• سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/25 ساعت 14:01

  امروز از یکى از دوستان بازرگانم شنیدم #بانک_مرکزی هیچگونه نظارت و تضمینى در مناسبات ارزى در سامانه نیما ندارد ! یعنى خیلى راحت یک صرافى زیرپله‌اى در یک شهر دور افتاده مى تواند با استفاده از این بستر مجازى، پول شما را بخورد. بازار‌ساز به جای تسهیل در تجارت، میدان مین درست کرده !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/24 ساعت 14:16

  صفحه اینستاگرام بانک مرکزى خیلى جالبه ! وقتى قیمت دلار نزولى است در استورى قیمت‌ها را به روز مى کند و وقتى صعودى است به اغما مى رود؛ در نتیجه قیمت الان اونجا ١٢٦٠٠ هست ! اینها بعد از چند دهه هنوز نفهمیدند که خطر و آسیب از بین رفتن «اعتماد» خیلى بیشتر از دلار ٢٠ هزار تومانى است!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/21 ساعت 23:46

  یک دوستی کامنت گذاشته که «شما حق ندارید نظرتون را در اینباره منتشر کنید»!! یعنی درون همه ما یک صداوسیما تمام‌عیار هست که آنجا که کلام و نظر کسی بر خلاف میل ما باشه، اول به این و آن متصلش می‌کنیم، بعدش تلاش می‌کنیم سانسورش کنیم و اگر نشد دعوت به خودسانسوری! این مردم نازنین …!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/21 ساعت 13:01

  از وابستگى هاى #اسنپ و سهامدارانش به ساختار قدرت که بگذریم، به عنوان یک چالش و کیس بیزینسى و اخلاقى، اگر شما براى حفظ بیزینس خود مجبور باشید که بیانیه یا حرفى خلاف باورتان بزنید، واکنش شما چیست ؟ حفظ بیزینس و بستر فعالیت چند میلیون راننده یا پایبندى به معیارها و اصول اخلاقى ؟

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/21 ساعت 09:58

  جناب وزیر نیرو ! کم مصرف بودن چینى‌ها و روزى یک وعده غذا خوردن شان، دلیل عدم تحریم چین نیست ! دلیلش این است که سایز اقتصاد چین ٦٠ درصد اقتصاد آمریکاست و سایز اقتصاد ایران فقط ٢ درصد اقتصاد آمریکاست ! سرنا را از سر گشادش نزنید و اول بزرگ شوید و بعد در مقابل جهان بیایستید !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/18 ساعت 19:55

  نرخ رشد اقتصادی بخش خرده فروشى، عمده فروشى، هتل و رستوران در پاییز سال ٩٧ به منفى ٩ درصد رسیده است. این آمار را که در کنار پلمپ ٥٥٠ رستوران در تهران به دلیل پخش موسیقى غیرمجاز بگذاریم، به نظر میرسد اقتصاد ایران در گازانبر کاهش شدید قدرت خرید مردم و افزایش فشار داخلى قرار دارد!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/18 ساعت 12:43

  اجرای عملیات بازار باز یا Open Market Operation توسط بانک مرکزی مثل یک شمشیر دو لبه است . هم یک ابزار مدرن و فراگیر در جهان برای کنترل تورم، پایه پولی و نقدینگی است و هم می‌تواند دست دولت را برای انتشار اوراق و افزایش شدید بدهی‌ها به شدت باز کند. مثل یک تصمیم درست در زمان غلط !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/17 ساعت 21:49

  تحریم امروز پتروشیمی حلقه فشار به کانال‌های ورود ارز به ایران را تنگ‌تر کرد. فشار تامین ارز کشور پس از تحریم نفت بر دوش پتروشیمی بود و تحریم امروز پتروشیمی، ورود ارز به کشور را پیچیده‌تر می‌کند. باز هم معتقدم تحولات بازار ارز ایران در طی سال، به آرامی این هفته‌ها نخواهد بود.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/16 ساعت 23:18

