• باید تاکید شود حضور در نقاط مختلف کشور، نافی رسیدگی و حضور میدانی در حوزه انتخابیه هر نماینده نیست؛ اما همانطور که در زمان #دفاع_مقدس همه از اقصی نقاط کشور و جدای از توجه به منطقه جغرافیابی جنگ در خدمت جبهه‌ها بودند، امروز نیز کلید رفع مشکلات در تقویت نگاه بسیجیان خمینی است.

 • یکی از مواردی که تلاش کردیم در سفرهای انجام شده نسبت به آن دقت شود، ورود به موضوعات و مصادیق مشخص در مشکلات #مردم در جهت تعریف #پروژه_محوری با زمان‌بندی مشخص است. لذا معتقدیم نباید با کلی‌گویی و انجام سفرهای تشریفاتی بدون هدف، این ظرفیت به روزمره‌گی دچار شود.

 • در برنامه تلویزیونی «سلام، صبح بخیر» با استناد به اصول ۸۴ و ۹۰ #قانون_اساسی که هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و همچنین وظیفه رسیدگی به شکایات هر کس از طرز کار قوای سه‌گانه در #کمیسیون_اصل_نود، نظارت میدانی بر عملکرد دستگاه‌ها را از وظایف نمایندگان مجلس دانستم.
  #رشته_توییت

 • مجوز #کشت_پنبه در ۳هزار هکتار از اراضی ایرانشهر پس از ۵۰ سال ممنوعیت صادر شد تا در آینده به کشت ۱۰هزار هکتاری برسد.
  پیرامون آب نیز تا حل ریشه‌ای موضوع، سهمیه روزانه ۳۰ لیتر #آب شرب برای هر نفر در دشتیاری فراهم و کلنگ ساخت یکهزار واحد #مسکن برای حاشیه‌نشینان چابهار زده خواهد شد.

 • طبعا راهبرد منطقی ایران در حوزه #سیاست_خارجی می‌بایست وارد این سناریوی غربی نشود و به دلیل خروج آمریکا و عدم اجرای تعهدات یازده‌گانه اروپا در قبال ایران، بازی مستقلی را طراحی کند که آمریکا و اروپا در جایگاه متهم و جمهوری اسلامی ایران در جایگاه شاکی بنشیند.

 • ایران می‌بایست هرچه سریعتر ابتکار عمل را در دست بگیرد و با تعیین الزام زمان‌بندی برای اروپا، اجرای تعهدات یازده‌گانه اروپا را مطالبه نماید و چنانچه اقدام جامع و کاملی از سوی اروپا صورت نگیرد، مستند به بندهای ۳۶ و ۳۷ برجام، ایران طی ساز و کاری مشخص کلیه تعهدات برجامی را متوقف کند.

 • در فاز اول علت مخالفت همه دولت‌ها این است که آمریکا حق استفاده از مکانیسم ماشه را به دلیل خروج از برجام ندارد و هیچ دولتی حتی خود جمهوری اسلامی ایران تاکنون اعلام نکرده که با عنایت به عدم انجام تعهدات کشورهای ۱+۵ در برجام، اساسا استفاده از مکانیسم ماشه غیرقانونی است.

 • ظهر امروز با جمعی از نمایندگان #مجلس ضمن حضور در نشست شورای اداری #کهریزک، جهت بررسی مشکلات این بخش از مرکز درمانی شهید هاشمی‌نژاد، یک دامداری موفق، مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه و پل زیرگذر نیمه‌تمام در سه راه باقرشهر بازدید کردیم و موضوعات مطرح شده را پیگیری خواهیم کرد.

 • بررسی میزان #تولید_گندم نشان از عدم صحت آمارهای ارائه شده و تناقض‌های آشکار آماری در این زمینه دارد. #واردات ۳میلیون تنی گندم از اسفند ۹۸ و نیاز به واردات ۴میلیون تن دیگر برای ذخایر استراتژیک، به مفهوم ورود ایران به فهرست کشورهای برتر واردات و واماندن از ارزش‌ها و آرمان‌ها است.

 • صبح امروز همزمان با آغاز #سال_تحصیلی جدید با حضور در دبیرستان پسرانه شاهد ارشاد از #دانش_آموزان درخواست کردم کنار همه درس‌ها، #درس_تاریخ را بهتر بخوانند تا آینده آن را گران نفروشد. ضمن اینکه حل مسایل پیرامونی خود را تمرین کنند تا بعدها منتظر حل مشکلات کشور از بیرون مرزها نباشند.

