• طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/06/05 ساعت 22:27

  روز گذشته در تذکری گفتم: ادارهٔ ۴۰ سالهٔ مردانهٔ ایران نتایج خوبی را به بار نیاورده است؛ لذا انتظار داشتیم رئیس‌جمهور این‌بار صدای نیمی از جامعه را بشنود. عدم استفاده از روزنه‌های امیدی مانند انتخاب #وزیر_زن (که در سطح گسترده‌ای بروز پیدا کرد) #زنان را از دولت مأیوس خواهد کرد.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/05/30 ساعت 20:47

  با پیگیری‌های کمیته‌ی زنان و ورزش #کمیسیون_فرهنگی و توجهات ویژه به #ورزش_زنان در برنامه‌ی ششم توسعه در مجلس دهم و با توجه به اشتراک فضاهای ورزشی زنان با مردان و خلأهای زیرساختی، بر اساس گزارشی که از وزارت ورزش مطالبه کردم، طی ۳ سال گذشته نرخ رشد قابل قبولی در ورزش زنان داشته‌ایم.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/05/26 ساعت 22:37

  ۲/۳ همچنین کمیتهٔ زنان و خانواده و کمیسیون فرهنگی، طرح جمعیت و تعالی خانواده و طرح افزایش آموزش‌های حین ازدواج به ۶ ساعت را تصویب کرده و هر دو طرح، آمادهٔ ارائه به صحن است که در آن مشوق‌ها و تسهیلاتِ قابل‌توجهی در بخش اشتغال، مسکن، و آموزش برای #ازدواج_جوانان در نظر گرفته شده.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/05/16 ساعت 22:28

  از تصویر تحریریهٔ ۷۲ نفرهٔ روزنامه‌ای در #میدان_جوانان_سابق، کمتر از ۱۰ نفر همچنان در این حرفه مانده‌اند. این تصویر، آیینهٔ تمام‌نمای فعالیت #خبرنگاری و #روزنامه‌نگاری در ایران است. کمتر صنفی در ایران، با این عدم امنیت روانی، خطر بازداشت، بیکاری اجباری و مهاجرت شغلی، مواجه است.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/05/01 ساعت 21:50

  رئیس‌جمهوری، باید از آخرین فرصت برای انتخاب #وزیر_زن در مرتبط‌ترین وزارتخانه استفاده کند و به وعدهٔ خود جامهٔ عمل بپوشاند؛ و به نظر می‌رسد وی، توانایی رایزنی لازم را در این مورد داشته باشد. باید روشن شود ما با یک امتیاز عجیب انحصاری/ابزاری در دست جناح مقابل مواجهیم یا یک بهانه!

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/04/24 ساعت 16:55

  با اصلاحات مصوب، اعطای تابعیت به فرزند حاصل از مادر ایرانی/پدر خارجی و نیز اعطای پروانهٔ اقامت به پدر با تشخیص وزارت اطلاعات و به شرط نداشتن مشکل امنیتی، انجام خواهد شد. این اصلاحات با ۱۵۱ رأی موافق به تصویب رسید و منتظر تأیید شورای نگهبان است. #مادرم_ایرانی_است_من_هم_ایرانی_ام

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/04/14 ساعت 22:31

  در دیداری که به همراه فاطمه سعیدی با رئیس محترم قوهٔ قضائیه داشتیم، درخواست‌های قضائی موکلان خود مانند نظارت ویژه بر شرایط زنان زندانی، تسریع در ارسال لایحهٔ تأمین امنیت زنان و … را بی‌واسطه مطرح کردیم. این دیدارها و تعامل مثبت ایشان، نشانه‌هایی از تغییر رویکرد دستگاه قضا است.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/04/04 ساعت 15:50

  در تذکری شفاهی در مجلس گفتم متأسفانه امروز با مسئله‌ای فراتر از حجاب اجباری مواجه هستیم و آن، سلب امنیت روانی از شهروندان است! پافشاری بر این رویه، اعتبار و حرمت قانونی نهادهای نظم‌دهنده به جامعه را خدشه‌دار کرده و نهایتا برقراری امنیت اجتماعی را با مخاطرات جدی مواجه خواهد کرد

