• هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/11/08 ساعت 18:27

  چند روز قبل پیرامون #امیکرون مصاحبه‌‌ای داشتم‌ با خبرآنلاین که اگر حوصله داشتید بخوانید. تمام تلاش من و عده‌ی اندکی که از ابتدای #همه‌گیری_کرونا در حال اطلاع‌رسانی هستیم مقاومت در برابر دو چیز است: هراس‌افکنی و عادی‌انگاری. چرا؟ چون خطر هنوز در کمین ماست.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/11/07 ساعت 19:52

  - مگه عروسی چقدر طول کشیده که میگی از اونجا گرفتیم؟
  + نمی‌دونم ولی وقتی همه‌تون بعدش بیمار شدین قطعا منشأ همونجا بوده.
  - اصلا خودت #کرونا گرفتی؟
  + چطور؟
  - ما چند دقیقه تو عروسی بودیم مریض شدیم. اگه این کروناست تو با این همه مریض تا حالا باید مرده باشی.
  + عذر می‌خوام که نمردم.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/11/05 ساعت 23:40

  آیا زنگ آغاز پایان #همه‌گیری_کرونا خورده است؟ در مصاحبه با آفتاب یزد درباره‌ی این پرسش و عادی انگاری درباره‌ی #امیکرون با @Yeganeshough۷۸ صحبت کردم.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/11/03 ساعت 18:39

  مصرف داروی #رمدسیویر توسط FDA برای درمان بیماران غیربستری مبتلا به نوع خفیف تا متوسط #کرونا در بزرگسال و خردسالان بالای ۱۲ سال تأیید شد. این دارو پیش از این تنها در بیماران مبتلا به نوع شدید که در بیمارستان بستری بودند مجوز داشت. طول درمان برای بیماران سرپایی ۳ روز است.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/11/01 ساعت 19:46

  امروز طرف بدون #ماسک آمده بود و در برابر تذکر منشی به او گفت: حیوان! دیروز جوانک لات با قلدری گفت: ماسک نمی‌زنم؛ هر غلطی می‌خواهید بکنید. چند روز قبل هم یکی دیگر وابستگی شغلی خودش به فلان نهاد را بهانه‌ی ماسک نزدن کرده و با ۱۱۰ تماس گرفته بود. #کرونا آن‌چنان را آن‌چنان‌تر می‌کند.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/29 ساعت 19:02

  #استرالیا پس از رسیدن به واکسیناسیون ۸۰٪ سخت‌گیری‌ها برای واکسن زدن را رها کرد. نتیجه این شد که موارد جدید ابتلا در یک ماه اخیر از هزار به حدود صد هزار نفر رسیده است. امروز هم با ۶۷ فوتی مرگبارترین روز این کشور از آغاز #همه‌گیری_کرونا بوده است. عادی‌انگاری سم مهلک این روزهاست.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/27 ساعت 21:45

  -۲ هفته‌ پیش سرما خوردم حالا خلط دارم اومدم قبل سفر آنتی بیوتیک بگیرم.
  +چه علائمی داشتی؟
  -آبریزش بینی و سرفه و اینا.
  +احتمالا #کووید۱۹ بوده.
  -مهم نیست آنتی بیوتیک بده یه وقت واسه برگشتم به آمریکا مشکلی پیش نیاد.
  +تو آمریکا هم با پزشک همینطور حرف می‌زنی؟
  -نه خب اینجا ایرانه دیگه.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/26 ساعت 17:03

  سازوکار #کووکس تدبیری بود تا حداقل ۲ میلیارد دوز #واکسن_کرونا در دنیا بین ۹۲ کشور کم‌درآمدتر توزیع شود و #همه‌گیری مهار شود. در عمل اما خلاف این انجام شد و حالا انگار قدرتمندان راضی شده‌اند که #کووید۱۹ بیماری آندمیک برخی مناطق در دنیا باقی بماند. آمار زیر مؤید این ماجراست.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/24 ساعت 23:51