 • فردا در وزارت #جهاد_کشاورزی جلسه‌ای برای رفع محدودیت‌های #کشت_پنبه ایرانشهر برگزار می‌شود تا براساس مستندات علمی موجود تصمیم‌گیری شود و بنده به نمایندگی از هیات اعزامی #پیشرفت_مردمی مجلس این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

 • درحالیکه منطقه #ایرانشهر از قطب‌های تولید #پنبه در کشور بوده است، به دلیل ایجاد یک شایعه استعماری در دهه ۵۰ مبنی بر وجود آفت «کرم سرخ» منجر به تعطیلی کشت پنبه تاکنون شده است؛ این درحالیست که کشت آزمایشی «مرکز تحقیقات #کشاورزی بمپور» وجود این آفت را تایید نمی‌کند.
  #رشته_توییت

 • به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس و در ادامه بازدید و اطلاع از مشکلات مردم #بلوچستان به منطقه #قصرقند در منطقه‌ای کوهستانی با راه‌های صعب‌العبور و گردنه‌های حادثه‌خیز رفتیم؛ متاسفانه عقب‌ماندگی ۱۷درصدی وضعیت راه‌های #سیستان_و_بلوچستان نسبت به متوسط کشوری از دلایل اصلی محرومیت است.

 • طبق آمار دریافتی منطقه دشتیاری پایین‌ترین سرانه #آموزش و #بهداشت را در کشور داراست؛ بطوریکه حدود ۹۶۰۰۰ کودک ۶ تا ۱۱ ساله در مقطع ابتدایی ثبت نام نکرده‌اند و متاسفانه برخلاف #عدالت_آموزشی از سال ۹۲ تاکنون فاصله هزینه برای آموزش بین #بلوچستان و تهران ۱۷برابر افزایش یافته است.

 • در بازدید از اسکله #صیادی روستای رمین مطلع شدیم که از مشکلات اساسی مردم ساحل‌نشین #بلوچستان، عدم صدور مجوز صیادی از سوی #شیلات برای بومیانی است که قرن‌ها به صیادی مشغولند؛ در حالیکه دولت مجوز صید صنعتی ترال را که هزاران تن ماهی را یکجا صید می‌کنند به مبلغ ناچیزی واگذار کرده است.

 • إذا قام بعض الأشخاص من أجل حفظ أرواحهم بترک طریق الله، ولم یقولوا الحق فی الموضع الذی یتطلب ذلک؛ لأن حیاتهم ستکون فی خطر، أو قاموا بترک سبیل الله من أجل مناصبهم أو أعمالهم أو من أجل أموالهم، أبنائهم، أسرهم، أقربائهم وأصدقائهم، عندها سوف یذهب #الإمام_الحسین إلى مسلخ #کربلاء لیقتل.

 • شهید #مرتضی_مطهری در جلد اول داستان راستان #فساد_اجتماعی را نتیجه فساد خواص و برعکس اصلاح آن را از پایین به بالا می‌داند؛ به معنای دیگر اگر #عدالتخواهی و مقابله با فساد خواص تعطیل شود، واقعه کربلا که خواص فاسد توانستند عوام را به میدان مقابله با #امام_حسین(ع) بکشند، رقم می‌خورد.

 • همچنین نرم افزارها و سایت‌های ایرانی در داخل کشور وجود دارند که خواه ناخواه در حال جمع‌آوری #اطلاعات افراد و اطلاعات جمعی #جامعه هستند و بانک‌های اطلاعاتی عظیمی در این حوزه در اختیار دارند، باید قوانینی وجود داشته باشد تا مقابل هرگونه سوء استفاده از این دیتاها را بگیرد.

 • به جای نادیده انگاشتن اصل مساله، محیط‌های علمی می‌توانند پیشنهادات اصلاحی خود را ارایه کنند تا ایرادات طرح مجلس برطرف شود. اما تعلل در دورانی که از طریق فضای مجازی انواع جرایم و کلاهبرداری‌ها به دلیل عدم همکاری پلتفرم‌ها در حال وقوع است، جایز نیست و نمی‌توان به شهروندان پاسخ داد.

 • این طرح طی سال‌های گذشته توسط برخی اعضای شورای عالی فضای مجازی طرح شده و در مجلس دهم نیز در مرکز پژوهش‌های مجلس بر روی آن کار شده است و طرحی ناپخته نیست و البته همچنان تا تبدیل شدن به #قانون امکان تکمیل و اصلاح دارد.