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/03/28 ساعت 21:07

  تشدید تخریب بلایای طبیعی بر اثر مداخلات انسانی، آتش‌سوزی‌های مشکوک و‌ دست‌اندازی‌های دامنه‌دار به مناطق بکر و زمین‌های دست‌نخوردهٔ گردشگری، فعالان محیط‌زیست را برانگیخت تا زنگ هشدار را برای دولت به صدا درآورند. برای امضای نامه، پیوند زیر را لمس کنید:

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/03/23 ساعت 23:08

  با وجود مافیای قدرتمند در فرایند انتقال مهاجران خردسال، سنتی‌بودن مدیریت پسماند شهری و استثمار کودکان بعنوان کارگر ارزان، همچنان شاهد حادترشدن معضل #کار_کودک خواهیم بود. با بی‌اعتنایی به این ریشه‌‌ها و ضرورت رفع آن، هر گامی ابتر یا حداکثر سطحی خواهد بود. #روز_جهانی_منع_کار_کودکان

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/03/13 ساعت 00:20

  مدتی پیش در بازی پرسپولیس-سپاهان در تهران، شاهد اتفاقاتی تأسف‌بار و بی‌نظمی‌های گسترده بودیم. وقوع این کوتاهی‌ها در اصفهان و امشب در اهواز، نشان داد برگزاری جلسات مختلف و دادن تذکرات، بی‌نتیجه بوده است. اکنون نیز تقلیل این مشکلات ساختاری به قصور فردی، مشکلی را حل نخواهد کرد.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/03/02 ساعت 21:40

  با پیگیری‌های فعالان محیط‌زیست، دادستان کل کشور در راستای اجرای سند ملی و اصل ۵۰ قانون اساسی، دستوارت لازم جهت برخورد با عوامل و توقف پروژهٔ #تنگه_تکاب و #آشوراده را صادر کرد. هرچند سنگ‌اندازی و دست‌اندازی برخی دامنه‌دار است؛ اما با یاری مردم و پایداری مسئولان، طرفی نخواهند بست.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/02/22 ساعت 11:44

  نمایندگان مجلس دهم با ۱۸۸ رأی موافق و ۲۰ رأی مخالف، با اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از مادر ایرانی و پدر خارجی موافقت کردند و این تبعیض نژادی-جنسیتی را ملغا کردند. طبعاً این مهم، بدون مطالبه‌گری نهادهای مدنی و دانشگاهی رخ نمی‌داد. #مادرم_ایرانی_است_من_هم_ایرانی_ام

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/02/20 ساعت 21:51

  حین بازدید از روستاهای نیشابور، آرزو داشتم مخالفان طرح کودک‌همسری به این روستاها و مناطق دورافتاده سفر می‌کردند و با این بخش از مردم محروم و مشکلات بی‌شمارشان، بیشتر آشنا می‌شدند تا شاید یک پدیده اجتماعی را با سیاسی‌کردن و دوقطبی‌سازی، پیچیده و معطل نکنند! https://www.eghtesadonline.com/n/۱kUb

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/02/02 ساعت 22:11

  بی‌اهمیت انگاشتن پژوهش‌ها و هشدارهای کارشناسان، دغدغه‌مندان و #فعالان_محیط_زیست، لطماتی جبران‌ناپذیر بر پیکر محیط‌زیست باقی گذاشت. اعتماد و احترام به فعالیت صنفی تمامی کنشگران اجتماعی و سمن‌ها، گام نخست برای جبران خسارات و جلوگیری از فرسایشی‌شدن روند خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان است.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/01/27 ساعت 20:00

  مخالفت امروز مجلس با افزایش مشارکت سیاسی زنان، بیش‌ازهمه نشانگر فاصلهٔ عمیق کشور تا توسعه‌یافتگی بود. ضمن تقدیر از نگرش ٦٣ نمایندهٔ مرد موافق، اما اغلب مخالفان، زنان را با این پرسش جدی مواجه کردند که آیا با این شرایط، می‌توان به بهبود وضعیت زنان امیدوار بود؟ #زنان #فراکسیون_زنان