  چند روز گذشته برای تفریح و استراحت مهمان استان #بوشهر بودم‌. نکته‌ای که خیلی به چشم می‌آمد درصد پایین افرادی بود که #ماسک می‌زدند. البته کنار ساحل و در هوای آزاد وقتی تراکم افراد زیاد نیست شاید نگرانی‌ها کمتر باشد اما در مراکز خرید و مکان‌های شلوغ #امیکرون به راحتی منتقل می‌شود.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/22 ساعت 22:19

  #آنتونی_فائوچی گفته: #امیکرون دیر یا زود همه را مبتلا می‌کند ولی اوضاع برای واکسینه شده‌ها بهتر از غیرواکسینه‌ها است و آنها اغلب فرم خفیف بیماری را می‌گیرند. البته فائوچی بزرگ اگر در ایران بود متوجه می‌شد که اغلب افراد #کووید ندارند بلکه یا چاییده‌اند یا باد سرد به آن‌ها خورده!

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/20 ساعت 20:05

  یکی از فرضیه‌های محتمل برای منفی شدن اغلب تست‌های PCR برای تشخیص #امیکرون این است که شاید اصلا در چند هفته‌ی اخیر با #کرونا مواجه نباشیم و بیماران دچار #آنفولانزا باشند. مشکل بزرگ این فرضیه این است که علائم بالینی اغلب در آنفولانزا شدیدتر است و ما در بالین این را نمی‌بینیم.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/18 ساعت 21:03

  خبر اینتوبه شدن #بکتاش_آبتین که منتشر شد با توجه به پیش آگهی بدی که این اتفاق برای بیماران #کووید۱۹ دارد، مطمئن بودم زنده نمی‌ماند. نمی‌دانم امشب عاملان زندان او چگونه می‌خوابند فقط می‌دانم طبق «آمار رسمی» اگر PCR او مثبت نباشد حتی در آمار مردگان فاجعه‌ی کرونا هم به حساب نمی‌آید!

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/17 ساعت 10:40

  بین کشته شدگان #هواپیمای_اوکراینی افرادی بودند که پدران قدرتمند و متنفذی در حاکمیت جمهوری اسلامی داشتند. پدرانی که شاید می‌توانستند از قدرت و نفوذ خود در راستای فشار به ارکان قدرت برای دادخواهی عادلانه و پاسخگویی قانع کننده به افکار عمومی استفاده کنند. کسی می‌داند آنها چه کردند؟

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/16 ساعت 18:14

  امروز دختر جوان افغان با شکایت دردهای مزمن معده و کاهش وزن ۱۵ کیلوگرمی به درمانگاه آمده بود. خیلی اتفاقی سونوگرافی کرده بود و رادیولوژیست با تبحر توانسته بود توده‌ای در پانکراس ببیند. حدس می‌زنم در CT روز شنبه‌ توده‌ای سرطانی گزارش شود. عصر پنجشنبه رنگ غروب جمعه به خودش گرفته …

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/14 ساعت 23:55

  در چند هفته‌ی گذشته به طرز مشهودی بیماران مشکوک به #کووید۱۹ اغلب کسانی هستند که واکسن نزده‌اند. پرسش صریح من از آن‌ها این است: چرا واکسن نزده‌اید؟ اغلب خنده‌ی شرمگینانه دارند یا سکوت مطلق و هیچ دلیلی حتی غیرمنطقی نیز ارائه نمی‌کنند. خودشان هم به #جهل شان اعتراف ضمنی دارند.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/13 ساعت 20:23

  در مصاحبه با امتداد پیرامون ممنوعیت واردات #واکسن_کرونا پرسیدم آیا این تصمیم فعالانه گرفته شده یا ناشی از انفعال و ناتوانی در تأمین واکسن از خارج از کشور است؟ حالا خبر آمده که رئیس سازمان غذا و دارو گفته: واردات واکسن مطلقا ممنوع نیست! چرا این همه تشتت؟

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/11 ساعت 13:41

  این نمودار مبتلایان #کرونا در #بریتانیا در موج #امیکرون است. همان‌طور که می‌بینید نمودار هراس‌انگیز بالا رفته و رکورد غیرمنتظره‌ی ۱۸۹ هزار مبتلا در روز ثبت شده است. هر چقدر عفونت‌زایی این سویه به نسبت دلتا کم باشد باز با این موج سهمگین مبتلایان نمی‌توان ساده‌انگارانه مواجه شد.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/09 ساعت 14:00

  - دکتر یعنی #کرونا گرفته؟
  + بله خانم؛ احتمالا کروناست. داروهاشو بخوره، قرنطینه کنه و مدرسه هم نره.
  - چشم.
  [پسر بچه شنگول و خندان از اتاق معاینه خارج میشه]
  - حالا این مدرسه نرفتن این‌قدر خوشحالی داره؟
  × فقط مدرسه نرفتن که نیس؛ دکتر گفت آنلاین هم درس نخونه!
  + من بیجا کردم بچه!