 • امروز به همراه تعدادی از نمایندگان #مجلس ضمن بازدید از بخش #کن و روستاهای تابعه، در جلسه‌ای با معاون فرمانداری تهران، بخشدار کن، مدیرکل اوقاف، دهیاران و نماینده دادستانی پیرامون مشکلات #مردم و هماهنگی بین دستگاه‌ها گفتگو کردیم و کمیته ویژه‌ای برای پیگیری موضوعات تشکیل شد.

 • تاکید #رهبر_انقلاب بر اتمام وعده‌های #دولت در سال آخر که از زمان قابل توجه سه‌ تا ۱۰۰ روز به اضافه‌ یک ۶۵ روز تشکیل گردیده است، تلنگر به دولتی است که ۷سال پیش وعده #تحول_اقتصادی_۱۰۰_روزه داده بود و امروز به دلیل خلاء #ایده_حکمرانی در انجام کار، معطل نتیجه انتخابات فلان کشور است.

 • برغم همه مشکلات و کارشکنی‌ها، همچنان پیگیر احقاق حقوق کارگران و بازگشت آرامش به هفت تپه برای #جهش_تولید هستیم و معتقدیم این موضوع با خلع ید از مالک فاقد اهلیت در اداره این مجموعه به سرانجام خواهد رسید.

 • طی این مدت حقوق معوقه ۲ماه #کارگران با دستور رییس #قوه_قضاییه از حساب مسدود شده مالک فعلی هفت تپه که از متهمان ارزی است، پرداخت شد، دفترچه بیمه آنها با موافقت رییس سازمان تامین اجتماعی بدون پرداخت هزینه تا پایان سال تمدید و کشت ۳هزار هکتار نیز با نظارت مسئولان استانی تضمین شد.

 • امروز دومین جلسه رسیدگی به شکایت دانشجویان و فارغ‌التحصیلان #بورسیه از #وزارت_علوم در #کمیسیون_اصل_نود برگزار شد، پرونده‌ای که از سال ۹۲ با سیاسی‌بازی دولت روحانی و پروپاگاندای رسانه‌ای، به خیلی از نخبگان علمی کشور ظلم شد. اکنون وقت احقاق حق جوانانی است که استقامت ورزیدند.

 • در جلسه صحن علنی #مجلس با استناد به مواد ۹۹، ۱۰۰ و ۱۴۳ قانون آیین نامه داخلی، ضمن تذکر نسبت به حذف سلیقه‌ای برنامه‌های چاپ شده که در دستور کار قرار گرفته بود و یا عدم اعلام وصول غیرقانونی برخی طرح‌ها، عمل به قانون را با یادآوری سوگند یاد شده از رییس و هیات رییسه مجلس خواستار شدم.

 • در سفرهایی که پیرامون موضوع #غیزانیه و همچنین #هفت_تپه به #خوزستان داشتیم تلاش شد با تعیین موضوعات مشخص و تعیین زمان‌بندی منطقی که البته با تفاهم و توافق با مسئولان اجرایی صورت می‌گیرد، وظیفه نظارتی مجلس فعلیت پیدا کند.

 • برادرم سیدنظام‌الدین موسوی نیز ضمن تاکید بر لزوم بسیج تمام ظرفیت #مجلس برای حل برخی از مشکلات کشور، به تقویت ظرفیت نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه با همراهی دیگر نمایندگان اشاره کرد که این واقعیتی انکار ناپذیر است و از اینکه در #مجلس_یازدهم چنین بنایی را بنیان نهادیم بسیار خرسندم.

 • در بخش راه‌سازی ترمیم و آسفالت ۵۲۰ کیلومتر از جاده‌های استان آغاز شده است.
  در حوزه #راه_آهن نیز مسیر ریلی مهم و استراتژیک ۷۲۰ کیلیومتری زاهدان تا چابهار که در ۴ فاز طراحی شده است، در ۲ فاز زاهدان-خاش و نیکشهر-چابهار آغاز شده است.
  پیگیر رفع مشکل مجوز #صیادان بریس نیز هستیم.

 • ایران می‌بایست هرچه سریعتر ابتکار عمل را در دست بگیرد و با تعیین الزام زمان‌بندی برای اروپا، اجرای تعهدات یازده‌گانه اروپا را مطالبه نماید و چنانچه اقدام جامع و کاملی از سوی اروپا صورت نگیرد، مستند به بندهای ۳۶ و ۳۷ برجام، ایران طی ساز و کاری مشخص کلیه تعهدات برجامی را متوقف کند.

