• امشب به اتفاق برخی از همکاران‌ کمیسیون آموزش، میهمان‌ حضرت آیت الله اعرافی، عضو فقهای شورای نگهبان و مجلس خبرگان‌ و‌ مدیر حوزه‌های علمیه کشور‌ بودیم. تسلط ایشان بر‌ امور‌ حوزه ودانشگاه مثال زدنی است. با ایشان در مورد مباحث کمیسیون آموزش و بطور خاص دیپلماسی علمی بحث و تبادل نظر شد

 • مصوبه تاریخی امروز مجلس یازدهم مبنی بر رفع انحصار، نوید بخش آینده‌ای بهتر برای جوانان این مرز و بوم است.
  نمایندگان مجلس هم مانند سایر مردم عادی اند و‌نباید به صرف نمایندگی، از امتیاز ورانت پروانه وکالت برخوردار شوند.
  خداقوت به همکاران عزیزم در خانه ملت.
  هستیم بر آن عهد که بستیم.

 • پرونده پر فراز و نشیب #هفت_تپه با واگذاری به شرکت توسعه نیشکر بالاخره بسته شد.
  در نتیجه #تدبیر دولت #نئولیبرال روحانی، هفت تپه هایی هنوز باقی است که باید از چنگ غاصبان بیت المال در آمده و سروسامان گیرد.
  الحمدلله

  https://sugarcane.irمشکلات-کارگری-با-همراهی-کارگران-شرکت-ه/

 • به همراه جمعی از نمایندگان تهران، امروز مهمان سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ (فاتب) بودیم تا در هفته ناجا به این‌‌عزیزان خداقوت بگوییم و در مورد آخرین وضعیت اجتماعی و امنیتی گفتگو‌ کنیم.
  پیشگیری و‌ بازدارندگی دو مقوله مهم در وقوع جرم است که متاسفانه از آن غفلت کرده‌ایم.

 • در حوزه وظایف این نهاد جدید التاسیس، باید گفت: اقتصاد کشاورزی و روستاییان و اتمام زیرساختهای روستایی از جمله مسکن روستایی، بازنگری جدی در طرحهای هادی، راه روستایی و … از وظایف اصلی این نهاد خواهد بود/۲

 • این که ظریف متن برجام را نخوانده، اصلا برای من تعجب برانگیز‌ نبود.
  دستور کار آنان این بود که به هر قیمتی مذاکره کنند و به هر قیمتی رابطه برقرار کنند، تا راحت‌تر کشور را در «پیرامون» آمریکا تعریف کنند.
  شاید دستور کار، ویا شاید ماموریت …
  #نئولیبرالیسم_ایرانی
  #سکه_های_طلا
  #گلابی

 • گفته شده نرخ تورم درپایان مرداد ۱۴۰۰ به ۵۸ درصد رسیده. بالاترین نرخ تورم بعد از انقلاب.
  دولت‌های #نئولیبرال در ایران رکورددار تورم بوده‌اند؛از رفسنجانی که نرخ تورم ۴۹٫۵ درصد را رقم زد، تا روحانی.
  مشکل آنجاست که فکر می‌کنند باید در پیرامون و حاشیه #غرب باشیم تا بتوانیم زندگی کنیم

 • #هفت_تپه باوجود همه فشارها از چنگال رانت و فساد بخش خصوصی (بخوانید اسدبیگی) خارج شده، اما هنوز در دامن دولت انقلابی استقرار نگرفته است. شایسته است قوه مجریه زودتر برای نابسامانی‌های مدیریتی فکری جدی کند. دولت انقلابی
  با پاس بینظیر قوه قضائیه برای هفت تپه گل بکار.

 • انتصاب دکتر پیمان جبلی به ریاست سازمان صدا و سیما را تبریک می‌گویم. داشتن تحصیلات مرتبط در حوزه رسانه و علوم ارتباطات و طی مراحل مختلف تجربی، از خبرنگاری تا مدیریت‌ کلان در درون سازمان؛ دو‌مولفه اصلی ایشان است. امیدوارم بتوانند تحولی جدی در رسانه ملی ایجاد کنند.

 • گرچه در یکسال اخیر وقت کمی برای دخترم داشتم و نتوانستم آنچنان که باید برایش پدری کنم، اما امشب حسابی مرا شرمنده کرد.
  عمر شتابان می‌گذرد و بقول سعدی، واعظ شیب بر بناگوش. سلام بر‌ ۴۱ سالگی.

  هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است/
  تنها شبی هفت ساله خوابیدم/
  و بامدادان هزار ساله برخاستم ….

 • امشب به اتفاق جمعی ازفعالان اقتصادی ایرانی وبرزیلی، در اقامتگاه لودمار آگیار سفیر برزیل در تهران میهمان‌ بودیم. نمایشگاه ایران آگروفود امروز به همت هفت شرکت بزرگ برزیلی درتهران افتتاح شد.
  نقش دیپلماسی پارلمانی درگسترش روابط اقتصادی، امری است که مجلس یازدهم بر آن اهتمام جدی دارد.

 • درگذشت دکتر ابومحمد عسگرخانی، استاد روابط بین الملل را به همه دانشجویان، همکاران وجامعه علمی کشور تسلیت می‌گویم.
  نظرات ایشان که ازچهره‌های مشهور پارادایم رئالیستی روابط بین الملل بود، در دوره‌ای که گدایان پارادایم لیبرال درکشور غالب بودند، همچون چراغ راهی برای دوستداران ایران بود

 • عضویت دائم ایران در گروه شانگهای، اقدامی در راستای تغییر نظم جهانی و آغاز دوران آسیایی است.
  بارها نوشته‌ام که ازسال ۲۰۱۱ وبا آغاز انقلابهای بیداری و سپس به انحراف کشاندن آنها ودرگیری‌ها و خونریزی‌های منطقه، تغییر نظم آغاز شده.
  ایران یکی از قدرتهای اصلی در نظم چند قطبی آینده است

 • درگذشت مرحوم حیدر رحیم پور ازغدی که عمری بامجاهدت درراه حق سپری کرد را، به تمامی اهل تفکر و قلم و رهروان راه انقلاب اسلامی؛ و فرزندان گرامی وی، دکتر حسن رحیم‌پور‌‌ ‌و دکتر حبیب رحیم پور تسلیت می‌گویم.
  خداوند ایشان را با مولایش حسین محشور وبه بازماندگان صبر‌عنایت‌کند
  @HabibAzqadi

 • در سخنرانی ام در نخستین اجلاس ضد تروریسم‌که به همت IPU در وین برگزار شد، به نقش کشورهای غربی و بخصوص‌ آمریکا در رادیکالیزاسیون، اسلام هراسی و نفرت پراکنی در جوامع پرداختم.
  به شهادت رساندن حاج سلیمانی نشان از این دارد که ایران هنوز قربانی تروریسم است.

  https://icana.ir/Fa/News/۴۸۳۲۴۷/

 • یک کار تحقیقی بسیار خوب پیرامون تحولات اخیر افغانستان. توصیه می‌کنم حتما بخوانید‌.

 • دیشب به همراه هیات ایرانی شرکت کننده در کنفرانس اتحادیه بین المجالس، در ضیافت شام جناب دکتر غریب آبادی سفیر محترم ایران در سازمان‌های بین المللی حضور یافته و ‌‌در مورد آخرین وضعیت گفتگوهای ایران و اروپا صحبت کردیم.

 • گزارش تصویری خانم کاظمی، خبرنگار صدا و سیما از اولین روز پنجمین کنفرانس روسای مجالس جهان که توسط اتحادیه بین المجالس برگزار می‌شود را ببینید

  https://iribnews.ir/fa/news/۳۲۱۴۲۹۸/…پنجمین-اجلاس-اتحادیه-بین-المجالس-در-وین

 • در اولین روز سفر به اتریش، جلسه‌ای سازنده با آقای ولفگانگ گرستل رئیس گروه دوستی اتریش با ایران در موضوعات مختلف داشتیم. مسائل منطقه‌ای از جمله بحران افغانستان، موضوعات اقتصادی فیمابین و‌مسائل دیگر از جمله محور بحث‌ها بود. اتریش بزودی یک میلیون دوز واکسن به ایران ارسال خواهد کرد.

 • ۱۳ شهریور، سالروز بزرگداشت ابوریحان بیرونی و روز مردم شناسی بر اهالی علم ومخصوصا همکاران عزیز مردم شناس و همه دانشجویان این رشته مبارک باد. مردم شناسی یا انسان شناسی یکی از رشته‌های استراتژیک است که هنوز متاسفانه در ایران جایگاه واقعی خود را نیافته وباید برای اعتلای آن تلاش کنیم.

