• سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/31 ساعت 16:51

  دیروز یکى از مسولین گفته:به جهنم که تحریم‌ها تشدید میشود،اون بدبخت ها- آمریکا- خودشان دچار مشکل‌اند! اون بدبخت‌ها با نرخ بیکارى ٣.٨٪ و نرخ رشد ٣٪ و تولید ٢٠ هزار میلیارد دلار اقتصاد اول جهان‌اند و ما خوشبخت‌ها با نرخ بیکارى ١٢٪ و نرخ رشد ۴-٪ و تولید ٤٥٠ میلیارد دلار اون آخرها !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/31 ساعت 00:22

  مجری مسابقه برنده باش، سلبریتی محترم محمدرضا گلزار، شرکت کننده مرد مسابقه را با صفت‌های «عشقم» و «عشق من» خطاب قرار میدهد. مثل قورباغه‌ای که در آب به مرور در حال پختن هست و نمی‌فهمد، خیلی آرام و متین شاهد فرو ریختن فرهنگ عمومی توسط بنگاه ستاره مربع‌ها هستیم و تنها نظاره می‌کنیم!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/30 ساعت 18:57

  ساعت ۷ عصر تهران است و همزمان در گفتگو با یک دوست در لس آنجلس صبح‌بخیر می‌گویم و در گفتگو با یک دوست در ملبورن شب‌بخیر! نسلی هستیم که به طرز عجیبی به چهار گوشه جهان پرتاب شده ایم و به نظر من زیستن در زمان‌های مختلف،حتی بیشتر از زیستن در مکان‌های مختلف آدمها را از هم دور می‌کند!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/28 ساعت 14:44

  در سمینار سالیانه موسسه بامداد در ٩ اسفند ماه پارسال پیش بینى کردم که دولت در سال ٩٨ بر خلاف همه وعده‌ها و شعارها مجبور است از دو سیاست عقب بنشیند : یکى دلار ٤٢٠٠ تومانى و دیگرى بنزین ١٠٠٠ تومانى ! هنوز یک ماه از سال نگذشته زمزمه‌هایى از هر دو عقب نشینى به گوش میرسد!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/26 ساعت 20:39

  مرکز آمار ایران نرخ رشد اقتصادى ٩ ماهه سال گذشته را منفى ٣.٨٪ اعلام کرده است. با احتمال بالاى نرخ رشد اقتصادى حداقل منفى ٤٪ براى امسال، این یعنى اقتصاد ایران در انتهاى سال ٩٨ برمى گردد به اقتصاد ایران در سال ٨٦ ! بیش از ده سال درجا زدن اقتصادى تاوان سنگین بسیارى از تصمیمات است!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/25 ساعت 21:53

  یک خطاى شناختى مکرر که در سرمایه گذاراها یا هرکسى که مى خواهد بیزینس تازه اى را آغاز کند مى بینم این است که برخى تصور مى کنند داشتن سرمایه،شرط لازم و کافى براى موفقیت در بیزینس هاى جدید است! پشت هر بیزینس موفق مهارت،تخصص و فوت کوزه گرى نهفته است که الزاما با پول قابل خریدن نیست!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/24 ساعت 23:36

  اینکه توی تبریز که شاید رگه‌های مردسالاری تاریخی پررنگ‌تری داشته باشه، راننده اسنپی که در ساعت ۱۰ شب به مقصد فرودگاه گرفتم یک خانم بود، نشان میده که واقعیت «برابری جنسیتی» مثل یک جوی آب راه خودش را از بین تخته سنگ‌های بزرگ فرهنگی، تاریخی و اجتماعی پیدا میکنه ! بیش باد … !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/21 ساعت 17:10

  یکى از بیزینس جذاب در دوره هاى رکود اقتصادی، آموزش است.البته نه آموزش هاى دانشگاهى که آموزش هاى تخصى و مهارتى از سطوح بسیار خاص تا عمومى! اصولا وقتى آدمها در دوره رکود بیکار مى‌شوند،تصور مى کنند خودشان توانایى و تخصص لازم براى گرفتن شغل شان را نداشته‌اند و این یعنى جذابیت آموزش!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/18 ساعت 20:04

