• همچنین ضمن بازدید از روستاهای اطراف لواسان و بررسی مشکلات راه، آب و برق این مناطق، مقرر شد این مسایل در اسرع وقت و حداکثر تا یک ماه آینده برطرف شود و جهت برخورد با متخلفان زمین‌خواری در منطقه #تپه_سرخه نیز گزارشی طی ۱۵روز از سوی مسولان متولی امر به #کمیسیون_اصل_نود تقدیم شود.

 • با توجه به نابسامانی‌های #اقتصادی در بازار ارز، مسکن و خودرو، عدم توجه #دولت به بخش تولید، انحراف در هزینه کرد ارز ۴۲۰۰ تومانی و همچنین اشتباهات دستگاه سیاست خارجی در برجام، طرح سؤال از رییس جمهور با امضای نزدیک به ۲۰۰ نفر از نمایندگان #مجلس_یازدهم تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.

 • طی ۲روز گذشته نمایندگان #تهران در #مجلس_یازدهم جهت گفتگو، ارایه گزارش و همچنین پیگیری و حل مشکلات مردمی در محله‌های مختلف شهر حضور یافتند؛ بنده نیز توفیق حضور در مساجد حسینی(ع) سبلان شمالی و المهدی(عج) نبرد جنوبی را پیدا کردم و به حد توان به دغدغه‌های خرد و کلان #مردم پاسخ گفتم.

 • در نشست خبری خبرگزاری مهر که پیرامون اعتبارنامه جناب #غلامرضا_تاجگردون برگزار شد، با تاکید بر اینکه #مجلس_یازدهم اجرای #عدالت را می‌بایست از خودش شروع کند، تاکید کردم که بیش از ۹۰ درصد پرونده اعتراض به این اعتبارنامه مسائل اقتصادی است.
  #رشته_توییت

 • از آنجایی که چشم بستن بر #فساد_اقتصادی می‌تواند به اندازه دست داشتن در آن موجب کند شدن و انحراف از مسیر انقلاب اسلامی گردد، نسبت به اعتبارنامه جناب #غلامرضا_تاجگردون با توجه به اسناد موجود اعتراض کردیم و برای کمک به #شفافیت موضوع، دلایل این اعتراض را با مردم درمیان خواهیم گذاشت.

 • پیرامون موضوع تبدیل #درمانگاه تامین اجتماعی بخش به درمانگاه تخصصی شبانه‌روزی نیز قرار شد مجمع نمایندگان تهران در جلسه‌ای با مسئولان مربوطه ابعاد موضوع را بررسی و اقدامات لازم صورت پذیرد.
  در ضمن نسبت به رفع موضوع برق و خط تاکسی درمانگاه با فوریت اقدام گردد.

 • در جلسه مشترک مصوب گردید مشکل #آب شرب روستاها اعم از قطعی آب و افت فشار نهایتا تا ۳ ماه آینده به صورت کامل برطرف شود.
  همچنین موضوع انتقال آب شرب شهرستان از رینک انتقال آب قمر بنی هاشم(ع) از سد ماملو پس از اخذ مجوز دیوان محاسبات نهایتا تا یک سال و نیم آینده به بهره‌برداری برسد.

 • #رهبر_انقلاب در حالی یکی از مصادیق مردمی بودن #قوه_قضائیه را گزارش‌های مردمی در مبارزه با فساد دانستند که هفته گذشته به همراه تعدادی از نمایندگان #مجلس_یازدهم طرحی را جهت حمایت مالی از این گزارشگران تهیه کردیم؛ این طرح انگیزه‌های اجتماعی عمل به این رهنمود را تقویت می‌کند.

 • انتصاب یکی از شرکای #کروز(مجموعه خصوصی سهامدار در #ایران_خودرو) به عنوان مدیرعامل سرمایه‌گذاری #صندوق_بازنشستگی_کشوری که دارای بخش مهمی از سهام این خودروساز می‌باشد، شائبه حیف و میل سرمایه‌های ملی در سال پایانی #دولت را ایجاد می‌کند.
  جناب روحانی حواسمان به تحولات مسئله‌دار هست.

 • در میزگرد مجازی #خبرگزاری_فارس تحت عنوان «برای مهار افسار گرانی #مسکن چه باید کرد؟»، ضمن انتقاد از جریان #غربگرا که با نگاهی لیبرالی‌تر از لیبرال‌های غربی نقش #دولت را به طور مطلق نادیده گرفتند، بر ضرورت اخذ مالیات از خانه‌های خالی و عایدی مسکن تاکید کردم.