  بانک جهانی پیش بینی نرخ رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۹ را باز هم کاهش داده و به ۴.۸- درصد رسانده و این کمترین نرخ رشد اقتصادی در جهان پس از ونزوئلا و نیکاراگوئه است! واقعیت این است که تحریمها اثر کرده و با آنکه با رفع تحریم‌ها، شرایط گلستان نمی‌شود اما حداقل مجرای حیات باز میشود.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/13 ساعت 22:22

  من به نظرم تک تک ما ایرانى‌ها باید یکبار به این فکر کنیم که اگر یک خارجى که همین کار و تخصص ما را انجام میدهد، بیاید در ساختمان روبه روى ما مستقر شود،آیا توان رقابت داریم؟ دقیق که ببینیم این انزوا براى خیلى از ما شرط بقاست و علیرغم غرغرى که مى کنیم، نان عدم رقابت را مى خوریم!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/10 ساعت 22:03

  پس از یک سال اختصاص دلار ٤٢٠٠ تومانى براى واردات گوشت قرمز متوقف شد و قیمت گوشت در بازار هیچ افزایشى نداشت و فقط در یک سال چند ده میلیارد دلار به هدر رفت. یک سال فریاد زدیم که دلار ٤٢٠٠ تومانى جز توزیع رانت فایده دیگرى ندارد و بازارها قیمت خود را با دلار بازار آزاد تطبیق مى دهند

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/10 ساعت 13:21

  ایرج پزشک زاد و ناصر تقوایى با «دایى جان ناپلئون» دست بر روى یک باور بى‌زمان ایرانى گذاشته‌اند ! یک باور ابدى و ازلى ! قرن‌ها استبداد ریشه هایش را آبیارى کرده و کار به جایى رسیده است که امروز براى بدیهى‌ترین اتفاقات هم همیشه تصور مى‌کنیم واقعیت اون چیزى نیست که ما مى‌بینیم !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/08 ساعت 13:44

  بارها گفته‌ام که شرایط سال ٩٧ هر چند سال یکبار در اقتصاد ایران اتفاق مى افتد و اگر همچنان منتظر نشسته‌اید که بازارهایى مثل ارز و طلا و مسکن و بورس رشد و جهش سال گذشته را تکرار کنند به بیراه رفته‌اید. در سال ٩٨ سود مورد انتظار بازارها کم و در بهترین حالت در محدوده نرخ تورم است.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/08 ساعت 00:54

  فارغ از اینکه پاپوش بود یا یک خشم و جنون آنی ناشی از ترس یا ماهها افسردگی و فارغ از همه تیترهای زرد و سوژه‌های هرزه، از غروب به این فکر می‌کنم آدمها چقدر عجیب فرو میریزند و چقدر عجیب‌تر تمام مى شوند. محمدعلى نجفى با همه آنچه میدانم بود امروز تمام شد، حتى قبل‌تر از #میترا_استاد !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/05 ساعت 15:01

  همچنان معتقدم با اینکه تورم‌های بالایی را تجربه می‌کنیم، اما ایران به دلیل ساختارهای سیاسی، اقتصادی و ‌اجتماعی هرگز ونزوئلا نمیشود! برای دچار شدن به تورم‌های چندصد یا چندهزار درصدی شبیه ونزوئلا، یک سطحی از توزیع پول بی پشتوانه بین مردم مورد نیاز است که در ایران اتفاق نمی‌افتد!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/03 ساعت 22:19

  «برگزیت» یک نخست وزیر دیگر بریتانیا را هم قربانى کرد و نخست وزیر سخت و نرویى مثل «ترزا مى» را هم مجبور به استعفا کرد ! ماجراى پیچیده برگزیت و چالش هاى از قبل نادیده خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، همچنان این پرسش را در سطح عمومى مطرح مى کند که آیا همیشه نظر اکثریت صحیح است ؟

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/02 ساعت 19:55

  من به نظر همونطور که تو بیزینس باید خیلى موقع‌ها از استراتژى «اقیانوس آبى» استفاده کرد، در رانندگى هم باید از استراتژى «نیسان آبى» استفاده کرد ! رانندگى با یه نیسان آبى با یک تیرآهن ١٨ به عنوان سپر، خیلى موقع‌ها بهترین استراتژى هست براى دفاع از حق در مواجه با عزیزان خلافکار !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/01 ساعت 15:00

