• انتشار چنین تصویری از جناب #علی_اصغر_پیوندی در وسط بحران #سیل_گلستان ضمن نمک پاشیدن بر زخم مردم سیل‌زده، موجب آسیب اجتماعی عمومی به فعالیت‌های امدادگران خدوم #هلال_احمر نیز می‌شود و در نهایت موجب سلب اعتماد جامعه برای واریز کمک‌های نقدی به چنین سازمانی می‌شود. @alia_peyvandi

 • جناب #مناف_هاشمی برای غیبت در بحران #سیل_گلستان عزل می‌شود؛ اما #دولت به قواعد این تصمیم پایبند است یا برای کاهش فشار اجتماعی استاندارش را عزل می‌کند؟ آیا وزیر کشوری که این غیبت را توجیه کرد و یا رئیس‌جمهوری که سفر به سواحل قشم را در زمان بحران برمی‌گزیند، مستحق برخورد نیستند؟

 • گلایه رهبر انقلاب در #سخنرانی_نوروزی از #مجلس بیش از اینکه بازخوانی گذشته باشد، چراغ راه انتخابات سال آتی است. مجلسی که تحت تاثیر #تقی‌_زاده‌های زمان تشکیل و اداره شود، نمی‌توان انتظار اقدام موثر علیه #آمریکا داشت.

 • جناب #حسن_روحانی در آخرین جلسه هیات دولت در سال ٩٧ با پذیرش گذشت سالی سخت بر مردم، بیان کرده است: «هر چه لعنت دارید به #آمریکا بفرستید که این شرایط را برای کشور بوجود آورد.» اما جناب رئیس‌جمهور مردم با جریان #غربگرا که با تئوری کلید آمریکایی‌ها را بزک کردند، چه باید کنند؟

 • جناب آخوندی که در مراسم تجلیل از شهردار #برازجان حضور داشتی و شاهد تحقیر #پاکبان‌های شریف بودی. آیا نمی‌دانستی مکتب #اسلام برای انسان، بماهو انسان، کرامت ذاتی قائل شده است و مهم‌ترین معیار و مبنای کرامت اکتسابی را نیز بر پایه تقوا و ایمان گذاشته و نه پست و مقام؟

 • جناب #رئیسی انتصاب شما در #قوه_قضائیه نه تنها موجی از امید اجتماعی را برای بسط #عدالت مورد انتظار در #گام_دوم_انقلاب ایجاد کرده است، بلکه فرصت مغتنمی در راستای چشاندن طعم خدمتی است که می‌تواند ظرفیتی برای اقبال اجتماعی به جریان درون‌زا در آینده باشد.

 • #فرهیختگان در پایان دوره تقریبا ۱۰ساله ریاست آیت‌الله آملی‌لاریجانی و در آستانه شروع دوره ریاست آیت‌الله #رئیسی بر دستگاه قضا با کارشناسان، اساتید دانشگاه و حقوقدانان مطرح کشور درباره دوره آینده، فرصت‌ها و چالش‌ها و اقدامات ضروری برای #قوه_قضائیه به گفت‌وگو نشسته است.

 • اینکه در میدان #جنگ_اقتصادی برخی صرفا با هدف تخریب #دولت، توزیع کالاهای اساسی با کارت هوشمند را با الفاظی همچون بازگشت به دوران #کوپن به تمسخر نشسته‌اند، حاکی از عدم فهم اولویت‌ها و درک شرایط جنگی است.

 • جلسات #شورای_عالی_انقلاب_فرهنگی از زمان انتصاب جناب #عاملی به حالت تعطیل درآمده و ظاهرا این اتفاق علی‌رغم استقلال این شورا از #دولت، به خواست رئیس‌جمهور صورت گرفته است. کسانی‌که با پیامک چنین دبیر بی‌اراده‌ای را به شورا تحمیل کردند، امروز نتیجه اقدامشان را ببینند.

 • دولت #حسن_روحانی بیشترین ضربه را از کسانی همچون #محمدجواد_ظریف، #عباس_آخوندی و #سیدحسن_قاضی_زاده_هاشمی خورده که اتفاقا در کلان پروژه‌هایی چون #برجام، خرید هواپیما و #طرح_تحول_سلامت از بیشترین حمایت‌ها از سوی رئیس جمهور برخوردار بودند. اما امروز او را تنها گذاشته‌اند.

