• /۲/ امروز ما با برخی مشکلات اجتماعی و نگرانی‌های ذهنی مواجهیم. چه خوب است در قالب اجتماعات و نهادهای #مدنی ، التیام بخش یکدیگر بوده و مروج نیکی و #خیر_جمعی باشیم.

 • /۴/ با نظر به اینکه #تحریم از ایران، آینده‌ستانی کرده است، دور نیست روزی که در جهان متلاطم و پرشتاب، در تکاپو برای کسب جایگاه شایسته در سلسله مراتب بین‌المللی مزیتی نداشته باشیم. امروز باید برای ساختن آینده مشترک، متحد باشیم.

 • /۳/ هیچ کشوری در تاریخ معاصر با وجود تفاوت در پیشینه فرهنگی و الگوی سیاسی، بدون حضور در اقتصاد جهان به توسعه نرسیده است. تاریخ به یاد ندارد که عمده این کشورها در مقابل قدرتهای جهانی به وادادگی متهم شده باشند.

 • در روز جهانی #معلولان به یاد می‌آوریم فرهنگ و شاخص اخلاقی و انسانی بودن یک جامعه را می‌توان با توجه به شیوه رفتار با گروههایی که از فرصتهای برابر برخوردار نیستند، سنجید.

 • محمد رضا حکیمی نظریه پردازی عدالت‌جو و آرمان‌خواهی کمال اندیش بود.
  آثار او آرمان جویی و عدالت خواهی را معنا داد؛ نه چون آن پرخاشگران و کاسبانی که با جیغ عدالت‌خواهی اما قلم تیغ گونه و زهرآگین، عدالت را از درون تهی می‌کنند.
  راهش پررهرو باد

 • ۳/امسال #روز_خبرنگار را در حالی گرامی می‌داریم که عزیزانی از خانواده رسانه، به دلیل کرونا و سایر حوادث دیگر در میان ما حضور ندارند. نام و یادشان گرامی باد.
  روز خبرنگار را به امید روزهای پر از روشنایی، امید و زندگی بهتر برای همه ایرانیان و خبرنگاران عزیز تیریک می‌گویم.

 • ۲/در شرایطی که برخی رسانه‌های بزرگ و پرهزینه بدلیل اهداف کوتاه مدت سیاسی، توانایی تشخیص برای قرار گرفتن در سمت درست نبرد روایت‌ها از دست داده‌اند. بار این مسئولیت را #خبرنگاران و عکاسان با قلم و دوربین در تحریریه‌های کوچک وبا فشارهای متعدد اقتصادی و امنیت شغلی بر عهده گرفته‌اند.

 • مردم ما بیش از هر دوره‌ای نیاز به موفقیت دارند. پیروزی هر ایرانی مایه خرسندی است. #قهرمان نمادی از موفقیت ایران و ایرانیان است‌.
  دست‌یابی #اصغر_فرهادی به جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره کن، جایگاه خوب سینمای ایران را جلوه‌گر ساخت. این موفقیت را صمیمانه تبریک می‌گویم.

 • مشی بهشتی، گفتگومحور و تحمل مخالف بود.
  .او در همان حال که در راس دیوان عالی کشور بود،در مناظره‌های تلویزیون در کنار رهبران احزاب مخالف نشست و مناظره را جایگزین منازعه کرد.۳/۳

 • #رشتو
  چقدر این جمله شهید بهشتی،‌ تازه و مربوط به این روزهای زندگی ماست:«خود را به دست حوادث و جریان‌ها نسپار؛چون خدا تو را آفریده تا به وجود آوردنده باشی نه تسلیم‌شونده در برابر جریان‌ها.»
  یاد و خاطره آیت‌الله شهید بهشتی و یارانش گرامی باد.
  ۱/۳

 • دو نفر ازخبرنگارانی که با قلم ودوربین خود به دنبال زیست بهتر مردمانمان می‌نوشتند، دخترانمان #مهشاد_کریمی و #ریحانه_یاسینی درحادثه‌ای خونبار جان خود را درحین ماموریت از دست دادند.
  این حادثه رابه خانواده جان باختگان، همکاران رسانه‌ای به ویژه ایسنایی‌ها و ایرنایی‌ها تسلیت می‌گویم.