  این روزها به کرات دوستانی را میبینم که دست روی دست گذاشته‌اند تا اتفاقی بیفتند و‌ بعد برای کسب و‌کار یا زندگی خود تصمیمی بگیرند! این انتظار به نظر من حتی از جنگ هم خطرناکتر است!باید بپذیریم که این شرایط متلاطم ادامه دارد و آرمان‌شهر ما برای گرفتن تصمیمات مهم هیچ وقت نمی‌آید!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/02/31 ساعت 14:43

  بسته ارزی جدید بانک مرکزی یک قدم به پیش در راستای پذیرفتن واقعیت‌های بازار ارز و رسمیت قیمت ارز در بازار آزاد است. اعطا تلویحی حق واگذاری ۵۰ درصد ارز صادراتی به صادر کننده‌ها به قیمت بازار آزاد،نتیجه این شرایط است و به نظر من با فشار بیشتر تحریمی این درصد به سرعت افزایش می‌یابد.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/02/30 ساعت 20:34

  به همون اندازه که در همه سالهاى اخیر به سرمایه گذارها و صاحبان بیزینس پیشنهاد سرمایه گذارى ارزى و کسب درآمد ارزى داده‌ام، در این مدت نه خودم هرگز سفته بازى روى ارز و طلای داخلی داشته‌ام و نه توصیه سفته بازى و نگه داشتن ارز و طلا توى بالش به کسى داده‌ام! مُدرن سرمایه گذارى کنیم !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/02/29 ساعت 22:43

  در شرایط فعلی کاهش شدید قدرت خرید مردم و کوچک شدن تقاضا، واقعیت این است که امکان فروش نقدی بسیاری از کالاها دیگر میسر نیست و باید به همه روش‌های جایگزین همانند فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، اعطای پروموشن، فروش اعتباری و‌ غیره فکر کرد. پ.ن. : قابل توجه راهکار طلب‌ها ! ؛-)

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/02/29 ساعت 14:14

  این روزها به کرات آدمهایی را می‌بینم که حالی برای کار کردن ندارند، اما علاقه زیادی به پول گرفتن دارند ! من نمی‌دونم این به خاطر بیشینه امپراطوری ایران است یا پول نفت خوری، اما هرچه هست انگار خیلی‌ها خسته اند و حال کار کردن ندارند، اما پول گرفتن و حاضری خوری را خیلی دوست دارند!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/02/28 ساعت 23:45

  تا زمانى که تفکر حکمرانى، راه مقابله با فقر را توزیع بنزین ارزان و دلار ارزان و یارانه نقدی و کوپن کالا مى داند، چرخه فقر در کشور ادامه دارد ! راه واقعی مقابله با فقر تعامل با جهان، جذب سرمایه گذارهاى خارجى، ثبات سیاسی و اقتصادی ، ایجاد اشتغال فراگیر و تولید ثروت است و لاغیر !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/02/26 ساعت 17:23

  فضاى تهران شبیه این فیلم هاى سورئال شده … انگار یک لوئیس بونوئل یا دیوید لینچ در تهران حلول کرده اند. مردمان عصبى و چهره هاى عمدتا در هم کشیده و غمگین در حالى که شهر پر از پروانه شده است و همینجورى توى خیابون‌ها از کنارت پروانه رد مى شود. آیا هجوم پروانه‌ها را دیده اید ؟

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/02/23 ساعت 19:55

  هتل هاى خالى مراکز خرید خالى فروشگاه‌های خالی کارخانه‌های خالى خط تولیدهای خالی به طرز عجیبی ایران بهشت «سفته بازی» و قتل گاه «سرمایه گذاری» شده است و این دقیقا نتیجه شرایط عدم ثبات سیاسی اقتصادی، نااطمینانی از آینده و کاهش قابل توجه قدرت خرید است ! – at kaya lale park hotel | کایا لاله پارک هتل