 • جدای از بحث پیرامون نظر کمیسیون تحقیق #مجلس_یازدهم در تایید اعتبارنامه جناب #غلامرضا_تاجگردون که می‌بایست جهت تصمیم‌گیری نهایی به صحن علنی مجلس بیاید؛ خوب است این کمیسیون جهت #شفافیت موضوع، گزارش کاملی از اقدامات خود طی ۱۵ روز گذشته را که منجر به این نظر شده است اعلام نماید.

 • ضمن اینکه آگاهی اجتماعی که محصول شفافیت است، نقش بسزایی در روند استمرار، تداوم و تسریع اهداف حکومت دارد، بنابراین همه باید در جریان اقدامات حکومت قرار گیرند تا ضمن صراحت، زمینه‌های شفافیت سیاسی در مقابل مردم نیز فراهم گردد.

 • اصل شفافیت به خودی خود آنقدر ابزاری مهم درمقابله با فساد است که برخی نظریه‌پردازان همچون لینستت و نارین معتقدند شفافیت به خودی خود و به‌سادگی اطلاعاتی که در دسترس است برای جلوگیری از فساد و سایر اشکال آن به اندازه کافی کار خواهد کرد.

 • تصویب #قطعنامه شورای حکام انرژی اتمی علیه ایران واقعیت عریان غرب است که جریان #غربگرا ۷ سال از عمر کشور را با تحریف آن در اذهان اجتماعی هدر داد.
  امروز می‌بایست ضمن توجه به این واقعیت تلخ و درس گرفتن از آن، به سرعت ریل کشور را برای جبران مافات از مسیر #منطق_مقاومت به جلو برد.

 • در جلسه علنی امروز #مجلس با تاکید بر #آموزش_و_پرورش رایگان و با کیفیت به عنوان یکی از مصادیق #حقوق_شهروندی که قانون اساسی نیز بر آن صحه گذاشته است، نسبت به رشد قارچ‌گونه مدارس لاکچری و غیرانتفاعی و حذف #عدالت_آموزشی انتقاداتی را خطاب به وزیر مربوطه بیان کردم.

 • صبح امروز کمی زودتر از همیشه به #مجلس رسیدم و فرصتی پیش آمد تا خستگی محیط ساکت و خواب‌آلوده #مترو را که محصول زندگی مکانیکی شهری است در گفتگویی با حسین آقا پیرمرد باصفای باغبان بهارستان به کنار بزنم.
  با هم کمی گپ زدیم و در آخر نیز عکسی به یادگار این رفاقت گرفتیم.
  #مترو_نوشت

 • متاسفانه برخی اظهارات حکایت از ایجاد یک #بدعت در قانون و تقلیل کلمه واضح «تصمیم‌گیری» به «قرائت» دارد تا تایید این اعتبارنامه در شعبه ۱۲ با رای متزلزل ۹ موافق و ۷ مخالف را به معنای تایید کلیت #مجلس_یازدهم جا بزند و مانع از تصمیم‌گیری نمایندگان مجلس شود.

 • دومین جلسه شعبه ۱۲ در روز دوشنبه ۱۹ خردادماه با حضور اکثریت اعضا، معترضان و جناب تاجگردون از ساعت ۱۴:۳۰ به مدت ۵ ساعت برگزار شد که طی آن معترضان با ارایه مستندات برای رد اعتبارنامه و جناب تاجگردون نیز با ارایه توضیحات و رد ادله معترضان سخن گفتند که درنهایت منتج به رای گیری نشد.

 • ضمن اینکه شورای نگهبان نیز با ارسال نامه‌ای در همین روز و در پاسخ نسبت به مستندات سری اول معترضان اعلام نمود که از محتوای مستندات اطلاع داشته است؛ ضمن اینکه عضو محترم حقوقدان شورای نگهبان در یادداشتی این مساله را نافی بررسی و رای یا عدم رای نمایندگان مجلس به اعتبارنامه ندانست.

 • ‌در جلسه علنی روز یکشنبه ۱۸ خردادماه مجلس با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۲ آیین‌نامه که بر لزوم حفظ شأن و منزلت و #اقتدار_مجلس شورای اسلامی و دفاع از حقوق و جایگاه نمایندگان از سوی هیئت رییسه مجلس تاکید دارد؛ نسبت به تاخیر نیم ساعته وزیر اقتصاد و دارایی معترض شدم.