 • فارغ از اینکه نتیجه آرا چه کسی خواهد بود، صندوق و مشارکت، میراث گرانبهایی است از زحمات، تلاش‌ها، زندان‌ها، تبعیدها و خون‌هایی که خاک وطن را لاله‌گون کردند و #جمهوریت را برای فرزندان ایران برجای گذاشتند. ۳/۴

 • به عنوان کسی که همواره و همچنان به آرمان اصلاح و ترقی بر مبنای ارزش‌های انقلاب اسلامی متعهد و کوشا بوده‌ام، می‌گویم که #مشارکت_حداکثری و تلاش برای بارور کردن بذرهای امید، تنها را اصلاح خردمندانه و ماندگار است.۲/۴

 • در وانفسای کشاکش سیاسی و ارائه تصویری یکسره منفی در مقابل مردم، #پیروزی_تیم_ملی_فوتبال شیرینی مضاعف دارد.
  این روزها، هر کدام از ما باید به سهم خود موفقیت هایی خلق کنیم.
  پیروزی و #امید نیاز جامعه امروز ماست.
  تبریک به همه ایرانیان

 • آن پیکرهای پاره‌پاره دانش آموزان و آن دفترها و کتابهای آغشته به خون دختران ما، نشان از دشمنی داعش و داعشیان با دانش دارد. با بازماندگان این حادثه تروریستی همدردی کرده و برای مجروحین آرزوی سلامتی دارم.
  #افغانستان
  #دختران_افغان
  #افغانستان_تسلیت
  #مدرسه_سید‌الشهدا
  #جان_پدر_کجاستی

 • #رشتو
  ۱_ تا به حال
  افتادن شاه‌توت را دیده‌ای!؟
  که چگونه سرخی‌اش را
  با خاک قسمت می‌کند
  [هیچ چیز مثل افتادن دردآور نیست]
  من کارگرهای زیادی را دیدم
  از ساختمان که می‌افتادند
  شاه‌توت می‌شدند.
  #سابیر_هاکا

 • ۶. این قدرت و مهارت دیپلمات‌های کشور بود که برجام را به رغم مخالفت ومانع‌تراشی جنگ‌افروزانه لابی صهیونیسم حفظ و توطئه ترامپ را که در لحظه ترور سردار شهید، اقدام به ترور روانی #برجام کرد را خنثی نمود.نباید اجازه دهیم دستی کثیف که فایل را سرقت کرده در محتوای سخن هم تحریف ایجاد کند.

 • ۳.آنچه سارقان صوت میگویند بافاصله کوتاهی تبدیل به پژواک برخی تریبوهای داخلی می‌شود. آنها می‌گویند «شام آخر» اینها می‌گویند «غروب» و«خودکشی».
  سارقین صوت می‌گویند وزیرخارجه دیگر پس از نشرفایل نمی‌تواندمذاکرات تحریم شکنی برجام را پیش ببرد،ترییون‌های داخل هم این سخن را تکرار می‌کنند.

 • ۲. برخی ناآگاهانه تفسیری را براین سخنان تحمیل می‌کنند که عینا توسط سارقان بیان شده،تلویزیون همدست رژیم اسرائیل درروز بازنمایی فایل صوتی گفت «ظریف دیگر نمی‌تواند برمقام فعلی خود باقی باشدو کشورهای مذاکره.کننده اعتباری برای ظریف قائل نخواهند شد،نشر این فایل صوتی »شام آخر" #ظریف بود

 • در حال حاضر به نتایج #نشست_وین خوش‌بین یا بدبین نیستیم اما اطمینان داریم که در مسیر درستی قدم گذاشته‌ایم و در صورتی که اراده، جدیت و صداقت آمریکا به اثبات برسد، می‌تواند نشانه خوبی برای آینده‌ای بهتر برای این توافق و در نهایت اجرای کامل آن در هفته‌های پیش‌رو باشد.

 • #رشتو
  ۲۹ اسفند هفتادمین سالگرد ملی شدن صنعت نفت توسط مرحوم دکتر مصدق برای ملت ما یاد آور یک حماسه بزرگ اما ناتمام ملی است.لایحه #ملی_شدن_صنعت_نفت کنترل این دارایی بزرگ ملی را صریحا در راستای « کمک به صلح جهانی» معرفی می‌کرد.۱/۲

 • خبر درگذشت روزنامه نگار خوش فکر و پرانگیزه، #علی_اکرمی بسیار تلخ و دردآور بود.
  کرونا داغ دیگری را بر پیکره جامعه مطبوعاتی کشور وارد کرد و جوانی که به حسن خلق و رفاقت شهره بود، از میان ما رفت.
  این مصیبت را به خانواده، همسر، فرزندانش و جامعه مطبوعاتی تسلیت می‌گویم.