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/07 ساعت 22:18

  تا جایی که من اطلاع دارم سویه‌ای به نام #دلمیکرون که حاصل تلفیق سویه‌های #دلتا و #امیکرون باشد تا امروز در سطح دنیا جز در یک روزنامه‌ی هندی مطرح نشده است. پس بهتر است در شرایط فعلی، فکری به حال سرایت پذیری بالای همین امیکرون واقعی بکنیم و دلمیکرون خیالی را رها کنیم.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/05 ساعت 20:34

  همه‌جای دنیا حرف از #ردیابی_تماس، تست‌های متعدد برای #بیماریابی_فعال و قرنطینه‌ی بیماران است اما اینجا ما هر روز با ادارات و سازمان‌های مختلف و کارفرمایان خصوصی جنگ داریم که ۱۴ روز مرخصی پزشکی که به بیمار #کووید۱۹ می‌دهیم را به هزار و یک دلیل قبول نمی‌کنند. مصیبت یکی دو تا نیست.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/03 ساعت 17:40

  دیروز با نیکان برای زدن #آسترازنکا به یکی از مراکز تزریق واکسن رفتیم؛ من برای دوز سوم و او برای دوز دوم. در ۲۴ ساعت گذشته هم جز درد محل تزریق و ضعف عارضه‌ی دیگری نداشتیم‌. در شرایط شکننده‌ی فعلی زدن واکسن فقط یک اقدام بهداشتی علیه #کرونا نیست؛ بخشی از مسئولیت اجتماعی تک‌تک ماست.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/01 ساعت 20:47

  امروز معاون وزیر بهداشت گفته: ۹ میلیون نفر هنوز #واکسن_کرونا نزده‌اند. من روزانه با بخشی از جامعه‌ی ۹ میلیونی مواجه هستم و هر بار یک پرسش مشخص از آن‌ها دارم: چرا؟ گاهی حتی به جای پاسخ‌های پرت و پلای معمول با شرم طرف مقابل مواجه می‌شوم. بخشی از دلایل توسعه نیافتگی ما همین افرادند.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/09/29 ساعت 23:42

  از ۲۹ آذر مقرر شد که دوز سوم #واکسن_کرونا به تمامی افراد بالای ۱۸ سال تزریق شود. درست است که برخی تحقیقات از تأثیر بسیار اندک #سینوفارم که واکسن غالب در ایران است در برابر ابتلا به سویه‌ی #امیکرون خبر می‌دهند ولی چاره‌ای جز تزریق همین واکسن‌های موجود و رعایت اصول بهداشتی نداریم.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/09/27 ساعت 21:00

  طبق آخرین گزارش WHO سویه‌ی #امیکرون تا امروز به صورت رسمی در ۸۹ کشور دنیا گزارش شده است و تعداد موارد ابتلا طی ۱/۵ تا ۳ روز دو برابر می‌شود. این سازمان هشدار داد که این وضعیت علیرغم ناشناخته بودن اثرات احتمالی این سویه می‌تواند باعث پر شدن بیمارستان‌ها در برخی مناطق شود.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/09/25 ساعت 23:29

  #دکتر_فائوچی گفته: دوز سوم واکسن علیه #امیکرون مؤثر است و نیازی به بوستر جدیدتر یا پیشرفته‌تر برای این سویه نیست. تا اطلاع ثانوی و زمانی که آمار مرگ و میر و بستری امیکرون در کشورها و افراد مختلف مشخص نشود این خبر خوبی است.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/11/09 ساعت 01:06