 • در فاز اول علت مخالفت همه دولت‌ها این است که آمریکا حق استفاده از مکانیسم ماشه را به دلیل خروج از برجام ندارد و هیچ دولتی حتی خود جمهوری اسلامی ایران تاکنون اعلام نکرده که با عنایت به عدم انجام تعهدات کشورهای ۱+۵ در برجام، اساسا استفاده از مکانیسم ماشه غیرقانونی است.

 • طبعا راهبرد منطقی ایران در حوزه #سیاست_خارجی می‌بایست وارد این سناریوی غربی نشود و به دلیل خروج آمریکا و عدم اجرای تعهدات یازده‌گانه اروپا در قبال ایران، بازی مستقلی را طراحی کند که آمریکا و اروپا در جایگاه متهم و جمهوری اسلامی ایران در جایگاه شاکی بنشیند.

 • خیلی‌ها قصد داشتند تا همچون سال‌های گذشته #در_مسیر_اربعین باشند که متاسفانه شرایط کرونا مانع شده است؛ همه ما می‌توانیم با حضور در پویش #ایران_همدل جهت باز کردن گره‌های کوچک مردم سرزمینمان #در_مسیر_حسین باشیم.
  بنده و سیدنظام‌الدین موسوی با افتخار به این پویش پیوستیم.
  @nezammousavi

 • با توجه به اینکه جناب #کاظم_خاوازی انتقادات وارده در حوزه مسایل #کشاورزی و تولید محصولات استراتژیک را وارد می‌دانست، از سوی مجلس دو هفته به ایشان جهت اصلاح برخی قیمت‌ها در موضوع کود، کنجاله و همچنین نرخ تضمینی گندم و طرح‌ریزی رفع دیگر مشکلات فرصت داده شد.

 • حذف ردیف اعتباری #طرح_خودکفایی_گندم شائبه کمک به واردکنندگان خاصی همچون #سعید_حجاریان را تقویت می‌کند که با ثبت شرکتی پس از پیروزی #حسن_روحانی اقدام به واردات کالاهای اساسی می‌کنند تا حذف بودجه طرح خودکفایی گندم و روند واردات ضربه محکمی را به تولید این کالای استراتژیک وارد کند.

 • عدم دسترسی بخشی از مردم #بلوچستان به آب سالم که منجر به بروز بیماری‌ها و حوادث تلخی به واسطه استفاده از #آب_هوتک شده است، محصول بی‌توجهی به تامین زیرساخت مناطق پایین دست سدها می‌باشد؛ لذا هیات اعزامی #پیشرفت_مردمی مجلس رفع این مشکل را با پیگیری از دولت در دستور کار قرار داده است.

 • از سوی دیگر کارخانه #بافت_بلوچ‌ که طی سال‌های گذشته جهت فعال نگه‌داشتن بخش #تولید ناچار به واردات بوده، آماده خرید تضمینی این محصول که دارای کیفیت بالا است می‌باشد.
  لذا با زیر کشت رفتن ۱۰هزار هکتار زمین و فعال شدن ظرفیت‌های تعطیل کارخانه قریب ۲۵هزار اشتغال مستقیم رقم خواهد خورد.

 • در ادامه بازدید جمعی از نمایندگان #مجلس در مسیر #ایرانشهر به روستای کشان در بخش لاشار رفتیم که فاقد امکانات حمام و دستشویی بود؛ متاسفانه آب شرب و دیگر نیاز اهالی تنها از بک چشمه‌ نیم‌بند‌ تامین می‌شد. مطلع شدیم این مشکل چند روستا است؛ ان‌شاءالله با هماهنگی انجام شده برطرف می‌شود.

 • نبود امکانات اولیه زندگی و افزایش حاشیه‌نشینی مردم در #چابهار محصول نگاه #نئولیبرال دستگاه اجرایی است، تا در کنار رشد کاخ‌های سرمایه‌داران غیربومی و بعضا رانتی، نسبت به خرد شدن استخوان‌های مردم ضعیف بی‌تفاوت باشد؛ بنا داریم صدای مظلومیت این مردم تا تحقق #عدالت باشیم.