  قیمت دلار در طی سال ۹۸ و بویژه در طی هفته‌ها و ماههای آینده، آیینه تمام نمای تحولات مربوط به تحریم هاست. هر خبری از سختر شدن تحریم‌ها یا اعمال تحریم‌های تازه که به معنی کاهش همین سطح از درآمدهای ارزی کشور باشد، منجر به فشار برای افزایش قیمت دلار و در نتیجه افزایش قیمت طلا است.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/13 ساعت 22:50

  شکست حزب عدالت و توسعه در انتخابات شهردارى هاى ترکیه، به نظر «آغاز یک پایان» براى امپراطورى رجب طیب اردوغان است! اقتصاد با کسى شوخى ندارد ! سقوط تاریخى اقتصاد ترکیه در ماههاى اخیر و رشد اقتصادى منفى سه درصدى و تورم بیست درصدى و سقوط تاریخى لیر، حتى اردوغان را هم به زیر مى کشد.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/12 ساعت 18:53

  امروز لرستان زیر آب رفته است، سیل و طوفان یاسوج را محاصره کرده است، ایلام و کرمانشاه زلزله ۵.۲ ریشتری آمده است، خوزستان در وضعیت فوق العاده است و طوفان شن نایین را در برگرفته است … ! این دیگه فراتر از خشم طبیعت یا بلایای طبیعی است، بیشتر شبیه یک خصومت شخصی شده !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/10 ساعت 14:42

  این روزها از «یونیک فاینانس» و اینکه موسسه‌اى هست که در بورس NAZDAQ (!) براى آدمها سهام اپل و ماکروسافت میخره زیاد شنیدم! این عنوان فیک، یک شرکت هرمى است که داره از جهل و هیجان مردم براى کسب درآمدهاى بالا استفاده مى کنه و با ترفند پونزى فعلا سود توزیع میکنه تا با مخ بخوره زمین !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/09 ساعت 20:59

  این روزها که بساط پیش بینى سیل داغ است، خواستم بگم اگر در ٤ مى یا همان ١٤ اردیبهشت مجوز صادرات نفت ایران به هشت کشور توسط دولت آمریکا تمدید نشود، ما یک سیل اقتصادى بسیار جدی‌تر از سیل طبیعى در پیش خواهیم داشت! امیدوارم مسوولان حداقل براى مقابله با این سیل برنامه داشته باشند !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/08 ساعت 22:19

  آینده اقتصاد ایران در هر سناریویی در سالهاى آینده از خوشبینانه‌ترین تا بدبینانه‌ترین سناریو سیاسی، متعلق به کسانی است که درآمد ارزی دارند. این درآمد ارزى می‌تواند یا از صادرات حاصل شود یا سرمایه گذاری در بازارهای پولی و مالى بین المللی و این روند، یک واقعیت غیرقابل بازگشت است !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/06 ساعت 13:31

  «مدیریت بحران» یا «بحران مدیریت» ؟ مساله این است !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/05 ساعت 15:09

  در این شرایط سیل و طوفان،لطفا هرکارى مى کنید، فقط شهید راه جوجه و نوشابه و والیبال و وسطى کنار رودخونه نشید! درضمن اگر یهو تصمیم گرفتید که زیر این سیل و طوفان،سفر نکنید و عاقلانه به خانه هایتان برگردید هرگز به معنى شکست از دشمن و ترسو بودن و باحال نبودن نیست! لطفا زنده بمونید!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/03 ساعت 10:56

  اگر به دلیل هزینه بالای آجیل تصمیم به نخریدن آن گرفته‌اید،درود بر شما که حال خوب به چهار تا پسته نیست اما اگر نخریدید که ارزون بشه یا بگنده،باید بگم نه ارزون میشه نه می‌گنده! پسته یک محصول کشاورزی صادراتى با قیمت جهانی است که با دلار ۱۳ هزار تومانی قیمت اقتصادیش تقریبا همین است!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/29 ساعت 10:03