 • جناب #عباس_عبدی از آن دست فعالان سیاسی است که میلیمتری از نظراتش کوتاه نمی‌آید. با او پیرامون کارنامه جمهوری اسلامی در استقلال ملی، آزادی بیان و وضعیت فعالیت سیاسی احزاب گفتگو کردیم که در ویژه‌نامه‌ سروش برای #چهل_سالگی_انقلاب منتشر شده است. #قله_از_این_دور_روشن_است

 • حضرت #آیت_الله_سیستانی لطفا نقش جناب شهرستانی داماد و رئیس دفترتان در قم برای تامین هزینه‌های سایت #شفقنا که به نام پایگاه خبری شیعیان جهان راه‌اندازی شده و عملا در موضوعاتی همچون #FATF به عنوان رسانه جریان #غربگرا عملیات گسترده می‌کند را بررسی فرمایید.

 • جناب #منصور_غلامی از #تحریم دانشگاه‌های شهید بهشتی و صنعتی شریف به دلیل فعالیت‌های علمی خبر داده است. اما نکته اصلی اینکه اروپایی‌ها با استناد به کدام حق در امور علمی ایران دخالت می‌کنند و آیا ادامه روند وادادگی در پذیرش تعهدات خارجی همچون #FATF آنها را گستاخ‌تر نمی‌کند؟

 • در دهه پنجم #انقلاب_اسلامی ضمن حفظ آرمان‌ها، می‌بایست براساس واقعیت‌ها #گام‌_دوم_انقلاب را با شناخت درست از قوت‌ها و چالش‌های گذشته و با امید به آینده برداشت. در این خصوص برگزاری جلسات گفتگو و اندیشه‌ورزی برای طراحی ادامه مسیر از سوی #تشکل_های_دانشجویی امری ضروری است.

 • ویژه‌نامه #سروش به مناسبت #چهل_سالگی_انقلاب پیرامون دستاوردها و چالش‌های پیش‌رو و همچنین پاسخ به برخی شبهات مطرح، با آثار و گفتارهایی از اندیشمندان، صاحب‌نظران و برخی فعالان فکری، فرهنگی، سیاسی، بین‌المللی، اجتماعی، علمی و اقتصادی منتشر شد. #قله_از_این_دور_روشن_است

 • #زکریا_بدر_الجابر بأی ذنب یُنْحَر هذا الطفل على ید تکفیری إرهابی حیث أقدم هذا المجرم على نحر هذا الطفل البرئ أمام والدته وکان مع عائلته فی زیارة للرسول الأعظم(ص) فی #المدینة_المنورة، أی جریمة إقترفتها یداک القذرتان بفکر تکفیری نجس. الله یصبر قلب امه ..

 • #فرهیختگان به بهانه شکایت خانواده شهدای ترور از جلادان #دهه_شصت، پرونده جنایات #منافقین را باز کرد و امروز بخشی از اسناد را بازخوانی کردیم.

 • درحالیکه سهم #دولت از کل #بودجه کشور، ۹۴٪ و بودجه سایر دستگاه‌ها همچون قوه قضائیه، مجلس، مجمع تشخیص مصلحت، شورای نگهبان، نیروی انتظامی، ارتش، سپاه، مراکز دینی و … مجموعا ۶٪ است، جریانی #آشنا با حربه طرح عدد و رقم بودجه‌های غیردولتی به دنبال انحراف افکار عمومی‌اند.

 • در سازمان سینمایی تحت هدایت #حسین_انتظامی (یار غار لاریجانی)، می‌تواند تکخوانی زن در #جشنواره_فیلم_فجر ظرفیتی برای تشدید دوقطبی‌های کاذب فرهنگی در جهت جبران ناکارآمدی #اقتصادی دولت و فقدان بدنه‌ی اجتماعی جناب #علی_لاریجانی برای ۱۴۰۰ باشد. تله‌ای تمیز برای طبقه متوسط شهری!

 • جناب #محمدجواد_ظریف درحالی امروز در مجلس بیان نمود: «#برجام توانست ۶ قطعنامه فصل هفتمی سازمان ملل را پایان دهد و در تاریخ سازمان ملل بی‌سابقه است.» که در ۲۲ مهر سالجاری خروج از برجام را برابر با بازگشت همه قطعنامه‌ها دانسته بود و این نشان می‌دهد هیچ قطعنامه‌ای پایان نیافته است.

