• سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/09/01 ساعت 00:12

  صدمات و لطمات جانی و مالی بر بستر #بی‌اعتمادی و ضعف در همکاری و همراهی با #دستورالعمل‌های_دولتی. (۴/۴)

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/09/01 ساعت 00:04

  عادات و رفتارهایی که #زندگی_روزمره جماعات را می‌سازد و درهم تنیدگی اجتماعی را افزایش می‌دهد و این با آنچه #فاصله_اجتماعی به عنوان راهکار اساسی مقابله با شیوع این بیماری بیان می‌شود، منافات اساسی دارد. (۲/۴)

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/08/30 ساعت 21:11

  و آنها را به جامعه و آیندگان ارائه داده است؟ علت عمده این ضعف محصور شدن در وعظ و خطابه‌ها و واگویه‌های شفاهی، داشتن ذهن پریشان و احتیاط و خودسانسوری‌ها است که مانع تحقق این مهم می‌شود. برای این وضعیت ایحاد سازوکارهای مدون تا اندازه‌ای سازنده است … (۲/۳)

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/08/29 ساعت 01:44

  #کسب‌وکارها آسیب‌پذیرترین بخش در اثر گسترش #تعطیلی بی‌ضابطه بجای مدیریت هوشمندانه #کووید_۱۹ از طریق کاربست شیوه‌های کنترلی درونی و بیرونی هستند. در سرزمینی که #اقتصاد با معضلات جدی مواجه است دامن‌زدن به تعطیلی موجب رخوت شده و باتوجه به ارتباط ارگانیک کسب‌وکارها رکود رونق می‌یابد.

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/06/15 ساعت 04:50

  #تونس در میان کشورهای در حال توسعه یک کشور پیشرو است که اقتضائات عصر جدید را به درستی درک کرده است. میزبانی اجلاس جهانی سران درباره #جامعه_اطلاعاتی، قیام برای استقرار #دموکراسی و التزام به برابری و #حقوق‌_شهروندی هر یک شمه‌ای از اعتلای این جامعه را نشان می‌دهد.

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/06/13 ساعت 21:01

  این هم عمق «فهم فناورانه» و «درک از انسان مدرن» استاد #فیزیک!
  مبهوت انسان مدرن شدن از راه شیفتگی به انسان متصل به رایانه و پشت کردن به هستی شناسی و معنای زندگی و رهایی از اندیشه و شناخت مسائل. آیا #نسل_آینده از این بدیهیات گذشته؟! شما پیامبرانه از نسل آینده خبر می‌دهید؟

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/06/13 ساعت 18:37

  در #مطالعات_توسعه و تحلیل جوانب #پیشرفت جوامع آنچه از نگاه تحلیلگران نباید مغفول واقع شود مواردی نظیر توسعه اجتماعی، فرهنگی و تربیتی است. توسعه اقتصادی بدون توسعه اجتماعی و زیست محیطی، #توسعه_پایدار نیست. (۱/۲)

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/06/13 ساعت 17:51

  #مخاطب_شناسی در #مطالعات_رسانه_ها این پندار غلط که او #خالی_الذهن است را بر نمی‌تابد. مخاطبان بستر شناختی و فکری از موضوعات و مسائل دارند و رسانه‌ها بر این اساس نقش آفرینی می‌کنند. اتلاق #مخاطب_خالی_الذهن نشانه کج فهمی است که نتیجه آن مواجهه نادرست با پدیده‌های اجتماعی می‌شود.

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/06/03 ساعت 01:35

  نگاهی به ترکیب افراد و نوع تخصص برخی از اعضای کمیسیون #امنیت_ملی و #سیاست_خارجی فارغ از آشنایی با پیشینه و زمینه فعالیت‌ها و سوگیری‌های ایشان موید تکرار و تداوم چنین رویه‌های غیرکارشناسی است تا از طریق آن هیجانات جناحی و پافشاری بر تعصبات فکری و عقیدتی برآورده شود .

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/05/26 ساعت 11:58

  با وارونه شدن رویکردها تلقی از #ایران به عنوان #دشمن_مشترک، #اسراییل را مبدل به کعبه آمال کشورهای عربی کرد و سیاست محاسبه شده و تدریجی پس از چند دهه، جنگ و درگیری را به توافق و همکاری مبدل می‌سازد. (۲)

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/05/22 ساعت 15:09

  فاصله #دانشگاه از #صنعت و #جامعه موجب در خود فرو رفتن به جای نقش‌آفرینی سازنده برای حل مسائل می‌شود از همین رو چنین نظام دانشگاهی با میدان دادن به افراد در تولید و انتشار انبوه مقالات با اتکا به لطایف الحیل پایه‌گذار «صنعت دانشگاه» در تولید و توزیع محصول است: #مقاله برای مقاله.

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/05/12 ساعت 10:45

  در مقایسه تطبیقی #توسعه_ملل لازم است مولفه‌های متعدد را بررسی کرد از جمله #پیشینه_تمدنی، #منابع_طبیعی، #اقلیم و #سرمایه_انسانی. آیا جامعه مدنظر توانسته از این موقعیت‌ها به نحو مطلوب بهره برداری کند؟ برتری در احراز و کاربست اصولی در اینها عامل #توسعه و #تمایز محسوب می‌شود.

