• محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/07/26 ساعت 23:34

  خودسرها خیلی بدبخت هستند. در ماجرای خاشقچی اولین خودسر، تصادف کرد و مرد. همیشه و همه جا خود سرها سرنوشت مشترک دارند. دارای تاریخ مصرف هستند. پس از پایان کار یا با تصادف و یا خودکشی قربانی می‌شوند.و بالاخره منزوی می‌شوند. اصلا ترحم برانگیزند.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/07/24 ساعت 01:27

  جوانهاهرچه فریاد زدند کسی آنها رانشنید. از وقتی شبکه‌های اجتماعی در اختیار همه قرار گرفت، جوانها ، بی آن که منت بزرگتر‌ها را بکشند، توانمندیهای خود را به نمایش گذاشتند. اینستاگرام آی دی کارت هویتی خیلی ازجوانها شده است مدیران از میان این رزومه‌ها آینده ایران را رقم بزنند.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/07/13 ساعت 15:48

  یک بار در مشهد فروشگاهی دیدم که تابلوی بزرگی داشت. اسباب فروشی صاحب الزمان. یا بد سلیقگی است و یا سو استفاده از اعتقادات مردم. اما صندوق هایی که بنام امامان نام گزاری شدند و پول مردم را خوردند، دزدهای پول ودین مردم بودند. باور کنیم اهانت به مقدسات یعنی این کارها.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/07/12 ساعت 01:17

  به دلیل شفاف نبودن دلایل صعود ونزول، کم حرف زدن با مردم وبی احترامی نهادینه شده به افکار عمومی و دست داشتن احتمالی دولت در بالا بردن قیمت دلار، جامعه همیشه باید در حال استرس می‌ماند. از روانشناسان بپرسید، خواهند گفت چنین جامعه‌ی همیشه درگیری چه پیامد‌های منفی باقی میگذارد.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/07/02 ساعت 15:05

  حالا که به جای وزرای استیضاح‌شده جایگزین نمی‌گذار‌د، استیضاح وزیر جدید، چندماه وزارتخانه را بی وزیر می‌کند. وزیر قبلی بی تقصیر تلقی میشود و وزیر اینده میگویدتقصیر قبلی بوده. مجلس به جای استیضاح وزیر را وادارد در برابر افکار عمومی و مجلس اشتباهاتش را بپذیرد و آنها را اصلاح کند

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/06/26 ساعت 21:05

  برای من که همیشه از پیروزیهای پرسپولیس بیشتر خوشحال میشوم، پیروزی فوق العاده زیبای پرسپولیس خیلی خوب بود.برای پیروزی استقلال در مقابل السد هم دعا میکنم ایرانی در هر تیمی در برابر غیر ایرانی، حمایت ملی را دارد.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/06/23 ساعت 12:45

  طرح منع به کارگیری بازنشستگان به تصویب نهایی رسید. میدانم نمیشه ولی باز هم پیشنهاد میکنم:دولت یک سامانه برای ارسال رزومه درست کند و بهترین‌های علمی وکاری تنها بر اساس رزومه در مقابل دیدگان مردم انتخاب شوند تا انتخاب مدیران از گردونه رفیق بازی و فاجعه اقازادگی نجات پیداکند.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/06/21 ساعت 20:58

  دوستانی میگویند هدف از قانون منع به کارگیری بازنشستگان،حذف اصلاح طلبان است. مجموعه‌های گزینشی مانع ورود جوانان اصلاح طلب به حوزه مدیریت می‌شوند.ولی افراطی‌ترین جوانان دنیای دیجیتال هم به دلیل اینکه در این فضا مجبورند حرف هم نسلان خود را بشنوند بهتر از نسل دهه شصت مدیریت میکنند.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/06/19 ساعت 16:28

  در سخت‌ترین شرایط اقتصادی و در اوج بحران بیکاری و کارزار بی امان رسانه‌ای، دولت نه وزیر اقتصاد دارد و نه وزیر کار و نه سخنگو دولت کسی را معرفی نکرده. مجلس هم که برای تجدید قوا مرخصی هستند. فقط جهت اطلاع عرض کردم که مطمئن باشید همه مشغول کار جهادی هستند. عجله کار شیطان است .