 • جناب #محمود_حجتی در برنامه #نگاه_یک پیرامون گرانی گوشت و مرغ افاضه فرمودند: «خداروشکر کنید که گوشت و مرغ هست!» درحالیکه #فرهیختگان با یک حساب ساده ثابت می‌کند قیمت گوشت با ۳۴ هزار و مرغ ۵ هزار تومان گران‌تر عرضه می‌شود. بهتر نیست به جای منت گذاشتن به مردم حواستان به کارتان باشد.

 • #ونزوئلا سال‌هاست شاهد فضایی دو قطبی است و تظاهرات ۲۳ ژانویه مخالفان اتفاق تازه‌ای نیست، ضمن اینکه موافقان مادورو نیز همزمان تجمع کردند؛ ولی #آمریکا می‌خواهد با پروپاگاندای رسانه‌ای کار را یکسره کند. اما چرا شبکه‌هایی همچون @PressTV و جناب @JZarif در این میان آچمزند؟!

 • #چالش_عکس_ده_سال_پیش به خوبی نشانمان می‌دهد که باید به فکر آخرت باشیم، به فکر گذرنامه‌ی ملکوت، به فکر بدهی‌هایی که در معامله‌ی عمر به معبود داریم. خدا کند این تغییر ظاهر جسم که طبیعت عالم ماده است، تلنگری باشد برای تحول و تلنگر روح تا با محاسبه‌ی عمر، راه را گم نکنیم.

 • سه سال پیش جریان #غربگرا با تمام توان در فضای مطبوعاتی #ایران تلاش کرد با تیتر «#تحریم رفت» ضمن بزک کردن معبود خود، برای بازشدن روزنه نفوذ پسابرجام فضای اجتماعی را آماده کند و باور نداشت اربابش اینطور همه‌ی آرزوهایش را به سقف می‌کوبد و به این دم تکان دادن‌ها وقعی نمی‌نهد.

 • She is a #journalist here at @PressTV and we will certainly be following up on her situation as we learn more. Please share the above message using ONLY the two following hashtags:In the #FreeMarziehHashemi #Pray۴MarziehHashemi

 • جناب #حسن_روحانی از شما ممنونیم که به صورت فشرده بخش مهمی از تاریخ #ایران در دوران #شاه_سلطان_حسین صفوی را برای عبرت این مردم به صورت عملی بازسازی کردید. اما ای‌کاش این سفرتان به سواحل قشم را در این شرایط به‌روی مردم نمی‌آوردید؛ انصافا آخرین پادشاه صفوی نیز اینگونه نبود.

 • کسانیکه به بهانه امدادرسانی ضعیف #دولت و مرخصی خارجی استاندار در بحران #سیل_گلستان تلاش دارند جناب #محمدباقر_قالیباف را به رخ مردم بکشند، می‌شود بفرمایند اگر ایشان رییس جمهور شده بود، فردی مثل #مناف_هاشمی با سابقه معاون و مشاور قالیباف در شهرداری تهران، حداقل استاندار نبود؟!

 • لعل قدوم هذا #الأحمق_الجدید یعد أکبر دلیل على مضی #حزب_الله قدما فی معرکة الفساد. على قاعدة: «غضب العدو یعکس صورة عملنا الصحیح» #فتنة_بومبیو

 • رهبر انقلاب در #سخنرانی_نوروزی مطلبی را پیرامون حاکمیت #مجاهدان_اسلامی در سرزمین حجاز مطرح کردند که ان‌شاءالله این مهم در مسیر فروپاشی رژیم صهیونیستی رخ خواهد داد. معتقدم تحقق آن زمینه به‌قدرت رسیدن مستضعفان بر مستکبران عالم را در #گام_دوم_انقلاب رقم می‌زند.

 • در سرمقاله پایان سال روزنامه #فرهیختگان با اشاره به یک دهه سلسه‌‌نام‌گذاری‌های سال‌ها برای اقتصاد و #جنگ_اقتصادی تمام‌عیار از سوی دشمن علیه کشور، پیرامون نقش #جریان_دانشجویی در باورمندی به اوضاع جنگی، آمادگی برای نبرد، شکستن محاصره تبلیغاتی و تربیت نیروی انسانی کارآمد نوشتم.