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/25 ساعت 21:22

  این روزها این بیلبوردهاى توى خیابون‌ها را دیدید که عکس سد و جاده و پتروشیمى گذاشتند و نوشتند اینها با پول مالیات شما ساخته میشه؟ خواستم بگم دروغ میگند! بودجه عمرانى دولت مدت هاست که تقریبا تعطیل است و مالیات شما فقط میشه یارانه بنزین، یارانه نقدى، حقوق کارمندها و بازنشسته‌ها !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/25 ساعت 09:31

  اقتصاد ژاپن سالهاست که از نرخ‌های تورم پایین و گاهی زیر صفر رنج میبرد و حتی نرخ بهره منفی هم تاکنون نتونسته این معضل را حل کند.(تورم در حد بهینه نشانه سلامت اقتصاد است.) میگم ما که به نظر از «شینزو آبه» چیزی نگرفتیم، کاش حداقل رمز و راز تورم‌های سنگین را بهش یاد داده باشیم ؛-) !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/23 ساعت 22:40

  این روزها به جای دنبال کردن اخبار سیاسی میشه از حرکت قیمت دلار، پیش بینی کرد که چه اتفاقاتی افتاده است. افزایش ۷۰۰ تومانی دلار در امروز و رسیدن قیمت به ۱۳۷۰۰ تومان، نشان داد توهم و خوش‌بینی «آبه تایم» به پایان رسیده است! همچنان می‌گویم کلاف تحریم‌ها به این زودی‌ها باز نمی‌شود.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/21 ساعت 22:37

  من حس همه آنهایى که #اسنپ را دیلیت کردند را مى فهمم، این شوى رسانه‌‌ای حکومتی بعد از آن را نشانه استیصال مى‌دونم و اسنپ را در این اتفاق بازنده دو سر باخت مى بینم، اما مطمئنم سه ماه بعد همه دوباره اسنپ را نصب کرده‌اید! مقاومت مدنى در ایران به دلایل زیادى یک تلاش کوتاه مدت است!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/21 ساعت 12:11

  یکى از مسوولین دولتى گفته چون قیمت دلار در این هفته هاى اخیر کاهش یافته ، پس قیمت کالاها هم «باید» کاهش یابد! دوستان با این «باید» هاشون کمر مفاهیم و نظریه هاى بدیهى اقتصادى مثل نظریه چسبندگى قیمتى، کشش پذیرى قیمتى، تورم انتظارى، تطبیق پذیرى قیمتى و غیره را رگ به رگ کرده‌اند !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/19 ساعت 12:03

  بهترین توصیف برای فضای اقتصادی-سیاسی این روزهای ایران‌ «آبه تایم» است! از رشد دلار با تحرکات ناو لینکلن تا ریزش دلار قبل از سفر آبه، همه حکایت از این دارد که براى پیش‌بینى اقتصادی در کوتاه مدت، باید پیش‌بینی سیاسی داشت . من به شخصه نسبت به حل تحریم‌ها در این مقطع خوشبین نیستم.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/18 ساعت 14:04

  حس ما ایرانی‌ها بعد از تعطیلات چند روزه مثل همین تعطیلات اخیر ، مثل اون دوست شیرازی مون هست که میگفتند بعد از اینکه از خواب بیدار میشه، میشینه روی صندلی که کمی خستگیش در بره ! خب دقیقا چرا نمیایید سر کار ؟

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/18 ساعت 10:42

  - وقتی می‌گوییم احتمالا حد نوسانات ارز در سال ۹۸ در محدوده تورم است، یعنی مثلا حداکثر ۵۰ درصد رشد نوسانات قیمت است. - وقتی می‌گوییم بازار تا آخر سال مثل این روزها آرام نخواهد بود،یعنی در این محدوده قیمتی در نوسان خواهد بود. اقتصاد علم تحلیل،آمار و نسبت است نه شلوغ‌بازی عوامانه!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/17 ساعت 11:14