  ای دلِ من، گرچه در این روزگار جامه رنگین نمی‌‌پوشی به کام باده رنگین نمی‌بینی به جام نقل و سبزه در میان سفره نیست؛ ای دریغ از تو اگر چون گل نرقصی با نسیم ای دریغ از من اگر مستم نسازد آفتاب ای دریغ از ما اگر کامی نگیریم از بهار گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش می‌شود هفتاد رنگ!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/28 ساعت 00:16

  سازمانى که با هزاران میلیارد تومان بودجه از دولت همچنان یک بنگاه کاملا ورشکسته است و به یک سوپر مارکت ستاره مربع‌ها تبدیل شد، براى انتخاب هاى مردم قداره مى کشد و حذف مى کند! آقاى صدا و سیما ! تو رو چه به روضه. روضه خودتی! گریه کن نداری والا خودت مصیبتی! #نود #عادل_فردوسى_پور

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/25 ساعت 21:33

  «تورم» در اقتصاد رکودى مثل یک قاتل خونسرد رفتار مى کند ! اگر شما درآمد ثابت داشته باشید، تورم باعث فرسایش ارزش درآمد ماهانه‌ی شما می‌شود و اگر اقدام به پس‌انداز پول کرده باشید، تورم باعث از بین رفتن ارزش آن می‌شود و در هیاهوهاى زیاد دیگران، تورم در آرامش کار خود را مى کند !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/25 ساعت 10:24

  لطفا حتى براى سوال هایمان هم احترام قائل باشیم ! وقتى «همینجورى» توى کامنت و دایرکت و فروشگاه و ایستاده انتهاى سمینار و در حال راه رفتن و رانندگى و اینها از کسى سوالى درباره آینده سرمایه هاتون و کسب و کار و درآمدهاتون مى پرسید، این حق را بدید که او هم «همینجورى» پاسخ تان بدهد!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/24 ساعت 17:14

  در این جمعه آخر سال ۹۷، وقتی به عقب بر می‌گردم، امسال براى من در زندگى فراتر از خوب یا بد،سال مهم و‌ عجیبی بوده است! سال مواجه با تجربیات عجیب و نشانه‌های زیاد از آغاز یک فصل تازه در زندگیم. این نشانه‌ها،نوع بودن متفاوتی برایم رقم می‌زند که مشتاقانه در انتظارشم. برای شما چطور؟

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/21 ساعت 23:27

  شما اگر صاحب یک کسب و کار خصوصى بودید و در شرایط رکودتورمى سال ٩٨ براى کاش هزینه‌ها و افزایش بهره وری مجبور به تعدیل نیروى انسانى بودید،کدام سیاست را در پیش مى گرفتید : ١- حفظ نیروها و عدم افزایش قابل توجه حقوق‌ ٢- تعدیل بخش از نیروها و افزایش قابل توجه حقوق نیروهاى باقی مانده

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/18 ساعت 23:30

  امرور حداقل ۵ توییت درباره ریشه‌ها و اثرات این فسادهاو اختلاس‌ها که هر روز مثل قارچ میروید نوشتم و پاک کردم. زندگی با هویت و نام و نشان رسمی و مشخص در ایران مثل بندبازی می‌ماند و باید با هوشمندی روی بند راه رفت تا بشود به سلامت عبور کرد وگرنه باید سبک زندگی دیگری را انتخاب کرد.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/15 ساعت 22:25

  شرایط امروز اقتصاد ایران، طبقه متوسط اقتصادى و اجتماعى را بسیار نحیف کرده است. در چنین شرایطى است که در بیزینس‌ها مثلا یا باید به مردم «سوشى» فروخت یا «فلافل» و در اکثر بخش هاى کالایى و خدماتى باید بازار هدف و تقاضا را از طبقه متوسط جامعه به سمت دهک هاى بالا یا پایین متمرکز کرد.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/02/01 ساعت 09:46