 • عید میلاد مولا مهنا. #روز_پدر را به همه پدران ومادران ایرانی (چه تفاوت دارد!)، زنان سرپرست خانوار،جوانانی که فردا پدر خواهند شد و کودکانی که پس‌فردا طعم پدری را می‌چشند تبریک می‌گویم.
  از خدا می‌خواهم همه انسانهای روی زمین، هم‌میهنانم و همه آنها که دوستشان داریم را به سلامت دارد‌.

 • مواضع، تصمیمات و اقدامات وزیر ارتباطات موضع دولت و رئیس‌جمهور است.دولت با تحلیل شرایط اجتماعی، اقتصادی و آینده‌نگری نسبت به تحول تکنولوژی،اهتمام خود را بر گسترش فناوریهای ارتباطی و زیرساخت‌هایش بنا و هرگونه محدودیت و فیلتر را دربلندمدت غیرممکن و در کوتاه‌مدت، غیرمفید می‌داند.۲/۳

 • وقتی کلیپی از یک برنامه تلویزیونی حاوی #توهین_به_رئیس_جمهور را دیدم،‌ نمی‌دانم چرا بی‌اختیار فراتر از آن توهین، حرمت‌ این کلمات به ذهنم خطور کرد: #دهه_فجر ، #روحانیت ، پژوهشگاه، اندیشه اسلامی و #صدا_و_سیما به منزله دانشگاه .
  در باب علل #زوال_اخلاق و #سیاست ، شنبه خواهم نوشت.

 • ۲۲ سال پیش به همت دانشجویانی چون فاتح و مرحوم فاطمی، #ایسنا با شیوه‌ی نوین «از هر دانشجو یک کنش‌گر خبری» آغاز به کار کرد وجریانی تأثیرگذار را درفضای کشور شکل داد. ایسنا نتیجه پویایی جنبش دانشجویی و دانشگاهی حساس به مسائل اجتماعی در دوره تاریخی خودبود. سالروز تأسیس ایسناخجسته باد

 • /۱/ پانزدهم آذرماه #روز_جهانی_داوطلب است.
  داوطلب واژه‌ای غنی و پر از معنا و مفهوم است.چه خوب است این واژه را با توجه به شرایط امروز جامعه بازخوانی کنیم.
  سنجش‌ها حاکی است که در بخشی از جامعه، احساس رهاشدگی و بی‌پناهی وجود دارد. تعدادی، حتی دیگر فردایی بهتر را متصور نیستند.

 • /۲/وقت آن است که از خطاهای گذشته درس بگیریم.یک انقلابی، یک میهن دوست اصیل و معتقد به آینده ایران آباد، به راه درست وفادار می‌ماند نه رهرو. پیوند زدن #سیاست_خارجی با بازی‌های سیاسی داخلی بزرگترین خطا و جفا به انقلاب و مردم رنج کشیده ایران است. چیزی که تا همین اواخر رایج بود.

 • /۱/امروز همه خرسندیم که در تصمیمی بخردانه، نمایندگان ایران در مذاکرات حضور دارند و برای احقاق حق ضایع شده ایران می‌کوشند. نه تنها به دلایل سیاسی بلکه به دلایلی که ریشه در بینش علمی و توسعه محور دارد، همه ما پشتیبان این تصمیم درست هرچند دیرهنگام خواهیم بود.

 • امروزسالگرد رفراندوم قانون اساسی است.مهم‌ترین ثمره انقلاب،نهاد قانون اساسی و مهم‌ترین دستاورد ق.ا نهادهای انتخاباتی است.راه عبور به سلامت از چالش‌های عظیم زمانه،پیونددادن و هم‌افزایی نسلها با نهاد انتخابات است.گرامی بداریم امروز را و پای بفشاریم درافقی که پدران قانون اساسی گشودند

 • در میان خبرهای تلخ این روزها،ناباورانه شاهد پر کشیدن یک فرشته شدیم. زنی خودساخته و دوست کودکان که با نویسندگی شروع کرد و تبدیل به سینماگری فعال شد #فرشته_طائرپور را از دیرباز به عنوان هنرمندی خلاق و شجاع می‌شناختم.
  درگذشت این هنرمند عزیز را به خانواده و جامعه هنری تسلیت می‌گویم.