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/06/06 ساعت 13:31

  آقای روحانی امروز بدجوری توی سیاست رو دست خورد. به جای هر توضیح جدی یک منبر - واقعا منبر- در فضیلت وحدت رفت. ناصح امین شده بود. ولی مخالفانش در عوض سکوت کردند و چراغ خاموش و بدون هزینه فقط رای ندادند. فاعتبروا یا اولی السیاسه

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/06/05 ساعت 00:16

  هدیه هایی از جنس نقد به دولت: وزیر ارتباطات، کارش را بلد است. دنیای پسا ارتباطی را می‌شناسد. ومواضع شفاف می‌گیرد و از بس جوان است فساد یاد نگرفته است.. توقع می‌رفت در میان این اقیانوس پیرمردان دولتی،وزارت ارتباطات را به جزیره جوانان تبدیل کند که نشد. حتی منصوبانش هم جوان نیستند

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/05/24 ساعت 02:23

  حتی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان هم به توییتر پیوسته و میگوید می‌خواهم در کنار شما باشم مسئولان عالی نظام همه توییت میکنند اما نماینده قوه قضاییه میگوید: توییترغیرقانونی و متعلق به آمریکای پلید است. قوه قضایی با تغییر نماینده‌اش خدمتی بزرگی به مردم و اطلاعرسانی سیستم قضایی میکند.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/05/12 ساعت 12:17

  قدیما سریالی پخش می‌شد با لهجه یزدی.خواهر عروس هی از داماد می‌پرسید، دوماد بِرادر نداره،؟ جوانهای باسواد و پاکدست و طعم قدرت نچشیده و معتقد به دولت الکترونیک راه حل کشور است.#جهرمی طور. البته اگرگزینش‌ها به سواد و پاکدستی اهمیت بدهند وافراد متظاهر را جای آدمهای کار بلد ننشانند

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/05/02 ساعت 17:08

  نسل جوان و درس خوانده کشور با تصویب طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان - اگر گرفتار تبصره نشود- شاید بتواند مدیریت را تجربه کند. مهم این است که گزینش به تخصص جوانان بها دهد و به بهانه‌های ایدئولوژیک نا کار آمدان را جذب نکند و واقعیت سبک زندگی جوانان امروز را پذیرفته باشد

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/27 ساعت 02:23

  #با_مخاطبانمان_شفاف_باشیم وقتی که ائتلاف برانداز، اصولگرا فقط آقای خاتمی و تفکر اصلاحات را نشانه رفته اند، جوانانی که در داخل حتی با استفاده از تند‌ترین الفاظ با آقای خاتمی حرف میزنند و نامه مینویسند و می‌خواهند اصلاحات را به مسیر برگردانند، نیروهای اصیل و دلسوزان ایران هستند.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/20 ساعت 01:24

  مشکلات و سختی‌های روی صحنه بردن یک تاتر موضوع نمایشی است با نام « در نیومده بود» امشب در هیاهوی گرمای تهران وگرمای سیاست ، وجام جهانی، به اتفاق امیدروحانی، مصطفی زمانی، همایون ارشادی در تاتر ایرانشهر برای دیدن کار بودیم. سوژه جالبی بود. تاتر به مسایل و مصائب خودش پرداخته بود.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/17 ساعت 13:49

  شاخ‌های ایستاگرام را می‌خواهند بشکنند. شاخ دو نفر رقصنده بیست و چند ساله را هم چنان شکانده بودند که داوطلبانه آمدند تلویزیون و گریه کردند. به دل نگیرید که چرا شاخ اختلاس کننده‌های بزرگ و دزدان بین المال و مدیران نالایق را نمی‌شکنند. آنها فقط خوش رقصی بلدند. رقص که بلد نیستند!