 • امروز ۵ ماه از ابلاغ #الگوی_اسلامی_ایرانی_پیشرفت می‌گذرد و جدای از دستگاه‌های رسمی موظف که بعید است انگیزه پرداختن به چنین موضوعاتی را داشته باشند، امیدوارم مخاطبین بند پنجم، یعنی دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه کاری کنند. ضمنا اهمیت آن سند کمتر از بیانیه #گام_دوم_انقلاب نیست.

 • در سرمقاله امروز #فرهیختگان با عنوان «جغرافیای علمی جدید، #گام_دوم جبهه مقاومت» پیرامون ضرورت افزایش قدرت انقلاب اسلامی در عمق راهبردی‌اش با مولفه علم و فناوری با هدف حفظ و ارتقای قدرت خود در #چهل_سالگی_انقلاب برای مواجهه با کشورهای غربی نوشتم.

 • امروز در #فرهیختگان به تحلیل همراهی جناب #علی_لاریجانی با مصوبه #مجلس مبنی بر ممنوعیت کاندیداتوری مجدد نماینده‌های ۳دوره متوالی پارلمان پرداختیم؛ که چطور این مصوبه، او را از حضور در انتخاباتی که دو سال پیش از انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود، بصورت آبرومندانه معاف می‌سازد.

 • در حالی‌که در میانه #جنگ_اقتصادی با آمریکا، به روشنی مشخص شده که آبی برای اقتصاد ایران از دیگ اروپا گرم نخواهد شد؛ #بانک_مرکزی با عدم به سرانجام رساندن انعقاد پیمان‌های پولی دوجانبه و اتکای صرف به پیام‌رسان #سوئیفت، پاشنه‌آشیل روابط بانکی بین‌المللی ایران را تقویت کرده است.

 • جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی از زمان انتصاب جناب #عاملی به حالت تعطیل درآمده و ظاهرا این اتفاق علی‌رقم استقلال این شورا از دولت، به خواست رئیس جمهور صورت گرفته است. کسانی‌که با پیامک چنین دبیر بی‌اراده‌ای را به شورا تحمیل کردند، امروز نتیجه اقدامشان را ببینند.

 • امروز در #فرهیختگان با انتشار گزارش «فرماندهان عملیات تدلیس» به بازخوانی پیش‌بینی‌های اصلاح‌طلبانی مانند مصطفی تاج‌زاده و عبدالله نوری در مورد شرایط اقتصادی کشور پرداختیم که کاملا درست از آب درآمده اما با امتداد #دولت #حسن_روحانی!

 • جناب #محمدجواد_ظریف اینکه در پاسخ به سوال روزنامه سوئیسی گفتید: «صادرات نفت ایران از ۲.۵ میلیون بشکه در روز به بیش از یک میلیون کاهش یافته و این کمتر از میزانی است که ما در دوران تحریم‌های سازمان ملل و قبل از توافق می‌فروختیم.» به معنای #خسارت_محض_برجام نیست؟

 • امروز #فرهیختگان در گزارشی ضمن بازخوانی تجربه موفق ادغام دو حوزه بازرگانی و صنعت در کشورهای توسعه‌یافته، به بررسی دلایل ناکارآمدی #وزارت_صمت از جمله تصدی‌گری و بنگاه‌داری، نحوه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری، کیفیت نظارت و میزان قانون‌گرایی پرداخته است. پیشنهاد می‌کنم مطالعه فرمایید.

 • تعدادی دانشجو به وزیر علوم نامه نوشتند که رئیس #دانشگاه_علامه به صورت شخصی با دانشجویان منتقد برخورد می‌کند؛ آن‌وقت جناب #حسین_سلیمی برای انتشار این نامه شخصا از #خبرنامه_دانشجویان_ایران به اتهام نشر اکاذیب شکایت کرده است! خوب برادر من شما که با این کار اثبات ادعا کردید.