 • پیرامون پاسخ #شورای_نگهبان به نامه اعتراضی به #اعتبارنامه جناب #غلامرضا_تاجگردون باید تاکید کنم که این پاسخ تنها به یکی از نامه‌های ارسالی به این شورا می‌باشد و پیرامون اسناد اعتراض به اعتبارنامه وی در نامه دوم، هنوز پاسخی از شورای نگهبان دریافت نشده است.

 • در برنامه تلویزیونی #جلسه_غیرعلنی ضمن اشاره به ایجاد امید اجتماعی به #مجلس_یازدهم که به دلیل تغییر نسلی و گفتمانی به دست آمده است و جای مسرت دارد؛ نسبت به افزایش بیش از ظرفیت انتظارات #مردم، ابراز نگرانی کردم و راه حل مدیریت مطالبات اجتماعی را تعیین چند مساله اصلی و مشخص دانستم.

 • در پی سفر نمایندگان #مجلس_یازدهم و جلسه‌ای که امشب پس از بازدید از مناطق مختلف با استاندار #خوزستان برگزار شد؛ مقرر گردید پس از افتتاح فاز اول لوله‌کشی آب #غیزانیه در هفته آینده، کل مشکل آب این منطقه تا ۲ماه آینده و همچنین مشکل آب اهواز نیز تا شهریورماه برطرف شود.
  #پیگیریم

 • در سالروز رحلت امام مستضعفین به همراه ۱۲ نفر از نمایندگان #مجلس_یازدهم به #خوزستان سفر کردیم تا ضمن بازدید از #مناطق_محروم پیرامون رفع مشکلات #مردم با مسئولان اجرایی استانی گفتگو کنیم.
  عدم رسیدگی به روستاها مشکل بزرگ حاشیه‌نشینی و دیگر مصیبت‌ها را رقم زده است.

 • امروز افتخار داشتم در جمع ۲۴۰ نماینده #مجلس_یازدهم با امضای بیانیه‌ای هم‌صدا با آزادی‌خواهان جهان، قتل وحشیانه #جرج_فلوید به عنوان جدیدترین نماد #تروریسم نژادی پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان را محکوم کرده و برای موفقیت جنبش مردمی علیه این جنایات آرزوی موفقیت نماییم.

 • یهدی به الله من اتبع رضوانه سبل السلام و یخرجهم من الظلمات إلى النور بإذنه و یهدیهم إلى صراط مستقیم(مائده/۱۶)
  با توجه به مستندات و بررسی دقیق و منصفانه؛ رأی به رد اعتبارنامه جناب #غلامرضا_تاجگردون دادم.

 • امروز به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس_یازدهم طی نشستی با فرماندار شمیرانات، شهردار و سایر مسؤلان #لواسان پیرامون مشکلات و مسائل مختلف این منطقه به گفتگو پرداختیم و ضمن شنیدن سخنان نمایندگان بخش‌های مختلف مردمی، بررسی ویژه موضوع #زمین_خواری در لواسان را در دستور کار قرار دادیم.

 • جهت عیادت از قاسم همان نوجوانی که در اعتراضات #غیزانیه از ناحیه پا مورد اصابت گلوله ساچمه‌ای قرار گرفته بود، به بیمارستان بقیة‌الله(عج) رفتم و وظیفه خود می‌دانستم تا از او به نمایندگی از #مردم غیزانیه و #خوزستان به خاطر کمبود امکانات عذرخواهی کنم.

 • جناب #تاجگردون با ادبیات تهدید گفته که به فرض اگر من شیشه کثیف باشم هیچ دستمال تمیزی نیست که بخواهد آن را تمیز کند؛ ان‌شاءالله نسل جوان مومن انقلابی و پیشکسوتان پاک دستشان در #مجلس به گونه‌ای رفتار خواهند کرد که دیگر کسی به خودش اجازه اینگونه صحبت کردن در #جمهوری_اسلامی را ندهد.

 • اولین محور نشست خبری معترضان به اعتبارنامه #غلامرضا_تاجگردون عدم صداقت بود؛ فکر نمی‌کردیم نزدیکان ایشان اینطور سریع این را به اثبات رسانند.
  وظیفه خود دانستم برای دفاع از همکاران سابقم محتوای پاکت دعوت‌نامه گروه‌های جهادی که به #دروغ کارت هدیه به #خبرنگاران عنوان شده را منتشر کنم.