 • دومین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون شهرستان پردیس‌، دیروز در بومهن به همت سپاه پاسداران وبا حضور سردار ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهدا، دکتر زالی فرمانده ستاد کرونای استان ومسئولین شهرستان افتتاح شد.
  پردیس از وضعیت قرمز عبور کرده واز مردم خوب آن بخاطر رعایت دستورالعمل‌ها تشکر می‌کنم.

 • رسوایی ارسال محموله‌های واکسن آلوده مدرنا به ژاپن آنقدر عمیق است که صدای مستعمره‌ای مانند ژاپن را که ازسال ۱۹۴۵ تاکنون خاکش در اشغال آمریکاست را نیز درآورده.
  در ایران اما هنوز غربگرایان داخلی که روبه کعبه بایدن نماز می‌خوانند، می‌گویند چرا واکسن آمریکایی نمی‌خریم.

 • سندرسمی #هفت_تپه امروز به نام دولت ثبت شد. از حجه الاسلام محسنی اژه‌ای ریاست محترم قوه قضاییه که نشان داد در مبارزه با فساد با احدی تعارف ندارد، تشکر می‌کنم.
  تبریک به همه کارگران شریف هفت تپه.

 • رحلت فیلسوف عدالت و مرد الهی، علامه #محمدرضا_حکیمی را تسلیت می‌گویم. از نوجوانی ام با ایده‌های این مرد بزرگ در مورد عدالت اجتماعی آشنا هستم و یکی از چراغ‌های راه من در فلسفه اجتماعی جمع گرا بوده است.
  خداوند روح ایشان را قرین رحمت نماید.

 • بادرخواست احمد مسعود از آمریکا برای حمایت، تحولات افغانستان وارد فاز جدید خواهد شد. اززمان جنگ شوروی وخلق القاعده توسط سیا باهمکاری پاکستان و شیوخ عرب تاکنون، آمریکا همواره پای ثابت ایجاد تنش وناآرامی درافغانستان بوده واکنون که مجبور به ترک است، همان استراتژی قدیمی رادنبال می‌کند

 • هفتاد و سومین نمایشگاه کتاب فرانکفورت با فراخوان خروج/عزیمت خلاقانه افتتاح شد.
  پرسه زدن در این نمایشگاه بزرگ یکی از بهترین فعالیت‌های زندگی‌ام در طول سال‌ها بوده و البته چند سالی است که فرصت دیدار دست نداده.

 • اولین نشست مشترک مجازی گروه‌های دوستی پارلمانی ایران و برزیل با مشارکت نمایندگان مجالس و سفرای مقیم دو کشور برگزار شد.

  http://farsnews.ir/news/۱۴۰۰۰۷۲۲۰۰۰۵۶۶/…تاکید-گروه‌های-دوستی-ایران-و-برزیل-بر-ارتقای-ظرفیت‌های-تجاری-دو-کشور

 • حکم ابرمتهم ارزی‌ یعنی امید #اسدبیگی که مالک مجموعه عظیم #هفت_تپه بود، صادر شد: بیست سال زندان،رد مال و …

  در جریان سوال از وزیر اقتصاد دولت #روحانی از چرایی و‌چگونگی واگذاری بیت المال به این مفسد اقتصادی، بلافاصله از من شکایت کرد.
  از قوه محترم قضاییه بخاطر اجرای عدالت ممنونم.

 • فکر می‌کنم سال ۹۰ بود که یک چمدان کتاب از اروپا به تهران آوردم ودر اختیار دوستانی که ایده اولیه #ترجمان را داشتند، گذاشتم. بسیاری از آنها ترجمه شد.دو کتاب با ترجمه حقیر چاپ شد. یکی از اولین کتابهایی که ترجمان چاپ کرد، «استعمار زدایی از روش» بود.

  خداقوت به آقامرتضی روحانی عزیز.