  مشاهدات امشب من از بیماران مشکوک به #کووید۱۹ [غیرقابل تعمیم]:
  -تعداد بیماران نسبت به هفته‌ی قبل بیش از ۲ برابر شده بود.
  -علائم آنها شدیدتر از هفته‌های قبل بود طوری که برای چند نفر CT ریه درخواست کردم‌.
  -درصد قابل توجهی از بیماران معلم یا دانش‌آموز بودند.
  -گلودرد علامت اصلی بود.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/11/07 ساعت 23:54

  نیاز به روز یا عدد خاصی نیست تا یادمان نرود که #حصر ظالمانه، غیرقانونی، غیراخلاقی و برخلاف منافع ملی بوده است. یادآوری #چهار_هزار_روز_حصر برای امثال من تلنگری است برای اینکه فراموش نکنیم هنوز هم می‌توان شرافت اخلاقی را با سیاست‌ورزی مبتنی بر اصول پیوند زد و کنار مردم ماند …

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/11/06 ساعت 21:04

  آمار مبتلایان به #کرونا مجددا افزایش یافته است که قابل پیش‌بینی بود. رنگ قرمز به رنگ‌بندی کرونایی کشور بازگشته که با توجه به ماهیت این رنگ‌بندی و نقاط ضعف آن، این هم قابل پیش‌بینی بود. عملکرد مقامات مسئول ما هم به این قضیه قابل پیش‌بینی بود؛ عین دفعات قبل کند، دیر و واکنشی.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/11/04 ساعت 23:20

  ای کاش آن‌هایی که می‌گویند: «#امیکرون که چیزی نیست؛ نهایتا عین سرماخوردگی است» با آنها که ماه‌های قبل #کووید۱۹ گرفته‌اند و حالا با عوارض طولانی مدت آن یا همان #Long_Covid در حال دست و پنجه نرم کردن هستند صحبت می‌کردند. آن‌وقت می‌فهمیدند بهترین استراتژی تلاش برای بیمار نشدن است.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/11/02 ساعت 09:01

  اولین مراجعه کننده‌ی امروز آمده برای فرزندش که بیمار نیست گواهی استراحت پزشکی بخاطر ابتلا به #کووید۱۹ صادر کنم تا حضوری سر کلاس نرود. دومی آمده تا برای فرزند بیمارش با علائم مشخص #کرونا گواهی سلامت صادر کنم تا سر کلاس برود. گفتم تا امروز گواهی دروغ صادر نکرده‌ام. هر دو شاکی شدند.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/30 ساعت 19:07

  اگر جزء مادران شیرده هستید و #کووید۱۹ گرفته‌اید بدانید:
  -احتمال انتقال #کرونا از شیر مادر به کودک بعید است.
  -قبل از شیردهی دست‌هایتان را حتما بشویید و تا حد امکان محافظ صورت بزنید.
  -سعی کنید در فاصله‌ی کمتر از ۱/۸ متری کودک حتما ماسک بزنید.
  -نگران مصرف داروهایتان نباشید.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/28 ساعت 20:32

  دبیر کمیته‌ی اپیدمیولوژی کمیته‌ی علمی کشوری #کرونا گفته: حدود ۴۰٪ از موارد کرونایی که در کشور در حال گردش است از سویه‌ی #امیکرون است و سیگنالی برای احتمال #پیک_ششم_کرونا دریافت کرده‌ایم. به نظرم برای این هشدار کمی دیر است ولی شما هر چه زودتر دوز دوم و سوم #واکسن_کرونا را بزنید.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/26 ساعت 22:51

  پسر جوان با علائم #کووید۱۹ آمده بود. فکر می‌کرد بدن‌درد و ضعفش بخاطر اسباب‌کشی دو روز قبل است. در سوالاتم دنبال فردی بودم با علائم مشابه که با او در تماس نزدیک بوده. آخر سر گفت: من تنهای تنها هستم؛ آن‌قدر که برای اسباب‌کشی هم کسی را نداشتم. زنگ غمبار صدایش هنوز در گوشم است …