 • #رشتو
  ۱/برخی می‌گویند که در سال‌های اخیر وارد عصر پساحقیقت شده‌‌ایم که در آن مرزهای بین حقیقت و جعل فرو ریخته است.در این دوران رسالت خبرنگاران نه تنها به پایان نرسیده بلکه فصل تازه‌‌ای راآغاز کرده که مستلزم اقدام و شجاعتی بیش ازگذشته برای پیروزی درجنگ روایتها ودفاع از حقیقت هست.

 • مدالی که به دلها چسبید
  موفقیتی دیگر برای ایران و ایرانیان #جواد_فروغی با تلاشی مثال زدنی نخستین مدال تاریخ تیراندازی ایران در #المپیک را کسب کرد. این قهرمانی که نمادی از سخت‌کوشی است را به همه ایرانیان تبریک می‌گویم.. امید و موفقیت، نیاز جامعه امروز ماست.

 • دیروز به خانه #ریحانه و #مهشاد رفتم؛ و هنوز روح و جانم آنجا جا مانده است.
  پیگیر مسایل #سرباز_معلم‌ هایمان نیز هستم و همزمان از امروز مسئولان و مدیران محلی شهرهای محل‌ سکونت‌ آن عزیزانمان، به دیدار خانواده هایشان می‌روند تا ضمن ابراز همدردی، پای دردل آنان هم بنشینند.

 • نام #بهشتی در تاریخ ایران با #قانون_اساسی و #حقوق_شهروندی پیوند خورده است. در فضایی که برخی مدعیان« علم انقلاب» و انقلابیگری حرفه‌ای با سوءظن به جامعه می‌نگریستند،در دفاع ازحقوق اساسی شهروندی، با نگاه جرم‌انگارانه به #مخالفان_سیاسی مخالفت کرد.مشی او، گفتگو و تحمل مخالف بود. ۲/۳

 • درگذشت پنج #سرباز_معلم عزیز در مسیر دانش‌افروزی برای کودکان در مناطق محروم، غم از دست دادن #خبرنگاران زیست بهتر را دوچندان کرد. ایران فرزندان فداکار راه علم و آگاهی را از یاد نخواهد برد.
  فقدان این عزیزان را به خانواده‌هایشان و همه ایرانیان تسلیت می‌گویم. یادشان گرامی

 • با پایان موسم رقابت و آغاز فصل اتحاد سزاوار است پیروزی #جمهوریت بر ناامیدی را قدر وسرمایه‌ای مسولیت آفرین بدانیم.
  ضمن تبریک این پیروزی بزرگ به مردم، رهبر انقلاب و منتخب ملت جناب آقای #رئیسی، آرزو می‌کنم که دولت سیزدهم در افزودن بر این سرمایه و ایجاد مسیر پیشرفت موفق و سربلند باشد

 • از صمیم قلب امیدوارم که امروز با اراده شما مردم بار دیگر ثابت کنیم که اجازه نخواهیم داد عده‌ای روزنه‌های امید ما را ببندند. باید میراث #صندوقها را مراقبت و اجازه پایکوبی به بدخواهان ایران و تحریم‌گران ندهیم. ۴/۴

 • #رشتو
  هم وطنانم، بیایید گلایه‌ها را به فردای #انتخابات بسپاریم تا در کنار هم همه آن گلایه‌ها را به مطالبه و تغییر تبدیل کنیم. روز انتخابات روز آبیاری بذر امید است؛ روزی که اگر گلایه‌ای هم هست با زبان رای باید جاری شود.۱/۴

 • امروز، روز ملی #اهدای_عضو است. با پیوستن به #انجمن_اهدای_عضو_ایرانیان می‌توانیم زیستی عاطفی و فداکارانه را تجربه کرده و به تعالی و انسانی‌تر شدن جامعه‌ کمک کنیم.
  فقط از طریق اهدای عضو است که داستان ما در این کره خاکی، این‌گونه وبسیار زیبا به پایان می‌رسد :«یکی بود و همیشه هست».

