دولت سهمیه‌بندی و افزایش قیمت #بنزین را برای کمک به اقشار تحت فشار جامعه دانسته و مدعی شده ۳۱ هزار میلیارد از درآمد آن به مستضعفین تعلق می‌گیرد؛ جناب #محمدباقر_نوبخت امشب در گفتگوی ویژه خبری اعلام کرد: منابع جدید در بودجه نیاز داشتیم و سراغ قیمت سوخت رفتیم!

 • قیاس قیمت #بنزین در #ایران با فوب خلیج‌فارس و ادعای اینکه نرخ فعلی بالا نیست، بدون توجه به اینکه حقوق پایه یک کارگر در امارات حدود ۲۶ میلیون تومان ولی در ایران یک کارمند حدود ماهی ۳ میلیون تومان حقوق می‌گیرد، حکایت از عدم اطلاع توجیه کنندگان از وضعیت #اقتصادی مردم دارد.

 • نکته مهمتر از تحریف #تاریخ اسلام در اظهارات جناب #حسن_روحانی مبنی بر اینکه پیامبر(ص) با کفار پیمان می‌بست و وقتی کفار پیمان را می‌شکستند دوباره با آنها پیمان می‌بست؛ انتقال پیام به طرف مقابل در #برجام است که نگران این عهدشکنی نباشند و بدانند این #دولت آماده امتیازدهی بیشتر است.

 • با توجه به اینکه رضایت اجتماعی از عملکرد جناب #حسن_روحانی به صورت ملموسی کاهش یافته است؛ لذا اظهارات کنایه‌وارش به نحوه مبارزه با #مفاسد_اقتصادی نه‌تنها به سود دستگاه قضایی است، بلکه ابراز ارادت او به #خاتمی نیز #بوسه_مرگ به اصلاح‌طلبانی بود که قصد مرز گذاری با دولت را داشتند.

 • ۲۰ سال از اولین جلسه‌ای که تعدادی دانشجو در پارک لاله تهران با هدف حفظ هویت حقیقی انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌ها برگزار کردند و در نهایت به اعلام موجودیت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان #مستقل در ۱۳ آبان ۷۸ منجر شد، می‌گذرد و همچنان اسلام‌گرایی مرکز ثقل این تشکیلات دانشجویی است.

 • #ایران در #گام_چهارم کاهش تعهدات برجامی در حالی گازدهی فردو را آغاز کرده که این اقدام اثرگذاری لازم برای اینکه طرف مقابل را مجبور به انجام تعهداتش در اجرای #برجام نماید، نیست؛ لذا طرف مقابل را همچون سه گام قبلی وادار به اقدام عملی خاصی نخواهد کرد.

 • به همراه حجت‌الاسلام #مصطفی_رستمی در راهپیمایی سیزده آبان شرکت کردیم؛ انصافا مشاهده نسل جوان و نوجوانی که در چهلمین سالروز تسخیر لانه جاسوسی #آمریکا با همان نشاط دانشجویان خط امام شعار #مرگ_بر_آمریکا را برای حفظ استقلال ملی فریاد می‌زدند، باعث افتخار بود.

 • «با وجود آنکه هفت درصد مدارس ⁧#غیرانتفاعی⁩ است، اما برخی اعتراضات حکایت دارد که تاسیس این مدارس برخلاف مساوات و عدالت است.» این سخنان را جناب ⁧#غلامعلی_حدادعادل⁩ در تیرماه سال ۸۳ به عنوان عضو شورایعالی #آموزش_و_پرورش بیان کرده است.

 • اینکه خانم #ماهروزاده که به همراه همسرش جناب #غلامعلی_حدادعادل سال‌ها مسئولیت‌های متعدد فرهنگی و آموزشی داشته، اقرار می‌کند مدرسه خوب دولتی نداریم، فاجعه است؛ اما فاجعه‌بارتر اینکه بجای اقدام برای اصلاح #آموزش_و_پرورش، مدرسه غیرانتفاعی تاسیس می‌کند و منتش را پای انقلاب می‌گذارد.

 • کشته شدن #ابوبکر_البغدادی یک سال مانده به انتخابات ریاست جمهوری #آمریکا، بیش از اینکه دستاوردی در مبارزه با #تروریسم باشد، یادآور عکس یادگاری اوباما با جسد بن‌لادن است که در انتخابات سال ۲۰۱۲ به‌عنوان دستاورد حوزه امنیت و سیاست خارجی ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفت.

 • من ارض الامام الرضا(ع) وشعب ایران الابی نتقدم بالشکر الجزیل لجمیع العراقیین؛ الذین بذلوا الغالین والنفیس فی سبیل راحتنا من مأکل ومشرب ومنام.. یا شعب العراقی! لم نر سوى الکرم بل کانت قلوبکم مفتوحة قبل بیوتکم واستقبلتمونا کأخوان لکم ونحن فعلا اخوان لکم … #شکراً_للعراق

 • زیارت #اربعین ضمن کنار زدن تفسیرهای بدلی، تفسیر درست از دین را بیان می‌کند؛ مومن وقتی می‌گوید: «السلام على اسیر الکربات …» دیگر نمی‌تواند دنبال دین‌داری راحت برود و در مقابل الگوی #امام_حسین(ع) که سیبل گرفتاری‌ها بود، سبک دین‌داری راحت منهای گرفتاری‌ها را ترویج کند.