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/01/22 ساعت 22:56

  نداشتن بودجهٔ مناسب باعث شد تا نقشهٔ خطر سیل در سازمان نقشه‌برداری تهیه نشود؛ با این حال، نقشهٔ مناطق تحت تأثیر سیل و اطلاعات کارشناسی شیب طبیعی زمین جمع‌آوری شد. ضروری‌ست دربارهٔ تقویت زیرساخت‌های عملیاتی سازمان نقشه‌برداری و تهیهٔ سند آمایش ملی، تصمیماتی اساسی و فوری اتخاذ شود.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/01/06 ساعت 23:53

  با تلاش‌های مشاور امور زنان وزارت کشور، حضور مدیرکل و مشاور امور زنان استاندار در ستاد بحران استانی الزامی شده است. یکی از دستاوردهای مهم این حضور، اهدای ست بهداشتی هلال احمر به سیل‌زدگان و تابوشکنی در بحث لزوم تهیه و توزیع اقلام بهداشتی زنان، کودکان و‌ خانواده است.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/01/04 ساعت 23:16

  ۲.مردم رنج‌دیده، همدرد و همراهی معتمد، مستقر و متخصص می‌خواهند. ضمن احترام به حسن نیت اشخاص و نهادهای مختلف برای کمک به مردم آسیب‌دیده، در وضعیت فعلی، جمعیت هلال احمر مجرایی مناسب برای هدایت کمک‌های مردمی و ایجاد هماهنگی و بهینگی در توزیع امداد به مردم است. #سیل_گلستان_مازندران

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1397/12/27 ساعت 23:38

  ضمن حفظ انتقادات کیفی اخیر به برنامهٔ ۹۰ و مجری آن، پربیننده‌ترین برنامهٔ فوتبالی، نباید فدای مجادلات مدیریتی و سیاسی شود. ۹۰ بدون عادل، مانند فوتبال بدون VAR است. آیا رسانهٔ ملی به نظر ملت بی‌اعتناست؟ و آیا این اتفاق، با دستکاری در نتایج نظرسنجی بهترین برنامهٔ سال مرتبط است؟

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1397/12/25 ساعت 00:50

  در این مجلس طی بازدیدهایی که از سکونتگاه‌های غیررسمی مثل اسلام‌آباد، میان‌آباد، سعیدآباد، فرحزاد و … داشتیم، به مشکلات این مناطق ورود کردیم. ۴۰ سال است که علی‌رغم تخصیص بودجهٔ محرومیت‌زدایی، در فقدان سند آمایش ملی، ۲۵۰ هزار مهاجر به تهران در سال به حاشیه‌ها رانده می‌شوند.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1397/12/20 ساعت 22:37

  امروز در مجلس یکی از همکاران، در نطق خود به نمایندگانی که به دیدار جناب آقای خاتمی رفته بودند، متعرض شد؛ ایشان و همفکرانشان تحمل شنیدن پاسخ را هم نداشتند و مجلس را متشنج کردند؛ مجلس محل فریاد نیست؛ محل قانون است و گفت‌وگو؛ گفت‌وگو را یاد بگیریم.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1397/12/05 ساعت 22:57

  با توجه به قرارگرفتن در آستانهٔ روز زن و بر اساس مادهٔ ۹ اساسنامهٔ سازمان صداوسیما، ضروری است اقدامات قانونی لازم درخصوص علل و عواملِ تولید این محتوای ناهنجار و نشر خشونت خانگی انجام شود. همچنین از قوهٔ محترم قضائیه نیز تقاضای تسریع در بررسی لایحهٔ «تأمین امنیت زنان» را خواستارم.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1397/12/01 ساعت 23:09

  امشب در برنامه زاویه حضور پیدا کردم؛ به نظرم هرچه در زمینه «منع کودک‌همسری» بین موافقان و مخالفان گفت‌وگو ادامه داشته باشد، می‌تواند به هم‌افزایی و نزدیک شدن نظرات کمک کند تا از حاصل آن، جامعه به خصوص کودکان بهره‌مند شوند؛ البته گفت‌وگو بدون اتهام‌زنی و نگاه سیاست‌زده.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1397/11/27 ساعت 23:34

