• راهبرد کارساز #فسادستیزی ، اصل پیشگیری، مبارزه ساختارمند، ریشه‌ای، پیوسته، همیشگی، همه‌جانبه، بدون تبعیض و مبتنی بر جامعه همراه با شفافیت، افزایش نظارت عمومی و آموزش همگانی است.

 • امروز قانون تعیین تکلیف تابعیت حاصل از ازدواج زنان ایرانی بامردان خارجی به ثبت احوال ابلاغ شد.حالا هزاران فرزند این سرزمین، باهویتی بازیافته، فرصت بالندگی در دامان #سرزمین_مادری راخواهند داشت آغوش #ایران همیشه برای همه ایرانیان گشوده بوده، حالا برای فرزندان مادر ایرانی، گشوده‌تر.

 • تجربه من نشان میدهد در تاریخ تحولات اجتماعی، همواره افراطی‌گری مارا یک گام به پیش و چندگام به عقب رانده است. در استادیوم‌های ما گاهی آلودگی‌های هیجانی کلامی وجود دارد. باید چنان فرهنگ والایی نشان دهیم که هیچ بهانه‌ای به دست بهانه‌جویان نیفتد. #زنان_ورزشگاه

 • #رشتو در #روز_جهانی_کودک به سنت مادر مرحومم که در دعاهایش، از کودکان همه دنیا تا کودکان تمام مسلمانان و ایرانیان و محله و در پایان کودکان خانه کوچک خود یاد می‌کرد، برای تمامی کودکان دنیا و همچنین سرزمین‌مان #شادی نشاط و سلامتی آرزومندم.

 • The presence of #women in stadiums is due to the internal social demands and government’s supports of those demands. Positive interactions between civil society and government is the only reason for this change not the foreign pressure.

 • یاد #عمران_صلاحی بچه جوادیه و شاعر درد، رنج و طنز که مثل همه آنانی که به کار با قلم مشغول بودند و برای درد و رنج‌های جامعه‌شان نوشتند و حتی با وجود تلخی زندگی خود با طنزشان به شادکردن مردم می‌پرداختند را گرامی می‌دارم.

 • منطقی که یک مسئله اجتماعی و اخلاقی که دادن حق به بخشی از جامعه که اکثریتشان کودکان خردسال هستند را با مسائل #امنیتی گره می‌زند. منطقی که کودکان مردان ایرانی با همسر غیر ایرانی را امن و به صورت پیش فرض صاحب حق میداند، اما کودکان با مادران ایرانی را نا امن.

 • ترامپ #تروریسم_اقتصادی را که کارکردی جز تهاجم هر روزه به حق سلامت وحق حیات شهروندان ایرانی ندارد «صلح‌طلبی» می‌خواند. «وزارت حقیقت» جرج اورول را به خاطر داشته باشیم : #جنگ ، صلح است.

 • همانند میلیون‌ها ایرانی دیگر ، تماشاگر پیروزی قهرمانان شایسته #والیبال ایران و فتح سکوی نخست آسیا بودم . با تبریک این دستاورد افتخارآفرین به ملت ایران ، بازیکنان و کادر فنی تیم ملی، امیدوارم شاهد تداوم این موفقیت‌ها در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو باشیم.

 • #جان_بولتون ماه‌ها پیش وعده داده بود که #ایران تا سه ماه دیگر نخواهد بود؛ ما هنوز ایستاده‌ایم و او رفته است؛ همانگونه که همه ایران ستیزان، یکایک صحنه را ترک کردند. با اخراج بزرگترین حامی جنگ و تروریسم اقتصادی، کاخ سفید با مانع کمتری برای درک واقعیت‌های ایران مواجه خواهد بود.

 • What has happened in Iran's missile platform in Semnan was rooted in technical issues and has nothing to do with sabotage. We are glad that there is no casualty. Technical problems sometimes happen in testing stages.

 • #مهدی_شادمانی روزنامه‌نگاری که روزهای زیادی را با سرطان مبارزه کرد، برای همیشه از پیش ما رفت ولی دو یادگار برجای گذاشت: یکی آنچه از قلم شریف و روانش بر جای مانده و دیگری صبر و بردباری او بی هیچ شکایتی در تمام روزهایی که درد می‌کشید. یادش گرامی و جایش در #رسانه‌ها همیشه خالی است.

 • به‌عنوان یک شهروند و نه در مقام سخنگوی دولت می‌گویم که در پس صداها و هیاهوهای خارجی و مخالفان داخلی دولت و سختی‌های زندگی مردم، آنها که پای صندوق رأی رفتند؛ درست انتخاب کردند. ما مسیری جز مقاومت همراه با #اعتدال و #گفتگو نداریم.