 • در حال حاضر نهادی که بتواند در این خصوص نقش آفرینی کند، بنیاد مسکن است که با بازتعریف وظایف آن و تحول مدیریتی در آن، می‌تواند در حوزه نقشهای کشاورزی و زیرساختی در روستا عملیات کند/۳

 • #رشتو
  درخصوص احیای جهاد سازندگی
  جهاد سازندگی نباید زیرمجموعه دولت تعریف شود. چون با هر تغییر در دولت، وظایف تعریف شده دچار تغییرات جدی خواهد شد
  جهاد سازندگی همچون ابتدای انقلاب باید بصورت نهاد تعریف شود. نهادی که وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و راه و شهرسازی در آن نقش آفرینی کنند/۱

 • معرکه کربلا با پیروزی ظاهری یزید پایان گرفت اما بر قبه آرامگاه حسین پرچم سرخی در اهتزار است،و این یعنی که جنگ ادامه دارد …

  با اجازه مادر سادات، رخت عزای پسرش را نه از جان، که از تن در می‌آوریم و می‌گوییم:
  ای حسین؛
  داغ تو تا ابد در سینه ما زبانه خواهد کشید.

  حلول ماه ربیع مبارک

 • با وجود جوانان غیور و رشید این مرز و بوم، هر قله‌ی دست نیافتنی سهل الوصول و یافتنی می‌شود.
  بی شک، روح قهرمان پرور این خاک به گرمای وجود شما می‌بالد.
  قهرمانی تان مبارک، جوانان برومند سرزمینم.

  #حسن_یزدانی
  #امیرحسین_زارع

 • یک مطلب خوب و تحقیقی در مورد بحران اخیر جمهوری اسلامی ایران و #جمهوری_باکو .

  توصیه می‌کنم بخوانید.

 • إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمة لا یسدها شیء إلى یوم القیامة.
  رحلت حضرت آیت الله علامه حسن‌ زاده آملی رابه محضر امام عصر ارواحنا فداه وملت شریف ایران و بخصوص شاگردان و دوستان خاصه و خانواده ایشان تسلیت می‌گویم. رحمت و رضوان الهی براو باد

 • بارهاست که برخی نمایندگان مجلس جمهوری باکو جو گیر شده و سخنانی بیش از اندازه و ظرفیتشان می‌گویند.
  صبر ایران را نشانه بزرگیش بدانید. رعایت حسن همجواری وظیفه کشورهای دوست و همسایه است. درغیراینصورت، دست به بازو الحاق خواهد شد.

  #جمهوری_باکو

  #حسین_قلی_اف
  #المان_محمداف

 • آغاز سال تحصیلی جدید را به تمامی جامعه علمی به ویژه اساتید، معلمان، دانشجویان و دانش آموزان عزیز تبریک می‌گویم.
  امیدوارم این بهار تعلیم و تربیت که زینت بخش خزان طبیعت است، نوید بخش آینده‌ای روشن و مقتدر برای ایران عزیزمان و مردم شریف آن باشد.

 • برای جلوگیری از تکرار سناریوی خروج از کشور، درنامه‌ای به دادستان محترم، خواهان ممنوع الخروج شدن رییس سازمان سنجش و برخی مدیران آن شدم.
  یکی از مهره‌های کلیدی وزارت علوم که ظلم‌های فراوانی درسال‌های قبل به دانشگاهیان کرد، برغم مفتوح بودن پرونده‌اش در کمیسیون اصل نود، ازکشور خارج شد

 • رئیس سازمان سنجش که بخشی از تخلفات او را در صحن علنی مجلس بیان کردم، با فشار بر مراکز مختلف و نامه پراکنی سعی در اعمال نفوذ بر مجلس دارد. مدتی است نامه‌ای را به دفتر یکی از بزرگان فرستاده و سعی بر فشار بر دکتر قالیباف برای خواندن جوابیه از تریبون مجلس دارد.
  بیشتر خواهم نوشت.

 • ملاقات سازنده‌ای با آقای چن گومین، نایب رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان چین داشتم. معتقد است ایران و چین می‌توانند شرکای استراتژیک باشند وهمانطور که درطول سال‌های اخیر در پرونده‌های مختلف بین المللی همکاری کرده‌اند، می‌توانند افق‌های جدیدی برای همکاری در حوزه‌های مختلف داشته باشند

 • در جلسه با جناب آقای آندریاس اییب، رئیس مجلس ملی سوئیس، در مورد راهکارهای تبادل تجاری و اقتصادی، فعالان شدن مراودات پارلمانی دو کشور؛ و همچنین تحریم‌های ظالمانه، غیرقانونی و غیرانسانی ایالات متحده امریکا صحبت شد.
  ایشان بزودی به تهران سفر خواهد کرد.