  مدتها بود منتظر بودم یک ارد‌ی‌بهشت بشه و بیام بنویسم : اری‌بهشت‌ها که هوا حال دیگریست در برزخت هوای جهنم غنیمت است همین !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/31 ساعت 16:44

  دیروز یکى از مسولین گفته:به جهنم که تحریم‌ها تشدید میشود،اون بدبخت ها- آمریکا- خودشان دچار مشکل‌اند! اون بدبخت‌ها با نرخ بیکارى ٣.٨٪ و نرخ رشد ٣٪ و تولید ٢٠ هزار میلیارد دلاری اقتصاد اول جهان‌اند و ما خوشبخت‌ها با نرخ بیکارى ١٢ و نرخ رشد ۴-٪ و تولید ٤٥٠ میلیارد دلارى اون ته‌ها!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/30 ساعت 23:24

  اینکه قیمت یک دستگاه پکیج آبگرم از ۱.۸ میلیون تومان قبل از جهش قیمت ارز به ۶.۸ میلیون تومان رسیده است، از نظر اقتصادی یک معنی بیشتر ندارد و آن اینکه ما سالها چیزی به نام تولید نداشته‌ایم و بسیاری از تولیدکننده‌های ما مونتاژ کارانی بودند که اسم شیک تولیدکننده را به دوش می‌کشیدند.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/28 ساعت 16:04

  در حالی موضوع تحریم شرکت اپل توسط مجلس ایران مطرح شده است که ارزش سهام یا Market Cap شرکت اپل ۹۴۹ میلیارد دلار و ارزش کل بازار بورس ایران تنها ۷۶ میلیارد دلار است ! یعنی ارزش اپل ۱۲ برابر کل بازار بورس ایران است ! لطفا برای نشان دادن اقتدار و حفظ کرامت ایرانی ابتدا «بزرگ» شویم !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/28 ساعت 14:00

  طرى دو فوریتى براى تحریم شرکت آیفون(!) و نه حتى اپل در مجلس مطرح شده است و قرار است با تصویب این طرح به اقتصاد آمریکا و شرکت اپل ضربه وارد شود! یاد پرنده‌ای مى افتم که موقع بلند شدن از درخت با تهدید و فخر رو به درخت مى کند و مى گوید: درخت خودت را سفت بگیر که من مى خواهم بلند شم!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/26 ساعت 20:21

  مطمئنم سالها بعد درباره اقتصاد ایران در دهه نود زیاد صحبت خواهد شد ! دو بار جهش ارزى، دو بار نرخ هاى رشد اقتصادى منفى، دو بار تورم هاى بالا، دو بار کاهش شدید قدرت خرید، دو بار رکودتورمى، دو بار بیکارى هاى بالا فقط در یک دهه ناشى از دو بار قرار گرفتن کشور در تحریم هاى اقتصادى !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/25 ساعت 13:16

  این نوع نگاه ما به پدیده هاست که خوب یا بد بودن آنها را مشخص مى کند! براى کسانى که مصرف کننده ارز یا کالاهاى وارداتى هستند دلار ١٣ هزار تومانى وحشتناک است، اما براى کسانى که درآمد ارزى دارند حس فوق العاده اى است که با فروش فقط ده هزار دلار بیش از ١٣٠ میلیون تومان نصیبشان مى شود!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/22 ساعت 20:52

  تا قبل از این سیل فراگیر، پیش بینی‌ها از وجود بیش از صدهزار میلیارد تومان کسری بودجه دولت در سال ٩٨ حکایت داشت. هزینه هاى ناشى از سیل عمق این کسرى را بیشتر مى کند و اگر دولت بخواهد با چاپ پول این هزینه‌ها را پرداخت کند، همه ما امسال با تورم بیشتر در هزینه هاى سیل سهیم هستیم !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/20 ساعت 23:31

  امروز از تصمیم فاجعه بار دولت در اعلام قیمت ٤٢٠٠ تومانى براى دلار دقیقا یک سال گذشت. تصمیمى که نزدیک سى میلیارد دلار از منابع ارزى کشور را به هدر داد و رانت گسترده اى در کشور توزیع کرد تا باز هم مشخص شود که دولت‌ها نه تنها تاجر خوبى نیستند که عقل و منطق اقتصادى درستى هم ندارند!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/16 ساعت 11:23