  وجود فعال سمن‌ها در جامعه و احساس مسئولیت دادستان ایلام و وزیر کار، از ادامه‌ی آسیب به «رها»ی ۱۱ ساله جلوگیری کرد؛ و این تنها یک نمونه بود! امیدوارم این مسئولیت‌پذیری و حساسیت مثبت نسبت به پدیده‌ی ازدواج کودکان، در تمام نقاط کشور و در همه‌ی مسئولان بسط یابد.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/06/25 ساعت 23:36

  پس از ۴۰ سال، تابوی ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه خواهد شکست و بر اساس توافقات داخلی، در بازی‌های ملی، بیش از ۱۲۰۰ صندلی (با روند افزایشی) به زنان اختصاص می‌یابد که با بلیت‌فروشی در اختیار آنان قرار خواهد گرفت. بدیهی‌بودن چنین حقی، هرگز مانعی برابر تلاش مدنی زنان ایرانی نبود.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/06/03 ساعت 20:56

  ۴۴۰ کودک محروم، به همت #جمعیت_امام_علی(ع) گرد هم آمده‌اند تا در میدانی برای رقابت سالم و با استعداد درخشان و اخلاق ورزشی خود، به مبارزه با فقر، افیون اعتیاد و بی‌عدالتی‌ها بروند. #لیگ_پرشین تا ۸ شهریور در زمین چمن دانشگاه شهید بهشتی برپا و حضور زنان برای تماشای بازی‌ها آزاد است.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/05/26 ساعت 22:37

  ۳/۳ مجدداً، تصویر طرح افزایش حداقل سن ازدواج، برای رصد و پیگیری بهتر و ادعای توأم با دقت، پیوست می‌شود. به امید آنکه موافقان #ازدواج_کودکان زیر ۱۳ سال، دست از تحریفِ این طرح و ادعای مخالف ما با ازدواج نوجوانان زیر ۱۸ سال بردارند. تحریفی که ۵ سال اختلاف سنی را کتمان می‌کند!

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/05/26 ساعت 22:36

  #رشتو ۱/۳ پیوست‌های زیر، بخشی از اقدامات و پیگیری‌های مجلس و کمیسیون فرهنگی در خصوص قانون #تسهیل_ازدواج_جوانان است که البته برنامه‌ای برای تسهیل #ازدواج_کودکان ندارد! در بخشی از این اقدامات، کمیسیون فرهنگی، شکایتی را در خصوص عدم اجرای این قانون از دولت مطرح کرده است.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/05/10 ساعت 19:55

  تحریم وزیر خارجه در زمانی که طرف مقابل دم از مذاکره می‌زند، خارج از عرف بوده و نشان داد آمریکا بیش از همه، ناقض قواعد بین‌المللی است. کسانی که از #تحریم_ظریف ذوق‌زده و درعین‌حال از تحریم سپاه ناراحت شدند، اقلیتی‌اند که با معیارهای دوگانه، استکبار داخلی را بازتولید می‌کنند.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/04/31 ساعت 21:18

  موضع ما در #ازدواج شفاف و متکی بر پژوهش‌های اجتماعی بوده و مخالف ازدواج زودهنگام (دختران زیر۱۳ و پسران زیر۱۶) و دیرهنگام (به علت محذوریت مالی) بوده و هستیم. اما مخالفان طرح #کودک‌همسری به دلیل نگاه و منافع سیاسی راهی جز تحریف نداشته و برای زمین‌زدن طرح، هر سن دیگری را مطرح کردند.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/04/22 ساعت 22:40

  فردا اصلاحات لایحهٔ اعطای تابعیت در مجلس بررسی می‌شود و نباید مشکلی در راه تصویب آن وجود داشته باشد. با این اصلاحات (که به حساسیت‌های منتقدان توجه شده)، در صورت نداشتن مشکل امنیتی، به فرزندان حاصل از مادر ایرانی و پدر خارجی تابعیت اعطا خواهد شد. #مادرم_ایرانی_است_من_هم_ایرانی_ام

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/04/11 ساعت 22:28

  هرچند حضور زنان ایرانی در ارکان کلان مدیریتی با موانعی جدی مواجه است، اما انتخابات #شورایاری‌ها (که مهلت ثبت‌نام آن ۱۵تیرماه به اتمام می‌رسد) بستری برای حضور گسترده‌ی زنان در تصمیم‌گیری‌های خرد است؛ زمینه‌ای که منجر به فرهنگ‌سازی برای مشارکت جدی زنان در عرصه‌های کلان خواهد شد.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/04/03 ساعت 20:32