 • در دیدار با آقای پیتر راگل، رئیس مجلس شورای فدرال اتریش، نقش پارلمان‌ها بر گسترش روابط میان دو‌‌کشور، تبادل تجربیات خصوصا در بحث کرونا، مبادلات‌اقتصادی و‌تجاری؛ و بحران‌های منطقه بطور ویژه افغانستان مورد بحث و بررسی‌قرار‌ گرفت.
  اتریش یکی از شرکای مهم ایران در مسائل مختلف است.

 • در حاشیه کنفرانس روسای پارلمانهای جهان، در دیداربا هیات پارلمانی سوریه درمورد بحران ونقش ایران در بازسازی سوریه وهمچنین لزوم گسترش روابط تجاری و اقتصادی دوکشور بحث شد. سوری‌ها ضمن گرامیداشت یاد حاج قاسم، ازپشتیبانی ایران از ملت ودولت سوریه تشکر و برگسترش روابط اقتصادی تاکید کردند

 • پنجمین کنفرانس جهانی روسای مجالس جهان امروز در وین آغاز به کار کرد. این کنفرانس هر پنج سال یکبار توسط اتحادیه بین المجالس جهانی IPU برگزار می‌گردد.
  قرار بود دکتر قالیباف هم در این اجلاس حضور یابد که به دلیل مشغله زیاد فرصت نشد. سخنرانی ایشان امروز توسط اینجانب انجام خواهد شد.

 • علیرغم صدور سند قطعی #هفت_تپه به نام وزارت صمت، هنوز ناهماهنگی هایی برای مدیریت آن در دولت وجود‌ دارد. امروز با روسای سازمان خصوصی سازی و ایدرو صحبت کردم وقرار شد اوایل هفته‌ آینده جلسه‌ای با حضور وزرای اقتصاد و صمت و سازمان‌های مذکور به دعوت ما در مجلس برگزار و هماهنگی ایجاد شود

 • باتفاق برخی از همکارانم از لواسانات و پروژه‌های در دست احداث بازدید و‌ از نزدیک با مشکلات مردم و مسئولان آنجا، آشناتر شدیم.
  جلسه با امام جمعه محترم و‌ مسئولان محلی، بازدید از پروژه‌های عمرانی راهداری جاده تلو، مخزن آب روستایی کند علیا و جاده رانشی سد لتیان از جمله برنامه‌ها بود

 • فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی در اولین اقدام جهت کمک به دولت، کتابچه «چارچوب راهبردی مدیریت ملی مسائل و آسیب‌های اجتماعی» که نتیجه‌فعالیت تخصصی فراکسیون است را در اختیار ریاست محترم جمهور قرار داد.نیازمند تحول راهبردها در مدیریت مسائل اجتماعی هستیم.
  http://fna.ir/۳lwaa

 • حمایت حداکثری مجلس از وزرای پیشنهادی، نشان از حسن نیت نمایندگان و نهاد مجلس در قبال دولت است. اکنون هیچ دلیلی برای کار نکردن وجود ندارد.
  مردم منتظرند تا ثمره هماهنگی بین قوا را عملا در سفره خودشان ببینند.
  وقت کار است و باید سریع آواربرداری از خرابی نئولیبرال‌ها آغاز گردد.

 • سخنان قاطع و ازموضع عزت واقتدار دکتر امیرعبداللهیان گزینه پیشنهادی وزارت خارجه، نوید آغاز دوره‌ای جدید ازدیپلماسی متوازن وپویا وتعامل هوشمند باجهان است. دیپلماسی ای که ایران را در «پیرامون»غرب تعریف نمی‌کند وظرفیت‌های منطقه برایش موضوعیت دارد
  خداحافظ وزارت برجام وغربگرایان منفعل

 • رای قطعی شعبه ۵۵ حقوقی تهران برای خلع ید #هفت‌_تپه ابلاغ شد. مالکیت هفت‌تپه از اسدبیگی خلع ید و به دولت و بیت‌المال بازمی‌گردد.
  ابرمتهم به فساد بداند که تلاش‌های مدبوحانه‌اش برای اعاده دادرسی به جایی نخواهد رسید. تغییری در ریل قوه قضائیه برای مبارزه با فساد اتفاق نیفتاده است.