  یعنی میشه کسی صندلی نقد وزارت را رها کنه برای اینکه بخواد به صندلی نسیه نمایندگی مجلس برسه؟ ما که سرمون توی کار خودمون هست اما دولت فخیمه ما را چه فرض کرده ؟ الان مافیای گاج و قلمچی کار خود را کرده‌اند یا مافیای ساسی مانکن و جنتلمنه ؟ #سیدمحمد_بطحایی @sm_bathaei

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/16 ساعت 14:46

  نخست وزیر ژاپن،سومین اقتصاد بزرگ جهان، نه براى چند ساعت که براى سه روز عازم تهران است. اگر سیاست و اقتصاد را عرصه نسبیت و منفعت مى‌دانستیم و باور داشتیم برای توسعه اقتصادی هیچ راهی بجز بین المللی شدن و شکستن انزوا کشور وجود ندارد، از این سه روز به اندازه سه سال استفاده می‌کردیم!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/11 ساعت 19:36

  وقتى حافظ ششصد سال قبل سروده که : بهر یک جرعه که آزار کسش در پى نیست زحمتى میکشم از مردم نادان که مپرس یعنى حداقل ششصد سال هست که اوضاع همینى که میبینم بوده و از اون موقع تا الان اگر ما هم سرمون تو کار خودمون باشه، بقیه ما را رها نمی‌کنند ! احیانا نمی‌خوایم خوب شیم ؟

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/10 ساعت 19:31

  خطیب جمعه تهران امروز گفته سال ۷۲،۷۳ اصلاح سیاست‌ها اقتصادی باعث شد قیمت دلار با کاهش ۱۰۰ درصدی از ۷۰۰ تومان به ۳۵۰ تومان رسید. کاهش ۱۰۰ درصدی هر قیمتی برابر با صفر میشود! نتیجه : کاش توی حوزه یه ذره روی ریاضی بیشتر کار می‌کردند که ما الان وضع و حالمان خیلی بهتر از این میشد !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/08 ساعت 15:23

  بارها گفته‌ام که شرایط سال ٩٧ هر چند سال یکبار در اقتصاد ایران اتفاق مى افتد و اگر همچنان منتظر نشسته‌اید که بازارهایى مثل ارز، طلا، مسکن و بورس رشد و جهش سال گذشته را تکرار کنند به بیراه رفته‌اید. در سال ٩٨ سود مورد انتظار بازارها محدود و در بهترین حالت در محدوده نرخ تورم است .

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/08 ساعت 01:25

  من جدى جدى دارم فکر مى کنم ما توى سال ٩٨ وارد یک جهان سورئال شده‌ایم . اون از سیل عجیب فروردین، اون از هجوم پروانه‌ها در اردیبهشت و حالا هم میکس فیلم‌ها و مصاحبه هایى که از نجفى در این ساعت‌ها پخش شده. این آرامش و گیجى عجیب کلامش، شبیه قاتل هاى دست از زندگى شسته فیلم هاى جنایى.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/07 ساعت 21:30

  خشم، خشم است ! فارغ التحصیل MIT و استاد دانشگاه شریف و وزیر و‌ شهردار یا راننده تاکسی و کارگر نمی‌شناسد. فقط فرقش این است که اولی با هفت تیر می‌کشد و دومی با چماق ! به ریشه‌های خشم و عصبانیت فراگیر در جامعه توجه کنیم که همه ما تا دندان به «خوشه‌های خشم» تبدیل کرده است .

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/04 ساعت 18:06

  در جامعه‌ای که بعضی آدم‌هاش با خرید ارز و طلا در یک سال سیصد درصد سود می‌کنند، دیگه تخصص و مهارت داشتن در یک حرفه و پول از مهارت درآوردن، بیشتر به یک ضد ارزش تبدیل میشه تا ارزش ! اینگونه است که این روزها مهندس و کاسب و معلم در رویای تکرار اون سود، دلار فروش و طلا فروش شده‌اند !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/03 ساعت 16:58

  استراتژی اقیانوس آبی می‌گوید : تنها راه پیروزی در رقابت، توقف تلاش برای پیروزی در رقابت است! به جای ورود به رقابت خونین در اقیانوس سرخ، باید وارد فضای نامحدود اقیانوس‌های آبی شد و به جای گرفتن سهم بیشتر از کیک، باید به دنبال بزرگتر کردن کیک بود. آیا در کل زندگی قابل اجرا نیست ؟