 • #غدیر عید ولایت و ولایت بر همه ایرانیان مبارک بیایید چشم‌هایمان را در زلال برکه غدیر بشوییم. #ایران امروز بیش از هرزمان دیگری به مفاهیم برخاسته از غدیر، عشق، مهرورزی،همدلی و با هم بودن نیازمنداست. همچنین به جا آوردن «صله برادری» با همه مسلمین در فراسوی مذاهب اسلامی نیاز ماست.

 • نفت کش #گریس۱ به‌رغم تلاش‌ها، فشارها و کارشکنی‌های آمریکا که همچنان ادامه دارد، از توقیف غیرقانونی خارج و آزاد شد و شکست دیگری برای #کاخ_سفید به ثبت رسید. این پیروزی بدون هیچ تعهدی ثمره اقتدار، دیپلماسی فعال و کوتاه نیامدن از #حقوق_ملت است.

 • پمپئو حتی مفهوم شب تیشابئاو را هم نمی‌فهمد که اگر می‌فهمید رژیم اسرائیل همان شومی بزرگ است که به یکسان بر یهودیان و مسلمانان فلسطین سایه افکن شده وباید برای رهایی ازآن شومی دعا کرد.

 • پمپئو نه جامعه #ایران را می‌شناسد که شهروندان یهود جایگاه خاص خود را در دل آن دارند،نه تاریخ می‌داند که شهروندان یهودی ما در همه قرون اسلامی و پیشا اسلامی آیین‌های دینی خود را درکمال #آزادی به جا آورده و‌ می‌آورند.

 • دختران ایران، قهرمان #تکواندو نونهالان جهان شدند و پسران نیز، سکوی نایب‌قهرمانی دنیا را تصاحب کردند.به نمایندگی از دولت، این افتخارآفرینی تاریخی را به فرزندان قهرمانمان، مربیان وتمام ایرانیان تبریک می‌گویم. امیدواریم ملت ما شاهد تداوم #پیروزی و شادیهای مداوم در همه زمینه‌ها باشد.

 • او با بریکولاژ مستندات بانکی درخصوص محدودیت کالاهای بشردوستانه ودارویی بر تصویر فرمان ضد برجامی ترامپ سرشت ضد ایرانی وضد بشری آن فرمان را در فشردگی یک تابلو به نمایش گذاشت. این عکس به تنهایی هدف ضدمردمی خروج از #برجام و #تحریم رابه نمایش می‌گذارد.

 • Sanctioning @JZarif shows the scale the USA is afraid of diplomacy.Each Iranian, around the world, whom questions the logic of sanctions based on her/his skills/knowledge is a messenger of #peace and #collaboration_with_the_world. #every_Iranian_one_Zarif #one_nation_one_speaker

 • #رشتو ظریف‌هراسی آمریکا، عجز آنها از دیپلماسی و مذاکره واقعی را به نمایش می‌گذارد. هرایرانی که در هرنقطه از جهان باتکیه بر دانش آکادمیک ومهارت رسانه وگفتاری خود بنیاد تحریم‌ها را درکانون انعقاد آن به پرسش می‌گیرد یک سفیر است،یک #ظریف است ویک قاصدصلح وتعامل گسترده ایرانیان باجهان.

 • قهرمانی جهان بر والببالیست‌های جوان و ملت ایران مبارک‌باد دولت و همه مردم از پیروزی شما خوشحال شدند.در دوران تحریم اقتصادی و فشار برای انزوای ایران این #پیروزی بیش از هر زمان دیگری برای مردم شیرین است. موفقیت شما نشان داد با سخت‌کوشی و امید، می‌توانیم در همه عرصه‌ها موفق شویم.

 • جامعه ما زنانه‌تر شده و سطح رویت پذیری زنان در حوزه‌های عمومی جامعه در دانشگاه ودر سایر عرصه‌های #سیاسی و اجتماعی افزایش یافته است.افزایش معنادار کاندیداهای #زن در شورایاری نمونه دیگری است از اینکه زنان می‌خواهند در اماکن عمومی در صحنه‌های سیاسی ودر امور محلی و سراسری دیده شوند.

 • در همان صحنه #شورایاری می‌توان از انتخابات بنیاد بودن ایران سخن گفت واضافه کرد انتخابات شرط اصلی مردمسالاری است و ملت ما امسال در انتخابات مجلس دوباره #ایران خواهد گفت و پاسخ تحریم‌های امریکایی را در پای صندوق‌ها خواهد داد از طریق تجدید هستی ملی خود در میعادگاه انتخابات.