  در سال ١٣٥٦ و یک سال قبل از انقلاب، فیلم گوزن‌ها پر فروش‌ترین فیلم تاریخ سینماى ایران بوده است و در سال ١٣٩٨ فیلم #رحمان۱۴۰۰ ! واقعیت این است که جامعه ما دچار یک ساده انگارى، سطحى انگارى و تفکر گریزى عمیق تاریخى شده است که پاسخ بسیارى از چرایى هاى ذهن ما در همین نهفته است!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/13 ساعت 12:22

  من در ایران سازمان مردمى غیر دولتى یا همان NGO،قوى‌تر و جدى‌تر از «جمعیت امداد دانشجویى-مردمى امام على» نمى شناسم و در همه این سالها فعالیت شان را از نزدیک دنبال مى کردم. اگر تصمیم داشتید که چه در ماجراى سیل و غیره از داخل یا خارج ایران به دیگران کمکى بکنید، به شدت توصیه مى کنم!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/11 ساعت 16:36

  شنیدم که دیشب صداو سیما در مستندی به تخریب #محمدرضاشجریان پرداخته است. با آنکه ارادت من به استاد بر کسی پوشیده نیست، اما از این اتفاق نه خشمگینم نه ناراحت، که کل اون دستگاه عریض و طویل مصداق این بیت حافظ اند که: ای مگس! عرصه سیمرغ نه جولانگه توست عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/10 ساعت 12:00

  همه ما در زندگی ترس هایی داریم و واقعیت این است که ما خیلی موقع‌ها چیزی نیستیم غیر از تلاش در جهت فرار از ترس هامون! ترس هایی مثل ترس از آینده، ترس از فقر، ترس از مرگ، ترس از شکست، ترس از روزمرگی، ترس از پیری، ترس از دست دادن، ترس از ناامنی و …! بزرگترین ترس زندگی شما چیست؟

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/09 ساعت 00:17

  کاهش شدید هشت درصدى ارزش لیر ترکیه در طى روزهاى اخیر، در کنار دو فصل نرخ رشد اقتصادى منفى قابل توجه و تورم هاى بالا، اقتصاد ترکیه را در سال ۲۰۱۹ در شرایط دشوارى قرار داده است. همانطور که پیش بینى میشد سرمایه گذارى‌ها در ترکیه بویژه در بخش مسکن در شرایط فعلى ریسک قابل توجهى دارد.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/08 ساعت 21:18

  سرنوشت برگزیت نشانه مهمی است از اینکه اگر به تبعات ماجرا فکر نشود، رفراندوم چه انتخاب بیهوده‌ای هست! تنها دو هفته تا ضرب العجل باقی مانده و هنوز سرنوشت برگزیت کاملا روی هواست و حداقل چهار سناریو برای آن متصور است: خروج بدون توافق، رفراندوم مجدد،سقوط دولت می‌و یا تصویب طرح تازه.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/06 ساعت 12:20

  زلزله قابل پیش بینى نیست، آیا سیل هم قابل پیش بینى نیست؟ آیا ٤٨ ساعت نیست که هشدار داده اند که قرار است در سیل بیایند؟ چرا عین خیال مسوولان نبوده است ؟ چرا عین خیال خودمان نبوده است ؟ نمیشد دستور تخلیه داد؟ نمیشد در شرایط بى دولتى و ناکارآمدى بالایی‌ها، خودمان دولت خودمان میشدیم؟

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/04 ساعت 21:01

  یعنى یک سال هم که از اثرات دلار ١٣ هزار تومانى، توریست هاى نوروزى ترکیه و آنتالیا و بالى و گوآ رو تصمیم گرفتند بروند یزد و شیراز و اهواز و بندرعباس،طوفان داره کشور را از همه طرف در مى نورده و فقط اخطار سیل داره میاد! قرار بود «تاریخ» ساز بشیم،الان «جغرافیا» هم بهمون رحم نمى کنه!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/01/01 ساعت 23:56