  در گفت‌وگویی که با مشاور زنان استانداری کرمان داشتم و با پیگیری‌های فرماندار سیرجان و اقدام دادستان، ازدواج دختربچهٔ ۱۰ساله با مرد ۲۳ساله، متوقف شد. خوشبختانه، از این مورد با رسانه‌ای‌شدن جلوگیری شد. اما بدون ممنوعیت قانونی کودک‌همسری، همچنان با موارد دیگر مواجه خواهیم بود.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/03/25 ساعت 17:21

  شورای نگهبان، لایحهٔ اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از زنان ایرانی و مردان خارجی را رد نکرده است. شورا، دو ایراد شرعی به لایحه وارد کرده و قاعدتا در رایزنی‌های آتی کمیسیون‌های تخصصی، این دو ایراد رفع و لایحهٔ مذکور به قانون بدل خواهد شد. #مادرم_ایرانی_است_من_هم_ایرانی_ام

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/03/18 ساعت 16:28

  خبر رد لایحه‌ی حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان از سوی شورای نگهبان کذب است. این شورا، دو ایراد از لایحه گرفته که در کمیسیون حقوقی-قضایی بررسی و برطرف خواهد شد. بنابراین لایحه‌ی مذکور مجددا برای تأیید به شورا ارسال می‌شود و انتظار ۱۰ ساله برای تصویب آن به‌زودی به سر خواهد رسید.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/03/04 ساعت 19:17

  با وجود اجماع زنان نماینده در دوره‌های مختلف مجلس، چهرهٔ مردانهٔ هیئت‌رئیسه هرگز دست‌خوش تغییری قابل توجه نشد. امسال نیز مانند سال‌های گذشته در تلاشیم برای اولین‌بار عضوی از جامعهٔ زنان را به عضویت هیئت‌رئیسه درآوریم. برای تحقق این مهم، فردا آخرین فرصت مجلس دهم خواهد بود.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/02/29 ساعت 22:32

  یکی از پیشنهادهای قربانیان اسیدپاشی، به‌جای تشدید مجازات، بر پیشگیری و محدودیت در دسترسی به اسید متمرکز بود. متأسفانه پیگیری‌های قبلی‌ام برای ارائهٔ آن در کمیسیون مربوطه به‌جایی نرسید. حضور امروز قربانیان در مجلس، پیشنهاد مذکور را دوباره در دستور کار نمایندگان پیگیر طرح قرار داد.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/02/21 ساعت 21:40

  فردا، گزارش لایحهٔ اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از مادر ایرانی و پدر خارجی، در جلسهٔ علنی مجلس قرائت خواهد شد. امیدوارم تصمیم فردای نمایندگان، این بخش مهم از آسیب‌دیدگان و آسیب‌های اجتماعی را به رسمیت بشناسد، به رفع معضل کمک کند و این تبعیض را از سر راه مادران ایرانی بردارد.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/02/16 ساعت 22:00

  سرانجام تبصرهٔ مادهٔ ۹ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اصلاح شد و بی‌توجهی و سهل‌انگاری والدین که منجر به آزار جنسی و حتی روانی کودک شود، مستوجب مجازات خواهد بود. این مصوبه، برای فعالان حوزهٔ کودک، امیدواری ایجاد کرد تا ان‌شاءالله در همین مجلس شاهد تصویب منع کودک‌همسری هم باشیم.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/02/02 ساعت 22:11

  دی‌ماه ۹۷، برای توقف عملیات طرح گردشگری در آشوراده و اخیرا طرح گردشگری تنگ تکاب، به دستگاه‌های مختلف نامه زدیم. مدت‌ها قبل‌تر نیز کنشگران و پژوهشگران محیط‌زیست، دربارهٔ ضعف در مدیریت سیلاب در آق‌قلا، تخریب آشوراده و قطع ارتباط آبی در تالاب گمیشان اخطار داده و پیش‌بینی کرده بودند.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/01/22 ساعت 23:31