 • Today, President @Rouhani_ir made promising statements regarding the current challenges: If signatory countries in #JCPOA, stop the #economic_war, and back to the negotiation table with #mutual _respect and #fair_ legal frameworks for all parties, Iran will welcome negotiations.

 • Officialy as of today, all children who are born from an Iranian mother are able to become #Irania_citizen . Welcome to your own country

 • #رشتو دولت امروز لایحه‌ی #مقابله_با_فساد را تصویب کرد. پیش از این، لایحه‌ی #شفافیت روانه‌ی مجلس شده بود و لایحه‌ی #تعارض_منافع نیز در راه است. این لوایح سه‌گانه، ستون‌های استوار مبارزه ساختارمند با فساد و بازوان اعمال یک خواست عمومی خواهند بود. #لوایح_سه‌گانه

 • آرام، منظم، شاد، پرهیجان، امن و برابر و با متانت . ورزشگاه آزادی امروز با حضور دختران و زنان سرزمینمان اینگونه است! و البته با گل‌های فراوان! خوشحالم از اینکه در آزادی هستیم. #زنان_ورزشگاه

 • سیاست گذاری برای کودکان باید دارای پیوستگی از نهاد خانواده تا نهادهای ثانویه مثل مدرسه، جامعه، نهادهای مدنی و #دولت باشد. سعی دولت در این سالها توجه به این فرایند بوده اما این مسیر درازمدت است. نیاز به تلاش بیشتر همراه با مطالعه و دانش‌افزایی داریم.

 • ما در قبال کودکان این سرزمین و فردای #ایران مسئولیم. کودکان سرمایه‌های بی‌بدیل آینده ایران هستند. کانون سیاست گذاری باید بر حمایت از کودکان در معرض آسیب، دارای فقر غذایی، سلامت کودک، بازماندگی از تحصیل، امنیت روانی و جسمی (جلوگیری از #کودک‌آزاری ) متمرکز شود.

 • دولت و جامعه ایران زیر فشار حداکثری تیم B و جنگ و تحریم زیر بار فشار خارجی نرفت. اگر زنان امروز در ورزشگاه هستند و به حقشان رسیدند حاصل مجموع مطالبات درون‌زای جامعه ایران و پیگیری دولت است. ورود زنان به ورزشگاه ثمره تلاشهای داخلی است و نه فشار خارجی. #زنان_ورزشگاه

 • در لایحه، بیش ازمسئله حقوقی، جنبه اخلاقی وانسانی مطرح است.نه تنها #زنان درداخل بلکه شامل بانوانی هم که درخارج از کشورازدواج کردند اما عاشق #ایران هستند ومایلند هویت ایرانی به فرزندشان بدهندمی‌شود. ای‌کاش مریم میرزاخانی هم زنده بودومی‌توانست برای فرزندش درخواست شناسنامه ایرانی دهد

 • #رشتو خوشحالم که لایحه اعطای تابعیت به #کودکان_مادر_ایرانی پس از چهار سال از اولین نامه‌ای که ارسال کردم مصوب شد. در این مسیر فراز و نشیب‌های حقوقی، سیاسی و فرهنگی تجربه شد. به نظرم ریشه در منطق مردانه از #امنیت نیز داشت. .

 • #رشتو ترامپ در #سازمان_ملل سعی کرد گفتمان صلح را مصادره کند و ایران را به شکل کشوری خشونت‌طلب بازنمایی کند. تهاجم #ترامپ به برجام، در سویه ایدئولوژیک خود توام با جابجا کردن مفهوم #صلح و مفهوم خشونت بود.

 • دولت با ایجاد زیرساخت‌واقداماتی نظیرلایحه شفافیت،افزایش ظرفیت نقدونظارت برای کاهش #فساد حرکت می‌کند تاکیداین بودکه تصمیم سیاستی درمعرض فضای امنیتی قضایی قرارنگیردو مراحل آیین دادرسی دربررسی‌هارعایت شود.خوشبختانه بخشنامه رئیس قوه قضاییه اقدامی مثبت درثبات اقتصادی ومبارزه بافساداست

 • Months ago #JohnBolton had promised that #Iran would not be there in ۳ months؛ we are still standing & he is gone. With the ousting of its biggest proponent of war & economic terrorism, the White House will have fewer obstacles to understanding the realities of Iran.