 • در خصوص #گازرسانی روستاهای فاقد گاز نیز قرار شد طی دو مرحله (مرحله اول ۶ کیلومتر در ۳ ماه و مرحله دوم ۲۵ کیلومتر در یک سال و نیم آینده) اقدام گردد.
  در خصوص رفع مشکل #حمل_و_نقل اهالی حسن آباد نیز مقرر شد تا با احداث ایستگاه در خط مترو فرودگاه امام خمینی(ره) این مشکل برطرف شود.

 • همچنین با توجه به نارضایتی اهالی روستای قلعه محمدعلی خان از اسراف آب برخی ساکنان مقرر گردید نصب کنتور آب مشترک‌های این روستا نهایتا تا پایان تیرماه تکمیل گردد.
  لایروبی قنات‌های بخش نیز پس از تخصیص اعتبار و مجوزهای لازم، نهایتا ظرف ۲ ماه و بودجه تقریبی ۲ میلیارد تومان انجام شود.

 • امروز به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس_یازدهم با حضور در بخش‌های حسن آباد، فشافویه #شهرری و همچنین برخی روستاهای تابعه همچون قلعه محمدعلی خان و کلین ضمن گفتگو با مردم از نزدیک مشکلات منطقه را بررسی کردیم و طی جلسه‌ای با جناب فرماندار مصوباتی جهت رفع مشکلات تصویب شد.
  #رشته_توییت

 • اینکه امثال آقایان #تاجزاده و #موسوی_خوئینی‌ها تلاش دارند تا نوک مطالبات #اقتصادی جامعه را همزمان با رهاشدگی مشکوک بازار و بدون بازخواست از دولت، به سمت رهبری سوق دهند؛ حکایت از طراحی اتاق فکر جریان #غربگرا جهت گروگان‌گیری معیشت مردم و بازتولید ظرفیت اجتماعی بستن با کدخدا دارد.

 • در برنامه تلویزیونی #جلسه_غیرعلنی ضمن تایید #شفافیت_آراء_نمایندگان، بر کاری فراتر از آن تحت عنوان «طرح جامع شفافیت» برای همه بخش‌ها و دستگاه‌های کشور در #مجلس_یازدهم به عنوان راه رسیدن به عدالت و آزادی مطلوب تاکید کردم.

 • عصر امروز به اتفاق تعدادی از نمایندگان #مجلس_یازدهم با جمعی از کارشناسان حوزه #مسکن پیرامون اقداماتی که می‌تواند بر کاهش نرخ مسکن و اجاره‌بها اثر بگذارد، جلسه مفصلی داشتیم و ضمن مرور اقداماتی که می‌تواند منجر ثبات در حوزه مسکن شود، کلیات طرحی دوفوریتی برای کنترل بازار آماده شد.

 • هر دو دیدگاه رادیکال پیرامون #فضای_مجازی که در اولی با رویکرد پذیرش مطلق، معتقد به رهاکردن و تسلیم شدن محض است و در دومی با رویکرد نفی حداکثری، معتقد به #فیلترینگ فراگیر است مسیر را اشتباه می‌روند؛ بلکه با مدیریت مدبرانه می‌بایست ضمن بهره بردن از ظرفیت‌های آن، مانع آسیب‌هایش شد.

 • شفافیت حتی دارای پیشینه دینی نیز است به‌طوری‌که رهبر انقلاب به استناد روایتی از امیرالمومنین(ع) تاکید کردند که «شفاف‌سازی» از رفتارهای عملی امام علی(ع) بوده و در اندیشه علوی، مردم نقش مهمی در حکومت دارند و حق دارند بر روند اجرای امور در چهارچوب مبانی و احکام اسلامی نظارت کنند.

 • در یادداشتی با تاکید بر اینکه ایجاد #شفافیت به عنوان یک راهبرد مهم در حکومت، پیش نیاز تحقق دو ارزش #عدالت و #آزادی است؛ بسط شفافیت را نیازمند مطالعات دقیق و آسیب‌شناسی میدانی دانستم که درصورت حرکت در این مسیر، عطر شیرین آن در محیط اجتماعی استشمام می‌شود.

 • تبعیض در حقوق کارمندان و مدیران در شرایط #جنگ_اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم قابل تحمل نیست و مانع از اجرای #عدالت می‌گردد؛ از دولت و سازمان برنامه و بودجه انتظار می‌رود در خصوص کاهش #حقوق_های_نجومی قانونی ۳۷٫۵ میلیونی اقدام کند؛ مجلس یازدهم حتما به این موضوع ورود خواهد کرد.