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/15 ساعت 17:25

  نه وزیری عوض شد ونه استانداری و نه برنامه و رفتار اعتماد بخشی از دستگاه قضایی برای مبارزه با فساد و نه افطاری برای مسئولان روزه‌ی سکوت گرفته! همراهی کردن با مردم در بحران‌ها و عملیاتی نکردن آن پس از بحران، آماده کردن جامعه برای بحرانهای بعدی است.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/12 ساعت 00:29

  به مصطفی تاج زاده، که در اخلاص و ایمان و پاکدستی و وطن دوستی بی نظیراست عمیقا تسلیت میگویم. بیش از سی سال است که دوست خانوادگی هستیم امروز عزادار پدر شده است.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/09 ساعت 22:42

  به اقای رییس جمهور پیشنهاد میکنم یک بسته خرمای مضافتی بم اعلا با یک سینی چای دیشلمه همراه خودش به جلسه هیئت دولت ببرد و به همکارانش تعارف کند تا شاید روزه سکوت شان را افطار کنند. در وضعیت فعلی همه دستگاه‌ها به صورت هارمونیک باید‌پاسخگوی ملت باشند.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/06 ساعت 15:02

  تنها جایی که پارتی، پول، آقازادگی، سفارش، امر خیر و هیچ رانتی نمی‌پذیرد، الکترونیکی کردن کل سیستم حاکمیتی است. از ۲۰ سال پیش، این اولویت همه دولتها بوده ولی به دلیل خوشمزه بودن رانت تا به حال عملیاتی نشده. وزارت ارتباطاتِ جوان تا مزه رانت نچشیده همت کند و مخالفت‌ها را افشا نماید

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/05 ساعت 01:13

  کاش صدای شادی یکپارچه مردم بعد از بازی در خیابانهای ایران به گوش بازیکنان قهرمان مان می‌رسید. رونالدو نه تنها گل نزد که پنالتی اش را هم گرفتند. سرتان را بالا بگیرید که افتخار ملت هستید. حتی تلویزیون ایران هم دارد شادی خیابان‌ها را پخش می‌کند.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/04 ساعت 15:27

  در ادبیات دینی لیله الرغائب داریم. شب آرزوها. امشب لیله الرغائب ملت ایران است که یکپارچه برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارند. چه بوق وپرچمی توی خیابان‌ها میفروشند. کاش مشکلات سخت اقتصادی و بازار و سکوت و گم بودن مسئولان دولتی به روحیه بچه‌های ایران در تیم ملی خیلی آسیب نزند

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/03/31 ساعت 00:43

  خسته نباشن همین تیمی که ایران را یک جا خوشحال کرد و همه ایرانی ها- همه - به این تیم افتخار کردند

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/03/30 ساعت 22:35

  بچه‌ها توی خانه دوام نیاوردند. دوست داشتند دسته جمعی ببینند. دعای خیر، انرژی مثبت ملت ایران بدرقه راه تیم ملی

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/07/27 ساعت 15:32

  اگر تفکر اصلاح‌طلبی ۲۰ سال پیش، نو نشود، نه تنها اصلاح‌طلبان بلکه اصلاح‌طلبی را در مسیر نابودی قرار می‌دهد. من معتقدم اصلاح‌طلبی یک ضرورت برای جامعه ما است ولی شرط رشد و بقای اصلاح‌‌طلبی نو شدن آن با توجه به نیازهای نسل فعلی جامعه است.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/07/24 ساعت 07:30

  منطق ترامپ در مورد #خاشقچی جوهر وجودی ترامپ است: سلاح به قاتل می‌فروشیم تا آمریکا آسیب نبیند پول سعودی را عشق است.حقوق بشر کیلو چند؟ ابزار آشنای نیروهای خودسر هم برای رفع گرفتاری حکومتها است. در این مورد کاری میکنند که هم آمریکا سعودی را بدوشد و هم حقوق بشر آمریکایی لطمه نخورد.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/07/18 ساعت 01:07

  بن سلمان پول دارد. و با پول حتی می‌تواند مخالفش را بدزدد. متاسفانه نهایتا با پول نفت سعودی پرونده بسته خواهد شد.حقوق بشر در همه جا مقابل پول و سیاست کیلویی چند؟. همه صف کشیده اندکه از خون #خاشقچی سعودی را تیغ بزنند در عربستان خونریزی و استبداد نوین و سرکوب شاهانه جاری است

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/07/12 ساعت 01:22

  فیلم خوب مغزهای کوچک زنگ زده را دیدم. تلخ و سخت بود. اما به حاشیه غریبی از اتفاقات شهر سرک کشیده بود فیلم اگر چه تلخ بود اما هم داستان داشت وهم بازیها خوب بود و هم بیننده را به جایی می‌برد که کمتر به آن نور تابیده بود. دیدنش را توصیه جدی میکنم