 • عصر امروز با جمعی از نمایندگان #مجلس از منطقه #دشتیاری که در نزدیکی مرز پاکستان است بازدید کردیم. در طول مسیر درحالی شاهد هدر رفت آب سدهای پیشین و زیردان به دلیل فقدان #مدیریت_آب بودیم که مردم این منطقه از آب بدون کیفیت هوتک جهت شرب بهره می‌بردند.
  #رشته_توییت

 • امروز که به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس از محله‌های مرادآباد و میرآباد در حاشیه شهر #چابهار بازدید کردیم، دو تصویر همزمان را با تمام وجود حس کردیم، از یک‌سو ناکارآمدی و ناهماهنگی دستگاه‌های اجرایی و در سوی دیگر کمال شکیبایی و میهمان‌نوازی مردم عزیز #بلوچستان که مثال‌زدنی بود.

 • یکی از مسایل پرتکراری که از ابتدای #نهضت_حسینی در گفتگوی میان شخصیت‌ها با #امام_حسین(ع) نقل شده است، اذعان به حقانیت امام و باطل بودن یزید و نصیحت به بیعت با قدرت باطل به دلیل باور به دین بی‌ضرر و بدون هزینه است. درحالیکه قیام #کربلا برای همیشه بر این سبک دین‌داری خط بطلان کشید.

 • خوب است آقایان جهانگیری و آشنا مطلع باشند که در #مجلس_یازدهم متعهد شده‌ایم به دور از سیاسی‌بازی و تعصبات قومی و قبیله‌ای، برای یاری رساندن به #مستضعفین در هر جایی از #ایران حاضر شویم.
  البته اینکه پشت پرده برخی مفاسد با چهره‌های متنفذ #سیاسی درهم آمیخته شده است، تقصیر ما نیست.

 • البته برای انجام این مهم می‌بایست به مدل‌های برخورد دیگر کشورها نیز توجه شود که در این طرح مورد توجه بوده است و مدلی جز اینکه حضور پیام‌رسان می‌بایست قانونمند باشد و به حاکمیت مرکزی پاسخگو باشد، وجود ندارد.

 • بنابراین الزام اعمال حاکمیت در فضای مجازی امری انکار ناشدنی است و می‌بایست برای رفع این دغدغه مهم طرح و #ایده_حکمرانی داشت و با این استدلال که اولویت اصلی کشور #اقتصاد است، دیگر ضروریات جامعه را نادیده گرفت و کمیسیون‌های غیر مرتبط با موضوعات اقتصادی را از کار انداخت.

 • وجود خلاءهای قانونی درباره #فضای_مجازی و به صورت خاص در حوزه پیام‌رسان‌های اجتماعی و ضرورت تصمیم‌گیری و تصویب قوانین مؤثر و کارآمد برای رفع آنها باعث شد تا #مجلس طرحی را برای رفع این خلاءها ارائه کند که البته علاوه بر پیام‌رسان‌ها به کلیت فضای مجازی نیز مرتبط است.
  #رشته_توییت

 • #سوم_شهریور_۱۳۲۰ روز عبرت‌آموزی در #تاریخ معاصر ایران برای جریانی است که به جای اتکای به ظرفیت‌های داخلی، امید واهی به خارج از مرزها دارد.
  روزی که با اراده سیاسی غرب و شرق و به دلیل عدم پشتوانه مردمی پهلوی، لشکر ۴۷ ارتش سرخ ظرف چند ساعت #اشغال_ایران را رقم زد.

 • #امام_حسین(ع) پرچم همیشه در حال اهتزاز #اسلام ناب محمدى را با خون خود و یاران باوفایش رنگین و امضا کردند تا در همیشه تاریخ و در همه زمان‌ها و مکان‌ها، #تشیع_سرخ پرچمدار حریت و آزادى و ظلم‌ستیزى باشد و تمام مظلومان در گستره زمین و زمان بدانند که خون سرخ حسین(ع) یار و یاور آنهاست.

 • وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف به پیگیری پرداخت مابقی حقوق کارگران شد و با توجه به نظر مشترک سازمان خصوصی‌سازی، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات مبنی بر وجود تخلفات متعدد مالک فعلی، #وزیر_اقتصاد و دارایی مکلف به بررسی و اعلام نظر ظرف ۱۵روز برای تعیین تکلیف آینده #هفت_تپه شد.

 • قریب ۲۰روز از زمانی که برای شنیدن صدای #کارگران_هفت_تپه به خوزستان رفتیم، می‌گذرد. در این مدت ضمن پیگیری مسایل مربوط به حقوق و بیمه کارگران، کشت نیشکر و نحوه خصوصی‌سازی و آینده هفت تپه، ۳جلسه اختصاصی با حضور مسئولان اجرایی، نظارتی و کارگران در #مجلس برگزار شده است.
  #رشته_توییت