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/05/08 ساعت 10:08

  تلاش پیوسته عربستان سعودی برای عادی سازی روابط با اسرائیل تا چه اندازه موثر است و این سرزمین چقدر از نتایج آن به نفع #توسعه_ملی و #آینده_پایدار خود می‌تواند بهره ببرد هنگامیکه به تاریخ و سرمایه‌های معنوی خود برای تحکیم این روابط متوسل می‌شود در مقابل چه چیز کسب می‌کند؟

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/05/02 ساعت 05:55

  ادعای ساخت #واکسن #کووید_۱۹ فرصتی کم نظیر برای عرض اندام کشورها در عرصه جهانی از طریق بهره گیری از فضای گسترده رسانه‌ای و قدرت موثر تبلیغاتی برای معرفی، ترمیم، ارتقا و جلب توجه جوامع (به ویژه مردم اقصی نقاط) شده است، از آمریکا، انگلستان و روسیه گرفته تا کره شمالی و … .

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/05/02 ساعت 04:29

  در زمانه‌ای که سیاست حکومت‌های پیشرو به سمت #مقررات_زدایی برای توسعه و تسهیل فعالیت‌های خصوصی و مدنی معطوف شده است مدیر جوان یک نهاد حکومتی به صدور #مجوز برای فعالیت‌های مسجل (اعم از شهروندی، شرعی، فرهنگی و اجتماعی) فخر می‌ورزد و مبنای این رویه را الگوگیری از اروپا می‌داند!

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/04/13 ساعت 08:14

  #فضای_مجازی مشکل نیست، #فرصت است.

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/04/06 ساعت 03:48

  در #عصر_اطلاعات انتظار ایزوله شدن #جامعه از سوی #حکومت‌ها بی جاست. تقلا در این مسیر نهایتش ناکامی است مگر مبادرت ورزیدن به #آگاهی بخشی، #پاسخگویی و #شفافیت (گسترده و مستمر) در این صورت نه مردم آسیب می‌بینند، نه به ارزش‌ها خدشه‌ای وارد می‌شود و نه ارکان حکومت لطمه می‌خورد.

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/03/31 ساعت 12:28

  در سال ۲۰۱۸ تعداد #اسلحه‌های گرم در دست افراد #غیرنظامی در ۲۳۰ کشور تقریبا ۸۵۷ میلیون مورد بوده است که این رقم ۳۲ درصد بیشتر از تخمین قبلی در سال ۲۰۰۶ است. از مجموع اسلحه‌های جهان ۴۰ درصد - ۳۹۳ میلیون اسلحه تخمین زده می‌شود - متعلق به غیرنظامیان #ایالات_متحده است.

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/03/20 ساعت 04:34

  مدیرعامل جدید #ایرنا (رسانه دولت) در جلسه معارفه خود در جمع مسئولان گفت: «ایرنا به‌ عنوان #خبرگزاری ملی می‌‌تواند ترسیم ‌کننده #افق ایران ۱۴۰۰ باشد». ما در سال ۱۳۹۹ هستیم سخن گفتن از یکسال دیگر با عنوان «افق» و تازه ترسیم کردنش اشتباه فاحش است و دست کم ده سال دیر بیان می‌شود.

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/03/19 ساعت 23:59

  تقسیم بندی #جهان به دوران پیشا و #پسا_کرونا را بیشتر ناشی از قرارگرفتن در معرض التهابات هیجانی دوره همه گیری این #پاندمی می‌دانم. این رویداد بزرگ منجر به برخی تغییرات اجتماعی و اقتصادی می‌شود و #تسهیلگر توسعه فناورانه(مجازی شدن امور) است اما محور و نقطه عطف تقسیم بندی جهان نیست.

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/02/23 ساعت 10:15

  در حالیکه برخی از مقامات بلند پایه #سلامت عمومی #ایالات_متحده تصمیم گرفته‌اند برای مدت زمانی منزوی بمانند، #ترامپ همه روز کنفرانس خبری برگزار می‌کند. این یعنی نهایت بهره برداری از یک بیماری برای #تبلیغات انتخاباتی.

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/02/22 ساعت 02:17

  با گسترش ویروس #کرونا و عواقب آن بر #اقتصاد و #جامعه #ایالات_متحده وضعیت #انتخابات ریاست جمهوری به نحوه مدیریت این مسئله گره خورده است. داده‌ها حکایت از این دارد که موقعیت #ترامپ متاثر از آن تنزل پیدا کرده است و او پایگاه اجتماعی خود را در میان برخی طبقات از دست داده است. (۱/۲)

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/02/11 ساعت 15:52

  پلت فرم شورای اروپا برای ارتقای حمایت از روزنامه نگاری و ایمنی روزنامه نگاران در گزارش خود به ۳۳ حمله فیزیکی علیه #روزنامه_نگاران ، ۱۷ مورد جدید بازداشت و حبس، ۴۳ مورد آزار و اذیت و ارعاب و دو مورد جدید مصونیت از مجازات قتل اشاره می‌کند. (۲/۳)

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/02/08 ساعت 20:23

  انتشار مستمر پیام‌های هشدار دهنده درباره ویروس #کرونا در بلند مدت می‌تواند منجر به بی تفاوتی در میان بدنه اجتماعی شود. لازم است راهبردهای #اطلاع_رسانی به سوی راهکارهای سازنده و برنامه‌های توسعه‌ای با نگاه امید آفرین و آینده نگر باشد.

 • سید تقی کمالی   STKFuturist@

  1399/02/08 ساعت 02:22

  آیا #شهروندان در جریان شیوه #حکمرانی خاص کشور خود در سپهر جهانی هستند؟ چرا باید آنان را مطلع و آگاه و همچنین همراه کرد؟ آیا نتیجه محتوم مشی حاکمیتی برخاسته از #رفراندوم ۱۳۵۸ همین روال است و جز این نیست؟ (۶/۷)