 • What has happened in Iran’s missile platform in Semnan was rooted in technical issues and has nothing to do with sabotage. We are glad that there is no casualty. Technical problems sometimes happen in testing stages. #realdonaldtrump

 • امسال #هفته_دولت جلوه ‌ای تازه از عینیت یافتن نهاد «دولت-ملت» است. امروز تروریسم اقتصادی دولت آمریکا، نهاد جمهوریت و بزرگی #ایران را هدف گرفته و سعی در القای بی‌ریشه بودن آن دارد. با اعتماد به هم و به دولت و همچنین تحکیم نهادهای جمهوریت از سختی‌های #تحریم عبور خواهیم کرد.

 • #رشتو این هفته با یاد شهیدان رجایی و باهنر همبسته است. ما اکنون وارث آن دارایی عظیم معنوی هستیم که ققنوس‌وار از میان دود و آتش و انفجار تروریستی برخاست. همانطور که از پس #تروریسم ،جمهوریت دوباره جمهور شد، در پسا تروریسم اقتصادی نیز جامعه‌ای قوی‌تر و جمهوریتی پویاتر پا خواهد گرفت.

 • Despite many efforts by the United States to stop the release of #Grace۱, our illegally seized oil tanker is set free. This victory without giving any collateral is the result of #powerful_diplomacy and strong will to fight for a nation’s rights.

 • @SecPompeo does not know that our jewish brothers and sisters have always practiced their religion freely in Iran and the Israeli regime is the great sadness equally afflicted the Jews and Muslims; and to get rid of which one has to pray in #Tish B’Av’ night.

 • #پمپئو باز هم با فقدان سواد تاریخی، در مقابل پیام حج #رهبری_معظم با اشاره به شب «تیشا بئاو» به مسئله #فلسطین و یهودیان پرداخته و نهیب زدن برسر رژیم کودک کش اسرائیل _که فریضه امت مسلمان در حج است_ را منافی با آیین « شب »تیشا بئاو" دانسته است.

 • Congratulations to Iranian teenage girls who has won The first place and boys who has won the second place in #CadetTaekwondo C’ships. Our nation is very proud of you and I wish you and all Iranian people more triumph and happiness.

 • To challenge #Brian_Hook’s propaganda about the ease of purchasing medicine by Iran, Anahita Shams, based on factual data showed how USA’s #economic_terrorism causes real threat to people’s life. We should distinguish #Journalism_for_peace and #Journalism_for_war_and_sanctions

 • #رشتو گزارش متفاوت امشب آناهیتا شمس درباره ابعادجنایی تحریم‌های آمریکادرحوزه داروبرخلاف جریان اصلی تلویزیونهای بیگانه،چهره کریه تحریم‌ها وبطلان ادعای برایان هوک رابه زبان آمارنشان داد در روزخبرنگاربایداز تعمیق مرزبندی میان خبرنگاری صلح وزندگی باخبرنگاری همسوبا جنگ وتحریم سخن گفت

 • اقدام #آمریکا با قصد خاموش کردن #صدای_ایران در جهان نشان داد که برخلاف ادعای برخی برنامه‌سازان مدعی داخلی، دستگاه دیپلماسی کشور یک حفره ویک منفذ برای نفوذ امریکا نیست،کاملا ودقیقا برعکس؛دیپلماسی ما قابلیت نفوذ در جامعه آمریکاییدر بالاترین استاندارد‌های دیپلماسی عمومی دا دارد.

 • Congragulation to our #national_volleyball_team. Our nation is very happy for your triumph. Your success shows we can achieve every thing by putting enough effort on it and staying positive, despite the pressure other countries are trying to put on Iran.

 • برتری پرافتخار و قاطع تیم ملی #والیبال جوانان ایران برابر تیم ملی قدرتمند برزیل در نیمه‌نهایی و رسیدن به فینال #رقابت‌های_قهرمانی_جهان ۲۰۱۹ در بحرین برای اولین بار، یک پیروزی تاریخ‌ساز را رقم زد. به امید قهرمانی در دیدار فینال امشب (پنجم مرداد) در دیدار با تیم ملی ایتالیا …

 • شورایاری به عنوان یک تجلی بارز از خودمدیری محلی مکمل #انتخابات سراسری است.در شرایطی که توسعه ناموزن شهری مفهوم «محله» در معرض فرسایش تدریجی قرار داد انتخابات شورایاری حرکتی است در جهت احیای محله و تقویت حس همبستگی محله‌ای به موازت حس همبستگی‌های بزرگتر

 • We're not obstinate and do not want to do any aggressive action. However, we will not endure bullying, and if there are no real actions by the participants of JCPOA, we will take our measures for the third ۶۰ days.