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/25 ساعت 20:17

  اگر برایتان این پرسش مطرح است که دوز سوم #واکسن_کرونا را به چه صورت باید تزریق کنیم و در ایران هستید این جدول را مطالعه کنید. البته انتشار این نحوه‌ی تزریق واکسن الزاما به معنای تأیید علمی آن نیست بلکه جنبه‌ی اطلاع‌رسانی از نظر سیر انجام کار در مراکز واکسیناسیون را دارد.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/23 ساعت 23:29

  یکی از مشاهدات جالب من در چند ماه اخیر این است که شکایت از دست دادن بویایی در بیماران نسبت به ابتدای #همه‌گیری_کرونا به طرز چشمگیری کاهش یافته است. [غیرقابل تعمیم]
  آیا کسی مقاله‌ای مطالعه کرده که در آن به مورد مشابه اشاره شده باشد؟

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/21 ساعت 22:41

  معاون بهداشت وزیر بهداشت گفته: انتظار داشتیم میزان استقبال مردم از دوز سوم #واکسن_کرونا بیشتر از این باشد. اگر پرسش‌های بسیاری از مردم درباره‌ی اثربخشی واکسن‌ها علمی و به موقع پاسخ داده می‌شد و لااقل برای دوز سوم واکسن کارآمدتری برایشان تهیه می‌شد قطعا استقبال‌شان بهتر بود.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/19 ساعت 20:32

  نکته‌ی جالب چند وقت اخیر در برخوردم با بیماران #کووید۱۹ این است که هرچقدر غریبه‌ها به راحتی درباره‌ی بیماری‌شان مشورت می‌کنند و راهنمایی می‌گیرند در عوض فامیل‌ها رسما بیماری‌شان را از من پنهان می‌کنند! ترس این بندگان خدا از صراحت لهجه‌ی من در بیان واقعیت عامل این مخفی‌کاریست.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/17 ساعت 19:31

  تعداد مرگ و میر بیماران #کووید۱۹ در ایران رسیده به زیر ۲۰ نفر؛ شبیه اسفند ۹۸. آیا اوضاع از زمان #پیک_پنجم بهتر است؟ قطعا بله. آیا #همه‌گیری_کرونا رو به پایان است؟ احتمالا خیر. پس چرا آمار شبیه اوایل همه‌گیری است؟ چون آن اوایل تست‌های کرونا کم بود الان ناتوان در تشخیص #امیکرون.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/16 ساعت 23:25

  آمار بستری مبتلایان به #امیکرون در کشورهای مختلف در حال افزایش با سرعتی عجیب است. چرا این اتفاق هنوز در ایران رخ نداده؟ آیا واکسیناسیون دیرهنگام و بالا بودن سطح فعلی آنتی بادی دلیلش است یا ابتلای بخش اعظمی از مردم به #دلتا و تحریک سیستم ایمنی؟ شاید هم این آرامش قبل از طوفان است.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/15 ساعت 19:29

  در چند روز اخیر #آسترازنکا در مراکز واکسیناسیون دچار کمبود شده که احتمالا دو دلیل دارد: کاهش اهداء آن از کشورهای دیگر و افزایش تقاضای مردم برای تزریق واکسن معتبر. حالا سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت قول رفع این مشکل تا یک هفته‌ی آینده را داده. راستی محدودیت واردات واکسن چه شد؟

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/14 ساعت 13:12

  سال ۹۲ قصد مهاجرت به آلمان را داشتم و زبان می‌خواندم اما پای رفتن نداشتم. مثل خیلی‌ها فکر می‌کردم شاید اوضاع به سامان شود که بدتر شد. من به میل خودم ماندم نه خواست امثال #دکتر_ایمانیه. انتخاب درستی بود؟ نمی‌دانم؛ فقط می‌دانم‌ حاضرم پول بلیطش را بدهم اما ایمانیه‌ها از کشورم بروند.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/12 ساعت 19:13

  به زودی شاهد خیز بلند #امیکرون در ایران خواهیم بود. همزمان رئیس سازمان غذا و دارو از پایان واردات #واکسن_کرونا و تکیه بر توان تولید داخلی گفته. بعد در کمیته‌ی علمی #کووید۱۹ تصمیم گرفته‌اند برای کودکان ۵ تا ۱۲ ساله #سینوفارم و #پاستوکووک بزنند! کسی می‌فهمد کلا اینجا چه خبر است؟