 • ۲_ شش عضو تیم عملیاتی برق‌رسان برای روشنایی بخشی به هموطنان روستانشین #گلباف_کرمان در نبرد با خروش سهمگین آب، مظلومانه جان باختند.
  به همه ایرانیان، #کارگران ، و عزیزان آن از دست رفتگان، تسلیت می‌گویم.

 • ۷.جای جای سخن #ظریف سخن از حمایت رهبری است، سخن از رفاقت با سردار است،چرا اینها را نمی‌گوییم؟سارقین فایل می‌کوشند فایل را تبدیل به یک چماق علیه #برجام انسجام ملی وسربازان نبردگاهها کنند و دوگانه‌سازی کاذب «دفاعی‌ها»-«سیاسی‌ها»را مطرح کنند،سعی در تفرقه افکنی در صفوف ملی دارند.

 • ۵. فکر نکنیم اگر میان «مذاکره-میدان» دوگانه‌سازی کنیم به سیاست یا به سربازان نبردگاههای خونین، خدمت کرده‌ایم. اتفاقا سردار شهید ملی ما استاد مذاکره هم بود،این قدرت میدانی یاران سردار شهید بود که به طور توامان توطئه توسعه طلبی رژیم اسرائیل را سد کرد وطومار داعش را پیچید.

 • ۴. در تله‌ای که رسانه‌های بدخواه وطن برای تخریب فداکاریهای سربازان ما در میان افکار عمومی طراحی کرده‌اند نیفتیم، دوگانه «مذاکره-میدان» که ابداع شوم همان رسانه‌هاست بازتولید نکنیم، ایران امروز به توازنی ظریف میان امر «مقاومت میدانی »و«امر دیپلماسی» بیش از هرزمانی دیگر احتیاج دارد

 • درباره #فایل_مسروقه
  ١- نباید اجازه داد توطئه «سرقت فایل » با توطئه «بازنمایی فایل» مسروقه تکمیل شود. کسی دست ما را برای تفسیر درست محتوای سخنان، نبسته است.نباید با دستی که فایل را سرقت کرده و دستی که پس از سرقت در مفهوم ومحتوای سخن دستبرد زده، همدستی کرد.

 • اما چنان چه می‌دانیم اتحاد امریکا-انگلستان با توسل به حربه «خطر کمونیستی » عملیات کودتا را شکل دادند.امروز خوشبختانه آن خط مقاومت نافرجام ملی در #برجام به فرجام وکمال خودش رسیده است. دیپلماسی انرژی هسته‌ای همپای اصل آن انرژی ضرور برای توسعه اقتصادی به پیش می‌رود.۲/۲

 • بعثت فرصتی است گرانبها تا در فلسفه اصلی آن یعنی «تکمیل و اتمام مکارم اخلاق» تامل بیشتری بکنیم.ما به پیروی از آن پیامبری که فرمود برای تکمیل مکارم اخلاق مبعوث شده، نیازمندیم تا رحمت، عدالت، تواضع و مکرمت را رهنمون خود سازیم.مدارا و اخلاق بیش از هر دوره‌ای نیاز جامعه امروز ما است.

 • در این دوره تاریخی ایران، بیش از هر دوره دیگری، باید مددکار هم باشیم و با یاری یکدیگر سختی‌ها را پشت سر بگذاریم‌. تحریم و کرونا، نفس‌گیر شده‌اند. ماه رجب و آستانه نوروز و به سر آمدن عصر فشار حداکثری نویدبخش فرداهایی بهتر است. #روز_مددکار گرامی

 • با توجه به مطالعات تخصصی‌ در حوزه اشتغال و فضای مجازی، معتقدم هرگونه محدودسازی و یا تعطیلی #اینستاگرام ، منجر به کوچ دادن حدود یک میلیون ایرانی به سمت بیکاری و فقر می‌شود.۳/۳

 • #رشتو
  به نظرم طرح شکایت از #آذری_جهرمی ، فقط یک اتفاق ساده اداری یا قضایی نیست.این شکایات و احضار به شیوه‌های سیاست‌گذاری در فرهنگ وجامعه، نوع نگاه به شیوه‌هایی برای اعمال نزاهت فرهنگی وچگونگی حفاظت از دینداری،تفاوت رویکردها درسیاست‌گذاری و حکمرانی فرهنگی – اجتماعی برمی‌گردد. ۱/۳