  این تولدهاى ١ فروردین نسل قبلی‌ها، مثل تولد ١ ژانویه توى این شبکه هاى مجازی هست که دیفالت همه ١ ژانویه به دنیا میان مگر خلافش ثابت بشه! احتمالا زمان صدور اولین شناسنامه‌ها،هر کس موقع اومدن مامور ثبت خونه نبوده یا شیطون بوده یا تو باغ نبوده یا کلا نبوده، ١ فروردین به دنیا اومده.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/28 ساعت 11:27

  مشاهداتم در گذر کوتاه در مراکز خریدى که هر سال شب عید سرى به آنجا مى زنم، بهترین فرصت براى لمس همه آن چیزهایى است که این روزها در سمینارها و جلسات مى گوییم: رکودِ تقاضا، انجمادِ تقاضا، تقاضاهاى به تعویق افتاده،شکاف بین درآمد و هزینه، تضعیف طبقه متوسط ! تاوانِ اشتباهات حکمرانان!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/27 ساعت 21:16

  مشاهداتم در گذر کوتاه در مراکز خریدى که هر سال شب عید سرى به آنجا میزنم، بهترین تجربه براى لمس آن چیزهایى است که این روزها در سمینارها و جلسات مى گویم : رکودِ تقاضا، انجمادِ تقاضا،تقاضاهاى به تعویق افتاده، شکاف بین درآمد و هزینه، تضعیف طبقه متوسط! تاوان چه را میدهیم، میدانم!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/25 ساعت 17:22

  امروز معاون منابع انسانى یکى از هلدینگ هاى بزرگ ایران در حاشیه صحبت هایم درباره تاثیر اقتصاد ایران در سال ٩٨ بر منابع‌ انسانى گفت: اسب‌ها در سربالایی و تحت فشار سنگین، همدیگر را گاز مى گیرند.اگر در سال آینده تحت فشاریم و نمى توانیم انتظارات را برآورده کنیم، اما حداقل اسب نباشیم!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/24 ساعت 22:02

  اقتصاد ایران در سال ۹۸ شرایط ویژه‌ای دارد. شرایطی که شاید در چند دهه گذشته بی مانند باشد. این شرایط ویژه اقتضا می‌کند تا از سطح فرد تا بنگاه کاملا متفاوت رفتار کنیم و عادت هایی که شاید در سالهای قبل منجر به موفقیت میشد را فراموش کنیم و هوشمندانه و نه منفعلانه، طرحی نو دراندازیم!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/22 ساعت 22:11

  یک توصیه ساده برای اینکه بفهمیم در سرمایه گذاری‌ها یا درآمدهایمان واقعا سود می‌کنیم یا نه، مقایسه سود یا افزایش آنها با نرخ تورم است نه با صفر ریاضی یا سال قبل ! با فرض تورم بین ۳۵ تا ۴۰ درصدی برای سال ۹۸، این درصدها حداقل سود لازم برای حفظ ارزش دارایی یا درآمد در سال آینده است!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/21 ساعت 21:07

  اقتصاد ایران مثل کودکی است که پدر خانواده سالهاست در زیر زمین خانه حبسش کرده و تنها به اون روزانه غذایی برای نمردن میدهد! همانقدر نحیف، همانقدر شکننده، همانقدر ترسو و همانقدر فاسد! تنها راه نجات این کودک و مقابله با فساد و ضعف و ترسش تعامل با جهان خارج است و نه بگیر و ببند پدر!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1397/12/17 ساعت 23:11

  روز زن همیشه تلنگری است که یادم باشد انسانها را هرگز به واسطه جنسیت شان قضاوت نکنم؛ نه فقط در کلام که در تفکر هم زنان را ضعیف ندانم و باور داشته باشم که اگر زنان در بخش هایی کم اثرتر بوده‌اند،به دلیل یک استبداد تاریخی مردانه بوده است که هنوز هم مصادیق فراوانی دارد! روز زن مبارک!