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/10 ساعت 23:44

  وزیر بهداشت گفته: واکسن‌های داخلی به ویژه #برکت از کم‌عارضه‌ترین و بهترین واکسن‌های دنیا هستند. سپس ادامه داده: در برخی از واکسن‌ها عوارض مشاهده شده اما واکسن‌های ایرانی کمترین عارضه را داشته‌اند! کاش او میگذاشت خاطره‌ی امضا تاریخی‌اش زیر نامه‌ی عدم ورود واکسن به کشور فراموش شود.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/08 ساعت 23:06

  سویه‌ی #امیکرون به زودی به سویه‌ی غالب در دنیا تبدیل خواهد شد. خبر خوب اما این است که در سه مطالعه که به صورت مستقل از هم انجام شده‌اند عفونت‌زایی ریه توسط این سویه کمتر از #دلتا است. سرنوشت همه‌گیری را معادله‌ی بین سرایت‌پذیری بیشتر و عفونت‌زایی کمتر این سویه مشخص خواهد کرد.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/06 ساعت 23:11

  طبق آمار رسمی منتشر شده در هفته‌های گذشته توسط وزارت بهداشت روند شناسایی بیماران جدید نزولی بوده است. این داده‌ی آماری را اگر کنار احتمال گسترش #امیکرون در این هفته‌ها در کشور بگذاریم نتیجه‌ی خوشایندی ندارد؛ احتمالا تست‌های PCR موجود قابلیت بیماریابی برای این سویه را ندارند.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/04 ساعت 00:03

  در چند روز گذشته FDA به داروهای ضد #ویروس_کرونا شرکت‌های #فایزر و #مرک یعنی #پکسلووید و #مولنوپیراویر مجوز مصرف داده است. این داروها بیشترین اثرشان را در روزهای ابتدایی بیماری ایفا می‌کنند و نقش مؤثری در پیشگیری ندارند. تأمین این داروها برای مدیریت #بحران_کرونا در کشور ضروری است.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/10/02 ساعت 15:41

  + دکتر دوز یادآور واکسن‌تون رو زدین؟
  - نه.
  + چرا؟
  - راستش یه سری از دوستان #طب_سنتی
  + ول کنین تو رو خدا این حرف‌ها رو؛ از شما بعیده این علفی‌ها رفرنس‌تون باشن.
  - فقط این نیست.
  + چیه پس؟
  - یه سری از دوستان دیگه هم میگن توی #آسترازنکا، میکروچیپ …
  + دکتر شیفت تحویل شما؛ خداحافظ!

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/09/30 ساعت 13:03

  چرا ما باید بیشتر از بقیه‌ی دنیا از #امیکرون بترسیم؟
  - جدی نگرفتن علائم بیماری توسط اغلب افراد [یه سرماخوردگی ساده‌اس؛ چیزی نیست] با توجه به سرایت پذیری بالای ویروس
  - عدم تأثیر کافی #سینوفارم بر این سویه براساس آخرین مطالعات
  - عدم ورود mRNA واکسن‌ها برای دوز سوم
  - تجمعات شب یلدا

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/09/28 ساعت 19:47

  امروز اتفاق خاصی رخ نداد؛ فقط به صورت رسمی حضور سویه‌ی #امیکرون در ایران تأیید شد. امثال من که با بیماران به صورت مستقیم در ارتباط هستیم پیش از این از احتمال ورود این سویه به کشور گفته بودیم. حالا دلیل این تعلل و تأخیر همیشگی در اطلاع‌رسانی رسمی در #بحران_کرونا چیست من نمی‌دانم.

 • هادی یزدانی   DrHadiyazdani@

  1400/09/26 ساعت 17:57

  آخرین توصیه‌های WHO درباره‌ی تزریق ترکیبی واکسن‌های #کرونا:
  - واکسن‌های mRNA #مدرنا و #فایزر به عنوان دوز یادآور #آسترازنکا می‌توانند استفاده شوند و بالعکس.
  - واکسن‌های mRNA و آسترازنکا می‌توانند به عنوان دوز سوم واکسن‌های غیرفعال شده مثل #سینوفارم استفاده شوند.