 • با حضور در منزل جناب دکتر #صادق_زیباکلام پیرامون مقایسه فضای سیاسی ایران در دوران #پهلوی و پس از انقلاب اسلامی گفتگویی کردیم که در ویژه‌نامه‌ سروش برای #چهل_سالگی_انقلاب منتشر شده است. پیشنهاد می‌کنم این گفتگوی خواندنی را مطالعه فرمایید. #قله_از_این_دور_روشن_است

 • دقایق فجر صادق و نورافشانی ستارگان و حضرت ماه، آخرین فرصت است برای ایمان آوردن به طلوع خورشید فردا ای سحرخیزان! مهیا شوید برای اقامه جهانی صلاة به کوری چشم شب، بایستید و ازآن بگویید؛ چیزی به طلوعش نمانده است. فجر #چهل_سالگی_انقلاب مبارک #قله_از_این_دور_روشن_است

 • با سرلشکر #محمدعلی_جعفری پیرامون موضوعات مختلفی از قبیل نقش سپاه در امنیت، سیاست، فرهنگ و قوت‌ها و چالش‌های نظام همزمان با #چهل_سالگی_انقلاب گفتگو کردیم. مطالب خوبی از دل این گفتگو در روزهای آینده در قالب یک ویژه‌نامه منتشر خواهد شد. #قله_از_این_دور_روشن_است

 • اخیراً فضاسازی‌های زیادی بر علیه #بودجه فرهنگی کشور شکل گرفته، اما خوب است بدانیم این جوسازی اتاق عملیات روانی #آشنا کل بودجه‌ای که #دولت برای #دین و مذهب در نظر گرفته معادل ۱۳۰۰ میلیارد تومان یعنی صرفاً ۰.۰۷ درصد از کل بودجه است.

 • از هر طرف نگاه می‌کنم این یک فقره را #بی_بی_سی به عنوان رسانه دولتی انگلیس راست می‌گوید؛ #ایران چهار دهه است ممالک استعمارگر از جمله الیزابت را ناکام گذاشته و این را هم باید به آنها یادآور شد که #انگلیس در تاریخ جام ملت‌های اروپا حتی به فینال هم نرفته است.

 • امروز #ایران برخلاف #رژیم_صهیونیستی -که با اشغال سرزمین #فلسطین و مهاجرت یهودیان دیگر کشورها موجودیت نامشروع یافته- به خواست و رضایت دولت سوریه در این کشور حضور دارد. البته اشغالگران از این حضور استراتژیک عصبانی‌اند، چراکه امروز بیش از گذشته نابودی خود را احساس می‌کنند.

 • جدا از اینکه حاصل کودتا در #ونزوئلا به کجا ختم شود، تیتر امروز نئولیبرال‌های #روزنامه_سازندگی در تاریخ ماند که چطور همچون قبله‌ی آمالشان هرجا منافع ایجاب کند به ابتدایی‌ترین اصول #دموکراسی نیز پایبند نبوده و دولت کودتا را در کنار منتخب مردم رسمیت می‌بخشند.

 • آذرماه سال ۹۶ #فرهیختگان گزارشی تحت عنوان «متروکه‌های زنجیره‌ای میلیاردی» منتشر کرد که در همان زمان از #بنیاد_مستضعفان پیغام دادند ساختمان #فروشگاه_قدس درحال مرمت و آماده بهره‌برداری است. اکنون بیش از یکسال گذشته و هر روز از مقابل آن ساختمان عبور می‌کنم و همچنان متروکه است.

 • #بی_بی_سی فارسی در حالی به مناسبت #چهل_سالگی_انقلاب با انتشار تصویری از استخر مختلط یک کازینو در بابلسر تلاش کرد به تخریب #انقلاب_اسلامی بپردازد که تصاویر امروزین آن محل نشان می‌دهد این کازینو از سال ۶۴ به بیمارستان تبدیل و هم اکنون به قطب پرتو درمانی شمال کشور تبدیل شده است.

 • امروز به همراه حجت‌الاسلام #رستمی ضمن حضور در #روزنامه_کیهان با حاج #حسین_شریعتمداری به گفتگو نشستیم. از نقاط قوت و ضعف جبهه انقلاب در فضای مطبوعات گفته شد تا توافق روی چند پیشنهاد کاربردی برای پرورش نسل جوان مومن انقلابی در امر رسانه که ان‌شاءالله برکات خوبی خواهد داشت.