 • Friedrich Nietzsche, who said, «God is dead» by analyzing the decline of faith in the present age, replaces it! Arbaeen's walk is empty to see his revocation in the miracle of the new age. #Arbaeen۲۰۱۹

 • حرکة الشباب العراقی الجمیل على طریق الاربعین؛ قال #الامام_الحسین علیه السلام: مِثْلِی لَا یُبَایِعُ مِثْلَهُ … حرکت زیبای جوانان عراقی #در_مسیر_اربعین؛ #امام_حسین‌(ع): کسی مثل من، هرگز زیر بار کسی مثل تو نمی‌رود.

 • در روزنامه #فرهیختگان پیرامون اینکه همزمان با دورانی که در دنیا فاتحه دین را می‌خواندند، زنده‌ترین، پرشورترین و معنابخش‌ترین پدیده حول محور معنویت و در لبیک به «هل من ناصر ینصرنی» حسین(ع) در #اربعین، به‌وقوع پیوسته که امکان وقوع آن با پول و زور و حتی فریب را ندارد، نوشتم.

 • خدمات پزشکی دانشجویان واحد علوم و تحقیقات #دانشگاه_آزاد که #در_مسیر_اربعین تحت عنوان «امت محمد(ص)» در عمود ۲۷۰ برپا شده است در نوع خودش جالب بود؛ این درمانگاه جدای از ارایه خدمات برای عموم زائران، خدمات دندانپزشکی برای موکب‌داران عراقی نیز ارایه می‌کرد که خیلی هم طرفدار داشت.

 • یکی از جلوه‌های بی‌نظیر راهپیمایی عظیم #اربعین که در آن ناب‌ترین جلوه‌های زیست مومنانه امکان ظهور پیدا می‌کند، کنار زدن ارزش‌ها و فرهنگ مدرنیته در جهان امروز است و #معجزه_عصر_جدید اثبات می‌کند #در_مسیر_اربعین امکان خروج از هژمونی حاکم ارزش‌های مادی برای شکل‌گیری تمدن اسلامی هست.

 • امروز همراه دوستان #در_مسیر_اربعین قرار گرفتیم و ظهر به موکب #دانشگاه_آزاد کنگاور رسیدیم؛ یکی از اتفاقات جذاب این موکب فعالیت جهادی رضا توشمالانی رییس این واحد بود که دوشادوش همه می‌دوید؛ اگر تنها محصول تغییر در دانشگاه آزاد، شکستن روحیه #تفرعن گذشته باشد هم دستاورد مهمی است.

 • جناب #سعید_حجاریان در گفتگو با روزنامه شرق نیاز #دونالد_ترامپ به یک برد ولو کوچک برای انتخابات ۲۰۲۰ را یک فرصت دیپلماتیک دانسته که می‌تواند مشکل تحریم‌ها را ولو ناقص و موقت حل کند؛ اما نگفته چه ضمانتی برای عدم افزایش #فشار_حداکثری #آمریکا در قبال این کمک انتخاباتی وجود دارد.

 • درحالی‌که در میانه‌ی #جنگ_اقتصادی باید سرمایه‌ی ارزی کشور را برای تامین کالاهای مصرفی ضروری مثل دارو و کالاهای سرمایه‌ای و واسطه‌ای جهت رونق تولید هزینه کرد؛ #واردات کالای لوکس به ایران در سال ۲۰۱۸ از آمریکا همزمان با خروج از #برجام، با مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار رکورد زده است.

 • یا شعب #العراق! یا شعب الکبیر العزیز! یا شعب صاحب الثقافة،وعزیمة وإرادة! لقد أثبت الشباب العراقیون فی أحداث الأعوام الأخیرة أنهم قادرون علی حمایة شعبهم وبلادهم مقابل مؤامرات العالمیة لقد استطاع الشباب العراقی القضاء علی أکبر مؤامرة داخلیة کان یمکن أن تقضی إلی حرب داخلیة فی العراق

 • نقشه #خاورمیانه_جدید این روزها با سرعت بیشتری در حال خودنمایی است؛ برقراری ارتباط زمینی تهران-بغداد-دمشق پس از افتتاح گذرگاه مهم و راهبردی قائم-بوکمال، یکی از نتایج ایستادگی بر #منطق_مقاومت است که #جمهوری_اسلامی و متحدانش در جبهه مقاومت را در آستانه آزادی قدس‌شریف قرار داده است.

 • معاون مرکز سلامت #وزارت_بهداشت با بیان اینکه زائران از غذای موکب‌های ایرانی استفاده کنند و اینکه مردم پاکستان و افغانستان می‌توانند حامل میکروب‌های عفونی باشند؛ در حقیقت روح اتحاد ملت‌ها #در_مسیر_اربعین را به‌نام توصیه‌های بهداشتی در پیاده‌روی #اربعین نشانه رفته است.

 • جناب #بهزاد_نبوی برای فرار از #پاسخگویی و عدم پذیرش مسئولیت ناکارآمدی‌های مجلس و دولت مورد حمایت جریان متبوعش، اقدام به تغییر میدان بازی نموده و با طرح آمار و ارقامی غیرمستدل اصطلاحا می‌خواهد زیر میز بزند؛ اما فراموش کرده که آتش این ادعا دامن خودشان را در #انتخابات خواهد گرفت.

 • علی‌رغم استقبال خوب مخاطبان از سینمای دفاع مقدس، سیاست‌گذاری‌های فرهنگی به گونه‌ای بوده که در دهه ۹۰ فقط ۴درصد تولیدات #سینما در این حوزه بوده؛ یعنی به یک سوم تولید دهه‌های قبل کاهش یافته است. #فرهیختگان به همین بهانه به‌موضوع «سینمای #دفاع_مقدس گروگان تکنوکرات‌ها» پرداخته است.