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/07/03 ساعت 23:35

  خیلی وقت بودیم بهانه‌ای نداشتیم مثل روزهای انتخابات و ادبیات خوب آن روزها، بگوییم روحانی مچکریم. اما روحانی، برای سخنرانی متین و در طراز مردم ایرانت در سازمان ملل مچکریم. امیدواریم در مسایل داخلی هم بتوانیم دوباره بگوییم روحانی مچکریم! می‌شود آیا؟

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/06/31 ساعت 15:10

  در ۳۱ شهریور ۵۹ بود که صدام ولشکرش به ایران حمله کردند. امروز هم گروه تجزیه طلب الاحواز حمله کردند. خا ک ایران همیشه مورد طمع بوده ولی یک وجب از خاک ایران از ایران جدا نخواهد شد. ضمنادر مقابل هر مشکلی، وجود امنیت تنها نقطه قوت دل مردم ایران بود و هست. مبادا این را از دست بدهیم.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/06/26 ساعت 00:01

  کسانی که با دست آویز کردن جانبازی قصد دارند قانون منع بازنشستگی را دور بزنند، نه تنها به کشور و جوانان ظلم می‌کنند، بلکه بیشترین خیانت به آبروی جانبازانی روا میدارند که وجودشان را برای تمامیت ایران داده اند. شیفتگان قدرت به هر بهانه‌ای می‌خواهند راه را بر مدیریت جوانان سد نمایند.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/06/21 ساعت 21:04

  تلویزیون در خبر بیست وسی بخشی دارد که توییت‌های داغ را نقل می‌کند. همه مسئولان اصلی در توییتر هستند. ۶ وزیر درخواست رفع فیلتر توییتر کرده اند. اما هنوز فیلتر است. فیلتر توییتر مصداق بارز اتهام مشهور تضعیف نظام است.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/06/21 ساعت 00:11

  محرم ماه روشنگری و مقابله با ستم است. قبل انقلاب مساجد وحسینیه‌های فراوانی پاتوق اندیشه ورزان بود. حسینه ارشاد و دکتر شریعتی ، مسجد کرامت و سید علی خامنه‌ای ، مسجد الجواد و مطهری . عاشور ا را از عزاداریِ صرف باید به ایام اندیشه ورزی دینی تبدیل کرد. مداحی و روضه هدف عاشورا نیست.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/06/19 ساعت 15:27

  اصلاحات به عملی شدن آرمانهای اصلاح طلبی نیاز دارد نه به تشکیلات و فراکسیون و رییس و نایب رییس. هرچه آزادیهای فردی و اجتماعی، حقوق مدنی، حقوق بشر، گفتگو، و دموکراسی که جوهر حرفهای #اقای_خاتمی بودبیشتر عملی شود، #اصلاحات موفقتر است. این موارد تشکیلات نمی‌خواهد، عمل می‌خواهد.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/06/05 ساعت 00:29

  هدیه هایی از جنس نقد دولت : #زنگنه ونفت می‌تواند تنها استثنای جوانگرایی باشد. واقعا نفتی است و پاکدست بودن در نفت یک معجزه است ولی بداخلاق، توصیه ناپذیر، مغرور، تحویل نگیر و از خود متشکر است. که بیشتر این خصلت‌ها شاید برای کارش مفید باشد. ازنگنه کاش بدنه وزارتخانه را جوان میکرد.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/05/24 ساعت 12:44

  من سیزده ساله هیچ مسئولیتی ندارم، اما چون ازم خواستن در کمپین #فرزندت_کجاست شرکت کردم. اگر قبلالیستی از مسئولانی که احتمال رانت حوارب فرزندانشان هست تهیه می‌شد این کمپین لوث نمی‌شد. یادداشت مفصلی در این باره در اعتماد امروز نوشتم. در کانالم هست

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/05/16 ساعت 12:11

  اگر بخواهند با فساد، دیکتاتوری، دزدی، اختلاس، قانون شکنی، تبعیض، مبارزه کند باید به «همه» خبرنگاران ورسانه‌ها آزادی عمل بدهد.و البته با آزادی بعد از عمل! وقتی فساد عامل اصلی مشکلات است، برای نجات کشور و مردم، به جای داغ و درفش،از خبرنگاران کمک بخواهید روزتان مبارک خبرنگاران