  بعد از مرحوم هاشمی رفسنجانی، هیچ رئیس‌جمهوری از سازمان نقشه‌برداری بازدید نداشته و توجه لازم را به آن نکرده است. در بازدید دیروزمان، عدم تخصیص بودجهٔ مناسب و مشکلات جدی سازمان محرز شد؛ از ۴ هواپیما، ۳ مورد زمین‌گیر است و یکی نیز به دلیل هزینهٔ بالا، در سال اخیر پرواز نداشته است.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/01/21 ساعت 22:51

  توضیحاتی درباره‌ی مشوق‌های ازدواج برای دختران زیر ۲۰ سال در قالب طرح «افزایش جمعیت و تعالی خانواده»

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/01/04 ساعت 23:17

  ۳. هلال احمر به‌عنوان سازمان عمومی غیردولتی و غیرانتفاعی، از پشتوانهٔ لجستیکی، نیروهای آموزش‌دیده و تجربهٔ امداد و نجات برخوردار است. حتی بدون استفاده از این مجرا و با توجه به بارندگی‌های آتی، کمک‌های متفرق، متنوع و خودجوش مردم می‌تواند در پاک‌سازی مسیل‌ها متمرکز شود.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1398/01/04 ساعت 23:14

  ۱. #سیل_گلستان_مازنداران، بستری برای ماهیگیری‌های سیاسی نیست. قصور در پیش‌بینی، پیشگیری و مدیریت این واقعه و بحران‌های مشابه در مواقع مختلف، متأسفانه به سیاقی دائمی بدل شده و اهمال آموزش‌وپرورش، آموزش عالی و رسانه‌هایی چون صداوسیما در آموزش عمومی به مردم محرز است.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1397/12/26 ساعت 21:52

  سالانه حدودا ۱۰۰۰ نفر در سوانح رانندگی ایام نوروز، جان خود را از دست می‌دهند و روزهای آغازین سال را برای خانواده‌های چشم‌انتظار، تبدیل به خاطره‌ای تلخ و تأسف‌بار می‌کنند. این ۱۰۰۰ نفر، زنده خواهند ماند، اگر همگی مصمم به اجرای نکات ایمنی و قوانین راهنمایی و رانندگی باشیم. #بهرفت

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1397/12/23 ساعت 22:22

  انتظار داریم با تغییر رئیس قوه قضائیه، تأثیرپذیری از حب‌وبغض‌های سیاسی و سلیقه‌گرایی از این قوه‌ رخت بربندد؛ و بر اجرای وظایف قانونی، پیشگیری از جرم و فساد، کاهش جمعیت زندانیان و همکاری‌های قضایی بین‌المللی تمرکز شود و همچنین ارسال لایحه تأمین امنیت زنان در اولویت کاری قرار گیرد.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1397/12/14 ساعت 22:27

  هفتهٔ پیش در جلسهٔ علنی مجلس سه تذکر دادم: ۱. به قوهٔ قضائیه برای تسریع در ارسال لایحهٔ تأمین امنیت زنان؛ که انتظار داریم با تغییرات ‌آتی، سریع‌تر ارسال شود ۲. به صداوسیما بابت ترویج خشونت علیه زنان ۳. و به دولت به‌خاطر نارضایتی مردم از نحوهٔ توزیع کالاهای یارانه‌ای

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1397/12/05 ساعت 22:57

  پیرو پخش برنامهٔ تلویزیونی فرمول یک، سازمان صداوسیما باید پاسخگوی این برنامه‌های تلویزیونی باشد؛ چراکه مطابق با اهداف و رسالت‌های همان سازمان، ترویج خشونت علیه زنان، نفی کرامت انسانی و ساده‌انگاریِ آسیب‌ها و معضلات اجتماعی، چالشی فراگیر در حوزهٔ فرهنگی است.

 • طیبه سیاوشی   TayebehSiavash@

  1397/12/01 ساعت 11:57

  امشب ساعت ۲۱، در برنامه «زاویه» شبکه۴، با خانم «فرشته روح‌افزا» درباره طرح «کودک‌ همسری» گفت‌وگو می‌کنیم. ایشان از مخالفان طرح هستند. امیدوارم طرح بحث، مستدل، منطقی و عاری از سیاست‌زدگی پیش برود.