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/01 ساعت 21:32

  خبر خوبی تورمی در اردیبهشت آن است که سرعت یا زور رشد قیمت‌ها در این ماه کمى کم شده است که دلیل آن رکود عجیب تقاضا و کاهش قدرت خرید مردم است و خبر بد تورمى در اردیبهشت آن است که تورم نقطه به نقطه به ٥٢ درصد رسیده است که این عدد بالاترین عدد تورم در طى ٢٥ سال اخیر است !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/03/01 ساعت 13:59

  اگر دست روى دست گذاشته ایم که اتفاقى بیفتد و اگر تصمیم گیرى هاى ریز و درشت زندگیمان را به عقب مى اندازیم که شرایط دگرگون شود، فقط در حال تلف کردن عمرمان هستیم. باید در همین اکنون بهترین تصمیم‌ها را بگیریم و حال خوب را در ذهن مان جستجو کنیم که محیط همواره متلاطم باقى خواهد ماند!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/02/30 ساعت 22:09

  اگر به دلیل کاهش شدید قدرت خرید مردم و انقباض تقاضا، در فروش نقدی کالاها و خدمات خود دچار مشکل هستید، باید بر روی درآمدهای آتی آنها حساب کنید! روش هایی همانند فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، پروموشن ، اعطای کارت‌های اعتباری و غیره فقط بخشی از روش‌های جایگزین فروش نقدی است !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/02/30 ساعت 14:38

  من امیدوارم که بانک مرکزى اشتباهات گذشته را تکرار نکند و به جاى تمرکز کوتاه مدت بر کاهش شدید قیمت ارز که فرصت طلایی براى سود جهش بعدی را فراهم مى کند، تلاش کند قیمت ارز را در یک بازه اى تثبیت و مدیریت کند. راه کاهش سفته بازى ارزى، تثبیت بازار ارز است نه کاهش هاى شدید !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/02/29 ساعت 21:56

  از حکومت و دولت که انتقاد مى کنى، میشوى محبوب قلب‌ها … ! از فرهنگ عمومى، ناهنجارى‌ها و تله هاى رفتارى مردم نازنین که انتقاد مى کنى، غرور آریایى همون قلب‌ها جریحه دار میشه ! به آیینه نگاه کنیم و با خودمون صادق باشیم ! اگر آنها خیلى ایراد دارند که دارند، ما هم کم ایراد نیستیم !

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/02/29 ساعت 14:10

  این روزها به کرات آدمهایی را می‌بینم که حالی برای کار کردن ندارند، اما علاقه زیادی به پول گرفتن دارند ! من نمی‌دونم این به خاطر بیشینه امپراطوری ایران است یا پول نفت خوری، اما هرچه هست انگار همه خسته اند و حال کار کردن ندارند، اما پول گرفتن و حاضری خوری را خیلی دوست دارند!

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/02/28 ساعت 21:04

  یک رستوران ایتالیایی در منوی غذایش از قرمه‌سبزی تا پیتزا ارائه نمی‌کند و یک برند لاکچری لباس، بن خرید کت و شلوار به ارگانها و‌ سازمانها نمی‌دهد! برای فروش بیشتر کوتاه مدت، پرنسیب و جایگاه برند خود را خدشه دار نکنید که در بلند‌مدت مثل بومرنگ اساس بیزینس‌تان را به فنا می‌دهد.

 • سيامك قاسمى   SiamakGhassemi@

  1398/02/25 ساعت 21:46

  واقعیت این است که به نظر من این فضاى خوف و رجا بین جنگ و صلح و شرایط نه جنگ و نه صلح،در یک افق میان مدت پایدار است. در نتیجه به جاى صبر بیهوده و بى عملى براى تعیین تکلیف،به چگونه زیستن در شرایط باید فکر کنیم و استراتژى هاى مناسبى را براى بیزینس‌ها و زندگى هاى شخصى مان پیدا کنیم.