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/05/08 ساعت 17:41

  در کانالم داستانی از عهد قدیم و ملاقات من به عنوان رییس دفتر و مرحوم صدوقی معاون پارلمانی خاتمی و رضا خاتمی نایب رییس مجلس ششم با معاون اول قوه قضاییه داشتیم و جوابی که داد نوشته‌ام داستان مدیریتی که به جای حل مشکلات، طلبکار می‌شوند. اگر خواستید بخوانیدش:

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/28 ساعت 02:50

  در مصاحبه فرهنگی ابطحی با کات: محمد خاتمی فرهنگی بود احمدی‌نژاد آسیب تاریخی به ایران و تاریخ ایران زد خوشحالم که ده‌نمکی از آتش زدن سینماها رسیده به فیلمسازی! پیشینه حسن روحانی امنیتی است در دوران هاشمی رفسنجانی حوزه‌ی فرهنگ را سپرده بودند به بخش امنیت

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/23 ساعت 22:00

  به ختم خواهر فاطمه کروبی رفتم. این راهم به ایسناگفتم: ائتلافی بین جریان‌های افراطی خارجی و داخلی بعد از قضایای دی ماه شکل گرفته . هر دو می‌خواهند مرجعیت قوی در کشور وجود نداشته باشد و از این رو تمام تلاش‌های این دو جریان در مسیر ضربه زدن به مرجعیت اصلاح طلبان در کشور است.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/19 ساعت 02:32

  فدای پیرهن چاک ماه رویان باد هزار جامه تقوی و خرقه پرهیز … #حافظ

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/16 ساعت 00:50

  هنوز باورم نمیشه برزیل با جام جهانی خدا حافظی کرد! آخی. خوب البته بلژیکی‌ها خیلی خوب وتمیز بازی کردند ولی حیف برزیل!

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/12 ساعت 00:32

  وقتی مردم نازنین #خرمشهر دچار بی آبی می‌شوند، یعنی در یک منطقه از ایران بحران به وجود آمده. مثل سیل یا زلزله. این همه سازمان برای ایام بحران حقوق می‌گیرند. اگر مدیریت در کشور بود روزانه چند هواپیما آب به خرمشهر می‌رساندند تا مردم بی آب نمانند. بی آبی پاسخ امنیتی لازم نداشت.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/10 ساعت 15:20

  هیچ دلیل شرعی و قانونی برای دادن تسهیلات مالی به حجاج - مثل ارزان حساب کردن ارز - وجود ندارد. در شرع آمده است وقتی فردی مستطیع شد باید حج برود. وظیفه حکومت اسلامی نیست که مردم را مستطیع کند. کسی هم که مستطیع نیست واجب نیست به حج برود. حج‌عبادت است، پول حلال می‌خواهد

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/07 ساعت 15:18

  آقای کی روش عزیز آقای برانکوی نازنین به توپ قسمتان میدهیم دعوا نکنید. مهربان باشید. به هم کمک کنید. از هم انتقام نگیرید. البته دروغ چرا؟ زورمان به داخلی‌ها نمی‌رسد که دعوا نکنند. مجبوریم شماها را نصیحت کنیم.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/06 ساعت 00:48

  یکی از اصلاح طلبانه‌ترین کارها، ‌پیشتاز شدن نمایندگان اصلاح طلب مجلس برای سئوال از رییس جمور است. این کار حمایت واقعی از روحانی است. قبل از دیگران حق اصلاح طلبان است که منتخبشان را در این بحران اقتصادی پاسخگو کنند و ایراداتش را تذکر دهند و نگذارندهاله تقدس به دور وی کشیده شود.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/04/04 ساعت 19:23

  لیله الرغائب یعنی شب آرزوها. امشب لیله الرغائب مردم ایران است. آرزوی یکپارچه مردم ایران موفقیت تیم فوتبال دوست داشتنی ایران است. نتیجه هرچه باشد، شما دوست داشتنی‌های ملت ایران هستید

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/03/31 ساعت 20:32

  از پیامبر اسلام حضرت محمد نقل شده: قاضی اگر در عفو مجرمی اشتباه کند گناهی نکرده است اما وای از وقتی که در مجازات کسی اشتباه کند.

 • محمد علی ابطحی   abtahi_m@

  1397/03/30 ساعت 23:43

  آخ