 • در شرایطی که با رشد #اقتصادی منفی ۷ درصدی مواجه هستیم و توجه به #اقتصاد_دانش_بنیان می‌تواند راهگشا باشد؛ طرح #جهش_تولید_دانش_بنیان را که به دنبال تسهیل حضور جوانان و نخبگان به ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد ملی و عرصه‌های تولیدی کشور است، با ۶۰ امضا تقدیم هیئت رئیسه کردیم.

 • این در حالیست که به استناد اصل ۸۵ #قانون_اساسی «سمت نمایندگی قائم به شخص است و قابل واگذاری به دیگری نیست.» و طبق اصل ۹۳ این قانون، تصویب اعتبارنامه نمایندگان بر عهده مجلس شورای اسلامی گذاشته شده است.
  لذا جهت اجرای صحیح قانون در جلسه صحن علنی مجلس تلاش خواهیم کرد.

 • در حال حاضر نیز به استناد ماده ۲۹ #قانون آیین نامه داخلی مجلس که تصریح شده است: «در صورتی که نظر شعبه تایید اعتبارنامه باشد، گزارش تایید آن برای تصمیم‌گیری به مجلس ارایه می‌شود.» می‌بایست اعتبارنامه جناب غلامرضا تاجگردون جهت تصمیم‌گیری به صحن علنی مجلس ارجاع شود.

 • ظهر روز سه شنبه ۲۰ خرداد سومین جلسه شعبه ۱۲ جهت جمع‌بندی و رای‌گیری اعتبارنامه و بدون حضور معترضان و جناب تاجگردون برگزار شد که طبق نتیجه اعلامی از میان ۱۸ عضو شعبه، ۹ نفر به اعتبارنامه مذکور رای مثبت، ۷ نفر رای منفی و ۲ نفر نیز در جلسه غایب بودند.

 • روز شنبه ۱۰ خردادماه ۹ نفر از نمایندگان #مجلس با استناد به مستندات موجود که حاکی از وجود تخلفات عدیده در سوابق جناب #تاجگردون داشت، طی دو نامه جداگانه و با ارایه مستنداتی نسبت به #اعتبارنامه وی اعتراض کردند که منجر به تشکیل جلسه شعبه ۱۲ در روز دوشنبه ۱۲ خرداد گردید.

 • در برنامه تلویزیونی #مکث با اشاره به نبود #امنیت_شغلی برای ۸۰درصد از #کارگران و گسترش قراردادهای موقت کمتر از یکسال و دریافت دستمزد پایین به دلیل ترس از اخراج و بیکاری، تاکید کردم که رفع ریشه‌ای این مشکل را برداشتن موانع #تولید جهت به صرفه‌تر شدن فعالیت‌های مولد در کشور می‌دانم.

 • امروز ۶۸ نماینده #مجلس_یازدهم طی نامه‌ای به سرپرست وزارت صمت، پیرامون واگذاری #هپکو و شرکت‌های متعلق به آن با کلیه حقوق مرتبط و اعمال مالکیت به ایمیدرو بدون هیچ پیش شرطی، ضمن تاکید بر اقدام خلاف قانون تصدی‌گری جدید #دولت، خواستار #شفافیت حدود اختیارات و زمان واگذاری آن شدند.

 • در پی سفر نمایندگان #مجلس_یازدهم و جلسه‌ای که پس از بازدید از مناطق مختلف با استاندار #خوزستان برگزار شد؛ مقرر گردید پس از افتتاح فاز اول لوله‌کشی آب #غیزانیه در هفته آینده، کل مشکل آب این منطقه تا ۲ماه آینده و همچنین مشکل آب اهواز نیز تا شهریورماه برطرف شود.
  #پیگیریم

 • طی بازدیدی که امروز به همراه جمعی از نمایندگان #مجلس_یازدهم از اوضاع و احوال مردم در #غیزانیه داشتیم پیرامون امر وسیع #عدالت با خبرنگار خبرگزاری دانشجو گفتگویی داشتم، تاکید کردم مهمترین دلیل محرومیت‌ها و بی‌عدالتی‌ها دور شدن مسئولین از #مردم است.
  @www_snn_ir

 • بی‌تردید تفکرجهانی #امام_خمینی(ره) در صدور انقلاب اسلامی، مسیر #تاریخ معاصر را تغییر داد و جهان را پیش و پس از خمینی(ره) تقسیم کرد؛ نگاه جهانی و جهان‌بینی الهی امام که خالی از ترس و یأس و تردید بود، با تمام قدرت به نسل انقلاب منتقل شده است تا #مکتب_خمینی(ره) همچنان زنده باشد.